Φροντίδα προσώπου

Aris3

New Member
Καλημέρα φόρουμ!!Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο προϊόν για να φύγουν τα κόκκινα σπυράκια και τα μαύρα στίγματα στα μάγουλα και οι μαύροι κύκλοι στα μάτια.Γενικα κατι για φροντίδα προσώπου και εξαφάνιση αυτών των δερματοπαθειων και πως να τα χρησιμοποιώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Καλημέρα φόρουμ!!Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο προϊόν για να φύγουν τα κόκκινα σπυράκια και τα μαύρα στίγματα στα μάγουλα και οι μαύροι κύκλοι στα μάτια.Γενικα κατι για φροντίδα προσώπου και εξαφάνιση αυτών των δερματοπαθειων και πως να τα χρησιμοποιώ.
Αν έχεις ακμή : Νιασιναμιδη
Για τα μάτια υπάρχει σχετικό νήμα που μπορείς να ενημερωθείς
 

Aris3

New Member
Αν έχεις ακμή : Νιασιναμιδη
Για τα μάτια υπάρχει σχετικό νήμα που μπορείς να ενημερωθείς
Δεν έχω ακμή απλώς κόκκινα σπυράκια και μαύρα στίγματα στα μάγουλα.Και η μινοξ μου έκανε μαύρους κύκλους.Εσυ τι προτείνεις;
 

Georgie

Well-Known Member
Αν χρησιμοποιείς τη μινοξιδιλη λόγω μεταμόσχευσης πάρε Cerave για τα μάτια και στο 6 μηνό κόψε τη μινοξιδιλη
Αν χρησιμοποιείς τη μινοξιδιλη για άλλο λόγο ( συντήρηση, επανέκφυση κλπ) πέταξε τη στο καλάθι .
 

Aldo

Well-Known Member
Δεν έχω ακμή απλώς κόκκινα σπυράκια και μαύρα στίγματα στα μάγουλα.Εσυ τι προτείνεις;
«Για αρχή να μην κάνες το λάθος και παντρευτείς γιατί θα αποκτήσεις κι αλλά ..
Αν είσαι ήδη , διαζύγιο και βλέπουμε πως θα εξελιχθείς .»

Στάνταρ απάντηση , σε οποία ερώτηση έχει να κάνει με μη επιθυμητή εικόνα στο πρόσωπο .
Πάρε κρέμες για τους κύκλους , συγκεκριμένα κάτι σε βιταμίνη Α!
 

Georgie

Well-Known Member
«Για αρχή να μην κάνες το λάθος και παντρευτείς γιατί θα αποκτήσεις κι αλλά ..
Αν είσαι ήδη , διαζύγιο και βλέπουμε πως θα εξελιχθείς .»

Στάνταρ απάντηση , σε οποία ερώτηση έχει να κάνει με μη επιθυμητή εικόνα στο πρόσωπο .
Πάρε κρέμες για τους κύκλους , συγκεκριμένα κάτι σε βιταμίνη Α!
Βιταμίνη Α μόνο βράδι αυστηρά
 

Aris3

New Member
Αν χρησιμοποιείς τη μινοξιδιλη λόγω μεταμόσχευσης πάρε Cerave για τα μάτια και στο 6 μηνό κόψε τη μινοξιδιλη
Αν χρησιμοποιείς τη μινοξιδιλη για άλλο λόγο ( συντήρηση, επανέκφυση κλπ) πέταξε τη στο καλάθι .
Για συντήρηση επανεκφυση την χρησιμοποιώ.Γιατί να την πετάξω στο καλάθι;Ποια η άποψη σου για dactarin?
 

ΛΕΣ

Active Member
Για συντήρηση επανεκφυση την χρησιμοποιώ.Γιατί να την πετάξω στο καλάθι;Ποια η άποψη σου για dactarin?
Dactarin ρε φίλε είναι πολύ βαριά, έβαζα στα πόδια λόγω μυκητιασης στον στρατό επειδή στους -15 δεν έβγαζα τις κάλτσες ούτε για αστείο. Νομίζω δεν είναι για σπυράκια και ειδικότερα δεν είναι για πρόσωπο.
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλημέρα φόρουμ!!Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο προϊόν για να φύγουν τα κόκκινα σπυράκια και τα μαύρα στίγματα στα μάγουλα και οι μαύροι κύκλοι στα μάτια.Γενικα κατι για φροντίδα προσώπου και εξαφάνιση αυτών των δερματοπαθειων και πως να τα χρησιμοποιώ.
Πόσο χρονών είσαι και πόσα κιλά? Δεν κάνω πλάκα, σοβαρά ρωτάω...
εντιτ. είδα είσαι 28 οπότε δεν είναι εφηβεία! χαχα
Αν και η ζάχαρη ιδιως σε ποτά είναι ο νούμερο 1 λόγος για τα σπυριά. Ξυρίζεσαι? Βάζεις μινόξ και στα μάγουλα? Η μινόξ κάνει μαύρους κύκλους.
Είδα οτι είσαι με φίνα 4 μήνες, υπομονή θέλει.
 

Aris3

New Member
Πόσο χρονών είσαι και πόσα κιλά? Δεν κάνω πλάκα, σοβαρά ρωτάω...
εντιτ. είδα είσαι 28 οπότε δεν είναι εφηβεία! χαχα
Αν και η ζάχαρη ιδιως σε ποτά είναι ο νούμερο 1 λόγος για τα σπυριά. Ξυρίζεσαι? Βάζεις μινόξ και στα μάγουλα? Η μινόξ κάνει μαύρους κύκλους.
Είδα οτι είσαι με φίνα 4 μήνες, υπομονή θέλει.
Δεν πίνω δεν ξυριζομαι δεν βάζω μινοξ στα μάγουλα δεν έχω εφηβική ακμή.Απλως έχω κόκκινα σπυράκια και μαύρα στίγματα.Εχω λιπαρή επιδερμίδα.Εχω δει διάφορες κρέμες να πάρω.Ποια θα μου πρότεινες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Δεν πίνω δεν ξυριζομαι δεν βάζω μινοξ στα μάγουλα δεν έχω εφηβική ακμή.Απλως έχω κόκκινα σπυράκια και μαύρα στίγματα.Εχω λιπαρή επιδερμίδα.Εχω δει διάφορες κρέμες να πάρω.Ποια θα μου πρότεινες;
Κοίταξε, για να σου προτείνει κάποιος την κατάλληλη κρέμα πρέπει να καταλάβει τι έχεις. Τα μαύρα στίγματα είναι "βρώμα" και λιπαρότητα που έκλεισε ενα πόρο και θέλει καθάρισμα. Τα κόκκινα σπυράκια εάν έχουν πύον μέσα είναι ορμονικό, διατροφικό και δεν ξέρω και εγώ τί. Εάν είναι μόνο κόκκινα τότε ακόμα πιο μυστήριο. Συμβουλή μου κλείσε ενα ραντεβού με ενα δερματολόγο στο ε-ραντεβού και μην ψάχνεις απαντήσεις στο διαδίκτυο... :)
 

Georgie

Well-Known Member
Σμήγμα έχεις φίλε λόγω λιπαρής επιδερμίδας και φραγμενους πόρους γι'αυτό και τα μαύρα στίγματα
Ακμή δεν έχουν μόνο οι έφηβοι .
Αλλά οι λιπαρές επιδερμίδες είναι λίγο προβληματικές,με μεγάλο ατού όλ ότι δε ρυτιδιαζουν εύκολα
Πήγαινε σε δερμάτολογο καλύτερα .
 

Kostas97

Well-Known Member
Δοκιμασε αυτη αν θες για μαυρα στιγματα και οσα αναφερεις.
Avene Cleanance Comedomed.
Αφου πρωτα καθαριζεις με καποιο καθαριστικο για λιπαρη.
 
Μπλουζα