2800 fut dr. feriduni+3.200 fue

Giorgos-3

Well-Known Member
Σ ενα work δλδ συγχωρούνται οι λαθος εκτιμήσεις οπως το κτβ της χερλαιν ; Ρωταω απλα ... δεν γνωριζω ...τοτε παω πάσο κ ζήτω συγνωμη για την λαθος εκτίμηση μου ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
to work εχει συγκεκριμενο αριθμο μοσχευματων, θα βαλουμε τοσα και τελος, μαλιστα εβαλαν και επιπλεον.

Σ ενα work δλδ συγχωρούνται οι λαθος εκτιμήσεις οπως το κτβ της χερλαιν ; Ρωταω απλα ... δεν γνωριζω ...τοτε παω πάσο κ ζήτω συγνωμη για την λαθος εκτίμηση μου ....
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πολυ καλος ο feroduni αλλα αυτο με βαση τα αποτελεσματα στα ξενα site τα οποια προσωπικα ελαχιστα εμπιστεύομαι. Στο δικο μας ειν τ πρωτο αποτελεσμα (που τουλαχιστον εγω εχω δει). Πρακτικα λοιπον ο feriduni εχει να αποδειξει τον εαυτο του στο φορουμ. Δεν του δινω κανενα credit μεχρι να δω καλο του αποτελεσμα εδω. Και ως τοτε για μενα ειν απλα ενας ακριβος γιατρος με ενα κακο αποτελεσματα και τιποτα αλλο. (Και στ παρελθον ειχα μιλησει θετικα γ αυτον)

εγω πιστευω οτι θα κανουμε αρκετο καιρο να ξαναδουμε αποτελεσμα απο τον feriduni στο φορουμ. και αυτο οχι γιατι δεν ειναι καλος ιατρος αλλα γιατι το πρωτο αποτελεσμα που ειδαμε στο φορουμ ειναι κακο.
Το ιδιο εγινε και με τον Rahal με το περιστατικο που εκανε παρουσιαση στο φορουμ. απο τοτε ουτε αναφερεται ο συγκεκριμενος ιατρος ουτε σκεφτεται κανεις να παει εκει αλλα θα προτιμησει αλλους ιατρους που η εχουν δειξει αποτελεσματα η εχουν φημη για τη δουλεια τους.
μακαρι να δουμε και αλλες δουλειες του αλλα δεν το πιστευω.
το οτι σταθηκε στον φιλο και του ειπε οτι θα του κανει διορθωτικη μπραβο του αλλα δεν θα μπορουσε να κανει και αλλιως.
Αν καποιος εδινε τοσα χρηματα για στριπ και ο γιατρος τον ξεπετουσε με μια δικαιολογια δεν ξερει την αντιδραση του αλλου.
ενα βιντεακι να ανεβαζε στο youtube με το αποτελεσμα και το ονομα του γιατρου ο γιατρος παγκοσμιου φημης θα εχανε παρα μα παρα πολλα.. οποτε δεν το εκανε απο την καλη του την καρδια.. ολοι τη δουλεια τους προστατευουν.
οπως και να εχει το θεμα ειναι να παρει ο φιλος το αποτελεσμα για το οποιο πηγε και να ειναι ευχαριστημενος και πιστευω θα το παρει με κοστος τα μοσχευματα που δεν φυτρωσαν.
 

Stripar

Established Member
Εγω λεω την αποψη μου κ παταω πανω σ αυτα που μαθαινω απο σας κ κρινω ....ομολογούμενος λοιπον κ στο κονάκι εφάρμοσε λαθος τακτικη κ εκει ....τωρα δρακους κ νεράιδες κ ξωτικά βλεπουν αυτοι που ειναι προκατελημενοι κ κολλημένοι ....εγω ειμαι χαλαρος κ απλα σχολιαζω χωρις εμμονές κ χωρις κολλήματα μ αυτες τις απειροελάχιστες γνώσεις που εχω...κ σχολιαζω τα καλα κ τα κακά σε ελληνες κ ξενους χωρις έπιλεκτικη όραση ...
Νομίζω μόνο εσυ πιστεύεις ότι έγραψες.

Μάτια εχουμε και βλέπουμε τι γράφεις και όσον αφορά την όραση όχι γυαλιά φοράς αλλά και παροπίδες...

Ουδέ μία Βάσιμη επιχειρηματολογία δεν έχω δει από την μεριά σου όσο καιρό είσαι μέλος,
Βέβαια έχεις το ελαφρυντικό ότι οι γνώσεις σου ειναι απειροελάχιστες όπως αναφέρεις και εσυ.

Μέχρι εκεί ομως...
 
Τελευταία επεξεργασία:

ItsAllGone

Active Member
Θα συμφωνησω με τον Δημητρη,ενας απο τους λογους που δεν επεσε πολυ κραξιμο ειναι οτι ο giorgosris συμβιβαστηκε με την αποζημιωση του αν και πηρε το ελαχιστο, οποτε αφου ειναι ικανοποιημενος ο ιδιος ο ασθενης απο το after sale support τι παραπανω να πουμε εμεις, οτι ζητησε το πηρε.Δεν ξερω βεβαια τι θα γινοταν αν ηταν αλλος στη θεση του και ειχε πιο πολλες απαιτησεις, αν θα ηταν και τοτε τοσο αψογη η υποστηριξη απο το γιατρο.
 

konakihotel

Member
Σ ενα work δλδ συγχωρούνται οι λαθος εκτιμήσεις οπως το κτβ της χερλαιν ; Ρωταω απλα ... δεν γνωριζω ...τοτε παω πάσο κ ζήτω συγνωμη για την λαθος εκτίμηση μου ....
Δεν έγινε καμία λάθος εκτίμηση...εγώ ήθελε να κατέβει η hairline...μην λέμε τα ίδια και τα ίδια...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλά στριπαρ για να τελειωνουμε εσυ απλα οταν μπεις στην διαδικασια να σχολιάσεις καμια ελληνικη καλη δουλεια τα ξανα λεμε ....βαριεμαι να ανοίγω μέτωπο ειλικρινά ...εισαι πολυ επιλεκτικός στα σχολια σου κ στο που θα επέμβεις...το χεις κανει επιστήμη την ολη διαδικασια με το φόρουμ κ εγω δεν εχω καμια διαθεςη να ξεχυλωνω ιστορίες ...
 

Stripar

Established Member
Μα τι μας λες τώρα,
Επειδή εσένα σου αρέσει να "ζείς" στον μεσαίωνα
και να είσαι με τον "γρύλο",
δέν σημαίνει ότι και οι λοιποί θα κάνουν το ίδιο...

Αν έχεις να προσθέσεις κανένα επεικοδομητικό, ουσιαστικό και σοβαρό σχόλιο καλώς,
αλλιώς πιάσε την πιπίλα της άγνοιας και άσε την γνωστή καραμέλα...
 

Tsek

Well-Known Member
@giorgosris αν μου επιτρέπεις μία ερώτηση.
Όταν ο γιατρός σου λέει δωρεαν touch up σε μία επεμβαση που έβαλε 2.800 μοσχεύματα και βγήκαν πολύ λίγα, τι ακριβώς εννοεί?
Σου έχει εξηγήσει τι σκέφτεται να κάνει?
Θα κάνει πάλι στριπ για να πάρει λίγα μοσχεύματα και να συμμαζέψει την κατάσταση αν φυτρώσουν αυτή την φορά?
Νομιζω πως χρειάζεσαι κάτι πολύ παραπάνω απο retouch.. μήπως να το σκεφτείς διαφορετικά?
 
Τελευταία επεξεργασία:
@giorgosris αν μου επιτρέπεις μία ερώτηση.
Όταν ο γιατρός σου λέει δωρεαν touch up σε μία επεμβαση που έβαλε 2.800 μοσχεύματα και βγήκαν πολύ λίγα, τι ακριβώς εννοεί?
Σου έχει εξηγήσει τι σκέφτεται να κάνει?
Θα κάνει πάλι στριπ για να πάρει λίγα μοσχεύματα και να συμμαζέψει την κατάσταση αν φυτρώσουν αυτή την φορά?
Νομιζω πως χρειάζεσαι κάτι πολύ παραπάνω απο retouch.. μήπως θα το σκεφτείς διαφορετικά?
Η συζήτηση δεν έφτασε σε τόσο λεπτομέρεια μιας και είναι σχετικά νωρίς. Εχω άλλους 7 μήνες για αυτή τη συζήτηση με τον γιατρό (14ος μήνας). Αυτή τη στιγμή έχω την πρόθεση στα grafts του touch up (που λογικά θα είναι 1.000-1.500) να προσθέσω και άλλα τόσα περίπου εγώ (ώστε να αφήσω άλλα περίπου τόσα για το μέλλον). Όλα θα γίνουν με FUE αναγκαστικά. Αν είχα καλό strip από την πρώτη ΗΤ, θα μπορούσα και τρίτη FUT αλλά δυστυχώς πλέον η FUE είναι μονόδρομος. Αν υπάρχει άλλη γνώμη ευπρόσδεκτη.
 

Tsek

Well-Known Member
Η συζήτηση δεν έφτασε σε τόσο λεπτομέρεια μιας και είναι σχετικά νωρίς. Εχω άλλους 7 μήνες για αυτή τη συζήτηση με τον γιατρό (14ος μήνας). Αυτή τη στιγμή έχω την πρόθεση στα grafts του touch up (που λογικά θα είναι 1.000-1.500) να προσθέσω και άλλα τόσα περίπου εγώ (ώστε να αφήσω άλλα περίπου τόσα για το μέλλον). Όλα θα γίνουν με FUE αναγκαστικά. Αν είχα καλό strip από την πρώτη ΗΤ, θα μπορούσα και τρίτη FUT αλλά δυστυχώς πλέον η FUE είναι μονόδρομος. Αν υπάρχει άλλη γνώμη ευπρόσδεκτη.
Αυτό θέλω να πω.
Όσο και αν προσφέρεται να σου κάνει touch up μήπως θα επρεπε να αποφύγεις του ρίσκο? Αφού δεν το βγήκε καθόλου η πρώτη μην την πάθεις και δεύτερη φορά σε αυτόν?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PROF

Active Member
Αγαπητέ Giorgoris από το νήμα σου βλέπω ότι έκανες μεγάλη έρευνα για τη μεταμοσχευσή σου και πλήρωσες
πραγματικά ένα πολύ μεγάλο ποσό χωρίς ανάλογο αποτέλεσμα.
Από ότι βλέπω σκέψη σου είναι να βάλεις 3000grafts με μισή μισή χρέωση και χρήση τεχνικής FUE.
Αν υποθέσουμε ότι για FUE χρεώνει 5€/graft
σημαίνει ότι θα σου κοστίσει: 5x1500=7500€, δηλαδή 2,5€/g για τα 3000grafts.

Κατόπιν όλων των ανωτέρω κάνω τις εξής σκέψεις:
1. Έχεις ψάξει καλά στα διεθνή forum παρουσιάσεις από ασθενείς του συγκεκριμένου γιατρού και ιδιαίτερα στα μεγάλα NW;
2. Στη FUE με 2,5€ δεν υπάρχουν αρκετοί άριστοι γιατροί με εξαιρετικά αποτελέσματα;

Νομίζω ότι έχεις αρκετό χρόνο μπροστά σου μέχρι τους 12 μήνες, όπου και θα έχεις και την τελική εικόνα του αποτελέσματός σου,
μέχρι τότε νομίζω χρειάζεται υπομονή, αρκετό ψάξιμο και καθόλου βιασύνη.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και τι να κάνει ρε tsek να πάει άλλου να κάνει μεταμόσχευση ?Η να μην κάνει τίποτα?
Είμαι υπέρ να πάει στον ίδιο γιατρό,σίγουρα θα κάνει το καλύτερο και εάν δεν πάει καλά πάλι τότε τι να πω ίσως φταίει κάτι άλλο.
 

turnfiji123

Active Member
Καλύτερα να μείνει σε αυτόν τώρα λίγο πολύ την παντρεύτηκε τη δεύτερη μμ τουλάχιστον αυτός ο γιατρός έχει υποχρέωση να κεντήσει τώρα, άλλος γιατρός μπορεί να μη νοιαστεί και τόσο πολύ. Εύχομαι τα καλύτερα στο φίλο.
 

koumparos

Well-Known Member
Ε ναι βρε παιδια εκει πρεπει να την κανει και την δευτερη.Ας φτιαξει πρωτα και το θεμα με τη φεριτινη εαν και δεν νομιζω να επαιξε σημαντικο ρολο να ειναι σιγουρος οτι ο οργανισμος του ειναι οχυρωμενος και νομιζω με την δευτερη θα φτασει στο στοχο.Ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος ειναι που χρειαζεται δευτερη διορθωτικη-συμπληρωματικη.
 

tasos33

Well-Known Member
Sε προηγουμενο post ο grigoris ανελυσε τον λογο που επελεξε τον γιατρο, ηταν ο συνδυασμος fut και fue ωστε να παρει να μεγιστο δυνατο αριθμο graft


Αγαπητέ Giorgoris από το νήμα σου βλέπω ότι έκανες μεγάλη έρευνα για τη μεταμοσχευσή σου και πλήρωσες
πραγματικά ένα πολύ μεγάλο ποσό χωρίς ανάλογο αποτέλεσμα.
Από ότι βλέπω σκέψη σου είναι να βάλεις 3000grafts με μισή μισή χρέωση και χρήση τεχνικής FUE.
Αν υποθέσουμε ότι για FUE χρεώνει 5€/graft
σημαίνει ότι θα σου κοστίσει: 5x1500=7500€, δηλαδή 2,5€/g για τα 3000grafts.

Κατόπιν όλων των ανωτέρω κάνω τις εξής σκέψεις:
1. Έχεις ψάξει καλά στα διεθνή forum παρουσιάσεις από ασθενείς του συγκεκριμένου γιατρού και ιδιαίτερα στα μεγάλα NW;
2. Στη FUE με 2,5€ δεν υπάρχουν αρκετοί άριστοι γιατροί με εξαιρετικά αποτελέσματα;

Νομίζω ότι έχεις αρκετό χρόνο μπροστά σου μέχρι τους 12 μήνες, όπου και θα έχεις και την τελική εικόνα του αποτελέσματός σου,
μέχρι τότε νομίζω χρειάζεται υπομονή, αρκετό ψάξιμο και καθόλου βιασύνη.
 

PROF

Active Member
Τάσο έχω διαβάσει πολύ καλά τα post του φίλου Giorgosris, απλά εγώ δίνω μία επιπλέον κατεύθυνση για μια πιο σφαιρική προσέγγιση των θεμάτων.

Επίσης άσχετο με το post, αλλά γνώμη μου είναι ότι κάποιοι μεγαλογιατροί του παρελθόντος και ιδιαίτερα όσοι είχαν αποκλειστικότητα αρχικά τη strip πιθανόν να μην ήταν και τόσο κορυφαίοι, όσο τους νομίζαμε πριν 10 χρόνια. Απλά αυτοί που σήμερα είναι κορυφές έκαναν και τότε και τώρα FUE, οπότε με τα τότε εργαλεία πραγματικά υστερούσαν από αυτούς που κάναν Strip και συνεπώς κάποιοι φάνταζαν πολύ καλύτεροι από όσο ήταν πραγματικά.

Οπότε προσωπική μου άποψη μου είναι ότι απλά τις εποχές εκείνες ήταν μάλλον καλύτεροι από τους υπόλοιπους, ωστόσο όμως συνολικά το επίπεδο ήταν και πολύ χαμηλότερο σε σχέση με σήμερα.
Σήμερα όμως που η FUE εξελίχθηκε, έχουν αλλάξει πολύ τα δεδομένα, τα στάνταρ, οι απαιτήσεις, το επίπεδο, όπως φυσικά και η απόδοση και η πραγματική σειρά κατάταξης των γιατρών όσον αφορά τα πραγματικά καλά αποτελέσματα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ο feriduni θεωρειται απο πολλους καλυτερος του ερντογαν. Ειδικα στ θεμα του σχεδιασμου φυσικης hairline. Θα ηθελα λοιπον να δω φωτος τ αποτελεσματος.
Νήμα @Panos1982 και η συζήτηση για το ποιος κάνει πιο φυσικές hairline θεωρείται λήξουσα.
 
Μπλουζα