Η ζωη με Covid-19

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Τα συμπτωματα που εχει το καινουργιο στελεχος κοροναιου τα εχεις δει ποσο επικινδυνα ειναι σιγουρα θα χρειαστουμε εμβολιο επειγωντος

Εννοείται, και όχι μόνο ένα. Αρχική δόση, επαναληπτική δόση, ενισχυτική δόση και αναμνηστική δόση. Κρίμα είναι https://www.healthstat.gr/epixeirei...ogo-meiomenis-zitisis-gia-ta-emvolia-covid-19 τόσα στόματα έχει να θρέψει ο μπουρλάς.
 

Kostas97

Well-Known Member
Μόνο σε εμένα η χώρα αφηνει την αίσθηση ακυβέρνητου καραβιου, εδώ και κάποιους μήνες;;
Μια ψευδαίσθηση κανονικότατας, μια αποδοχή του ο,τι συμβαίνει είναι απόλυτα φυσιλογικο και πάμε παρακάτω.
Δεν ξέρω..
 

Stratos

Well-Known Member
Η χώρα είναι δεκαετίες ακυβέρνητη, ήταν θέμα χρόνου να συμβούν γεγονότα που το αποδεικνύουν. Τώρα δυστυχώς έπεσαν μαζεμένα διάφορα, πυρκαγιές, πλημμύρες, πλοία κλπ που το δείχνουν .
 

bobby

Well-Known Member
Και στην Γερμανία να γινόντουσαν αυτές οι θεομηνίες τις ίδιες καταστροφές θα είχαν που είναι έτη φωτος πιο οργανωμένοι από εμάς. Δεν είναι θέμα κυβέρνησης (καμίας κυβέρνησης) να αποτρέψει τέτοιες καταστροφές. Όσο οργανωμένος και να είσαι, ότι μέτρα και να πάρεις δεν θα το γλιτώναμε αυτό…. Όταν κλείνεις ρέματα και ποτάμια και γίνεται ο κατακλυσμός του Νώε όλα τα πλημμυρίσουν…..Να μου πεις για το πολιτικό κόστος (που δεν παίρνει κάνεις) να γκρεμίσουν όλα τα σπίτια και κτήρια που είναι χτισμένα πάνω σε ρέματα αιγιαλούς δάση κλπ, τότε ναι έχουν τεράστια ευθύνη όλες οι κυβερνήσεις.
 

KLEOS

Active Member
Και στην Γερμανία να γινόντουσαν αυτές οι θεομηνίες τις ίδιες καταστροφές θα είχαν που είναι έτη φωτος πιο οργανωμένοι από εμάς. Δεν είναι θέμα κυβέρνησης (καμίας κυβέρνησης) να αποτρέψει τέτοιες καταστροφές. Όσο οργανωμένος και να είσαι, ότι μέτρα και να πάρεις δεν θα το γλιτώναμε αυτό…. Όταν κλείνεις ρέματα και ποτάμια και γίνεται ο κατακλυσμός του Νώε όλα τα πλημμυρίσουν…..Να μου πεις για το πολιτικό κόστος (που δεν παίρνει κάνεις) να γκρεμίσουν όλα τα σπίτια και κτήρια που είναι χτισμένα πάνω σε ρέματα αιγιαλούς δάση κλπ, τότε ναι έχουν τεράστια ευθύνη όλες οι κυβερνήσεις.
Αν δεν είναι θέμα κυβέρνησης τότε ποιανού είναι; Όταν υπάρχουν μελέτες που προειδοποιούν και υποτιθέμενα έργα που δεν πραγματοποιούνται - αλλά οι εταιρίες τσεπώνουν το παραδάκι- δεν φταίει το διεφθαρμένο πολιτικό σύστημα; Γέφυρες δίχως σίδερα; Περιφερειάρχες που τα τσεπώνουν και διαφημίζονται και καλά ότι έκαναν αντιπλημμυρικά έργα; Το φυσικό φαινόμενο δεν μπορεί να αποτραπεί, η καταστροφή που προκαλεί μπορεί να αποφευχθεί ή να αμβλυνθει.
 

george_hatzi

Well-Known Member
Έχουμε αποψούλα για τα εμβόλια κατά του HPV σε ενήλικες (34 χρονών ο υποφαινόμενος); Μου το συνέστησε φίλος, φαρμακοποιός. Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legend

Member
Έχουμε αποψούλα για τα εμβόλια κατά του HPV σε ενήλικες (34 χρονών ο υποφαινόμενος); Μου το συνέστησε φίλος, φαρμακοποιός. Ευχαριστώ
Αντί για εμβολιο για hpv, Παίρνεις ντουτα υψηλή δόση, δεν θα σου σηκώνεται και δεν θα θες να κανεις καθόλου σεξ έτσι δεν κολλάς τίποτα και θα έχεις και πιο υγιή μαλλιά. :D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα