2800 fut dr. feriduni+3.200 fue

leas

Well-Known Member
Ο Γιωργος φαινεται πως εχει ψαξει αρκετα το θεμα και πηγε σε εναν απο του κορυφαιους.. Πραγματικα ειναι πολυ σημαντικο για το φορουμ το feedback απο εναν τετοιο γιατρο. Τωρα για το αποτελεσμα αναμενουμε νεες φωτογραφιες και ελπιζω ολα να πανε καλα γιατι εκανες απο την πλευρα σου το καλυτερο δυνατο για να παρεις ενα αντιστοιχο αποτελεσμα..Ελπιζω στο τελος να ανταμειφθεις.
Στο μοναδικο σημειο που διαφωνω ειναι πως ο Κοραυ ειναι ενα κλικ πιο κατω, νομιζω πως πια ειναι πρωτοκλασατοι και οι 2..

Με την κλινικη εχεις επικοινωνησει?

Καλη τυχη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL ενδεχομένως έχεις δίκιο. Απλά να πω ότι η έρευνα μου αφορούσε αποκλειστικά την FUT. Την FUE την είχα αποκλείσει για δικούς μου λόγους. Επειδή πλέον δεν μπορώ να κάνω άλλο strip, η επόμενη θα είναι αναγκαστικά FUE και εκεί προφανώς ο Koray θα είναι στη λίστα μου (αν και μάλλον θα προτιμούσα Lorenzo). Βέβαια τώρα είναι νωρίς για όλα αυτά, καθώς προέχει να δω το αποτέλεσμα αυτής της ht γιατί αν δεν είναι καλό δεν ξέρω αν θα έχω τα ψυχικά αποθέματα και για επόμενη.
 
Με την κλινική δεν έχω επικοινωνήσει γιατί ξέρω ήδη την απάντηση: "είναι πολύ νωρίς για εκτίμηση". Και όντως είναι νωρίς αφού υπάρχουν και οι late growers. Fina είπα να μην πάρω γιατί δεν νομίζω οτι έχει να δώσει κάτι. Για παράδειγμα, σε περιστατικά με χαμηλά ποσοστά φύτρωσης τον 6ο και 7ο μήνα ο Hasson προτείνει ακόμα και διπλασιασμό της δόσης, πράγμα που το θεωρώ λανθασμένο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μινοξ εβαζες και πριν την μεταμοσχευση?
Εγω ειμαι λιγο κατα της μινοξ πανω στο μηνα.
 
Εβαζα μόνο για το σοκ λος, δηλαδή 7-8 μήνες πριν την ht. Ενώ οι οδηγίες των γιατρών συνήθως λένε οτι μπορείς να βάλεις μινοξ 10-15 μέρες μετά τη επέμβαση, εγώ περίμενα για να βάλω μέχρι να συμπληρωθεί ο μήνας.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οταν εβαζες ειχες φαγουρα?ξηροδερμια και να πεφτουν νιφαδες ασπρες?
Εμενα παντως οσες αποπειρες ειχα κανει παλιοτερα ειχα προβλημα με την μινοξ.
Περιμενε μπας και σε αλλαξε τον κυκλο.τι να πω.
 
Η αλήθεια είναι οτι είχα και λίγο φαγούρα και λίγες νιφάδες. Τις τελευταίες μέρες το σταμάτησα μπας και φύγουν οι νιφάδες τις οποίες τις είδα μόλις τον τελευταίο μήνα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πιστευω οτι δεν κανει παντα καλο η μινοξ πριν και μετα την μεταμοσχευση και το εχω ξαναπει.
Αλλα δεν νομιζω να το διευκρινιζουν οι γιατροι αυτο.
Πιστευω διμιουργει προβλημα για οσους τους πηραζει αλλα ισως πολλοι δεν το καταλαβενουν.
Μια γνωμη μου παντα,μπορει και να κανω λαθος.
 
Ναι παιζει και αυτό. Δυστυχώς δεν έχουν γίνει κλινικές μελέτες για όλα αυτά, οπότε είμαστε λίγο μέσα στο σκοτάδι......
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πολυ ψυχραιμος παντως εισαι.Ακομη και λεφτα πολλα να εχεις αν δεν φυτρωση τριχα γινεσαι τουρκος γιατι υποτιθετε ειναι και θεμα ψυχολογιας και οχι μονο χρηματων.
 
Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο από το να περιμένω. Από όλα τα περιστατικά που είδα στα τόσα χρόνια στο Internet, υπήρχε μόνο ένα στο συγκεκριμένο γιατρό το οποίο είχε ελάχιστη φύτρωση. Το θετικό ήταν οτι ο συγκεκριμένος γιατρός δέχτηκε να του ξανακάνει την επέμβαση με τα ίδια grafts. Δεν λέω φυσικά οτι αυτό λύνει το πρόβλημα μιας φτωχής φύτρωσης αφού ο αριθμός των τριχοθυλακίων μας είναι πεπερασμένος, αλλά τουλάχιστον αποτελεί ένα plan B για εμένα. Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Περιμενεις αλλο ενα μηνα και βλεπουμε.Βαλε φωτος στην τωρινη κατασταση.
Εμενα η φυτρωση με ξεκινησε στον τριτο μηνα χωρις καθολου μινοξ και φινα ειχα ξεκινησει στον δευτερο μηνα με προσκαρ.
Αλλους τους ξεκιναει στο 4μηνο.οποτε υπομονη,ολα παίζονται ακομα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ο Γιωργος φαινεται πως εχει ψαξει αρκετα το θεμα και πηγε σε εναν απο του κορυφαιους.. Πραγματικα ειναι πολυ σημαντικο για το φορουμ το feedback απο εναν τετοιο γιατρο. Τωρα για το αποτελεσμα αναμενουμε νεες φωτογραφιες και ελπιζω ολα να πανε καλα γιατι εκανες απο την πλευρα σου το καλυτερο δυνατο για να παρεις ενα αντιστοιχο αποτελεσμα..Ελπιζω στο τελος να ανταμειφθεις.
Στο μοναδικο σημειο που διαφωνω ειναι πως ο Κοραυ ειναι ενα κλικ πιο κατω, νομιζω πως πια ειναι πρωτοκλασατοι και οι 2..

Με την κλινικη εχεις επικοινωνησει?

Καλη τυχη.
Διαφωνω οτι ειναι σημαντικο για το forum το feedback για ενα γιατρο με τετοιο κοστολογιο,
οταν οι 8 στους 10 ψαχνονται για κλινικες στην Ελλαδα με βασικο κριτηριο το κοστος.
 

leas

Well-Known Member
Διαφωνω οτι ειναι σημαντικο για το forum το feedback για ενα γιατρο με τετοιο κοστολογιο,
οταν οι 8 στους 10 ψαχνονται για κλινικες στην Ελλαδα με βασικο κριτηριο το κοστος.

Εχεις καθε δικαιωμα να διαφωνεις φιλε Χαρη.
Το γεγονος ομως πως τα οικονομικα των περισσοτερων δεν μας επιτρεπουν να κανουμε μμ σε εναν γιατρο οπως ο βελγος δεν σημαινει πως δεν ειναι σημαντικο να εχουμε feedback απο τετοιες περιπτωσεις.
Γιατι απο την μια μπορουμε να πληροφορηθουμε πως λειτουργει μια τετοιου επιπεδου κλινικη, σε αντιπαραθεση με τις δικες μας "βραβευμενες" βεβαια..Και απο την αλλη μπορουμε να συμπερανουμε πως ακομα και σε αυτους που θα δωσεις μεγαλα ποσα και παραγουν σχεδον παντα πολυ δυνατα αποτελεσματα, υπαρχουν καποιες πιθανοτητες λιγοτερες απο αλλες κλινικες μεν ,για ενα αποτυχημενο αποτελεσμα..
Ελπιζω προφανως αυτη να μην ειναι μια τετοια περιπτωση και να ξεκινησει η φυτρωση.
 

tasos33

Well-Known Member
Mε αυτην την λογικη να κλεισει και η αντιπροσωπεια της ferrari της porche κ.οκ στο ελλαδισταν επειδη οι ελλαδιτες
ειμαιστε γia KIA και HUNDAI?

Διαφωνω οτι ειναι σημαντικο για το forum το feedback για ενα γιατρο με τετοιο κοστολογιο,
οταν οι 8 στους 10 ψαχνονται για κλινικες στην Ελλαδα με βασικο κριτηριο το κοστος.
 
Μπλουζα