Concealers μετά τη μεταμόσχευση

jimys

Member
Πόσο καιρό μετά τη μμ μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ξανά concealers; Για να καλύψουμε ότι γίνεται την άχαρη περίοδο μέχρι τον 3ο-4ο μήνα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
έστω κάπως να είναι πιο αξιοπρεπές.. γιατί αν χρησιμοποιούσες πριν μετά τη μμ είναι έντονη η αλλαγή για τους γύρω..
Ξέχνα του γύρω!
Και προχωρα.
Οι γύρω έχουν τα δικά τους θέματα να ασχοληθούν .
Και εσύ τα δικά σου
 

jimys

Member
Με γκουγκλάρισμα σε αγγλικά φόρουμ διίστανται οι απόψεις.. άλλοι λένε μετά από 10 ήμερο , άλλοι λένε μετά από το 12μηνο άλλοι λένε μετά από μήνα. Ρώτησα στην ahc και μου είπαν ότι οι οδηγίες τους είναι μετά το 1ο μήνα επιτρέπονται ίνες, λακ κλπ
 

Georgie

Well-Known Member
Με γκουγκλάρισμα σε αγγλικά φόρουμ διίστανται οι απόψεις.. άλλοι λένε μετά από 10 ήμερο , άλλοι λένε μετά από το 12μηνο άλλοι λένε μετά από μήνα. Ρώτησα στην ahc και μου είπαν ότι οι οδηγίες τους είναι μετά το 1ο μήνα επιτρέπονται ίνες, λακ κλπ
Τι λακ να βάλεις φίλε σε ένα μήνα?
Ξέρεις πως θα είναι το κεφάλι σου?
 

jimys

Member
Δεν είπα βρε ότι θα βάλω λακ, αυτό μου είπαν από την ahc.. εν πάση περιπτώσει..


Πριν τη μμ βάζω τόπικ μετά τη μμ πότε θα μπορώ να ξαναβάλω στα υπάρχοντα μαλλιά (όποια και να είναι αυτά) ώστε να μην είναι τραγική η μετάβατικη περίοδος;; αυτό ρωτάω..
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν είπα βρε ότι θα βάλω λακ, αυτό μου είπαν από την ahc.. εν πάση περιπτώσει..


Πριν τη μμ βάζω τόπικ μετά τη μμ πότε θα μπορώ να ξαναβάλω στα υπάρχοντα μαλλιά (όποια και να είναι αυτά) ώστε να μην είναι τραγική η μετάβατικη περίοδος;; αυτό ρωτάω..
Που θα τοποθετήσεις ?
 

giannis1991

Well-Known Member
Φίλε μου μην αγχώνεσαι για το τοπικ καθόλου άνετα βάζεις μετά από 15-20 μέρες ...Απλά αν θες να φιξαρεις μετά με λακ περίμενε ένα μήνα και μετά βάλε ..Βέβαια καλά λέει ο georgie ότι μάλλον δεν θα έχεις που να το βάλεις αν ξυρίσεις το κεφάλι...
Όπως θα έλεγε και ο Τολ προς επίρρωση των λεγομένων μου θα σου πω ότι ο Γεωργίου μου είχε πει μετά από 15 μέρες,ο Λορέντζο μετά από 20 και κάποιοι άλλοι που βλέπω στο realself.com λένε τα ίδια...
Είναι πολύ απαλό και "φυσικό"συστατικό κάποιοι το χρησιμοποιούν ακόμα και σε μωρά που δεν έχουν πολύ μαλλάκι...Ναι το έχω δει γραμμένο και αυτό...
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

m3e36

Well-Known Member
Πόσο καιρό μετά τη μμ μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ξανά concealers; Για να καλύψουμε ότι γίνεται την άχαρη περίοδο μέχρι τον 3ο-4ο μήνα..
Απο αυτα που εχω διαβασει οι περισσότεροι γιατροι λενε μετα τον μηνα.
Εγώ στην τελευταια πυκνωση που έκανα ξαναρχισα το toppik μετα το 2μηνογια να μαι καλυμμένος.
 

Troufas

Active Member
Παιδιά, σε συνέχεια της ερώτησης του φίλου @jimys, εινα ασφαλες να εφαρμόσει καποιος λιγο concealer (παχυρευστο υγρο make up στο χρωμα του δέρματος) στη ληπτρια περιοχη ώστε να μειωσει τη χρωματική διαφορά κ την ερυθρότητα των πρωτων 3 μηνων, ώστε να μην κάνει μπαμ στο μάτι μια μεταμόσχευση?

Αν ξέρει κάποιος, ας καταθέσει την άποψη του. Ευχαριστώ!
 

JimKan1

Well-Known Member
Παιδιά, σε συνέχεια της ερώτησης του φίλου @jimys, εινα ασφαλες να εφαρμόσει καποιος λιγο concealer (παχυρευστο υγρο make up στο χρωμα του δέρματος) στη ληπτρια περιοχη ώστε να μειωσει τη χρωματική διαφορά κ την ερυθρότητα των πρωτων 3 μηνων, ώστε να μην κάνει μπαμ στο μάτι μια μεταμόσχευση?

Αν ξέρει κάποιος, ας καταθέσει την άποψη του. Ευχαριστώ!
Φιλε μου δεν γνωριζω αν ειναι ασφαλες παντως ακομα και κοκκινος να εισαι δεν νομιζω οτι καποιος ανθρωπος που δεν εχει σχεση με μμ θα το καταλαβει η θα του περασει απ το μυαλο, αν επιτρεπεται εχεις καταληξει καπου για μμ;
 
Φιλε μου δεν γνωριζω αν ειναι ασφαλες παντως ακομα και κοκκινος να εισαι δεν νομιζω οτι καποιος ανθρωπος που δεν εχει σχεση με μμ θα το καταλαβει η θα του περασει απ το μυαλο, αν επιτρεπεται εχεις καταληξει καπου για
Φιλε μου δεν γνωριζω αν ειναι ασφαλες παντως ακομα και κοκκινος να εισαι δεν νομιζω οτι καποιος ανθρωπος που δεν εχει σχεση με μμ θα το καταλαβει η θα του περασει απ το μυαλο, αν επιτρεπεται εχεις καταληξει καπου για
Τ
Φιλε μου δεν γνωριζω αν ειναι ασφαλες παντως ακομα και κοκκινος να εισαι δεν νομιζω οτι καποιος ανθρωπος που δεν εχει σχεση με μμ θα το καταλαβει η θα του περασει απ το μυαλο, αν επιτρεπεται εχεις καταληξει καπου για μμ
Φιλε μου δεν γνωριζω αν ειναι ασφαλες παντως ακομα και κοκκινος να εισαι δεν νομιζω οτι καποιος ανθρωπος που δεν εχει σχεση με μμ θα το καταλαβει η θα του περασει απ το μυαλο, αν επιτρεπεται εχεις καταληξει καπου για μμ;
Το κακό είναι αν καιρό πριν μη πω χρόνια ….χρησιμοποιείς τοπίκ να κρύψεις ….και ξαφνικά κοντό μαλλι αραιό άλλου κτλπ διχρωμία και όλα αυτά τα μετά των μμ
 

giannis1991

Well-Known Member
@Troufas εννοείς κάτι σαν το dermatch αν καταλαβαίνω καλά ..Οι ίνες κερατινης(τοπικ) είναι πολύ "απαλές" και φυσικές και ουσιαστικά με το που φύγουν οι κρουστες και δεις το δέρμα σου κομπλέ μπορείς να βάζεις(σύμφωνα με Ρασμαν και όλους τους αλλους)...
Τώρα αυτό που λες εγώ δεν θα το εφάρμοζα γιατί για να τοποθετηθεί θα θέλει ένα τρίψιμο πάνω στο κεφάλι και στο δέρμα το οποίο ναι μεν έχει επουλωθεί μετά τις 15 μέρες αλλά παραμένει κάπως ευαίσθητο ,δεν θα είναι ευχάριστο...Επίσης θα το μπουκωμει κιολας...
Για μένα πες καλύτερα ότι έχεις κάποιο δερματικό και ξεμπερδεψες αν θες να αποφύγεις σχόλια κτλπ...
Edit Απάντηση Ρασμαν σε ερώτηση...
This can be applied once all of the crust are off of your head. The presence of crusts can result in irritation with Dermatch or toppik
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδιά δεν τους γράφεται όλους λέω εγώ στα @ρχι@@ σας τι θα πει ο ένας τι θα πει ο άλλος...θα δώσετε χιλιάδες ευρώ για βάλετε makeup και μλκ και θα καταστρέψετε το κεφάλι που ίσως λέμε διμιουργισει πρόβλημα.
 
Μπλουζα