το κλειδι στην μεταμοσχευση ....

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

veg

Active Member
καταρχην να σαν χαιρετισω , εχω διαβασει αρκετα για τα θεματα μεταμοσχευσης -τριχοπτωσης και εχω παρακολουθησει και καποια forum του εξωτερικου ,καποια απο τα οποια ειναι 'υποστηριζομενα' απο κλινικες μεταμοσχευσης ..... φυσικα δεν το παιζω ξερολας ,ουτε επιστημονας .

το ιδανικο σε μια μεταμοσχευση θα ηταν το να μην ειναι ορατη ...μεταμοσχευση που ειναι 'ανιχνευσιμη' δεν ειναι επιτυχης κατα την προσωπικη μου αποψη. Αν παει κανεις ενα Σαββατο πρωι σε ενα απο τα πολυσυχναστα εμπορικα κεντρα θα 'ανιχνευσει' αρκετες τετοιες περιπτωσεις . Προσωπικη αποψη προτιμω ενα κοντοκουρεμενο thin look απο ενα μια ανιχνευσιμη μεταμοσχευση .

Τι κανει μια μεταμοσχευση ανιχνευσιμη ? Ο νο.1 παραγων για μενα ειναι η πυκνοτητα .Οταν τα μαλλια ενος ανθρωπου αραιωνουν , γινονται και πιο λεπτα ετσι ειναι το φυσικο . Με μια 'αραιη' μεταμοσχευση , παρατηρειται το ακριβως αντιθετο , δηλαδη μαλλια σε πυκνοτητα αραια ,αλλα πολυ 'παχια' (αφου προερχονται απο περιοχη δυνατης τριχοφοιιας) ,με αποτελεσμα να μην ειναι φυσικα . Αν θα μπορουσε κανεις ,να διπλασιασει τα ιδια ακριβως αραια μαλλια , το αποτελεσμα θα ηταν φυσικο , η τουλαχιστον θα πλησιαζε . Δηλαδη η επεμβαση ειναι επιτυχης αλλα το αποτελεσμα οχι . Κατα την γνωμη μου αν το ματι καταφερνει και περναει στην ριζα τοτε μπορει να ανιχνευσει , αν οχι τοτε δεν μπορει τοσο ευκολα . Ετσι υποθετω οτι την μεγαλυτερη πυκνοτητα μπορει να την πετυχει κανεις ειτε με περισσοτερες των 1 επεμβασεις ,η αν ειναι αληθεια καποιες κλινικες που αναφερουν οτι πετυχαινουν την πυκνοτητα αυτη σε one session ....

Μετα ακολουθουν για μενα αλλοι παραγοντες , οπως γωνια κτλ κτλ ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα