25 ημέρες μετά από μεταμόσχευση μαλλιών fut στην Θεσσαλονίκη

D

Deleted member 24312

25 ημέρες μετά από μεταμόσχευση μαλλιών στην Θεσσαλονίκη περίπου 3000 grafts κ γύρω στις 5500 τρίχες σύμφωνα με τον γιατρό..η μεταμόσχευση έγινε στις 8/1/20 κ η φωτογραφία τραβήχτηκε στις 20/1. Το κεφάλι σχεδόν άδειο από τρίχα, η δότρια περιοχή καλή κ ικανή να δώσει υλικό για τουλάχιστον άλλες δύο μμ, πάντα σύμφωνα με τον γιατρό. Τα ράμματα πισω έχουν πέσει Κ η τομή άφαντη ακόμα κ από τον κομμωτή. Κόστος λίγο πάνω από 2500€. Διάρκεια επέμβασης 7.30 ώρες,,μπήκα 10.00, βγήκα- ζαλισμένος σαν κοτόπουλο - στις 17.40. Επιπλέον,,,ο γιατρός μου εξήγησε ότι κύριο μέλημα του είναι να μην καταστρέψει την δοτρια περιοχή ώστε να μπορεί να δώσει κ άλλο υλικό στο μέλλον..
 

Συνημμένα

  • 20200128_204145.jpg
    20200128_204145.jpg
    2 MB · Προβολές: 221
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Φίλε για αρχή να πω καλή φυτρωση. Όμως δεν μας λες ποια κλινική, ποιος γιατρός, δεν μας δείχνεις δοτρια, δεν βλέπουμε την τομη. Μπορείς να δώσεις.και αυτές τις πληροφορίες.
 
D

Deleted member 24312

Φίλε για αρχή να πω καλή φυτρωση. Όμως δεν μας λες ποια κλινική, ποιος γιατρός, δεν μας δείχνεις δοτρια, δεν βλέπουμε την τομη. Μπορείς να δώσεις.και αυτές τις πληροφορίες.
Ευχαριστώ πολύ,,,το όνομα του γιατρού δεν θα ήθελα να το δώσω στην παρούσα φάση για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Θα πω μόνο ότι η κλινική του είναι στο κέντρο της Θεσσαλονίκη σε δρόμο κάθετο στην Μητροπόλεως. Φωτογραφίες από την τομή θα επισυνάψω..
 
D

Deleted member 24312

25ημέρες μετά την μεταμόσχευση..τα ράμματα έπεσαν μόνα τους χωρίς να χρειαστεί να ξανά πάω στην κλινική. Ο γιατρός με καλεί ανά εβδομάδα να ρωτήσει πως πάω..
 

Συνημμένα

  • 20200202_134919.jpg
    20200202_134919.jpg
    858.3 KB · Προβολές: 179
  • 20200202_135027.jpg
    20200202_135027.jpg
    922 KB · Προβολές: 141
  • 20200202_134955.jpg
    20200202_134955.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 145

tol

Well-Known Member
Οχι μπορεί, πρέπει!
Φιλε Harri, επιτρεψε μου να θεωρω οτι κάνεις λαθος.
Γιατι πρεπει; Προσωπικο θεμα ειναι, οπως και δικαιωμα του φιλου ειναι να παρασχει οσες και όποιες πληροφοριες θελει. Βεβαια, οσο λιγοτερες ειναι αυτες, τοσο και οι απαντησεις/συμβουλες που θα παιρνει, θα ειναι ελλιπεις. Δεν μπορει ομως να εξαναγκασθει να δινει πληροφοριες για ενα προσωπικο θεμα... ειναι στη διακριτικη του ευχερεια.

25 ημέρες μετά από μεταμόσχευση μαλλιών στην Θεσσαλονίκη περίπου 3000 grafts κ γύρω στις 5500 τρίχες σύμφωνα με τον γιατρό..η μεταμόσχευση έγινε στις 8/1/20 κ η φωτογραφία τραβήχτηκε στις 20/1. Το κεφάλι σχεδόν άδειο από τρίχα, η δότρια περιοχή καλή κ ικανή να δώσει υλικό για τουλάχιστον άλλες δύο μμ, πάντα σύμφωνα με τον γιατρό. Τα ράμματα πισω έχουν πέσει Κ η τομή άφαντη ακόμα κ από τον κομμωτή. Κόστος λίγο πάνω από 2500€. Διάρκεια επέμβασης 7.30 ώρες,,μπήκα 10.00, βγήκα- ζαλισμένος σαν κοτόπουλο - στις 17.40. Επιπλέον,,,ο γιατρός μου εξήγησε ότι κύριο μέλημα του είναι να μην καταστρέψει την δοτρια περιοχή ώστε να μπορεί να δώσει κ άλλο υλικό στο μέλλον..
Φιλε Evangele, οικονομικα αναμφισβητητα ηταν μια πολυ καλη επιλογη... λιγοτερο απο 1 ευρω το graft.

Απο κει και περα το μελλον θα δειξει. Η παρουσιαση σου θα εχει ενδιαφερον, αφου μαλλον εχει γινει σε αγνωστο στο forum γιατρο και επιπλεον με τη μεθοδο strip και οχι fue. Σου ευχομαι να πανε ολα κατ' ευχην.
 

Harris_G

Well-Known Member
@tol δηλαδη από μερικους θα εχουμε απαιτησεις του τυπου "γιατι δεν εβγαλες ληψη με αζιμούθιο 243 μοίρες υπο μεσημβρινό ήλιο" και εδω στο φιλο που δε μας λεει τα βασικα πρεπει να κανουμε στραβά μάτια; Παρουσιαση κανει και οφειλει να κανει τα αυτονόητα. Να ευχηθώ καλή επιτυχία φυσικά.
 

spi

Well-Known Member
Φυσικά και δεν υπάρχει πρέπει σε κάτι τέτοιο. Από την άλλη όμως δεν θεωρώ ότι υπάρχει διαφήμιση. Εκεί νομίζω πως πρέπει να πεις τον γιατρό καθώς μπορεί να πετύχεις αλλά μπορεί και να μην πετύχεις. Όταν κάνεις παρουσίαση πιστεύω πως θα ήταν καλό να λες όλες τις πληροφορίες. Οκ θα βλέπουμε όλοι την πορεία σου αλλά θα ήταν καλό να πεις και τον γιατρό για μελλοντική χρήση ή μελλοντική προφύλαξη
 

spi

Well-Known Member
Πάντως εν έτει 2020 νομίζω πως η FUT είναι λίγο ξεπερασμένη. Θεωρώ πως FUT μόνο σε συνδυασμό με FUE θα ήταν καλή σαν επιλογη. Αλλά αυτό είναι καθαρά δική μου αποψη
 

Georgie

Well-Known Member
Οταν υπαρχει μεγάλη επιφάνεια για κάλυψη νομίζω οτι η πρωτη μμ ειναι καλυτερο να ειναι FUT και οι επόμενες FUE .
Βέβαια θελει προσοχή για τη τομή, εχω δει σε περιστατικα στο φορουμ οτι ορισμένες φαίνονται πολυ που σε περιορίζει στο πολυ κοντό κούρεμα, αλλα ειναι και ορισμένες που ειναι τέλειες
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

D

Deleted member 24312

Φιλε Harri, επιτρεψε μου να θεωρω οτι κάνεις λαθος.
Γιατι πρεπει; Προσωπικο θεμα ειναι, οπως και δικαιωμα του φιλου ειναι να παρασχει οσες και όποιες πληροφοριες θελει. Βεβαια, οσο λιγοτερες ειναι αυτες, τοσο και οι απαντησεις/συμβουλες που θα παιρνει, θα ειναι ελλιπεις. Δεν μπορει ομως να εξαναγκασθει να δινει πληροφοριες για ενα προσωπικο θεμα... ειναι στη διακριτικη του ευχερεια.


Φιλε Evangele, οικονομικα αναμφισβητητα ηταν μια πολυ καλη επιλογη... λιγοτερο απο 1 ευρω το graft.

Απο κει και περα το μελλον θα δειξει. Η παρουσιαση σου θα εχει ενδιαφερον, αφου μαλλον εχει γινει σε αγνωστο στο forum γιατρο και επιπλεον με τη μεθοδο strip και οχι fue. Σου ευχομαι να πανε ολα κατ' ευχην.
Ευχαριστώ πολύ,,αυτό που μπορώ να κάνω είναι να ρωτήσω τον γιατρό κ αν είναι οκ, να αναφέρω το όνομα του. Σχετικά με την μέθοδο,,μετά από έρευνα κατέληξα ότι για την δίκη μου, η fut είναι η κατάλληλη.
 
D

Deleted member 24312

Οταν υπαρχει μεγάλη επιφάνεια για κάλυψη νομίζω οτι η πρωτη μμ ειναι καλυτερο να ειναι FUT και οι επόμενες FUE .
Βέβαια θελει προσοχή για τη τομή, εχω δει σε περιστατικα στο φορουμ οτι ορισμένες φαίνονται πολυ που σε περιορίζει στο πολυ κοντό κούρεμα, αλλα ειναι και ορισμένες που ειναι τέλειες
Συμφωνώ,,μετά από έρευνα κατέληξα ότι για την δίκη μου περίπτωση, η fut είναι η κατάλληλη μέθοδος..Όσο για την τομή,,νομίζω ότι σχεδόν εξαφανίστηκε εκτός από λίγο κόκκινο,,,οι φωτογραφίες είναι ενδεικτικές,,,,καλή συνέχεια,,
 

spi

Well-Known Member
Οταν υπαρχει μεγάλη επιφάνεια για κάλυψη νομίζω οτι η πρωτη μμ ειναι καλυτερο να ειναι FUT και οι επόμενες FUE .
Βέβαια θελει προσοχή για τη τομή, εχω δει σε περιστατικα στο φορουμ οτι ορισμένες φαίνονται πολυ που σε περιορίζει στο πολυ κοντό κούρεμα, αλλα ειναι και ορισμένες που ειναι τέλειες
Φυσικά και πρέπει να υπάρξει fut για μεγαλύτερο ποσοστό ενεργών τριφυλακιων να παρουμε μεγάλο ποσοστό βιωσιμότητας. Όμως μαζί με FUE θα είχε καλύτερο αποτέλεσμα πιστεύω
 
D

Deleted member 24312

Φυσικά και πρέπει να υπάρξει fut για μεγαλύτερο ποσοστό ενεργών τριφυλακιων να παρουμε μεγάλο ποσοστό βιωσιμότητας. Όμως μαζί με FUE θα είχε καλύτερο αποτέλεσμα πιστεύω
Ίσως να έχεις δίκιο φίλε,,,η αλήθεια είναι σκοπεύω να επαναλάβω την διαδικασία το συντομότερο δυνατό. Λόγω μεγάλης φαλάκρας,,με μια επέμβαση δεν θα έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα..
 
  • Like
Reactions: spi

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως εν έτει 2020 νομίζω πως η FUT είναι λίγο ξεπερασμένη. Θεωρώ πως FUT μόνο σε συνδυασμό με FUE θα ήταν καλή σαν επιλογη. Αλλά αυτό είναι καθαρά δική μου αποψη

Είναι όμως μια επιλογή για όσους πάνε για μεγάλο NW, δεν θέλουν φίνα και προτιμούν να την παλέψουν με πολλές επεμβάσεις. Δεν έχει σημασία αν η πρώτη μμ δεν έχει και FUE. Μπορεί κάλλιστα να γίνει στην 2η ή 3η που σίγουρα θα χρειαστεί ο φίλος.
 

spi

Well-Known Member
Είναι όμως μια επιλογή για όσους πάνε για μεγάλο NW, δεν θέλουν φίνα και προτιμούν να την παλέψουν με πολλές επεμβάσεις. Δεν έχει σημασία αν η πρώτη μμ δεν έχει και FUE. Μπορεί κάλλιστα να γίνει στην 2η ή 3η που σίγουρα θα χρειαστεί ο φίλος.
Ναι κι εγώ το είπα απλά κατά την άποψη μου θα μπορουσε να χρησιμοποιηθεί και η fue χωρίς να θέλω να πω ότι είναι λάθος γιατί μοιάζει να έχει γίνει καλή δουλειά στις ουλές
 
Μπλουζα