Qeorqe, FUE, 2329g, 17/12/2020

Qeorqe

Member
Καλησπέρα και από μένα, την περασμένη εβδομάδα εκανα την μμ στην κλινική Starks στην Θεσσαλονίκη. Αρχικά ήταν να κανω σε μια γνωστή κλινική της Αθηνας, αλλα για κάποιο λόγο δεν πιστηκα. Κατέληξα μετα απο παρότρυνση ενός φίλου, να μιλησω και με την κλινική Starks. Καναμε το consulting , ηταν και ο γιατρός εκει, και κλείσαμε για μια συνεδρια να καλυφθεί η Α κ Β ζώνη μπροστά, το εμπρόσθιο τρίγωνο. Σημειωτέον δεν εχω ξανακάνει μεταμόσχευση και είμαι 32, τα μαλλια μ ηταν σε σταθερή σχετικά κατάσταση με άνοιγμα στους κροτάφους, ενα τσουλουφι 22 τριχες (μετρημένες) και πισω το crown area. Δεξια και αριστερά στο πάνω μέρος εχω και ειναι υγιής, τεσπα μη τα πολυλογώ. Κλείσαμε για 19/12 /2020. Ο Σωτήρης εξαιρετικός, τα κορίτσια Σταυρούλα και Χρύσα, ευγενέστατες ,καθαρό περιβάλλον. Η διαδικασία κράτησε σχεδον δέκα ώρες. Η δοτρια περιοχη μου μ ειπαν ηταν παρα πολυ καλη και πυκνη, βγάλαμε 2329 grafts, 6618 τριχες και λογο 2.84. Εγω το 2.84 δεν το καταλαβα τοτε , αλλα απο τον ενθουσιασμό τους μαλλον ηταν θετικό. :) Μ ειπαν πως για μια συνέδρια εβαλαν πολλα περισσότερα από το αναμενόμενο, διοτι η δοτρια ηταν καλη. Εμεινα πολυ ικανοποιημένος με την λεπτομέρεια στην δουλειά και το χτίσιμο γενικα. Θα επισυνάψω φωτο αργότερα, μόλις έκανα τον λογαριασμό. Επίσης ρώτησα αν θα χρειαστεί να παρω μινοξιδιλη και φιναστεριδη και μ ειπε τα μαλλια που εχω είναι υγιή και δεν χρειάζεται. Εγω παντως πηρα μινοξιδιλη για την ληπτρια, θα την ξεκινήσω. Ειμαι στην τρίτη μέρα. Ουτε πονος, ούτε πρήξιμο τπτ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Qeorqe

Member
Επισυναπτω μερικες φωτο , 2 είναι απο την ιδια μερα και οι άλλες την επόμενη. Σήμερα εβγαλα την γάζα απο την δοτρια, και ειναι σε πολυ καλο δρόμο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Μπράβο φίλε μου ...καλή επιλογή ....φυσικά κ ο γιατρός ήταν ικανοποιημένος γιατί είχες εξαιρετικό λόγο ...τα 2500g την ημέρα μην σου κάνει εντύπωση είναι κάτι που το κάνει συχνά όταν του το επιτρέπει η δοτρια ....στον αντίποδα δεν βάζει ούτε τόσα σε τρεις μέρες για να μην χάσει ούτε ένα μόσχευμα όπως στην περίπτωση μου ....αυτό είναι που Μ αρέσει περισσότερο σε αυτόν ....προσαρμόζεται και δεν βάζει ένα τσιπακι να κάνει συνέχεια το ίδιο ...πάντα παίρνει το μάξιμουμ από το κάθε κεφάλι ...
 

nucky

Active Member
Καλό αποτέλεσμα να έχεις. Και μπράβο σου που ανεβάζεις φωτογραφίες χωρίς να καλύπτεις το πρόσωπό σου , φαίνονται καλύτερα οι συμμετρίες της ΜΜ.
 

aeratos28

Just aeratos
Καλά αποτελέσματα να έχει φίλε ,όντως σε μια μέρα τα grafts είναι πολλά που βγήκαν και μπράβο..τη δοτρια φιλεταρισμενη όμως την βλέπω και δεν μου πολυαρεσει..γιατί?
 

manly_Man

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φιλε μου. Οντως μεγαλος ο λογος εξαγωγης σου που θα δωσει το κάτι extra.

Εχεις μηπως καμια φωτο με το κεφαλι σου με μακρια μαλλια πριν την επεμβαση; Ή τα ειχες ετσι κοντα; Απο οτι βλεπω απο την πανοραμικη σου φωτο, δεν φαινεται να εχεις μαλλια ουτε στο κεντρο του middle οπως και στο crown, αλλα μονο στις γεφυρες του middle... Εχετε κανονισει μηπως κ μελλοντικες συνεδριες για τις υπολοιπες ζωνες αν ολα πανε καλα με αυτη;

Ο γιατρος ποσα grafts περιμενε να σου βαλει πριν την επεμβαση και τελικα εβγαλε 2400 ; Tι ευρος grafts σου ειχε πει;
 

Qeorqe

Member
Καλημέρα σε όλους, ναι κανονικά θελει να κανω και το crown ελεγα για του χρόνου θα δω. Τωρα όσον αφορά τα τριχοθηλακια που είχαμε πει για μπροστά, δεν μ ειπε ποτε αριθμό μ ειπε θα πάρουμε όσα μπορέσουμε και εμενα αυτο μ αρεσε. Σάμπως και οι άλλοι π σ λένε 2500 τριχοθηλακια κάθεσαι και τα μετρας; εμενα μ ενδιέφερε να γινει καλη δουλεια. Τωρα περιμένουμε.
 

Qeorqe

Member
Η δοτρια ειχε αρκετή αιμορραγία, αλλα απο χθες π εβγαλα την γάζα, ολα καλα
Καλά αποτελέσματα να έχει φίλε ,όντως σε μια μέρα τα grafts είναι πολλά που βγήκαν και μπράβο..τη δοτρια φιλεταρισμενη όμως την βλέπω και δεν μου πολυαρεσει..γιατί?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Σε μια μέρα 2400g,χωρίς καμία αμφιβολία ο μοναδικός στην Ελλάδα που παίζει με τέτοια νούμερα.
Μπράβο του.
Αυτά τα βλέπουμε μόνο εξωτερικό πουθενά αλλού.
Για το λόγω εξαγωγής το λέω από το καλοκαίρι που έχει παίξει σε όλα τα περιστατικά και πετυχαίνει αν έχει υψηλές φυτρώσεις μέγιστες καλύψεις.Ισπανικό μοντέλο ακολουθεί.
Επανάσταση φέρνει ο κ.Τιρκαλάς.
Επίσης πολύ ωραία χερλάιν χωρίς καμπύλες και ασύμμετρη.
Καλή επιτυχία εύχομαι.
 

Qeorqe

Member
Καλή φύτρωση φιλε μου. Οντως μεγαλος ο λογος εξαγωγης σου που θα δωσει το κάτι extra.

Εχεις μηπως καμια φωτο με το κεφαλι σου με μακρια μαλλια πριν την επεμβαση; Ή τα ειχες ετσι κοντα; Απο οτι βλεπω απο την πανοραμικη σου φωτο, δεν φαινεται να εχεις μαλλια ουτε στο κεντρο του middle οπως και στο crown, αλλα μονο στις γεφυρες του middle... Εχετε κανονισει μηπως κ μελλοντικες συνεδριες για τις υπολοιπες ζωνες αν ολα πανε καλα με αυτη;

Ο γιατρος ποσα grafts περιμενε να σου βαλει πριν την επεμβαση και τελικα εβγαλε 2400 ; Tι ευρος grafts σου ειχε πει;
Ναι τα πλαϊνά την Β ζωνης ειναι καλα, φαντάσου σαν κλεψύδρα η αραίωση. Θα ανεβάσω ένα λεπτό να βρω. Συγγνώμη δεν εχω καθαρές πως ήταν πριν. Θα μ στείλουν απο την κλινική
 

vlafo

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φιλε μου. Οντως μεγαλος ο λογος εξαγωγης σου που θα δωσει το κάτι extra.

Εχεις μηπως καμια φωτο με το κεφαλι σου με μακρια μαλλια πριν την επεμβαση; Ή τα ειχες ετσι κοντα; Απο οτι βλεπω απο την πανοραμικη σου φωτο, δεν φαινεται να εχεις μαλλια ουτε στο κεντρο του middle οπως και στο crown, αλλα μονο στις γεφυρες του middle... Εχετε κανονισει μηπως κ μελλοντικες συνεδριες για τις υπολοιπες ζωνες αν ολα πανε καλα με αυτη;

Ο γιατρος ποσα grafts περιμενε να σου βαλει πριν την επεμβαση και τελικα εβγαλε 2400 ; Tι ευρος grafts σου ειχε πει;
Αν δεις και ενα άλλο περιστατικό του Papakos νομίζω,εκεί είναι στα 2000g-2200max τη μέρα.
Τώρα αν έχεις εύκολη εξαγωγή όπως εδώ,εκεί απλοποιούνται τα πράγματα ακόμα περισσότερο.
 

Qeorqe

Member
Σε μια μέρα 2400g,χωρίς καμία αμφιβολία ο μοναδικός στην Ελλάδα που παίζει με τέτοια νούμερα.
Μπράβο του.
Αυτά τα βλέπουμε μόνο εξωτερικό πουθενά αλλού.
Για το λόγω εξαγωγής το λέω από το καλοκαίρι που έχει παίξει σε όλα τα περιστατικά και πετυχαίνει αν έχει υψηλές φυτρώσεις μέγιστες καλύψεις.Ισπανικό μοντέλο ακολουθεί.
Επανάσταση φέρνει ο κ.Τιρκαλάς.
Επίσης πολύ ωραία χερλάιν χωρίς καμπύλες και ασύμμετρη.
Καλή επιτυχία εύχομαι.
Σε ευχαριστώ παρα πολυ φιλε μου! Εγώ όταν τελειωσαμε και με ειδα στον καθρέπτη, το χαμόγελο ηταν διάπλατο. Συμφωνώ για τον Σωτήρη και τον συνέστησα σε 2 φίλους π θα πάνε.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν μιλάω για την αιμορραγία μιλάω για το ότι σου πήρε μοσχεύματα μόνο από το πίσω μέρος όπως κάνουν στον Βεκρή..windows τα λέμε.
 

vlafo

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ παρα πολυ φιλε μου! Εγώ όταν τελειωσαμε και με ειδα στον καθρέπτη, το χαμόγελο ηταν διάπλατο. Συμφωνώ για τον Σωτήρη και τον συνέστησα σε 2 φίλους π θα πάνε.
Βλέπω πως τελικά δεν είχες και τόσο μικρό θέμα.Α ζώνη όλη άδεια και έμπαινε και Β.
Μπροστά γιατί δεν μπήκες 2ημερη συνεδρία να βάλεις περισσότερα?
Δεν στο συνέστησε ο γιατρός?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Qeorqe

Member
Φίλε μου σου εύχομαι καλή

Βλέπω πως τελικά δεν είχες και τόσο μικρό θέμα.Α ζ'ωνη όλη άδεια κα έμπαινε και Β.
Μπροστά γιατί δεν μπήκες 2ημερη συνεδρία να βάλεις περισσότερα?
Δεν στο συνέστησε ο γιατρός?
Η τσέπη μου δεν το συνέστησε φιλε! Μετα! Σιγα σιγα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν δεις και ενα άλλο περιστατικό του Papakos νομίζω,εκεί είναι στα 2000g-2200max τη μέρα.
Τώρα αν έχεις εύκολη εξαγωγή όπως εδώ,εκεί απλοποιούνται τα πράγματα ακόμα περισσότερο.
Το κάνει συνέχεια αυτό ....βασικά κάνει πάντα αυτό όταν θέλει να κλείσει περιοχές κ τον αφήνει η δοτρια...όταν λέει λέει βάζω όσα μπορώ το εννοεί ....κλείνει περιοχές .....
 
Μπλουζα