Bioanaplasis ραπτης

Panoschania

Active Member
Χαίρεται, έχει κάποιος εμπειρία με μεταμόσχευση στον κύριο ράπτη? Δεν βρίσκω πληροφορίες ενώ μου φαίνεται σοβαρός ιατρός, αν και μου πρότεινε να κάνω strip και fue σε μια πολύ καλή τιμή, βέβαια φοβήθηκα με το στριπ και δεν ήταν πειστική η απάντηση του ώστε να τον εμπιστευθώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Χαίρεται, έχει κάποιος εμπειρία με μεταμόσχευση στον κύριο ράπτη? Δεν βρίσκω πληροφορίες ενώ μου φαίνεται σοβαρός ιατρός, αν και μου πρότεινε να κάνω strip και fue σε μια πολύ καλή τιμή, βέβαια φοβήθηκα με το στριπ και δεν ήταν πειστική η απάντηση του ώστε να τον εμπιστευθώ.
Το 2008 ήταν στην BG. Μου είχε κάνει στριπ. Τομη μικρή σχετικά, σε ένα σημείο της στην αριστερά πλευρά όχι τόσο καλό κλείσιμο, η φυτρωση πήγε καλά μεν αλλά από γωνίες τοποθέτησης κτλ μετριότητα. Γενικά ήταν μια μμ που απλά δεν έπρεπε να είχε γίνει
 

Panoschania

Active Member
Το 2008 ήταν στην BG. Μου είχε κάνει στριπ. Τομη μικρή σχετικά, σε ένα σημείο της στην αριστερά πλευρά όχι τόσο καλό κλείσιμο, η φυτρωση πήγε καλά μεν αλλά από γωνίες τοποθέτησης κτλ μετριότητα. Γενικά ήταν μια μμ που απλά δεν έπρεπε να είχε γίνει
Μαλλιά έχεις ακόμα από αυτά που έβαλε?
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Έχω την εντύπωση πως ήταν αυτός που μου έκανε και την δική μμ το 2006 στην BK με τα ιδια θεματα που αναφέρει και ο Τάσος πιο πάνω συν ότι οποια μεταμοσχευμενη τρίχα έχει διατηρηθεί από τοτε δεν μακραίνει ποτέ.Κακιστη επιλογή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Έχω την εντύπωση πως ήταν αυτός που μου έκανε και την δική μμ το 2006 στην BG με τα ιδια θεματα που αναφέρει και ο Τάσος πιο πάνω συν ότι οποια μεταμοσχευμενη τρίχα έχει διατηρηθεί από τοτε δεν μακραίνει ποτέ.Κακιστη επιλογή.
Νίκο αν επιτρέπεται σε τι ηλικία είχες προβεί σε ΜΜ;
 

giannis88test

Active Member
όχι ότι έχω την παραμικρή ιδέα για τον γιατρό αλλά είναι λίγο άδικο να κρίνεται με βάση του τι συνέβαινε πριν 20 χρόνια
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Νίκο αν επιτρέπεται σε τι ηλικία είχες προβεί σε ΜΜ;
18 χρόνων,η πιο κακή απόφαση που έχω πάρει στην ζωή μου.Ακόμη θυμάμαι την φραση της κυρίας Κορδερα ότι θα κάνω ένα κεφάλι διαμαντάκι.Δεν έχει περάσει ούτε μια μέρα που να μην μετανιώνω για την επιλογή μου.
Ασε που το κόστος των "θεραπειών" που ακολούθησαν της μμ υπερέβη κατά πολύ το κόστος της ίδιας της επέμβασης.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
18 χρόνων,η πιο κακή απόφαση που έχω πάρει στην ζωή μου.Ακόμη θυμάμαι την φραση της κυρίας Κορδερα ότι θα κάνω ένα κεφάλι διαμαντάκι.Δεν έχει περάσει ούτε μια μέρα που να μην μετανιώνω για την επιλογή μου.
Ασε που το κόστος των "θεραπειών" που ακολούθησαν της μμ υπερέβη κατά πολύ το κόστος της ίδιας της επέμβασης.
Στη χερλαιν είχες εστιάσει τότε ; Τη σήμερον ημέρα σε τι κατάσταση βρίσκονται τα τότε μεταμοσχευμένα μαλλιά ; Πρώτη φορά ακούω κάποιον τόσο νεαρό να κάνει μεταμόσχευση.
 

Panoschania

Active Member
Εγώ τον βρήκα και λίγο προκλητικό στις απαντήσεις του, και απλώς τον ρώτησα αν είναι η παλιά μέθοδος η οποία με φοβίζει και ότι είναι ο πρώτος που μου λέει να κάνω κάτι τέτοιο. Ένας κανονικός γιατρός θα έλεγε μην ανησυχείς κτλ κτλ, αυτός μου είπε ότι οι άλλοι πάνε να σου πουλήσουν fue γιατί είναι ακριβή, και ο κάθε ένας παίρνει την ευθύνη του μου έλεγε μετά και κάτι τέτοια λες και εγώ ως πελάτης οφείλω να ξέρω για να πάρω ευθύνη. Κάτι δεν πάει καλά εκεί...
 

Panoschania

Active Member
όχι ότι έχω την παραμικρή ιδέα για τον γιατρό αλλά είναι λίγο άδικο να κρίνεται με βάση του τι συνέβαινε πριν 20 χρόνια
Φίλε οκ, αλλά έχουμε 2022 και είχε β; προτείνει και αυτός να με σφάξει? Ας πάει σπιτάκι του αν είναι να μένει πίσω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
18 χρόνων,η πιο κακή απόφαση που έχω πάρει στην ζωή μου.Ακόμη θυμάμαι την φραση της κυρίας Κορδερα ότι θα κάνω ένα κεφάλι διαμαντάκι.Δεν έχει περάσει ούτε μια μέρα που να μην μετανιώνω για την επιλογή μου.
Ασε που το κόστος των "θεραπειών" που ακολούθησαν της μμ υπερέβη κατά πολύ το κόστος της ίδιας της επέμβασης.
Εμένα η κ. Κορδερα μου έλεγε το 2008 θα σε κάνω Καραφώτη...τον Καραφώτη τον είχε κάνει ο Γκούρας ο οποίος ήταν μέχρι το 2007 περίπου στην bk κ μετά ήρθε ο ράπτης.

Καλά αυτό με τα λέιζερ άστο, ακτίνα κ πενηνταρικο. Ένα αυτοκίνητο έχω αφήσει εκεί μέσα. Το μερσεντικο το μαύρο στο γκαράζ από κάτω είχε υπογραφή tasos33
 

alex7

Well-Known Member
Εγώ τον βρήκα και λίγο προκλητικό στις απαντήσεις του, και απλώς τον ρώτησα αν είναι η παλιά μέθοδος η οποία με φοβίζει και ότι είναι ο πρώτος που μου λέει να κάνω κάτι τέτοιο. Ένας κανονικός γιατρός θα έλεγε μην ανησυχείς κτλ κτλ, αυτός μου είπε ότι οι άλλοι πάνε να σου πουλήσουν fue γιατί είναι ακριβή, και ο κάθε ένας παίρνει την ευθύνη του μου έλεγε μετά και κάτι τέτοια λες και εγώ ως πελάτης οφείλω να ξέρω για να πάρω ευθύνη. Κάτι δεν πάει καλά εκεί...
Φιλε η strip είναι για τεμπέληδες γιατρούς που δεν θέλουν να σπαταλήσουν ώρες για την εξαγωγή που απαιτεί η FUE .Συνήθως μέσα σε μισή ώρα έχουν ξεμπερδέψει με την εξαγωγή .Εύκολα λεφτά .Σημάδι άσχημο κατά κανόνα στη δότρια .Αυτή είναι η αλήθεια .Όλα τα αλλά είναι δικαιολογίες
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Στη χερλαιν είχες εστιάσει τότε ; Τη σήμερον ημέρα σε τι κατάσταση βρίσκονται τα τότε μεταμοσχευμένα μαλλιά ; Πρώτη φορά ακούω κάποιον τόσο νεαρό να κάνει μεταμόσχευση.
Η αλήθεια είναι ότι τότε δεν είχα πρόβλημα,τουλάχιστον όχι σε τέτοιο βαθμό που να δικαιολογουσε μια επέμβαση μμ.Κροταφακια θέλαμε να γεμίσουμε αφού υπήρχε μια μικρή υποχώρηση.ακόμη θυμάμαι την ερώτηση μου σχετικά με την ανησυχία μου για το τι θα γίνει με τα μαμα μαλλιά πίσω από τα μεταμοσχευμενα για να πάρω την θεϊκη απαντηση ότι θα τα διατηρώ όσο ακολουθώ πίστα τις θεραπείες που παρέχουν.Ακριβως όπως τα λέει ο Τάσος,να σκαμε περιουσίες εκεί μεσα και γιατί; Για να κάνουμε μια τρύπα στο νερο.
Τάσο εμένα στο τελος κάθε συνέδριας με το λέιζερ με περίμεναν έξω από την πόρτα του ειδικού δωματίου το team της BK για να εκθειασουν την "αποτελεσματικότητα" του εργαλειου και την απίστευτη επίδραση που είχε στο μαλλί μου.Συν Κατι σαμπουάν της κακιάς ώρας που απλά σου έδιναν ένα illusion όγκου μικρής διάρκειας.
 

Giorgos30

Member
Χαίρεται, έχει κάποιος εμπειρία με μεταμόσχευση στον κύριο ράπτη? Δεν βρίσκω πληροφορίες ενώ μου φαίνεται σοβαρός ιατρός, αν και μου πρότεινε να κάνω strip και fue σε μια πολύ καλή τιμή, βέβαια φοβήθηκα με το στριπ και δεν ήταν πειστική η απάντηση του ώστε να τον εμπιστευθώ.
Strip το 2022?
 

Panoschania

Active Member
Φιλε η strip είναι για τεμπέληδες γιατρούς που δεν θέλουν να σπαταλήσουν ώρες για την εξαγωγή που απαιτεί η FUE .Συνήθως μέσα σε μισή ώρα έχουν ξεμπερδέψει με την εξαγωγή .Εύκολα λεφτά .Σημάδι άσχημο κατά κανόνα στη δότρια .Αυτή είναι η αλήθεια .Όλα τα αλλά είναι δικαιολογίες
Τι να πεις... Ευτυχώς που μπορούμε να συζητάμε μπας και γλυτώσει κανείς, εγώ γιαυτό άνοιξα νήμα...
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
18 χρόνων,η πιο κακή απόφαση που έχω πάρει στην ζωή μου.Ακόμη θυμάμαι την φραση της κυρίας Κορδερα ότι θα κάνω ένα κεφάλι διαμαντάκι.Δεν έχει περάσει ούτε μια μέρα που να μην μετανιώνω για την επιλογή μου.
Ασε που το κόστος των "θεραπειών" που ακολούθησαν της μμ υπερέβη κατά πολύ το κόστος της ίδιας της επέμβασης.
Λυπάμαι φίλε γαι αυτό που έπαθες....
Έχω ακούσει την ΙΔΙΑ ακριβως ιστορία τουλάχιστον 50 φορές... Την έχω και σε βίντεο ποσταρησμένο, χωρις όνοματα κλινικής...
Με τα ίδια λόγια ακριβως, κασέτα
Το πιο εντυπωσιακό ειναι πως ΚΑΝΕΙΣ (όχι εσυ που ησουν 18 και έχει κάθε ελαφρυντικό), ολόκληροι άντρες 40ρηδες, δεν ψυλιάζονται τιποτα όταν αντι να δουν ιατρό μιλάνε με μια μεγάλης ηλικίας κυρια που ουδεμία σχεση έχει με ιατρική, αλλα και δεν κάνει κάτι μετά την καταστροφη...
 

Panoschania

Active Member
Η κυρία αυτή που λέτε ποια είναι?
Κοιτάτε σαν γιατρός πάντως όσο έψαξα, είναι σοβαρός και τα λέει σωστά, αλλά αν είναι όπως τα λέτε εδώ τι να Κω δεν ξέρω, πάντως και ο δερματολόγος μου συμφώνησε ότι η στριπ είναι καλή μέθοδος και παρεξηγημένη πολύ.
 
Μπλουζα