Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν δεν επαρκούν τα τριχοθυλάκια από τη δότρια λόγω πολλαπλών ΜΜ δε γίνεται να δανειστείς από τα γένια ; Ή μπορείς να πάρεις μόνο από τη δότρια για να βάλεις στα γένια και να καλύψεις κενά ;

Τα γένια είναι μια καλή λύση αλλά μόνο αν τα μιξάρεις σε αναλογία τουλάχιστον 1(γένια):3 για να έχεις ένα φυσικό αποτέλεσμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σώμα καθόλου, πολύ λεπτά graft, μικρό χρόνο σε αναγενή φάση. Ναι τα βάζει κυρίως σε σε crown και πίσω ζώνες.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Τα γένια είναι μια καλή λύση αλλά μόνο αν τα μιξάρεις σε αναλογία τουλάχιστον 1(γένια):3 για να έχεις ένα φυσικό αποτέλεσμα.

Να σας ρωτήσω κάτι, μπορούμε να πάρουμε τρίχες από έναν άλλον άνθρωπο και να τα μεταφέρουμε στο κεφάλι μας ; Για παράδειγμα αν εγώ έχω έναν αδερφικό φίλο με μαλλί Axl Rose και κανένα ίχνος ΑΑ στα γενετικά του και έχουμε και την ίδια ομάδα αίματος που φαντάζομαι θα είναι το Α και το Ω, θα μπορούσα θεωρητικά να μεταμοσχεύσω τριχοθυλάκια από εκείνον σε εμένα ;
 

Harris_G

Well-Known Member
Να σας ρωτήσω κάτι, μπορούμε να πάρουμε τρίχες από έναν άλλον άνθρωπο και να τα μεταφέρουμε στο κεφάλι μας ; Για παράδειγμα αν εγώ έχω έναν αδερφικό φίλο με μαλλί Axl Rose και κανένα ίχνος ΑΑ στα γενετικά του και έχουμε και την ίδια ομάδα αίματος που φαντάζομαι θα είναι το Α και το Ω, θα μπορούσα θεωρητικά να μεταμοσχεύσω τριχοθυλάκια από εκείνον σε εμένα ;
Αμα ειστε ιδια ομάδα στα αθλητικά, γίνεται
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να σας ρωτήσω κάτι, μπορούμε να πάρουμε τρίχες από έναν άλλον άνθρωπο και να τα μεταφέρουμε στο κεφάλι μας ; Για παράδειγμα αν εγώ έχω έναν αδερφικό φίλο με μαλλί Axl Rose και κανένα ίχνος ΑΑ στα γενετικά του και έχουμε και την ίδια ομάδα αίματος που φαντάζομαι θα είναι το Α και το Ω, θα μπορούσα θεωρητικά να μεταμοσχεύσω τριχοθυλάκια από εκείνον σε εμένα ;

Προφανώς όχι.
 

Harris_G

Well-Known Member
Εγω το εχω πει πολλακις να μπαινουν πχ σε 3αρηδες beard/body πισω (μαζί με κάποια καλά grafts εννοείται) και να μπαινουν τα καλά μόνο μπροστά σε επιθετικούς σχεδιασμούς.Δεν έχει νόημα το πίσω θέλεις απλά να φάινεται σκοτινιασμένο.Στη βιτρίνα (A ζώνη) χρειάζονται οι καλές τρίχες. Μόνο ο Kaan βγάζει από πρώτη συνεδρία πχ 3000 hair +500 beard. προφανώς βάζει τα beard πίσω. Δε περιμένει δλδ το depletion.
 

athenian

Well-Known Member
Ειναι ασχημα τα μοσχευματα απο γενια τοσο σε υφη οσο και σε εικονα.Επισης μακραινουν διαφορετικα απο τα μαλλια του κεφαλιου.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ειναι ασχημα τα μοσχευματα απο γενια τοσο σε υφη οσο και σε εικονα.Επισης μακραινουν διαφορετικα απο τα μαλλια του κεφαλιου.
Συμφωνω, αλλα πισω δε φαινονται. Παιζουν το ρολο τοπικ ενα πραμα. Ασε που ολοι κοντο κουρεμα προτιμανε (9 στους 10). Αντε πες τα μακραινεις με κοτσιδα μοντερνου τυπου (σαμουραι/χιπστερ) τα μπροστα κρυβουν τα πισω εντελως οπως στην εικονα. Ε αμα θελει να τα αφησει καποιος καρε,καπελακια που ειχαμε μωρα τι να πω, καλυτερα καραφλας.
 

Συνημμένα

  • bun.png
    bun.png
    283.3 KB · Προβολές: 164

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Συμφωνω, αλλα πισω δε φαινονται. Παιζουν το ρολο τοπικ ενα πραμα. Ασε που ολοι κοντο κουρεμα προτιμανε (9 στους 10). Αντε πες τα μακραινεις με κοτσιδα μοντερνου τυπου (σαμουραι/χιπστερ) τα μπροστα κρυβουν τα πισω εντελως οπως στην εικονα. Ε αμα θελει να τα αφησει καποιος καρε,καπελακια που ειχαμε μωρα τι να πω, καλυτερα καραφλας.
Στα κοντά είναι ακόμα χειρότερα. Άστο.
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγω το εχω πει πολλακις να μπαινουν πχ σε 3αρηδες beard/body πισω (μαζί με κάποια καλά grafts εννοείται) και να μπαινουν τα καλά μόνο μπροστά σε επιθετικούς σχεδιασμούς.Δεν έχει νόημα το πίσω θέλεις απλά να φάινεται σκοτινιασμένο.Στη βιτρίνα (A ζώνη) χρειάζονται οι καλές τρίχες. Μόνο ο Kaan βγάζει από πρώτη συνεδρία πχ 3000 hair +500 beard. προφανώς βάζει τα beard πίσω. Δε περιμένει δλδ το depletion.
Πιστεύω μπορείς να βάλεις και στο middle beard grafts αναμιγμένα με scalp grafts και δεν θα φαίνονται ιδιαίτερα.

Εδώ του έβγαλαν 8000 beards grafts σε 3 συνεδρίες και τα έβαλε σε όλες τις ζώνες...!!

 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των τρελών...
Cvial σου έκανα και ένα κουρεματάκι με γειά!
 

Συνημμένα

  • 20210619_231123.png
    20210619_231123.png
    2.6 MB · Προβολές: 196

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ιούλιε σε ευχαριστώ για το design. Η ασυμμετρία είναι ωραία, μου αρέσουν οι dense ασυμμετρίες και όχι οι λίγες τρίχες εδώ και εκεί. Θεωρώ ότι θα ήταν ακόμη καλύτερο αν έκλεινες τον κρόταφο περισσότερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Ιούλιε σε ευχαριστώ για το design. Η ασυμμετρία είναι ωραία, μου αρέσεουν οι dense ασυμμετρίες και όχι οι λίγες τρίχες εδώ και εκεί. Θεωρώ ότι θα ήταν ακόμη καλύτερο αν έκλεινες τον κρόταφο περισσότερο.
Θα το κάνει ο Jose είμαι βέβαιος!
Τα g φτάνουν ;)
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Φίλε Cvial έχεις δίκιο και για τα τριχάκια και για τους κροτάφους.
Μου ξέφυγε λίγο , επηρεασμένος από τα σχέδια για τη δική μου περίπτωση τα οποία πρέπει να είναι άκρως συντηρητικά.
Καλή επιτυχία λοιπόν στην τελευταία σου προσπάθεια!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ πολύ Ιούλιε και για τις ευχές και για τον κόπο σου!
 
Μπλουζα