πολλη φαγουρα!!!help!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

alexXXX

Active Member
γεια σας παιδια ειπα να ανοιξω αυτο το θεμα γιατι σαν αποτελεσμα απο την θεραπεια που κανω ειναι να εχει δεκαπλασιαστει η φαγουρα στο καεφαλι μου ειδικα στα σημεια που χανω μαλλια!το αποτελεσμα ειναι να ξυνομαι συνεχεια και να φευγουν περισσοτερες τριχες το οποιο με κανει να πιστευω οτι παει τσαμπα η θεραπεια.θα ηθελα λοιπον να μου προτεινετε καποιεσ λυσεις .τους τελευταιους 9 μηνες βαζω φουγκοραλ ριγκειν και ρεβινογκεν αποτελεσμα δεν εχω δει ακομα ισα ισα μπροστα που εχω το προβλημα απο το συνεχη κνησμο ειμαι χειροτερα .κατι πρεπει να αλλαξω συντομα γιατι με βλεπω βεγγο !!αααα ξεχασα να πω δοκιμασα και σαμπουαν με αλοη αλλα δεν εκανε κατι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

heyya

New Member
Απ: πολλη φαγουρα!!!help!!

Για δοκίμασε κανα gel αλόης :chinscratch
έχεις καθόλου πυτιρίδα, σμ. δερματίτιδα ή ξηροδερμία;
 

alexXXX

Active Member
Απ: πολλη φαγουρα!!!help!!

ακη αλοη δοκιμασα σε σαμπουαν 2 διαφορετικα και δεν εκανε κατι ,τωρα το τρικομιν ισως το δοκιμασω .ποια η γνωμη σου για to emu oil?παντως δεν θυμαμαι ποτε να εχω ξαναπερασει τοση φαγουρα αφου μου περναει απτο μυαλο να τα στειλω ολα μπας και γλιτωσω .ωρες ωρες θελω να βγαλω το δερμα μου!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: πολλη φαγουρα!!!help!!

το σαμπουαν δεν κνει τοσο δουλεια...το τζελ απο οτι εχω ακουσει ειναι πλ καλο.....
 

Maria

New Member
Απ: πολλη φαγουρα!!!help!!

Το emu oil είναι φοβερό, κάνει πολύ καλή δουλειά. Θα πρότεινα να σταματήσεις για κανα μήνα οτιδήποτε βάζεις και να χρησιμοποιείς κάθε βράδυ εμου πριν κοιμηθείς και το πρωί να λούζεσαι. Για το τρικομίν δε συμφωνώ, εμένα μου είχε φέρει ερεθισμούς, δε νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση των δύο προϊόντων (εμου και τρικομιν). Το τρικομίν περιέχει οινόπνευμα αν δεν κάνω λάθος. Επίσης πετπίδια τα οποία μπορεί να είναι ερεθιστικά σε κάποια δέρματα. Άρα προτιμότερο είναι κάποιο λαδάκι που έχει μαλλακτικές ιδότητες -κι όχι πολλές και διάφορες ουσίες μέσα από τις οποίες δεν ξέρεις ποια θα σε πειράξει- και προσωπικά προτείνω το εμου γιατί έχω δει φοβερά αποτελέσματα. Πιστεύω ότι κι άλλα λάδια είναι καλά (πχ. jojoba, αμυγδαλέλαιο κλπ κλπ, υπάρχουν ένα σωρό) και έχω σκοπό να δοκιμάσω όσα μπορώ.
Επίσης το revivogen μου είχε προκαλέσει ερεθισμό και έχω καταλήξει στο ότι δεν πρέπει να βάζουμε πολλά και διαφορέτικά τοπικά στο κεφάλι μας. Είναι σα να καταβροχθίζεις μαζί σαρδέλα, σουβλάκι,μαρμελάδα, φασολάδα, μπακαλιάρο και μαρουλοσαλάτα με τη μια: δε θα ξεράσεις; Ε κάτι παρόμοιο είναι και με το δέρμα του κεφαλιού, ξερνάει με τα πολλά τοπικά, σκάει και φαγουρίζει.
 

aleksandros

New Member
Απ: πολλη φαγουρα!!!help!!

Εγω θα προσθεσω και κατι ακομα, να αγοραζεις σαμπουαν sls free.
Προσωπικα το emu oil το χρησιμοποιω απο μεσα αυγουστου, ειναι μια πολυ καλη λυση για ερεθισμους και ξηροδερμια και δεν περιεχει μεσα χημικα προσθετα ειναι 100% καθαρο.
Ολα τα τοπικα εχουν μεσα καποια συστατικα που ερεθιζουν το δερμα ακομα και τα ποιο ήπια.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα