Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν δεν "έμπαινες" για 3η ΜΜ και εγώ θα σου έλεγα δεν χρειάζεται. Αφού όμως το αποφάσισες πρέπει να το φτιάξεις σε όρους όσο χρειάζεται για να μην "φέγγει", όχι τρέλες, less is more..... Αφού όμως έχεις και 1000+- περίσσευμα έιναι ευκαιρία να κάνειw το πολύ καλό, που ήδη είσαι (για μένα τέλειο.... αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα το κεφάλι σου), ακόμα καλύτερο. Οπότε, καλή επιτυχία φίλε μου CVIAL!!!!

Ευχαριστώ φίλε. Πάντα η τελευταία είναι και η πιο δύσκολη σαν πλανο γιατί έχεις πολλές επιλογές. Eπειδή πλέον έχω περιορισμένο αριθμό graft δεν θέλω να πάρω ρίσκα να ανοίξω "νέες" εργολαβίες σε παρθένες περιοχές (aka κατέβασμα hairline) γιατί μετά αν χρειαστεί οτιδήποτε θα είναι αδύνατον. Οπότε προτιμώ να κινηθώ συντηρητικά εκεί και να σουλουπώσω καλύτερα κάποια αδύνατα σημεία που έχω όπως δεξί temporal και το crown. Επίθεση παίζεις στο πρώτο ημίχρονο όχι στις καθυστερήσεις στο τέλος όταν κερδίζεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Ευχαριστώ φίλε. Πάντα η τελευταία είναι και η πιο δύσκολη σαν πλανο γιατί έχεις πολλές επιλογές. Eπειδή πλέον έχω περιορισμένο αριθμό graft δεν θέλω να πάρω ρίσκα να ανοίξω "νέες" εργολαβίες σε παρθένες περιοχές (aka κατέβασμα hairline) γιατί μετά αν χρειαστεί οτιδήποτε θα είναι αδύνατον. Οπότε προτιμώ να κινηθώ συντηρητικά εκεί και να σουλουπώσω καλύτερα κάποια αδύνατα σημεία που έχω όπως δεξί temporal και το crown. Επίθεση παίζεις στο πρώτο ημίχρονο όχι στις καθυστερήσεις στο τέλος όταν κερδίζεις.
Άμα χάνεις παίζεις και στις καθυστερήσεις…. Εσύ όμως έχεις περάσει ήδη στον επόμενο γύρο…
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Εε! Να πω κι εγώ τη γνώμη μου.
Μισώ το crown οπότε κλείστο να πάει...
Αλλά και στα υπόλοιπα συμφωνώ φίλε Cvial όπως ακριβώς τα υπολογίζεις.
Ψηφίζω τον πρώτο σχεδιασμό, αλλά οπωσδήποτε με την απαραίτητη άναρχη δόμηση.
Το σαββατοκύριακο που θα έχω χρόνο θα ξανά σχεδιάσω.
Αν υπάρχει ενδιαφέρον ανεβάζω
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με βρίσκεις απόλυτα συμφωνώ Ιούλιε και στο σχέδιο αλλά και στα peaks and valleys (aka άναρχο) και εννοείται όλα φόρα παρτίδα. Ο λόγος που μου αρέσει αυτή η λύση πέραν του ότι είναι εφικτή με τα graft που έχω, είναι και γιατί πολύ εύκολα μπορώ να κάνω αυτόν τον κυματισμό στο μαλλί (όπως στο μαλλί του κουμπάρου του Vlafo) που είναι απαραίτητος για να δώσει αυτή την «κίνηση» και την ωραία εικόνα. Η δεύτερη λύση της πιο ευθείας hairline είναι για πιο πειθαρχημένα μαλλιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Εε! Να πω κι εγώ τη γνώμη μου.
Μισώ το crown οπότε κλείστο να πάει...
Αλλά και στα υπόλοιπα συμφωνώ φίλε Cvial όπως ακριβώς τα υπολογίζεις.
Ψηφίζω τον πρώτο σχεδιασμό, αλλά οπωσδήποτε με την απαραίτητη άναρχη δόμηση.
Το σαββατοκύριακο που θα έχω χρόνο θα ξανά σχεδιάσω.
Αν υπάρχει ενδιαφέρον ανεβάζω
Ιούλιε μου φαίνεται οτι θα ανεβάσω φώτο νε με αποκαταστήσεις. (Σαν συνοικέσιο ακούστηκε )
Κανονικά έπρεπε να κάνεις τον Cvial με μυτέρο widows peak περι τα 3 cm για να έχει ττην φάση του.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Οκ! Άλλωστε τα χέρια μου με"τρώνε".
Έχω αναστείλει τα "καλλιτεχνικά μου" και κόλλησα με τα μαλλιά!
Και η δουλειά να μη μειώνεται!
 

m3e36

Well-Known Member
Cvial μπορω να σου κανω μια ψιλοασχετη ερωτηση?
Αν δεν κανω λαθος και στις 2 επεμβασεις που εχεις κανει μεχρι τωρα εχεις βάλει 5000grafts με κακο λογο 1.95( αν θυμάμαι καλα)
Εαν ειχες λεπτη τριχα και ίσια και τα μαλλια σου τα ειχες κουρεμενα στα 4cm τι αποτελεσμα θα ειχες?
Θα ησουν ετσι τούμπανο η θα φαινοταν λιγο δερμα?
 

oreo

Well-Known Member
Όχι φίλε τον έχεις ήδη φτιάξει στους 8 μήνες μετά την επικείμενη 3 μμ.
Έπαιξες back to the future :cool:
Αν δεν ανεβάσει φώτο όμως με γυαλί με χοντρό σοφιστικέ τετράγωνο σκελετό τις επόμενες μέρες, τότε παίζεις με κυνόδοντες και δάγκωμα
ανυποψιάστης παρθένας στο λαιμό :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καταρχην στην επιφάνεια των 100cm2 (πάνω μέρος κεφαλιού) έχω βάλει 4500. Τα 700 μπήκαν temporal. Με τις προϋποθέσεις που θέτεις σίγουρα θα φαινόταν δέρμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι φίλε τον έχεις ήδη φτιάξει στους 8 μήνες μετά την επικείμενη 3 μμ.
Έπαιξες back to the future :cool:
Αν δεν ανεβάσει φώτο όμως με γυαλί με χοντρό σοφιστικέ τετράγωνο σκελετό τις επόμενες μέρες, τότε παίζεις με κυνόδοντες και δάγκωμα
ανυποψιάστης παρθένας στο λαιμό :p

Με τι το θες ασορτί; Έχω από όλα και σε έμψυχο και σε άψυχο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Σε ευχαριστω φίλε, όταν η ζωή σου πετάει πέτρες οφείλεις να τις ρίξεις πίσω.
Καληνύχτα
 

veg

Active Member
σιγουρα ο Cvial ξερει καλυτερα τι θελει και που βρισκει ψεγαδια , οι 2 φωτο που εφτιαξε ο φιλος Ιουλιος εμενα μου φανηκαν σαν εκεινες τις φωτο στα παλια περιοδικα που ελεγε 'βρειτε τις διαφορες ' . Δηλαδη φαινονται ιδιες στο δικο μου ημι-εκπαιδευμενο ματι . Ουτως η αλλως προκειται για με επεμβαση 'πολυτελειας/τελειοποιησης ' και φανταζομαι ειναι διαφορες που το 'ευρυ κοινο ΄δεν καταλαβαινει .

μια ασφαλης μεθοδος θεωρω ειναι αυτη που αναφερθηκε παραπανω , δηλαδη ζωντανα παραδειγματα με φωτογραφιες ανθρωπων που εχουν την επιθυμητη hairline με παρομοια χαρακτηριστικα (σχημα προσωπου , χρωματα κτλ ) ,που δεν εχουν ΑΑ αλλα mature hairline ,που φανταζομαι αυτος ειναι ο στοχος . Ωστε να εντοπιστουν οι μικροδιαφορες και να 'κοπιαριστουν ' τα λιγα αυτα σημεια .

καλη επιτυχια και απο μενα , για να το γυρισω σε ποδοσφαιρικο , οταν νικας ο αντιπαλος κανει την υστατη προσπαθεια και περναει ολος μπροστα οποτε ειναι καλη ευκαιρια στις αντεπιθεσεις για ενα ακομα γκολ ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Veg, έτσι είναι όπως το λές. Μιλάμε για επέμβαση πολυτελείας/τελειοποίησης. Αυτόν που ακούω περισσότερο είναι την γυναίκα μου που με βλέπει κάθε μέρα, χωρίς να κρύβω με κυκλάκια το προσωπό μου σε διαφορετικές γωνίες/συνθήκες, χτενισμένο, αχτένιστο, κλπ, κλπ. Επειδή έχει και καλλιτεχνική φλέβα, έχει όλα τα δεδομένα αλλά και το μάτι για να μου πει τι είναι αυτό που θα ήθελε να βλέπει καλύτερο. Ένα κεφάλι είναι τρισδιάστατο, μια φώτο (και μάλιστα κουτσουρεμένη) δεν απεικονίζει όλη την εικόνα.

Εκείνο που φοβάμαι είναι να μην γίνει ζημιά εφαρμόζοντας έναν επιθετικό σχεδιασμό που δεν θα μπορεί να ολοκληρωθεί όπως όταν θες να χτίσεις κάτι αλλά με περιορισμούς στα υλικά. Ο δεύτερος σχεδιασμός του Ιούλιου δεν αφορά μόνο την ευθυγράμιση/κατέβασμα της hairline που θέλει στο νερό 1000g. Για να ολοκληρωθεί σωστά πρέπει να τραβηχτούν και τα peaks μπροστά (το έχει κάνει αλλά δεν φαίνεται πολύ αφού δεν έχουμε πλάγια όψη) αλλιώς θα μοιάζει σαν περουκίνι. Επίσης να γεμίσουν και τα temporal (αφού θα τραβηχτούν τα peaks) που ήδη είναι κενά. Άρα μιλάμε για άλλα 700-800g στο νερό. Μαζί με κάτι μερεμέτια φτάσαμε στο 2000 χωρίς να αγγιχθεί τίποτα άλλο στο κεφάλι. Ακόμα και έτσι όμως, δεν είμαι σίγουρος ότι θα δείχνει καλά γιατί τα peaks όταν τα πειράζεις πολύ, επειδή είναι πολύ ιδιαίτερα, σπάνια φαίνονται φυσικά. Όλα τα παραδείγματα που έχω δει (με πολύ πειραγμένα peaks, το τονίζω) δεν μου αρέσουν, τα θεωρώ αφύσικα, πολύ γεωμετρικά, ακόμα και όταν αφορούν επιτυχημένες κατά τα άλλα μμ. Αυτό φοβάμαι, για αυτό και το κλείσιμο των κροτάφων πρέπει να είναι τέτοιο έτσι ώστε να μην προκύψει η ανάγκη για να πειραχτούν τα peaks και ειδικά σε μένα που έχω χοντρή τρίχα και δεν βοηθάει σε μεγάλο μερεμέτι.
 
Μπλουζα