Botafex

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

oggy1004

New Member
Ρε παιδιά, έχω τον εξής προβληματισμό:
Πρίν καιρό έκανα θεραπεία με Regaine, όμως μετά απο 1 μήνα χρήσης περίπου είχα έντονη φαγούρα. Και 1 σταγόνα να έβαζα δεν τη πάλευα. Έτσι αναγκάστηκα να διακόψω τη χρήση. Πρόσφατα ένας φίλος μου είπε πως είχε το ίδιο πρόβλημα με το Regaine (έντονη φαγούρα και κοκκινίλες) και πως πλέον χρησιμοποιεί το Botafex με το οποίο είναι πολύ ικανοποιημένος και δεν έχει κανένα πρόβλBημα φαγούρας ή ερεθισμού. Τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω και εγω το Botafex.
Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε 1)Τί γνώμη έχετε για το Botafex? και 2)Πιστεύετε ότι θα ήταν αποδοτική μια θεραπεία με Botafex 5%, Frezyderm (shampoo) και Fungoral(για DHT Blocker)? Ευχαριστώ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Botafex

oggy1004 είπε:
Ρε παιδιά, έχω τον εξής προβληματισμό:
Πρίν καιρό έκανα θεραπεία με Regaine, όμως μετά απο 1 μήνα χρήσης περίπου είχα έντονη φαγούρα. Και 1 σταγόνα να έβαζα δεν τη πάλευα. Έτσι αναγκάστηκα να διακόψω τη χρήση. Πρόσφατα ένας φίλος μου είπε πως είχε το ίδιο πρόβλημα με το Regaine (έντονη φαγούρα και κοκκινίλες) και πως πλέον χρησιμοποιεί το Botafex με το οποίο είναι πολύ ικανοποιημένος και δεν έχει κανένα πρόβλBημα φαγούρας ή ερεθισμού. Τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω και εγω το Botafex.
Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε 1)Τί γνώμη έχετε για το Botafex? και 2)Πιστεύετε ότι θα ήταν αποδοτική μια θεραπεία με Botafex 5%, Frezyderm (shampoo) και Fungoral(για DHT Blocker)? Ευχαριστώ...

To Fungoral δεν ειναι DHT Blocker ειναι σαμπουαν
Για DHT Blocker δες εδω
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/board,5.0.html
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/board,16.0.html
 

denis2712

Member
Απ: Botafex

Το botafex ειναι κι αυτο ενα προιον που περιεχει minoxidil οπως το regain(με το οποιο και εγω δεν την πολυ παλευα).Εγω exω κανει χρηση και μονο του και σε συνδιασμο με αλλα συστατικα σε lotion απο δερματολογο.Η τιμη ειναι πανω κατω η ιδια.Υπαρχει στα φαρμακεια και μια αλλη με την ονομασια minixidil/target.Παντως απο minoxidil οτι καλυτερο εχω βαλει ειναι μια φτιαχτη minoxidil 8%+tretinoin 0,02.
 

oggy1004

New Member
Απ: Botafex

To Fungoral δεν ειναι DHT Blocker ειναι σαμπουαν
Για DHT Blocker δες εδω
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/board,5.0.html
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/board,16.0.html
[/quote]

Το ενεργό συστατικό του Fungoral είναι η κετοκοναζόλη όπου σε έρευνες έχει δείξει να περιορίζει τα επίπεδα της DHT από το κεφαλι. Επίσης, μπορεί να παρουσιάσει και τριχοφυΐα.
Διάβασε κι εδώ και πες μου τη γνώμη σου!
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,280.0.html
 

oggy1004

New Member
Απ: Botafex

Συγνώμη παιδιά, με το τελευταίο μήνυμα αναφέρομαι στο ANAR περί Fungoral.
 

denis2712

Member
Απ: Botafex

Και τα δυο,αλλα κυριως αποτελεσματων.δεν ξερω αν οφειλεται στο μεγαλο ποσοστο minoxidil 8% η η tretinoin,αλλα σε μενα εχει ταιριαξει
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Botafex

oggy1004 είπε:
Συγνώμη παιδιά, με το τελευταίο μήνυμα αναφέρομαι στο ANAR περί Fungoral.


Φιλε oggy1004 γνωμη μου ειναι οτι δεν μπορει απο μονο του ενα σαμπουαν να σου περιορίσει την τριχόπτωση μακαρι να ηταν τοσο εύκολη υπόθεση ;)
 

Xaris28

New Member
Απ: Botafex

Oggy όταν ξεκινήσεις το Botafex πες μας σε παρακαλώ τη γνώμη σου γιατί σκέφτομαι να το ξεκινήσω κι εγώ.
 

oggy1004

New Member
Απ: Botafex

Xaris28 είπε:
Oggy όταν ξεκινήσεις το Botafex πες μας σε παρακαλώ τη γνώμη σου γιατί σκέφτομαι να το ξεκινήσω κι εγώ.
Το έχω ξεκινήσει εδώ και 3 μέρες και φυσικά είναι πολύ νωρίς για οποιοδήποτε συμπέρασμα. Πάντως το πρόβλημα με την φαγούρα για την ώρα δεν έχει εμφανιστεί, ενώ με το Regaine έστω και μια σταγόνα με πεθαίνει!
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Botafex

oggy1004 είπε:
[quote author=Xaris28 link=topic=1857.msg33800#msg33800 date=1274420371]
Oggy όταν ξεκινήσεις το Botafex πες μας σε παρακαλώ τη γνώμη σου γιατί σκέφτομαι να το ξεκινήσω κι εγώ.
Το έχω ξεκινήσει εδώ και 3 μέρες και φυσικά είναι πολύ νωρίς για οποιοδήποτε συμπέρασμα. Πάντως το πρόβλημα με την φαγούρα για την ώρα δεν έχει εμφανιστεί, ενώ με το Regaine έστω και μια σταγόνα με πεθαίνει!
[/quote]

Ποσο κοστίζει το Botafex;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

-stamatis-

New Member
Απ: Botafex

Παιδια χρησιμοποιώ Botafex εδω και ενα μηνα και κατι. Αποτελεσμα να εχω τρομερα μεγαλη τριχοπτωση οπως επισης και να εχει γεμισει το κεφαλι μου με ασπρες νιφαδες!!! :mad:
Ασε που λαδωνει και το κεφαλι και φαινονται ακομα πιο αραιες οι περιοχες στους κροταφους και το υπολοιπο κεφαλι.
Σκεφτομαι να τη σταματησω γιατι ξυνω το κεφαλι μου και ειναι λες και φευγει η πετσα οπως ξεφλουδιζεις. Βλέπω καποιο χνουδι να βγαινει αλλα νομιζω οτι θα χαλασει ολο το δερμα του κεφαλιου.Νομιζω οτι ειναι μεγαλη πατατα . Σκεφτομαι ηδη να κανω μεταμοσχευση οσο προλαβαινω και να παιρνω propecia για να μου μεινουν τα υπολοιπα μαλλια που εχω σε συνδυασμο με σαμπουαν libroman απο το οποιο ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Ισως και ενα σαμπουαν αλοης και τελος
 

oggy1004

New Member
Απ: Botafex

Παιδιά πρόβλημα!!! Μετά από 20 μέρες περίπου χρήσης Botafex, η φαγούρα έκανε την εμφάνισή της! Οπότε...stop minoxidile!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα