ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

alexXXX

Active Member
γεια σας παιδια εχω ξεκινησει εδω και 3 βδομαδες σπιρο 5%απο το δρ λι και μινοξ 5 %αυτο που βλεπω ειναι φοβερη αυξηση της τριχοπτωσης μιλαμε πριν λιγο ετριψα το κεφαλι μου στον νυπτηρα και μετρισα πανω απο 50 τριχες μηπως ειναι τα προιοντα του επικινδυνα και παθω καμια ζημια αντι για καλυτερα χασω κ αυτα που εχω???παρολα αυτα μια φαγουρα που ειχα πολυ ενοχλητικη εχει υποχωρησει αισθητα .please help!!! :'( :'( :'(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

καλό ειναι αυτο οπως θα σου πουν και αλλοι εδω μεσα go on! :grandpa: :grandpa:
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

alexXXX είπε:
γεια σας παιδια εχω ξεκινησει εδω και 3 βδομαδες σπιρο 5%απο το δρ λι και μινοξ 5 %αυτο που βλεπω ειναι φοβερη αυξηση της τριχοπτωσης μιλαμε πριν λιγο ετριψα το κεφαλι μου στον νυπτηρα και μετρισα πανω απο 50 τριχες μηπως ειναι τα προιοντα του επικινδυνα και παθω καμια ζημια αντι για καλυτερα χασω κ αυτα που εχω???παρολα αυτα μια φαγουρα που ειχα πολυ ενοχλητικη εχει υποχωρησει αισθητα .please help!!! :'( :'( :'(
κάνε υπομονή μέχρι τέλος/αρχές του άλλου μήνα-είναι θετικό σημάδι ότι αντιδρά στην θεραπεία ο οργανισμός σου,άλλωστε οι τρίχες που πέφτουν (λόγω της θεραπείας) θα πέφτανε έτσι και αλλιώς 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

keep walking οταν ξεκινησα την spiro τα ιδια ειχα και εγω...τωρα ομως ;D
 

show_palmettos

New Member
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

παθολογική τριχόπτωση προκαλούν τα αντιθρομβωτικά, τα αντικαταθλιπτικά, τα διουρητικά σκευάσματα που χορηγούνται για την αντιμετώπιση της υπέρτασης, καθώς και οι μεγάλες δόσεις βιταμίνης Α (ρετινόλης) ή παραγώγων της, (π.χ. για τη θεραπεία της ακμής).

το παραπανω βρηκα επειτα απο google searching
ειμαι και εγω φαν της σπιρονολακτονης αλλα κολλησα λιγο με το παραπανω μιας και η σπιρο ξερουμε πως ειναι διουρητικο
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

show_palmettos είπε:
παθολογική τριχόπτωση προκαλούν τα αντιθρομβωτικά, τα αντικαταθλιπτικά, τα διουρητικά σκευάσματα που χορηγούνται για την αντιμετώπιση της υπέρτασης, καθώς και οι μεγάλες δόσεις βιταμίνης Α (ρετινόλης) ή παραγώγων της, (π.χ. για τη θεραπεία της ακμής).

το παραπανω βρηκα επειτα απο google searching
ειμαι και εγω φαν της σπιρονολακτονης αλλα κολλησα λιγο με το παραπανω μιας και η σπιρο ξερουμε πως ειναι διουρητικο

Οταν εβαζα σπιρο πήγαινα τουαλετα τουλαχιστων 10 φορες την ημερα.
Παντος απο τοτε που την εκοψα η συμπεριφορά των μαλλιών μου ειναι χαλια :down
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

ANAR είπε:
[quote author=show_palmettos link=topic=1753.msg31999#msg31999 date=1271706512]
παθολογική τριχόπτωση προκαλούν τα αντιθρομβωτικά, τα αντικαταθλιπτικά, τα διουρητικά σκευάσματα που χορηγούνται για την αντιμετώπιση της υπέρτασης, καθώς και οι μεγάλες δόσεις βιταμίνης Α (ρετινόλης) ή παραγώγων της, (π.χ. για τη θεραπεία της ακμής).

το παραπανω βρηκα επειτα απο google searching
ειμαι και εγω φαν της σπιρονολακτονης αλλα κολλησα λιγο με το παραπανω μιας και η σπιρο ξερουμε πως ειναι διουρητικο

Οταν εβαζα σπιρο πήγαινα τουαλετα τουλαχιστων 10 φορες την ημερα.
Παντος απο τοτε που την εκοψα η συμπεριφορά των μαλλιών μου ειναι χαλια :down
[/quote]
αναλογα τον οργανισμο του κεθενος,περναει και καποια ποσοτητα στο σωμα,οταν το ειχα ξεκινησει ειχα τρομαξει με την τριχοπτωση που μου προκαλεσε,μπορει να εχανα και 300 τριχες την μερα,αλλα ειχα διαβασει απο εδω οτι αυτο ειναι καλο σημαδι και σινεχισα,τωρα δεν εχω σχεδον καθολου,μονο λιγο την ανοιξη
 

3746741

Member
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

Οταν εβαζα σπιρο πήγαινα τουαλετα τουλαχιστων 10 φορες την ημερα.
Παντος απο τοτε που την εκοψα η συμπεριφορά των μαλλιών μου ειναι χαλια :down
[/quote]

Τι ενοεις ANAR οτι πηγαινες 10 φορες την ημερα τουαλετα?

Γιατι δεν το ξανααρχισες?
 

alexXXX

Active Member
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

εγω παντως την πεταξα αποφασισα να μην ξαναβαλω τοπικο εδω και ενα χρονο με αυτα που βαζω μονο κακο ειδα και παπραπανω αραιωση .μονο μινοξ θα βαζω και μπορει να ξεκινησω φινα .ολα τα αλλα σε μενα δεν δουλευουν !
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

3746741 είπε:
Οταν εβαζα σπιρο πήγαινα τουαλετα τουλαχιστων 10 φορες την ημερα.
Παντος απο τοτε που την εκοψα η συμπεριφορά των μαλλιών μου ειναι χαλια :down

Τι ενοεις ANAR οτι πηγαινες 10 φορες την ημερα τουαλετα?

Γιατι δεν το ξανααρχισες?
[/quote]

Μου έφερνε συχνοουρία πολυ.
Την εκοψα γιατι είχα παρενεργειες δυστυχώς :-[
 

3746741

Member
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

Θα μπορουσες να μου πεις τι ειδους παρενεργειες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Conan

Member
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

shedding ενδεχεται να υπαρξει και με την 1,5-2%?
 

barman

Member
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

το μονο που μου φαινεται λιγο περιεργο-υποπτο στον lee ειναι οτι στο site του δεν αναγραφει ολα τα συστατικα που περιεχουν τα σκευασματα του.. πχ εγω την spiro την εκοψα μονο και μονο επειδη περιειχε BHT..κατι οχι και τοσο α8ωο συστατικο..και οταν εστειλα mail στον lee για το τι ποσοτητα περιεχει και κατα ποσο ειναι ασφαλης δεν πηρα ποτε απαντηση...
 

vayero

Member
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

barman είπε:
το μονο που μου φαινεται λιγο περιεργο-υποπτο στον lee ειναι οτι στο site του δεν αναγραφει ολα τα συστατικα που περιεχουν τα σκευασματα του.. πχ εγω την spiro την εκοψα μονο και μονο επειδη περιειχε BHT..κατι οχι και τοσο α8ωο συστατικο..και οταν εστειλα mail στον lee για το τι ποσοτητα περιεχει και κατα ποσο ειναι ασφαλης δεν πηρα ποτε απαντηση...

:eek: σημαντικη παρατηρηση αυτη... :chinscratch εχουμε κατι νεοτερο?
η σπιρονολακτονη που ειχα παρει μια φορα απο dr.lee εκτος της ασχημης μυρωδιας (οσοι με πλησιαζαν το καταλαβαιναν, ισως και γιατι ιδρωνω αρκετα) μου προκαλουσε πονοκεφαλους θα ελεγα, αυτο το δοκιμαζα παραλληλα με xandrox 5% με αζελαικο οξυ (χωρις προπυλενογλυκολη).
 

spi

Well-Known Member
Απ: ερωτηση για σπιρολακτονη apo dr lee

Παιδια η εντονη τριχοπτωση απο σπιρο παρατηρηθηκε σε ολους?Δηλαδη ειναι σημαδι που δειχνει οτι λειτουργει?εγω χρησιμοποιω σχεδον 2 εβδομαδες σπιρο που κατασκευασα εγω αλλα δεν εχω παρατηρησει κατι.Κι αν συμβαινει σε ολους ποσο καιρο κραταει?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα