Crinagen. Τι συμβαίνει;!

johnmp

Member
Γεια σας παιδιά,

Είμαι 25 ετών, newbie εδώ, και το τελευταίο διάστημα κι εγώ με την σειρά μου έχω παρατηρήσει ελαφριά αραίωση στα μαλλιά μου, το hairline να ανεβαίνει σιγά σιγά, περισσότερες τρίχες στο μπάνιο αλλά και όταν τα χαϊδεύω. Σκέφτηκα να κάνω μια δοκιμή με όλη την σειρά της Serioxyl (shampoo, conditioner, το serum που υποτίθεται κάνει την δουλειά, κι ακόμα ένα για thickening). Ξέρω ότι οι περισσότεροι στο forum δεν έχουν θετικά σχόλια γι αυτό αλλά λέω δεν έχω κάτι να χάσω. Ξέρω όμως ότι ακόμη κι αν προσφέρει έστω και λίγη πυκνότητα (ΑΝ), δεν μπορεί να σταματήσει την τριχόπτωση εάν δεν πάρω DHT Blocker. Και σκέφτηκα κάτι τοπικό (λόγω σχετικά μικρής ηλικίας, παρενεργειών κλπ): το Revivogen ή το Crinagen. Γνωρίζω από το forum ότι το Crinagen δεν έχει τόση λαδίλα και έντονη μυρωδιά.
Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ. Ούτε ebay, ούτε amazon ούτε καν την δική τους ιστοσελίδα δεν μπορώ να εντοπίσω. Έχει αποσυρθεί; Τι συμβαίνει;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
. Γνωρίζω από το forum ότι το Crinagen δεν έχει τόση λαδίλα και έντονη μυρωδιά.
Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ. Ούτε ebay, ούτε amazon ούτε καν την δική τους ιστοσελίδα δεν μπορώ να εντοπίσω. Έχει αποσυρθεί; Τι συμβαίνει;

Που το θυμηθηκες αυτό ;….....…εχει σταματήσει εδώ και χρόνια .

.Σκέφτηκα να κάνω μια δοκιμή με όλη την σειρά της Serioxyl (shampoo, conditioner, το serum που υποτίθεται κάνει την δουλειά, κι ακόμα ένα για thickening). Ξέρω ότι οι περισσότεροι στο forum δεν έχουν θετικά σχόλια γι αυτό αλλά λέω δεν έχω κάτι να χάσω.

Χανεις πολλα.......χάνεις μαλλιά και όσο αργεις δεν επανέρχονται........τι άλλο θες να χασεις δηλαδή;
 
  • Like
Reactions: spi

ΛΕΣ

Active Member
Αν θες dht blocker δοκίμασε κετοκοζανολη και saw Palmetto αν δεν θες να πας κατευθείαν στη φίνα. Και μινοξιδιλη για regrowth. Μετά μπορείς να πάρεις κάποιες βιταμίνες όπως βιοτίνη η σίδηρο τα οποία έχουν ελάχιστη συνεισφορά κατά εμέ.
 

johnmp

Member
Αν θες dht blocker δοκίμασε κετοκοζανολη και saw Palmetto αν δεν θες να πας κατευθείαν στη φίνα. Και μινοξιδιλη για regrowth. Μετά μπορείς να πάρεις κάποιες βιταμίνες όπως βιοτίνη η σίδηρο τα οποία έχουν ελάχιστη συνεισφορά κατά εμέ.
Το Revivogen δηλαδή να το ξεχάσω; Υπάρχει τοπική φίνα;
 

manly_Man

Well-Known Member
Το Revivogen δηλαδή να το ξεχάσω; Υπάρχει τοπική φίνα;
Ναι ξεχνα το revivogen. για τοπικη φινα μπορεις να παρεις απο fagron, απο minoxidilmax.com ή να σου βαλει σκονη φιναστεριδης (τριμμενα χαπια proscar ή πρωτη υλη) ο φαρμακοποιος μεσα στο regaine

Υ.Γ. ξεκινα με τοπικη φινα αφου θελεις και μετα πηγαινεις στο χαπι
 
Τελευταία επεξεργασία:

johnmp

Member
Ναι ξεχνα το revivogen. για τοπικη φινα μπορεις να παρεις απο fagron, απο minoxidilmax.com ή να σου βαλει σκονη φιναστεριδης (τριμμενα χαπια proscar ή πρωτη υλη) ο φαρμακοποιος μεσα στο regaine

Υ.Γ. ξεκινα με τοπικη φινα αφου θελεις και μετα πηγαινεις στο χαπι
Δεν θα ήθελα να χρησιμοποιήσω regaine ακόμη. Θα ψάξω τότε για τοπική φίνα. Ευχαριστώ!
 
Μπλουζα