ΨΕΥΤΟ-ΙΑΤΡΟΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ στην ΑΘΗΝΑ (και Θεσσαλονικη παλαιότερα) εδω και 25 χρονια!

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Πιστευω ακούσατε για τον ψευτο-ιατρο που εμφανίζονταν τουλάχιστον από το 2016 ως διακεκριμένος ιατρός από την Ελβετία που υπόσχονταν πρωτοποριακές θεραπείες με σκευάσματα από βότανα και δεν διστασε μα χορηγεί δικά του «φάρμακα» σε ενέσιμη μορφή λέγοντας ότι είναι εξειδικευμένες φαρμακευτικές ουσίες από Ελβετία.
Συστηθηκε σε ανυποψιστπους ασθενείς ως νευρο-ογκολόγος με έδρα την Ελβετια ανιψιός γνωστού εφοπλιστή με πατέρα αξιωματικό της Πολεμικής Αεροπορίας. Μάλιστα, σε άλλη περίπτωση εμφανιστηκε φορώντας στρατιωτική στολή πιλότου και υποσχόταν μεταθέσεις. Μάλιστα είχε δηλώσει ότι είναι και μεσίτης με εταιρεία στη Σαουδική Αραβία.

ΜΙλάμε προφανως για ενα αθεοφοβο απατεωνα.

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ το συμβαν αυτο που πηρε διακιώς μεγαλή δημοσιοτητα, σας ποσταρω ενα βιντεο που εχω ανεβασει μηνες τωρα γαι ενα ΑΠΑΤΕΩΝΑ ου υπάρχει και στον κλάδο της Μεταμοσχευσης Μαλλιών .
Δειτε το βιντεο με την ιστορια που μας λέει ο ασθενής μου να σας σηκωθει η τριχα (!)

Ο ΨΕΥΤΟ-ΙΑΤΡΟΣ που αναφερει συστηνετε ως ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΤΗΣ οταν επιμενει καποιος αν ειναι ιατρος, φοραέι περουκινι και έχει σακαταψει πολύ κόσμο.
Προχθες μάλιστα ειδα διαφημιση οτι χρησιμοποιούν sapphire blades!
Αν δειτε το site, γραφει για εμπειρία, πάνω από 25 έτη (ισχύει, ως απατεωνας βεβαια!), για γραπτη εγγυηση εφ' ορου ζωης (αν δειτε το βιντεο ισχυει), 11000 μεταμοσχευσεις και ουτε ενα αποτελεσμα στο site.

Δείτε, διαδωστε και προσεχτε!

 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairsick

Active Member
Πιστευω ακούσατε για τον ψευτο-ιατρο που εμφανίζονταν τουλάχιστον από το 2016 ως διακεκριμένος ιατρός από την Ελβετία που υπόσχονταν πρωτοποριακές θεραπείες με σκευάσματα από βότανα και δεν διστασε μα χορηγεί δικά του «φάρμακα» σε ενέσιμη μορφή λέγοντας ότι είναι εξειδικευμένες φαρμακευτικές ουσίες από Ελβετία.
Συστηθηκε σε ανυποψιστπους ασθενείς ως νευρο-ογκολόγος με έδρα την Ελβετια ανιψιός γνωστού εφοπλιστή με πατέρα αξιωματικό της Πολεμικής Αεροπορίας. Μάλιστα, σε άλλη περίπτωση εμφανιστηκε φορώντας στρατιωτική στολή πιλότου και υποσχόταν μεταθέσεις. Μάλιστα είχε δηλώσει ότι είναι και μεσίτης με εταιρεία στη Σαουδική Αραβία.

ΜΙλάμε προφανως για ενα αθεοφοβο απατεωνα.

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ το συμβαν αυτο που πηρε διακιώς μεγαλή δημοσιοτητα, σας ποσταρω ενα βιντεο που εχω ανεβασει μηνες τωρα γαι ενα ΑΠΑΤΕΩΝΑ ου υπάρχει και στον κλάδο της Μεταμοσχευσης Μαλλιών .
Δειτε το βιντεο με την ιστορια που μας λέει ο ασθενής μου να σας σηκωθει η τριχα (!)

Ο ΨΕΥΤΟ-ΙΑΤΡΟΣ που αναφερει συστηνετε ως ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΤΗΣ οταν επιμενει καποιος αν ειναι ιατρος, φοραέι περουκινι και έχει σακαταψει πολύ κόσμο.
Προχθες μάλιστα ειδα διαφημιση οτι χρησιμοποιούν sapphire blades!
Αν δειτε το site, γραφει για εμπειρία, πάνω από 25 έτη (ισχύει, ως απατεωνας βεβαια!), για γραπτη εγγυηση εφ' ορου ζωης (αν δειτε το βιντεο ισχυει), 11000 μεταμοσχευσεις και ουτε ενα αποτελεσμα στο site.

Δείτε, διαδωστε και προσεχτε!

Ενδιαφέρον θέμα ανεβάσατε. Από ότι λέτε στο τέλος του βίντεο αλλά και από ότι διαβάζω στο site από παρουσιάσεις ΜΜ, στην Ελλάδα τις επεμβάσεις μπορούν να τις εκτελούν placers, αν το λέω καλά, και όχι κατά ανάγκη γιατροί. Είναι συνηθισμένη πρακτική αυτή και στο εξωτερικό; Ο ιατρικός σύλλογος τι λέει επί αυτού; Γενικότερα μου κάνει εντύπωση για την χώρα μας, που στον κλάδο των ΜΜ υπάρχουν μετρημένοι στα δακτυλα αξιόλογοι γιατροί, ενώ στους υπόλοιπους κλάδους (καρδιολογίας, πνευμονολογίας, πλαστικης χειρουργικής κτλ) υπάρχουν ονόματα παγκόσμιας εμβέλειας και αναγνώρισης. Γιατί αυτή η ειδικότητα φαίνεται "παραμελημένη" από τον ιατρικό κόσμο και "παραδομενη" στα χέρια ανειδίκευτου προσωπικού;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ποιοι placer? Εδώ από ότι κατάλαβα ο υπεύθυνος «γιατρός» της κλινικής είναι μούφα. Πάντως κατάλαβα από το shappire blade για ποια κλινική συζητάμε γιατί μου έρχονται συνέχεια διαφήμισης στο FB
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Ποιοι placer? Εδώ από ότι κατάλαβα ο υπεύθυνος «γιατρός» της κλινικής είναι μούφα. Πάντως κατάλαβα από το shappire blade για ποια κλινική συζητάμε γιατί μου έρχονται συνέχεια διαφήμισης στο FB

Ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΕΠΓΓΕΛΜΑΤΟΣ.
Αλλάζει ονοματα και διευθυνσεις για να αποφευγει αυτους που τον κυνηγανε αλλα σιγουρα αν καποιος ασχοληθει
σοβαρα από τα θυματα του θα μπει φυλακη.
το γιατι δεν ασχολειται ΚΑΝΕΙΣ με ξεπερναει...
Εγω εχω επιδιορθώσει τουλαχιστον 20
 
παιδια αυτος ο γιατρος ειναι γνωστος στην Πιατσα. Πριν 2 χρόνια είχε το γιατρό του σε ένα υπόγειο στα Λιόσια και το ανοιγε το βράδυ με 4-5 το πρωί και υπήρχαν ουρές κοσμο από εξω και διάσημη αθλητές ο τύπος ηταν απατεώνας με την βούλα και ειχε μάστερ στο παπατζιλικη χρέωνε κοντά 100 ευρω αυτό την ένεση με το ζουμί και την έκανε μια με δυο φορές την εβδομάδα σε όσους παγαίνανε… σε αυτό το <γιατριο > μια υπογα ήταν τότε στα Λιόσια συστηνόταν σαν φυσικοθεραπευτής
 

Akis-multi

Well-Known Member
παιδια αυτος ο γιατρος ειναι γνωστος στην Πιατσα. Πριν 2 χρόνια είχε το γιατρό του σε ένα υπόγειο στα Λιόσια και το ανοιγε το βράδυ με 4-5 το πρωί και υπήρχαν ουρές κοσμο από εξω και διάσημη αθλητές ο τύπος ηταν απατεώνας με την βούλα και ειχε μάστερ στο παπατζιλικη χρέωνε κοντά 100 ευρω αυτό την ένεση με το ζουμί και την έκανε μια με δυο φορές την εβδομάδα σε όσους παγαίνανε… σε αυτό το <γιατριο > μια υπογα ήταν τότε στα Λιόσια συστηνόταν σαν φυσικοθεραπευτής
Στα Λιόσια ή στο Περιστέρι;
 
Αν ισχύουν τα όσα λέτε γιατί δεν δημοσιεύετε το όνομα του γιατρού για να προστατεύσετε τους μελλοντικούς πελάτες; Η συγκεκριμένη υπόθεση εφόσον και αν ισχύει θα πρέπει να παρεπεμφθεί στη Δικαιοσύνη και να τιμωρηθεί ηθικά και νομικά ο υποτιθέμενος γιατρός.
 
  • Like
Reactions: spi

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Αν ισχύουν τα όσα λέτε γιατί δεν δημοσιεύετε το όνομα του γιατρού για να προστατεύσετε τους μελλοντικούς πελάτες; Η συγκεκριμένη υπόθεση εφόσον και αν ισχύει θα πρέπει να παρεπεμφθεί στη Δικαιοσύνη και να τιμωρηθεί ηθικά και νομικά ο υποτιθέμενος γιατρός.

Ως νέος χρήστης, έχετε χρησιμοποιήσει ΤΡΙΑ υποθετικά στοιχεια σε 2 φρασεις. Δεν φαινεστε καθόλου πεισμένος.
Υποθετω, με την σειρά μου, οτι γνωριζετε ότι θα ήταν παρανομο και συκοφαντικο να αναφερω ονοματα είτε υπάρχει δικογραφια είτε οχι.
Υποθετω θα γνωριζετε, πως θα βρισκομουν εγω μπλεγμενοςαντι για τον απατεωνα.
Υποθετω, δεν θα το θελατε αυτο, σωστά;
Επίσης, υποθέτω πως γνωρίζετε πως δεν ειναι δουλεια μου να κυνηγαω, να δημοσιοποιώ ονοματα ή να διελευκανω εγκληματα.
Το ενδιαφερον μου για τους ανθρώπους και για την υγεια τους με υποχρεωνει να τους ΘΥΜΙΖΩ πως το να αφησεις να σε χειρουργησει ένας απατεωνας που ΓΚΑΡΙΖΕΙ οτι δεν ειναι ιατρος αλλα σε τυφλωνει το συμφερον και δεν αφηνεις τα ενστικτα σου να δουλεψουν για να γλιτωσεις λιγα ευρω, ειναι ΛΑΘΟΣ.
Με υποχρεωνει να τους δινω πληροφοριες γαι τα κολπα, τις τεχνικές εξαπατησης και τα ...γλυκολογα που χρησιμοποιουν οι απατεωνες του κλάδου ωστε να μπορούν να χρησιμοποιούν το μυαλό τους πιο αποτελεσματικα οταν το μισο τους λεει "φυγε τρέχοντας" και το άλλο μισο τους λέει "ειναι ευκαιρία, τι μπορει να παει στραβα?"

Δεν μπορώ και ούτε πρεπει να κανω κατι παραπάνω.
Ενηλικες άντρες ειναι τα θυματα, αν ανοιξει ο καθενας τα ματια του και δεν τυφλώνεται από το "κερδος" τα πραγματα ειναι οφθαλμοφανη.

Αναζητηστε αρθρα μου και βιντεο και θα εντυπωσιατειτε ποσες φορες προειδοποιώ με πολυ συγκεκριμένα στοιχεια (μονο ονοματα δεν λέω!) για τις παγιδες του κλάδου.
¨Εχετε διαβασει καποιο, εχετε δει καποιο βιντεο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ως νέος χρήστης, έχετε χρησιμοποιήσει ΤΡΙΑ υποθετικά στοιχεια σε 2 φρασεις. Δεν φαινεστε καθόλου πεισμένος.
Υποθετω, με την σειρά μου, οτι γνωριζετε ότι θα ήταν παρανομο και συκοφαντικο να αναφερω ονοματα είτε υπάρχει δικογραφια είτε οχι.
Υποθετω θα γνωριζετε, πως θα βρισκομουν εγω μπλεγμενοςαντι για τον απατεωνα.
Υποθετω, δεν θα το θελατε αυτο, σωστά;
Επίσης, υποθέτω πως γνωρίζετε πως δεν ειναι δουλεια μου να κυνηγαω, να δημοσιοποιώ ονοματα ή να διελευκανω εγκληματα.
Το ενδιαφερον μου για τους ανθρώπους και για την υγεια τους με υποχρεωνει να τους ΘΥΜΙΖΩ πως το να αφησεις να σε χειρουργησει ένας απατεωνας που ΓΚΑΡΙΖΕΙ οτι δεν ειναι ιατρος αλλα σε τυφλωνει το συμφερον και δεν αφηνεις τα ενστικτα σου να δουλεψουν για να γλιτωσεις λιγα ευρω, ειναι ΛΑΘΟΣ.
Με υποχρεωνει να τους δινω πληροφοριες γαι τα κολπα, τις τεχνικές εξαπατησης και τα ...γλυκολογα που χρησιμοποιουν οι απατεωνες του κλάδου ωστε να μπορούν να χρησιμοποιούν το μυαλό τους πιο αποτελεσματικα οταν το μισο τους λεει "φυγε τρέχοντας" και το άλλο μισο τους λέει "ειναι ευκαιρία, τι μπορει να παει στραβα?"

Δεν μπορώ και ούτε πρεπει να κανω κατι παραπάνω.
Ενηλικες άντρες ειναι τα θυματα, αν ανοιξει ο καθενας τα ματια του και δεν τυφλώνεται από το "κερδος" τα πραγματα ειναι οφθαλμοφανη.

Αναζητηστε αρθρα μου και βιντεο και θα εντυπωσιατειτε ποσες φορες προειδοποιώ με πολυ συγκεκριμένα στοιχεια (μονο ονοματα δεν λέω!) για τις παγιδες του κλάδου.
¨Εχετε διαβασει καποιο, εχετε δει καποιο βιντεο?

Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Ο συγκεκριμένος «ιατρός», εφόσον ισχύουν τα όσα υποστηρίζετε, δυσφημεί τον κλάδο της Μεταμόσχευσης μαλλιών και κατά την άποψή μου θα μπορούσατε με έγκυρα στοιχεία να κάνετε καταγγελία στον Ιατρικό Σύλλογο και να προστατέψετε επί της ουσίας πολλούς ενδιαφερόμενους, χωρίς να εκτεθείτε. Η κίνηση αυτή ενδεχομένως να προέτρεπε την απομάκρυνση παρόμοιων απατεώνων από κάθε κλάδο της Ιατρικής. Εφόσον το γνωρίζετε γιατί δεν έχετε προβεί στην κίνηση αυτή, αφήνοντας κόσμο να καταστρέφεται;
Όσον αφορά τα βίντεο που δημοσιεύετε, εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός πως έχετε απενεργοποιήσει το σχολιασμό, κάτι που σε προσωπικό επίπεδο δεν το θεωρώ σωστό καθώς η κριτική είτε είναι θετική είτε αρνητική, είναι πάντα θεμιτή από όλους τους συμμετέχοντες.
 

Georgie

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Ο συγκεκριμένος «ιατρός», εφόσον ισχύουν τα όσα υποστηρίζετε, δυσφημεί τον κλάδο της Μεταμόσχευσης μαλλιών και κατά την άποψή μου θα μπορούσατε με έγκυρα στοιχεία να κάνετε καταγγελία στον Ιατρικό Σύλλογο και να προστατέψετε επί της ουσίας πολλούς ενδιαφερόμενους, χωρίς να εκτεθείτε. Η κίνηση αυτή ενδεχομένως να προέτρεπε την απομάκρυνση παρόμοιων απατεώνων από κάθε κλάδο της Ιατρικής. Εφόσον το γνωρίζετε γιατί δεν έχετε προβεί στην κίνηση αυτή, αφήνοντας κόσμο να καταστρέφεται;
Όσον αφορά τα βίντεο που δημοσιεύετε, εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός πως έχετε απενεργοποιήσει το σχολιασμό, κάτι που σε προσωπικό επίπεδο δεν το θεωρώ σωστό καθώς η κριτική είτε είναι θετική είτε αρνητική, είναι πάντα θεμιτή από όλους τους συμμετέχοντες.
Φίλε μου καλησπέρα .
Συμφωνώ με όσα γράφεις και καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.
Δε συμφωνώ όμως με την ενεργοποίηση των σχολίων στο YouTube .
Σκέψου μονο το ποσο ευάλωτος ειναι κάποιος επαγγελματίας οταν κάποιος ανώνυμα η και επώνυμα μπορει να του ασκήσει οποιαδήποτε κριτικη για οποιοδήποτε λόγο και να τον δυσφημίσει για προσωπικούς λόγους η για κακό ανταγωνισμό. . Το οτι βγαινει και εκτίθεται στο YouTube με σκοπό να προστατεύσει πρωτίστως τον χώρο του και δευτερευόντως τους Ανθρώπους που ψάχνουν λύση στο προβλημα τους απο κακούς επαγγελματίες(sic) μονο θετικό μπορει να ειναι και μπράβο του.
Βέβαια αφού μπαίνει στη διαδικασία και ανοίγει νήμα για έναν συγκεκριμένο γιατρό με στοιχείο μονο οτι φοράει περουκίνι δε λεει και πολλα σε αυτούς που δε τον γνωρίζουν η δεν εχουν ακούσει ποτε το ονομα του.
Οπότε εχει βάση η καταγγελία στον Ιατρικό σύλλογο για να προστατευθεί κόσμος και γενικά ο χώρος αυτος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα στοιχεία που έχει δώσει είναι αρκετά έτσι ώστε με μια εύκολη αναζήτηση να βρεις ποιός είναι. Η εν λόγω κλινική με βομβαρδίζει με ads στο FB.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Τα στοιχεία που έχει δώσει είναι αρκετά έτσι ώστε μια εύκολη αναζήτηση να βρεις ποιός είναι. Η εν λόγω κλινική με βομβαρδίζει με ads στο FB.
Το έψαξα επειδή είχα διαβάσει το σχόλιο σου, έβαλα και το Shappire blade αλλα δε βρήκα κατι
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Ο συγκεκριμένος «ιατρός», εφόσον ισχύουν τα όσα υποστηρίζετε, δυσφημεί τον κλάδο της Μεταμόσχευσης μαλλιών και κατά την άποψή μου θα μπορούσατε με έγκυρα στοιχεία να κάνετε καταγγελία στον Ιατρικό Σύλλογο και να προστατέψετε επί της ουσίας πολλούς ενδιαφερόμενους, χωρίς να εκτεθείτε. Η κίνηση αυτή ενδεχομένως να προέτρεπε την απομάκρυνση παρόμοιων απατεώνων από κάθε κλάδο της Ιατρικής. Εφόσον το γνωρίζετε γιατί δεν έχετε προβεί στην κίνηση αυτή, αφήνοντας κόσμο να καταστρέφεται;
Όσον αφορά τα βίντεο που δημοσιεύετε, εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός πως έχετε απενεργοποιήσει το σχολιασμό, κάτι που σε προσωπικό επίπεδο δεν το θεωρώ σωστό καθώς η κριτική είτε είναι θετική είτε αρνητική, είναι πάντα θεμιτή από όλους τους συμμετέχοντες.

Απολαμβάνω το πόσο ευκολα στηνονται λαϊκα δικαστηρια online !
Στην προκειμένη, εγκαλείτε ΕΜΕΝΑ οτι δεν κάνω κάτι για να σας ...προτατευσω!
Μπορει φυσικά να έχω κάνει, αλλα χωρις να το λάμβανετε υπ' οψιν σας, αυτοματως και ταχιστα με κατηγορειτε για ... ολιγωρία (τουλάχιστον!) Μαλιστα, μετα με εγκαλείτε ΚΑΙ ηθικα!
Αν το θεωρειτε δικαιο και ευγενικό, εγω δεν το θεωρω και θα το σταματησω εδω ;)
Στην πραγματική ζωη οι καταγγελίες και οι "ποινές" ειναι πολυ πιο πολύπλοκα θέματα. Ένας δικηγορος θα σας εξηγησει καλύτερα.


Τωρα οσον αφορα τα σχόλια, καταλαβαινετε και εσεις και ολοι που διαβαζουν αυτα εδω πως τόσο εμενα όσο και τον ασθενή που με θαρρος, εστω και ανώνυμα, μοιράζετε την ιστορια του, θα μας αδικούσε ο καθένας από την άνεση του πληκτορλογιου του να μας ...εγκαλεί για αυτα που δεν κανουμε, ή να αφήνει υπονούμενα οτι μπορει και να μην ισχυουν αυτα που λέμε (!) ή οτιδηποτε άλλο η ασφάλεια, η ανωνυμια και η ασυδοσια του πληκτρολογιου επιτρεπουν.
Καταλαβαινω τη θέση σας για την "θεμιτη κριτική" και αν την εφαρμοζετε στο καναλι ΣΑΣ είστε αξιεπαινος.
Εγω έχω πολλούς που πλήττονται από το εργο μου ώστε να τους επιτρέπω ΑΝΩΝΥΜΑ να με πληττουν με σχολια.
Η πόρτα μου ειναι παντα ανοικτη, όμως, για ευθείες και επώνυμες αντιπαραθέσεις.
 

crossfire

Well-Known Member


Λέει και για μεταμοσχεύσεις
 
Επί της ουσίας πως μπορεί κάποιος να διασταυρώσει αν ο άνθρωπος που έχει απέναντί του είναι γιατρός ή απατεώνας; Από μια γρήγορη πλοήγηση στο https://www.isathens.gr/ δεν βρήκα κάτι.
 
Μπλουζα