2800 fut dr. feriduni+3.200 fue

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Δυστυχως το αποτελεσμα ειναι κακο, αλλα αν εχεις 4-5000 grafts τοτε εισαι ακομα μεσα στο παιχνιδι.
Η τιμη της μεταμοσχευσης δεν πρεπει να συνχεεται με το αποτελεσμα, με τα παραπανω χρηματα σε εναν τοπ γιατρο δεν αγοραζεις ποσοστο επιτυχιας απο 0 ως 100% αλλα απο 70-100%, ουτε ομως η χαμηλη τιμη να δικαιολογει αποτυχιες πρεπει να υπαρχουν καποια ελαχιστα standards.
 
Σχετικα με την χαμηλη φεριτινη παιρνεις καποιο συμπλήρωμα?
Κάνω full φαρμακευτική αγωγή με παρακολούθηση από αιματολόγο και ήδη ο δείκτης έχει ανέβει σημαντικά. Σύνολο θεραπείας τρεις μήνες αν όλα πάνε όπως πρέπει. Όμως προσοχή: Αν κάποιος έχει χαμηλό δείκτη πρέπει πρώτα να βρει την αιτία, πράγμα που δεν είναι πάντα εύκολο. Μόνο όταν τη βρει, προχωράει με φαρμακευτικές αγωγές.
 
Οι θεωρητικολογιες,είναι στο κατεβατο του φίλου giorgosris..βαριέμαι να κάτσω να το πάω λέξη λέξη και να απαντάω,θα σταθώ σε 1-2 σημεία,σημαντικά και thats all..δεν ήξερε καν ο γιατρός για χαμηλή φερριτινη και γενικά για το αιματολογικό?αν είναι έτσι ,πως είπε ο stripar ότι έγιναν όλες οι εξετάσεις από πριν και ότι ήσουν ενημερωμένος?αν κάνω λάθος πάω πάσο,έχω μπερδευτεί λιγο με αυτό,δεύτερον αν πήγαινες ας πούμε σε ονόματα όπως ακουστηκαν,Ερντογάν κτλ,δεν θα εφευγες από το κρεβάτι του με κάτω από 5000-5500grafts..άρα δεν θα σε ρωταγε κάνεις γιατί πηγες εκεί και όχι σε άλλον και ένα τελευταίο το οποίο με αφήνει έκπληκτο είναι στο ότι συμφωνειτε με την λανθασμένη τακτική..2800 grafts σε αυτή την έκταση..τακτική καθαρά ελληνική,με αρκετά μικρές πυκνότητες η οποία κρίνεται από όλους εδώ ως αλητεία ως μη εκσυγχρονισμός και μη κατοχή γνώσεων..ότι αφορά τον ελληνικό χώρο..εδώ όμως είναι οκ το στορυ.το χάπι δυστυχώς δεν χρυσωνεται ..το ότι μπορεί εσύ ή ο καθένας να νομίζει ότι έκανε ότι καλύτερο μπορούσε να κάνει,με το να πληρώσει ένα κορυφαίο γιατρό ,μέχρι εδώ είναι σωστό..στην ουσία όμως πλήρωσες απλα ένα όνομα για μια πρόχειρη δουλειά..οι κορυφαίοι δεν φημίζονται για δουλειές τέτοιες..καθαρό ελληνικό αποτέλεσμα είναι αυτό..εγώ περίμενα αυτά τα grafts να σου τα βάλει στην α ζώνη μόνο..για αυτό πας εκεί..όχι για να σου βάλει διάσπαρτες τρίχες όπως του mark84..όλα τα άλλα είναι λόγια να αγαπιόμαστε..και σταματάω εδώ για να μην έχουμε τσακωμούς κτλ..δεν θέλω βαβουρες τις έχω βαρεθεί.


Φίλε σου λέω την ιστορία μου όπως έγινε και με κατηγορείς για θεωρητικολογία και μάλιστα αναφέρεις τα γραφόμενα ενός άλλου μέλους του forum τον οποίο δεν γνωρίζω; Συγγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω!

Σχετικά με τον Erdo και τις μεγάλες του συνεδρίες διαφωνώ κάθετα. Δεν θα έκανα ποτέ επέμβαση με τόσα πολλά grafts. Το θεωρώ λάθος τακτική για πολλούς λόγους. Γενικά θεωρώ ότι ο συγκεκριμένος γιατρός κινείται στα όρια των medical ethics με τις τόσο μεγάλες συνεδρίες του. Δεν θα έκανα επίσης στον συγκεκριμένο γιατρό λόγω του το ότι το έχει κάνει τελείως business με πολλά ταυτόχρονα χειρουργεία και με μεγάλο αριθμό προσωπικού, το οποίο αλλάζει πολύ συχνά. Κάτι τέτοιο θα μπορούσαν να κάνουν και άλλοι γιατροί αλλά οι περισσότεροι το αποφεύγουν επιμένοντας σε 1-2 χειρουργεία την ημέρα. Γιατί άραγε; Επομένως, προσωπικά διαφωνώ με τον τρόπο προσέγγισης του Erdo αν και παραδέχομαι ότι μέχρι τώρα του κάθεται πολύ καλά. Δεν ξέρω όμως για το μέλλον.

Εγώ προσωπικά όταν ακούω Erdo και AS*ED το μυαλό μου πηγαίνει σε έναν άλλο γιατρό-«αστέρι» της δεκαετίας του 2000, το άστρο του οποίο γρήγορα έσβησε καθώς η aggressive στρατηγική του δημιούργησε προβλήματα τα μετέπειτα χρόνια στους ασθενείς του. Το όνομα του -αν κάποιοι παλαιότεροι τον θυμούνται- ήταν Armani.

Όταν επίσης ακούω Erdo και AS*ED το μυαλό μου πηγαίνει και σε μια ιστορία. Στην εκλογική αναμέτρηση του 1936 στις ΗΠΑ έκανε την εμφάνιση του ένας νεαρός δημοσκόπος, το όνομα του οποίου θα γινόταν συνώνυμο της κοινής γνώμης. Ο λόγος για τον George Gallup (ή Γκάλοπ) ο οποίος πρόβλεψε σωστά τα εκλογικά αποτελέσματα του 1936, του 1940 και του 1944 εισάγοντας μια νέα στατιστική τεχνική. Στις εκλογές του 1948 όμως ήρθε η καταστροφή του αφού η τεχνική αυτή αποδείχθηκε εσφαλμένη.
 

ItsAllGone

Active Member
Εγω πιστευω αυτο που κανει ο ερντο ειναι το μελλον,κακα τα ψεμματα εκει οδηγουνται τα πραγματα ειδικα με την fue.Το κοστος του graft πεφτει συνεχως δεν θα συμφερει να απασχολεις γιατρο,επισης δεν ειναι και πυρηνικη φυσικη μια μεταμοσχευση fue υπαρχει ανταγωνισμος που ανεβαζει συνεχως το επιπεδο.Καποτε θα μαθουν και οι τεχνικοι ειναι καθαρα μια δουλεια που χρειαζεται πρακτικη εξασκηση πιο πολυ απο τις γνωσεις ενος γιατρου.
Ο ρολος του γιατρου στο μελλον θα ειναι σαν προπονητης ποδοσφαιρου,θα μετρανε πιο πολυ οι managment ικανοτητες του κατα ποσο θα μπορει να στησει μια ομαδα να δουλευει τελεια,δηλαδη αυτο που κανει τωρα ο ερντο.
Για να μην παρεξηγηθω και εγω σε γιατρο θα παω, δεν μιλαω για το τωρα αλλα πως κατα τη γνωμη μου θα γινει στο μελλον.Θα λεμε οτι καποτε πληρωναμε 5 ευρω το graft και θα γελαμε.
 

Stripar

Established Member
Το post σου , χωρίς να απομονώσω ή να αλλοιώσω κάτι :
Δεν είδε ο γιατρός το προηγούμενο χειρουργείο?δεν ήξερε ότι το strip θα ήταν περιορισμένο εξ αρχής και ότι δεν θα μπορούσε να του δώσει τον αριθμό που έπρεπε για μεγιστη κάλυψη?δεν έπρεπε να εξηγήσει του φιλου την περίπτωση ο γιατρός, ότι με αυτά τα grafts δεν κάνουμε τπτ?και σε όλα αυτά έχουμε και ένα μηδαμινό αποτέλεσμα στο οποίο του λέει για δωρεάν touch up..για πιο touch up μιλάμε??με πια δοτρια?με αυτή που έχει γίνει επέμβαση και με fue και με strip??τι έχει να δώσει ακόμα?ελαστικότητα σε μονοψήφια επίπεδα πλέον..και αραιωμένη..όλο αυτό σου δείχνει εσένα υποδειγματική συμπεριφορά που όπως λες σπανίζει στις μέρες μας??αυτό που σπανίζει στις μέρες μας είναι η καθαρή εξήγηση εξ αρχής..να του πει όλα αυτά που προείπα και αν συμφωνήσει ο πελάτης να προχωρήσει..σπανίζει διεθνώς όπως βλέπω..δεν είναι ελληνικό προνόμιο..

Η απάντηση μου στο post σου , αυτούσια:

Πού ξέρεις ότι δέν έγινε αυτή η εξέταση και η εξήγηση, αλλά το μέλος ήθελε να προχωρήσει παρόλα αυτά?

Γιατί προτρέχεις και θεωρητικολογείς?
Οπου και όταν εννοώ η εξέταση ,
Εννοώ της δοτριάς του , του παλιού strip και της εξήγησης των δυνατοτήτων του τρέχων χειρουργείου!

Ενώ χρησιμοποιώ τις λέξεις «που ξέρεις» ενώ όλη μου η απάντηση ήταν ρητορική ερώτηση , ΕΡΩΤΗΣΗ !!!

Ενώ εσυ aerate απαντάς στο μέλος , χρησιμοποιώντας το username μου και και βάζοντας λόγια στο στόμα μου και αυθαίρετα συμπεράσματα,
που ΔΕΝ προκύπτουν από πουθενά στην παραπάνω απαντησή μου!

Το παρακάτω σε bold είναι η ΠΛΗΡΗΣ διαστρέβλωση των λεγόμενών μου :
Οι θεωρητικολογιες,είναι στο κατεβατο του φίλου giorgosris..βαριέμαι να κάτσω να το πάω λέξη λέξη και να απαντάω,θα σταθώ σε 1-2 σημεία,σημαντικά και thats all..δεν ήξερε καν ο γιατρός για χαμηλή φερριτινη και γενικά για το αιματολογικό?αν είναι έτσι ,πως είπε ο stripar ότι έγιναν όλες οι εξετάσεις από πριν και ότι ήσουν ενημερωμένος?αν κάνω λάθος πάω πάσο,έχω μπερδευτεί λιγο με αυτό,δεύτερον αν πήγαινες ας πούμε σε ονόματα όπως ακουστηκαν,Ερντογάν κτλ,δεν θα εφευγες από το κρεβάτι του με κάτω από 5000-5500grafts..άρα δεν θα σε ρωταγε κάνεις γιατί πηγες εκεί και όχι σε άλλον και ένα τελευταίο το οποίο με αφήνει έκπληκτο είναι στο ότι συμφωνειτε με την λανθασμένη τακτική..2800 grafts σε αυτή την έκταση..τακτική καθαρά ελληνική,με αρκετά μικρές πυκνότητες η οποία κρίνεται από όλους εδώ ως αλητεία ως μη εκσυγχρονισμός και μη κατοχή γνώσεων..ότι αφορά τον ελληνικό χώρο..εδώ όμως είναι οκ το στορυ.το χάπι δυστυχώς δεν χρυσωνεται ..το ότι μπορεί εσύ ή ο καθένας να νομίζει ότι έκανε ότι καλύτερο μπορούσε να κάνει,με το να πληρώσει ένα κορυφαίο γιατρό ,μέχρι εδώ είναι σωστό..στην ουσία όμως πλήρωσες απλα ένα όνομα για μια πρόχειρη δουλειά..οι κορυφαίοι δεν φημίζονται για δουλειές τέτοιες..καθαρό ελληνικό αποτέλεσμα είναι αυτό..εγώ περίμενα αυτά τα grafts να σου τα βάλει στην α ζώνη μόνο..για αυτό πας εκεί..όχι για να σου βάλει διάσπαρτες τρίχες όπως του mark84..όλα τα άλλα είναι λόγια να αγαπιόμαστε..και σταματάω εδώ για να μην έχουμε τσακωμούς κτλ..δεν θέλω βαβουρες τις έχω βαρεθεί.
Εάν δεν ξέρεις την «αλφάβητο» καλώς ,
Αν ομως την ξέρεις ,
λόγια στο στόμα μου που δεν έχω πει ΜΗΝ ξαναβάλεις και κυρίως μην αλλοιώνεις κατά 180 μοίρες (πλήρως αντίθετα) τα γραφόμενα μου !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Επειδή μπερδεύτηκα ρε με ότι είπατε είπα ότι αν κάνω λάθος πάω πάσο..που σου αλλοιωνω και τα γραφόμενα.χαχα αγία γραφή που σε αλλοιωνω κιόλας..βαρετός καταντας φίλε..δεν κατάλαβα ότι ήταν ρητορική ερώτηση,δεν έδωσα και πολύ σημασία..οποτε χαλαρωσε,μην ψάχνεσαι διαρκως
 

aeratos28

Just aeratos
Giorgosris,δεν σε κατηγόρησα για κάτι..απλά πολύ ανάλυση σε πράγματα άνευ ουσίας κάνεις και εσύ..μη γράφεις σεντόνια και μείνε στην ουσία .για πια γκάλοπ κτλ λες φίλε..απλα λόγια ,μόνο για την επέμβαση..φιλικά στο λεω
 

Stripar

Established Member
Επειδή μπερδεύτηκα ρε με ότι είπατε είπα ότι αν κάνω λάθος πάω πάσο..που σου αλλοιωνω και τα γραφόμενα.χαχα αγία γραφή που σε αλλοιωνω κιόλας..βαρετός καταντας φίλε..δεν κατάλαβα ότι ήταν ρητορική ερώτηση,δεν έδωσα και πολύ σημασία..οποτε χαλαρωσε,μην ψάχνεσαι διαρκως
Giorgosris,δεν σε κατηγόρησα για κάτι..απλά πολύ ανάλυση σε πράγματα άνευ ουσίας κάνεις και εσύ..μη γράφεις σεντόνια και μείνε στην ουσία .για πια γκάλοπ κτλ λες φίλε..απλα λόγια ,μόνο για την επέμβαση..φιλικά στο λεω

Ήσουν σαφής!

Καμία σοβαρότητα,
«άρες μάρες κουκουνάρες» γράφεις, όπως πάντα...

Πρώτα "βομβαρδίζεις" το παρών νήμα,
με κατηγορώ & αμφισβητήσεις ώς προς την μεθοδολογία του συγκεκριμένου γιατρού,
ανόμοιες συγκρίσεις με άσχετα περιστατικά και μεθόδους τεχνικών,
και όταν σου απαντάνε με επιχειρήματα απο όλες τις πλευρές,
βάζεις σάλτσες και αλλοιώνεις λεγόμενα προκειμένου να "στηρίξεις" τις προηγούμενες τοποθετήσεις σου.

Στο τέλος βάζεις και ένα "μπορεί να κάνω λάθος" ενώ ΤΟΛΜΑΣ να αμφισβητείς την αλλοίωση των λεγόμενών μου απο εσένα,
που είναι πασιφανές για οποιοδήποτε διαβάσει την παραπάνω απάντηση μου και γενικότερα τις απαντήσεις μου προς σε εσένα και τις απαντήσεις σου προς εμένα!

Και ερωτώ:
Ποιός ο λόγος άν μπορεί να κάνεις λάθος , να μονοπολείς το νήμα με λάθοι & κατινιές?

Και απαντώ:
ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ !!!

Και άν μή τι άλλο , δέν είσαι σε θέση να κρίνεις και να λές ότι:
a)εγώ γίνομαι βαρετός
β)το μεταμοσχευμένο μέλος υπεραναλύει τα πράγματα και είναι άνεφ ουσίας

Δέν είναι καφενείο ή παιδικά χαρά το forum,
ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Είσαι καλά η θες γιατρό??βομβαρδιζω και θα συνεχίσω να βομβαρδιζω το θέμα σε ένα σημειο..στο γιατί σε όλη αυτή την έκταση του έβαλε 2800grafts..όταν πας σε τέτοιου επιπέδου γιατρό ,πας για αποτέλεσμα τέλειο..εσείς λέτε ότι η πρακτική των γιατρών αυτών είναι να τελειώνουν με μια φορά την κάθε ζώνη και να μην ασχολούνται 2η φορά με αυτη..πήρε τα @ρχιδ!@ μου λοιπον ο φίλος,με 30-40% το πολύ φύτρωση και αντί να συμφωνείτε με την πατάτα που έγινε λέτε ότι έκανε ότι καλύτερο μπορούσε πηγαίνοντας εκεί ενώ η τακτική δεν διαφέρει από του mark84 που εκεί δικαίως βγάλατε χολή όλοι..αρα δεν έκανε ότι καλύτερο μπορούσε να κανει..δεν εκμεταλλεύτηκε καν τον γιατρό που πηγε..προσπαθείς να στηρίξεις την επόμενη επίθεση σου συνεχώς χωρίς να απαντάς σε αυτό καθόλου,αλλάζοντας με ερωτήσεις συνεχώς το θέμα και μόλις βρεις κάτι κανεις συνολική υπόθεση με χαρακτηρισμούς κτλ..κόψε τους χαρακτηρισμούς σε μένα ,τελευταία φορά στο λέω..άντε γιατί πολύ αέρα πήρες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Αερατε ειναι πολυ φτωχο το αποτελεσμα και δυστυχως τα μοσχευματα δεν αναπληρωνονται.Νομιζω το επισημαναμε αρκετοι.
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε κουμπάρε,αυτό λέω και εγώ..όλα τα άλλα είναι λόγια να αγαπιόμαστε δυστυχώς.δεν υπάρχει δικαιολογία σε τπτ.στο μόνο που έχω σταθεί είναι στο λάθος πλάνο εξ αρχής..λίγα τα grafts για την έκταση αυτή και χάθηκαν κοντά τα 2/3... Ένα λάθος όλο το στορι είναι..απλά βλέπω ότι ψάχνουν ψύλλους στα αχυρα και δεν υπάρχει καμία παράδοση από ορισμένους..
Αερατε ειναι πολυ φτωχο το αποτελεσμα και δυστυχως τα μοσχευματα δεν αναπληρωνονται.Νομιζω το επισημαναμε αρκετοι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δικαιολογητε τον feriduni λογο ειλικρινείας αντίθετος από τον pantel στην hdc που παρόλα αυτά το θεωρώ χειρότερο αποτέλεσμα του giorgosris. Παρόλα αυτά δικαιολογητε τον feriduni. Όλα πήγαν τέλεια εδώ ,μπράβο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
Είσαι καλά η θες γιατρό??βομβαρδιζω και θα συνεχίσω να βομβαρδιζω το θέμα σε ένα σημειο..στο γιατί σε όλη αυτή την έκταση του έβαλε 2800grafts..όταν πας σε τέτοιου επιπέδου γιατρό ,πας για αποτέλεσμα τέλειο..εσείς λέτε ότι η πρακτική των γιατρών αυτών είναι να τελειώνουν με μια φορά την κάθε ζώνη και να μην ασχολούνται 2η φορά με αυτη..πήρε τα @ρχιδ!@ μου λοιπον ο φίλος,με 30-40% το πολύ φύτρωση και αντί να συμφωνείτε με την πατάτα που έγινε λέτε ότι έκανε ότι καλύτερο μπορούσε πηγαίνοντας εκεί ενώ η τακτική δεν διαφέρει από του mark84 που εκεί δικαίως βγάλατε χολή όλοι..αρα δεν έκανε ότι καλύτερο μπορούσε να κανει..δεν εκμεταλλεύτηκε καν τον γιατρό που πηγε..προσπαθείς να στηρίξεις την επόμενη επίθεση σου συνεχώς χωρίς να απαντάς σε αυτό καθόλου,αλλάζοντας με ερωτήσεις συνεχώς το θέμα και μόλις βρεις κάτι κανεις συνολική υπόθεση με χαρακτηρισμούς κτλ..κόψε τους χαρακτηρισμούς σε μένα ,τελευταία φορά στο λέω..άντε γιατί πολύ αέρα πήρες

Όπως σου είπα ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΊΣ !!!
 

Stripar

Established Member
Φίλε κουμπάρε,αυτό λέω και εγώ..όλα τα άλλα είναι λόγια να αγαπιόμαστε δυστυχώς.δεν υπάρχει δικαιολογία σε τπτ.στο μόνο που έχω σταθεί είναι στο λάθος πλάνο εξ αρχής..λίγα τα grafts για την έκταση αυτή και χάθηκαν κοντά τα 2/3... Ένα λάθος όλο το στορι είναι..απλά βλέπω ότι ψάχνουν ψύλλους στα αχυρα και δεν υπάρχει καμία παράδοση από ορισμένους..

Όλοι είπαμε ότι η φύτρωση δέν πήγε καλά!

Ψύλους στα άχυρα δέν ψάχνει κανείς ,
το ότι εσύ διεστραυλώνεις τα γεγονότα (και μετά λές ότι δέν κατάλαβες) αυτό σχολιάζουμε...
 

aeratos28

Just aeratos
Oτι λέτε χίλια μπράβο και ότι έκανε την καλύτερη επιλογή συζητάμε ..ότι είναι λαθος αυτό που λέτε προσπαθούμε να πουμε εδώ και πόσες σελίδες..καλύτερη επιλογή με 2800grafts απλωμένα σε 2-3 κοντά ζώνες δεν είναι η καλύτερη επιλογή..ακόμα αυτό συζητάμε..αλλά δε βλέπω προκοπη
 

Stripar

Established Member
Δικαιολογητε ο feriduni λογο ειλικρινείας αντίθετος από τον pantel στην hdc που παρόλα αυτά το θεωρώ χειρότερο αποτέλεσμα του giorgosris. Παρόλα αυτά δικαιολογητε τον feriduni. Όλα πήγαν τέλεια εδώ ,μπράβο!!!
Κανείς δεν δικαιολόγησε το αποτέλεσμα της φύτρωσης του Ferudini ρε Γιάννη

Απλά ότι στάθηκε δίπλα στον ασθενή στην αποτυχία του σε αντίθεση με τον Pantel

Κάποιοι μετράνε την στάση της οποιαδήποτε κλινικής απέναντι στον ασθενή κάποιοι όχι και μένουνε μόνο στο αποτέλεσμα άν είναι φτωχό.

Έχει να κάνει με τον άνθρωπο - ασθενή και το After care support που κάποιοι το επιζητούνε και κάποιοι άλλοι όχι.
 
Μπλουζα