υπαρχουν παρενεργειες απο φυσικα προιοντα?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

giorgosb

New Member
λοιπον εγω εδω και δυο βδομαδες ξεκινησα να πινω μεγαλες ποσοτητες απο μαυρο τσαι και ενα γαλα που εχει ισοφλαβονες σογιας στα 250 ml 95 mg κατι τετοιο τελος παντων και fugnoral. περιμενω και το super zix apo to φαρμακοποιο. προχθες παρατηρησα οτι το σπερμα μου ειχε νεροση απιστευτα και μου φαινεται περιεργο γιατι εγω νομιζα οτι αυτα τα φυσικα δε κανουν δουλεια οχι να φερουν και παρενεργειες. μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι ειμαι ετοιμος να το σταματησω. ετσι και αλλιως το μαυρο τσαι δε πινεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: υπαρχουν παρενεργειες απο φυσικα προιοντα?

'γεια χαρά!
αυτό πάλι δεν το βιώσαμε και δεν υπάρχουν ανάλογες αναφορές-θα ψάξω να δω τι παίζει.. :chinscratch
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: υπαρχουν παρενεργειες απο φυσικα προιοντα?

giorgosb είπε:
λοιπον εγω εδω και δυο βδομαδες ξεκινησα να πινω μεγαλες ποσοτητες απο μαυρο τσαι και ενα γαλα που εχει ισοφλαβονες σογιας στα 250 ml 95 mg κατι τετοιο τελος παντων και fugnoral. περιμενω και το super zix apo to φαρμακοποιο. προχθες παρατηρησα οτι το σπερμα μου ειχε νεροση απιστευτα και μου φαινεται περιεργο γιατι εγω νομιζα οτι αυτα τα φυσικα δε κανουν δουλεια οχι να φερουν και παρενεργειες. μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι ειμαι ετοιμος να το σταματησω. ετσι και αλλιως το μαυρο τσαι δε πινεται.

Απο το τσαι δεν νομιζω να ειναι
Το μαυρο τσαι πίνεται φιλε βαλε λιγο μελι μεσα
 

giorgosb

New Member
Απ: υπαρχουν παρενεργειες απο φυσικα προιοντα?

αρα λες οτι ειναι απο το γαλα με τις ισοφλαβονες σογιας.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: υπαρχουν παρενεργειες απο φυσικα προιοντα?

Δεν γνωριζω τι παιζει με το συγκεκριμένο γαλα φιλε μου ::) ::)
 

giorgosb

New Member
Απ: υπαρχουν παρενεργειες απο φυσικα προιοντα?

λεω να το σταματησω και βλεπω τη γινεται στη πορεια
 

heyya

New Member
Απ: υπαρχουν παρενεργειες απο φυσικα προιοντα?

???
Ελπίζω να μην το παρακάνεις με fungoral :chinscratch
 

Άκης

Administrator
Απ: υπαρχουν παρενεργειες απο φυσικα προιοντα?

Από την στιγμή που τα πίνεις, έχουν παρενέργειες, ειδικά σε μεγάλες ποσότητες οπως λες.
Ειδικά για το μαύρο τσάι, μπορείς να δεις και εδώ τι κάνει.

Μείωσε κάτι από τα δύο που πίνεις, για να μην σου πω κόψε το ένα. Είναι περιττό και μπορεί να κάνεις κακό παρά καλό.

Άκης είπε:
Οποτε με λίγα λόγια, αναφέρει ότι το μαύρο τσάι περιόρισε το ένζυμο 5α (όπως η φιναστερίδη-proscar). Στα ποντίκια που έπιναν τσάι αντί για νερό, περιορίστηκε η DHT κατά 72% και αύξησε την τεστοστερόνη 34%.
Επίσης το μαύρο τσάι, μείωσε και τα επίπεδα της cortisol, (ορμόνης που ευθύνεται για το άγχος)
 

aprilianos

New Member
Απ: υπαρχουν παρενεργειες απο φυσικα προιοντα?

Όπως σε καθε τι η υπερκατανάλωση κανει κακό.... Πόσοι ξέρουν οτι μπορεί να "δηλητηριαστεις" εάν πιεις πολύ....νερό?? (Η υπερβολική πρόσληψη νερού προκαλεί υπονατριαιμία δλδ χαμηλα επίπεδα νατρίου στο αίμα).
Μπόλικο τσαγακι, πίνεις και τις ισοφλαβονες οι οποίες εχουν καταταγεί στα οιστρογόνα(φυτο) επειδη εχουν παρόμοια δράση, (ισοφλαβονες---->υποδοχεις οιστρογονων κλπ αν και οι έρευνες ακόμη έχουν δρομο) δεν ξέρω..... :chinscratch μηπως να το ξανασκεφτοσουν?
 

giorgosb

New Member
Απ: υπαρχουν παρενεργειες απο φυσικα προιοντα?

ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις. θα μειωσω τις ποσοστητες απτο τσαι και τις ισοφλαβονες και βλεπουμε. το fugnoral δε νομιζω να εχει καποια σχεση μπορω να πω οτι με βοηθησε απιστευτα με τη πιτιριδα. παντως δε περιμενα αυτα τα φυσικα να κανουν δουλεια αλλα τουλαχιστον το μαυρο τσαι φαινεται οτι μπορει να βοηθησει αρκετα τη κατασταση. apriliane οταν λες οτι πρεπει να το ξανασκεφτω εννοεις οτι πρεπει να σταματησω τις ισοφλαβονες η το τσαι? α και κατι ακομα ακη οταν λες μπορεις να κανεις περισσοτερο κακο εννοεις οτι μπορει να παθουν ζημια τα μαλλια απο αυτα που περνω :eek:?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα