Kannenas, dr. Erdogan, fue, 5500 graft, 26-27/3/19

kannenas

Member
Χαιρετώ το forum. Ειμαι 47 χρονών. Παρακολουθώ καιρό και θα ήθελα να ανταποδώσω την πληροφόρηση η οποία είναι πολύτιμη για να αποφεύγονται κακοτοπιές Πιστεύω η περίπτωση μου ενδιαφέρει γιατί είμαι μεγάλο Nw. Στις 27 & 28 Μαρτίου έριξα 5500 grafts στην asmed στην καινούργια κλινική. Τα διαδικαστικά είναι γνωστά όπως και οι υπηρεσίες που παρέχει η κλινική. Τα στάνταρτ είναι σε τοπ επίπεδο αναμφισβήτητα. Το θέμα είναι ότι οι προσδοκίες μου ήταν κάπως διαφορετικές σε σχέση με την περίπτωση μου και αλλιώς πρόεκυψαν τα πράγματα, και εξηγούμαι. Καταρχήν παρόλο που είμαι Ν6 έχω μικρό κρανίο οπότε είχα μετρήσει την γυμνή περιοχή στα 120cm2. Στο συμβούλιο όμως με το γιατρό μου έβγαλε την κενή περιοχή 160cm2 . Τα ακόμα πιο άσχημα νέα είναι ότι έχω λεπτή τρίχα 0.045 micron. Η δότρια μου έχει 7500 grafts. Του είπα ότι θα ήθελα να καλύψω όλο το κεφάλι έχοντας μια αποδεκτή πυκνότητα μπροστά και λιγότερη πίσω, απλά να για μην είναι τελείως γυμνή η κορυφή. Μου ειπε ότι μπροστά θα βάλει 40grafts/cm2 και πίσω πιο αραιά. Ειδα και τον αναισθησιολόγο του οποίου η περίπτωση ήταν ένας από τους λόγους που πείστηκα να κάνω το βήμα. (παρεμπιπτόντως κάτι πρέπει να ρίχνει στον ορό γιατί και τις 2 μέρες δεν θυμάμαι καθόλου τη φάση των υποδοχών του Korey). Τώρα ειμαι στην 9η μέρα. Είχα τρελό πρήξιμο το οποίο υποχώρησε. Μετα την τρίτη μέρα εχω σημαντικό πόνο στη δότρια η οποία παρά την πολύ καλή διαχείριση που έκαναν οι κοπέλες βλέπω να αργεί να συνέλθει. Το πάνω εχει αρχίσει να καθαρίζει τώρα. Σκεπτόμενος εκ των υστέρων ότι η τρίχα μου είναι τόσο λεπτή και με την πυκνότητα που χρησιμοποίησε στη hairline, το αποτέλεσμα θα είναι πολύ αραιό μπροστά. Θα ήθελα και τη γνώμη σας. Τώρα βέβαια ότι έγινε έγινε , το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω το αποτέλεσμα
 

Συνημμένα

  • 694_Ust.JPG
    694_Ust.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 1,718
  • 719_Ust.JPG
    719_Ust.JPG
    2.5 MB · Προβολές: 1,628
  • 798_Ust.JPG
    798_Ust.JPG
    3 MB · Προβολές: 1,571
  • Scan_Pic0002.jpg
    Scan_Pic0002.jpg
    716.8 KB · Προβολές: 1,475
  • 798_Arka.JPG
    798_Arka.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 1,504
  • 20190405_210950.jpg
    20190405_210950.jpg
    661.8 KB · Προβολές: 1,572
  • 20190405_174417.jpg
    20190405_174417.jpg
    927.7 KB · Προβολές: 1,651

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
Εισαι παρα πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση,ελπιζω να κρατησεις μια συχνοτητα στην ενημερωση του thread.Καλη επιτυχια να εχεις και καλη αναρωση!
 

dimi92gr

New Member
Καλή φύτρωση να έχεις! Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα αυτή την στιγμή. Μεγάλο NW και έκανα μεταμόσχευση 1 ημέρα πριν από εσένα
 

Gzisis69

Member
αυτες τις μεταμοσχευσεις θελουμε να βλεπουμε. τα μεγαλα νοργουντ χωρις καθολου μαλλια ουσιαστικα. το θεμα ειναι μετα την μεταμοσχευση να υπαρχει επαρκης πυκνοτητα ωστε να μην φαινεται μεταμοσχευμενο η αραιο το μαλλι, αλλιως ποιος ο λογος της διαδικασιας. μακαρι να πανε ολα καλα και περιμενουμε δειγματα απο την φυτρωση. Κι εγω μεγαλο νοργουντ ειμαι αλλα δεν θα εμπαινα σε τετοια διαδικασια με τα τωρινα δεδομενα παρ ολο που οικονομικα με παιρνει για σχεδον οτιδηποτε. η φυσικοτητα και κυριως η πυκνοτητα ειναι για μενα ανασταλτικοι παραγοντες
 

paulo

Active Member
Φίλε κανεις λάθος !
Ο φίλος θα δει μεγάλη διαφορά στην εμφάνιση του γιατί τώρα ειναι τέλειος φαλακρός και πιστεύω ότι αποτέλεσμα και να πετύχει μετα θα διχνει άλλος άνθρωπος .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αναμένω κ γω με την σειρα μου το αποτελεσμα μιας κ εχουμε ακριβως το ιδιο nw με πολυ μικρες αποκλείσεις κ εβαλες σχεδον το ιδιο αριθμο μοσχευμάτων με μενα ...
 
  • Like
Reactions: tol

kardinalios

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε . Η αλλαγή στην εμφάνιση είναι δεδομένη . Το ζήτημα είναι η πυκνότητα . Τα grafts είναι πολλά το θέμα που υπάρχει είναι ο χαμηλός λόγος και η πολύ λεπτή τρίχα . Αναμένουμε όλοι την πορεία σου . Καλό κουράγιο !!
 
  • Like
Reactions: tol

giwrgos athina

Active Member
Καλη επιτυχια και καλη φυτρωση.Το consulation με το γιατρο πριν κανεις την επεμβαση το εκανες μεσο ιντερνετ η πηγες τουρκια να σε δει απο κοντα ?
 

kannenas

Member
Είχα στειλει φωτό μέσω ιντερνετ όπου μου πρότεινε 5500 και μετά από κοντά μια μέρα πριν το χειρουργείο όπου εξέτασε από κοντά το τριχωτό οι οριστικές αποφασεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
αυτες τις μεταμοσχευσεις θελουμε να βλεπουμε. τα μεγαλα νοργουντ χωρις καθολου μαλλια ουσιαστικα. το θεμα ειναι μετα την μεταμοσχευση να υπαρχει επαρκης πυκνοτητα ωστε να μην φαινεται μεταμοσχευμενο η αραιο το μαλλι, αλλιως ποιος ο λογος της διαδικασιας. μακαρι να πανε ολα καλα και περιμενουμε δειγματα απο την φυτρωση. Κι εγω μεγαλο νοργουντ ειμαι αλλα δεν θα εμπαινα σε τετοια διαδικασια με τα τωρινα δεδομενα παρ ολο που οικονομικα με παιρνει για σχεδον οτιδηποτε. η φυσικοτητα και κυριως η πυκνοτητα ειναι για μενα ανασταλτικοι παραγοντες
Λάθος αυτό που λες.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
αυτες τις μεταμοσχευσεις θελουμε να βλεπουμε. τα μεγαλα νοργουντ χωρις καθολου μαλλια ουσιαστικα. το θεμα ειναι μετα την μεταμοσχευση να υπαρχει επαρκης πυκνοτητα ωστε να μην φαινεται μεταμοσχευμενο η αραιο το μαλλι, αλλιως ποιος ο λογος της διαδικασιας. μακαρι να πανε ολα καλα και περιμενουμε δειγματα απο την φυτρωση. Κι εγω μεγαλο νοργουντ ειμαι αλλα δεν θα εμπαινα σε τετοια διαδικασια με τα τωρινα δεδομενα παρ ολο που οικονομικα με παιρνει για σχεδον οτιδηποτε. η φυσικοτητα και κυριως η πυκνοτητα ειναι για μενα ανασταλτικοι παραγοντες
Θαύματα δεν γινονται φιλε μου ... εμεις που ειμαστε μεγαλα nw δεν γίνεται να πετύχουμε πυκνότητες που πετυχαίνουν τα 3-4αρια..... αν το σκεφτεσαι ετσι οντως μην μπεις ποτε στην διαδικασια μμ...
 

leas

Well-Known Member
Καλή επιτυχία, κράτα μας ενήμερους.Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάνεις χρήση φίνας η εάν ο γιατρός σου πρότεινε; Και από πότε έχεις σχετικά σταθερή αυτήν την κατάσταση στο τριχωτο σού .;
 

kannenas

Member
Καλή επιτυχία, κράτα μας ενήμερους.Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάνεις χρήση φίνας η εάν ο γιατρός σου πρότεινε; Και από πότε έχεις σχετικά σταθερή αυτήν την κατάσταση στο τριχωτο σού .;

οχι, δεν εχω κάνει ποτέ χρήση κάποιου φαρμάκου. Ο γιατρός στις φωτο που ειχα στείλει πρότεινε εκτός απο τα grafs και φινα αλλά απο κει και πέρα δεν είμαι διατεθειμενος να ασχοληθώ, δεν νομίζω οτι εχει και ιδιαίτερο νόημα στην περίπτωση μου αλλά και να ειχε πάλι δεν θα έσπερνα. Η αραίωση μου άρχισε στα 23 αν και μέχρι τα 30 δεν φαινόταν οτι εχω αδειάσει αρκετά, το pattern όμως ειχε δείξει που πάει. Θα έλεγα οτι στην παρούσα κατάσταση ειμαι πάνω κάτω την τελευταία πενταετία δηλαδή εντελώς αυγό, πιο πριν ειχα και 5 τρίχες στη hairline.
Τώρα ενα τελευταίο update στις 2 εβδομάδες. Η δότρια ειναι ακόμα σαν ξεπουπουλιασμενη και στην πίεση με πονάει οπότε εχω λίγο δυσκολία στον ύπνο. Επίσης τις τελευταίες 2 μέρες εχω και φαγούρα. Στη λήπτρια δεν εχω χάσει ακόμα ούτε τρίχα. Ισως τελικά να έπρεπε βάση της ποιότητας της τρίχας μου να ειχα ακολουθήσει άλλη στρατηγική δηλ να βάλω μόνο μπροστά και να αγνοήσω το crown. Τώρα αναλόγως του αποτελεσματος σκέφτομαι οτι ίσως μελλοντικά κάνω μια πύκνωση μπροστά με 1000 grafs αφού υποτίθεται εχω ακόμα 2000 διαθέσιμα αν και βλέποντας τη δότρια μου πολύ αμφιβάλω γιαυτό.
 

Συνημμένα

  • 20190410_092145.jpg
    20190410_092145.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 1,413

renos espresso

Active Member
Χαιρεται και απο μενα!
Καλη επιτυχια!!
Εγω αν δεις το νημα μου ημουν nw5-5.5 και μου βαλανε 4800γραφτς με την ιδια λογικη οπως τη δικη σου.
Δεν μετανιωνω που πισω ειναι αραια γτ δεν μου αρεσει καθολου το λουκ μπροστα μαλλι και πισω τελειως αδειο. Ετσι οπως ειμαι τωρα με προτιμω 100φορες. Με την προυποθεση οτι φτιαχτηκε μια ικανοποιητικη σε πυκνοτητα χερλαιν και δεν στερησα την πυκνοτητα της για να βαλουν και πισω γραφτς ετσι ωστε να φαινομουν αστειος..
Οποτε μην μετανιωνεις ακομα...περιμενε να δεις το αποτελεσμα σου και μετα βγαλε συμπερασματα
 

george_hatzi

Well-Known Member
Γειά σου σύντροφε. Πολύ ενδιαφέρουσα όντως η περίπτωσή σου γιατί θα δούμε πρώτη φορά στο φορουμ παρουσίαση του Τούρκου σε τόσο μεγάλο NW. Μην ανησυχείς για τη δότρια από τώρα. Εμένα που έκανα στην Asmed συνήλθε πλήρως στο 6μηνο. Ειδικά με τέτοια καταπόνηση με 5000 τρυπες μην απογοητευτείς αν αργήσει να συνέλθει. Δεν υπάρχει πλεον λόγος να αμφισβητείς για τις επιλογές σου εφόσον έχουν ήδη γίνει. Θα πας σουπερ, μην ανησυχείς για τίποτα
 
Πολύ δύσκολη η περίπτωση σου γιατί είχες χαμηλό λόγο.
Πιστεύω θα πάει πολύ καλά!
Καλη επιτυχία και να μας ενημερώνεις
 
Μπλουζα