5 εβδομαδες revivogen.Αποτελεσμα 0

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

zax

New Member
εδω κ 5 εβδομαδες με ρεβιβοτζεν αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα..περιμενα να κανει κατι εφοσον ειμαι στην πολυ αρχη κ ειμαι κ ο "καταλληλος" απο οσα λενε αυτοι.να περιμενω λιγο ακομα η να το διακοψω?μου ξεραινει το δερμα στο κεφαλι κ στο μετωπο κιολας για αυτο το λεω..δεν ξερω αν οφειλεται στην λοσιον η στο σαμπουαν αυτο..
το κοντισιονερ το εβαλα δυο φορες κ το αφησα στην ακρη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: 5 εβδομαδες revivogen.Αποτελεσμα 0

5 εβδομαδες.............ΜΟΝΟ
και περιμενεις να δεις αποτελεσμα σε 5 εβδοναδες
ουτε με proscar δεν προκειται να δεις
εισαι ακομη στην πολυ αρχη για να βγαλεις αποψη αν σου κανει η οχι δουλεια πρεπει να το βαζεις πανω απο 5 μηνες

ακομη και χαπια που καταστελουν την dht οργανικα που θεωρουνται πιο αποτελεσματικα
ακομη και σε αυτα αποτελεσμα θα δεις σε 6μηνο και πανω πολλες φορες και χρονο

οπως ειναι ο ακης η τριποπτωση ειναι αργη και επωδυνη
το ιδιο και η θεραπεια της

δεν σου πεσαν τα μαλλια απο την μια μερα στην αλλη ειναι μια διαδικασια που συμβαινει χρονια αν οχι χρονια τοτε μηνες
ε μην περιμενεις να σε λιγες εβδομαδες να βγαλεις μαλλια καταρχην το revi... στο εξαμηνο πανω θα σου ελλατωσει την τριχοπτωση

τωρα αν νομιζεις πως δεν σου κανει κανε οτι θες
αλλα για να το κρινεις πρεπει να περασει καιρος
ακομη σκεψου τζαμπα 5 εβδομαδες......?
 

magic810

New Member
Απ: 5 εβδομαδες revivogen.Αποτελεσμα 0

βιαστικος εισαι φιλε μου.....
νομιζω οτι εισαι τρομερα ανυπομονος...
αποτι φαινεται δεν εχεις επισκεφτει ποτε δερματολογο...
ακομα και αυτος οποια θεραπεια και αν σου δωσει θα σου πει να ξαναπερασεις σε κανα διμηνο η τριμηνο να σε ξαναδει....
δεν νομιζω οτι υπαρχει δερματολογος που θα σου ελεγε ελα σε 2 εβδομαδες να δουμε αν εβγαλες μαλλια..τοτε δεν θα ηθελες δερματολογο ουτε θα ειχες προβλημα ...
τοτε θα ηθελες κουρεα και κοψιμο μαλλιων...
η τριχοπτωση θελει υπομονη και επιμονη....
μην βιαζεσαι και μην κανεις σπασμωδικες θεραπειες στο κεφαλι σου γιατι πολυ απλα δεν προκειται να δεις τιποτα. Δινε περιθωριο στις θεραπειες τουλαχιστον 6 μηνες αν δεις οτι δεν υπαρχει διαφορα τοτε ναι σταματα τες...
αλλα οχι θεραπειες του κ..λου...
στη τελικη αν δεν εμπιστευεσαι τις ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ των χρηστων κανε επισκεψη σε δερματολογο αν και δεν μπορω να σου εγγυηθω για το αποτελεσμα....
και μια συμβουλη πρεπει πρωτα απο ολα να το πιστευεις εσυ οτι θα δεις αποτελεσματα ...αν οχι την πατησες..δεν με νοιαζει αν χρησιμοποεις revivogen η οτιδηποτε αλλο απλα δινε χρονο σε αυτο που κανεις...
αυτο το προβλημα εχουμε ολοι μας πιανει πανικος αγοραζουμε μια θεραπεια την ξεκιναμε και μετα απο μια εβδομαδα βλεπουμε μια αλλη μου μας υποσχεται μαλλια με μια χρηση..(λογου χαρη) παραταμε αμεσως την θεραπεια που ξεκινησαμε και παμε στην αλλη και το ιδιο και το ιδιο και στο τελος λεμε ολα μλκιες ειναι...
Αν πιστευεις οτι το revivogen δεν θα σου δωσει αποτελεσματα σταματα το και ξεκινα κατι αλλο...οτι ομως και να ξεκινησεις δωσε του χρονο καταρχην να το συνηθισει ο οργανισμος και κατα δευτερον να δρασει...
ΑΥΤΑ καλο κουραγιο, υπομονη......και ΕΠΙΜΟΝΗ...
 

zax

New Member
Απ: 5 εβδομαδες revivogen.Αποτελεσμα 0

ειχα διαβασει σε ξενα φορουμ οτι μερικοι ειχαν αποτελεσμα μεσα σε ενα μηνα!!τι να πω δν ξερω
τεσπα θα το συνεχθσω γτ ετσι κ αλλιως πηρα τα 3μηνο πακετο κ εχω πολυ ακομα..μη πανε τζαμπα τα λεφτα..παντως σαμπουαν δεν ξαναπαιρω.τα κανει ωραια τα μαλλια αλλα μου φαινεται οτι αυτο ειναι που ξεραινει το δερμα

φιλε ματζικ σε δερματολογο δν προκειται να παω..τζαμπα λεφτα.. καραγκιοζηδες ειναι δν τους νοιαζει για το προβλημα σου
πιο πολυ εμπιστευομουςαι τα μελη φορουμ παρα αυτους
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: 5 εβδομαδες revivogen.Αποτελεσμα 0

για σαμπουαν παρε tricomin ειναι ισως οτι πιο κορυφαιο εχω βαλει στο κεφαλι μου
θα σε βοηθησει και αν βαζεις Minoxidil
 

Άκης

Administrator
Απ: 5 εβδομαδες revivogen.Αποτελεσμα 0

Με 5 μήνες, απορώ τι αποτέλεσμα να περίμενες. Να έβγαζες νέα μαλλιά? Ή να σταματούσε η τριχόπτωση σου;
Το revivogen δεν είναι τόσο δυνατό όσο η φιναστερίδη, η οποια και κάνει ~6 μήνες να σου δώσει αποτέλεσμα, ενώ το regaine 5% που είναι δυνατό, κάνει 4 μήνες για να δεις αν δουλεύει μόνο.

Δεν είναι μπαμ και ξεκινά η τρίχα να βγάζει μαλλί. Θα πρέπει να μπλοκάρει η παραγωγή DHT για να μπορέσει ο θύλακας να παράγει (νέα) τρίχα.
Σε εσένα αλλά και σε όσους είναι νωρίς, κάνει καλύτερη δουλειά κυρίως επειδή δεν απαιτούντε δυνατά συστατικά regrowth, άρα τα συστατικά για regrowth του revivogen σε καλύπτουν.
Αναφορικά, η τρίχα μεγαλώνει περίπου 1,5 εκατοστό το μήνα. Άρα, πως περιμένεις να "δώσει" εντολή το revivogen στον θύλακα να μπεί σε φάση αναγέννησης (διαδικασία που απαιτεί περίπου 1 μήνα, γι'αυτό και στην αρχή παρατηρήτε έντονη τριχόπτωση, λόγω αυτής της διαδικασίας), να σου ρίξει την παλιά και να βγεί καινούρια; Άσε δε που οι θύλακες που μπλοκάροντε, απαιτούν αρκετό καιρό (μπορεί και χρόνο) για να πάρουν (αν πάρουν) "μπροστά" και ακόμη περισσότερο χρόνο να μεγαλώσει η τρίχα.
Επίσης, να ξέρεις ότι δεν θα δεις νέα τρίχα αμέσως (σε σημεία που δεν υπάρχει). Θα βγεί πρώτα το χνούδι, θα πέσει με τον καιρό για να ξαναβγεί η τρίχα όπως ήταν παλιά.

Οπότε, είναι λανθασμένη η αντίληψη το να περιμένεις αποτέλεσμα αμέσως. Μην σου πω ότι η 3μηνη παραγγελεία που έκανες, ίσα ισα θα φτάσει για να δεις ότι σε περιορίζει την τριχόπτωση.

Το σαμπουάν τους το θεωρώ κορυφαίο, απλά. Κάνει -για εμένα- τρομερή δουλειά.
Άμα θέλεις να έχεις το καλύτερο για την υγιεινή του κεφαλιού σου, "τσίμπα" και ένα πακέτο του tricomin.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα