Τραγικη φυτρωση σε 2μμ στον Dr Georgiou-MHRC-3700gr

nmsug0

New Member
Κυριοι χαιρετε.

Εχω κανει δυο ξεχωριστες μμ στον κ.Γεωργιου των 1850gr η καθε μια-συνολο 3700στη hairline -(στο πλαισιο εγινε η τοποθετηση που ηταν τελειως κενο)

Η πρωτη φυτρωση ηταν τραγικη γιατι μου ειπε οτι πολυ πιθανον εφταιξε μια επεμβαση με μεθη τον επομενο μηνα της μμ που ηταν προγραματισμενη και παθανε shock loss τα μεταμοσχευμενα…

Επειδη τον ειχα ενημερωσει για την επεμβαση και δεν με ενημερωςε για τη πιθανη επιπτωση στη φιτρωση δεχτηκε να μου κανει τη δευτερη με εκπτωση.

Αν και δεν πιστεψα οτι μια μεθη προκαλεσε shock loss στα μεταμοσχευμενα λογω του οικονομικου δεχτηκα και πηγα.

Στη δευτερη μμ επιμεληθηκε ο γιατρος πληρως την τοποθετση σε αντιθεση με την πρωτη μμ και η φυτρωση ηταν λιγο καλυτερη αλλα πολυ κατω του 30%..

Ο γιατρος σε μειλ του επειτα απο τη 2η μμ μου ειπε οτι εφοσν η φυτρωση δεν παει καλα θα μου κανει μια ακομα δωρεαν μμ εφοσον το επιθυμω.
Αν και οι επεμβασεις μου ηταν αρκετα επιπονες και εχωντας παραλληλα και αλλα προβληματα υγειας δεχτηκα αμεσως.

Η δοτρια μου ειναι περιορισμενη και η απωλεια των 3600gr ειναι δυστυχως ανεπανωρθωτη ασχετως που φυτρωσαν στη δοτρια αρκετα gr με φινα και ντουτα δυο χρονια τωρα..(regain δεν βαζω εδω και 12 μηνες)

Εδω και ενα χρονο ο γιατρος με αποφευγει αφου απο περισυ μου λεει οτι θελει να με δει σπο κοντα-λεγωντας μου οτι θα ερχοταν μετα το φλεβαρη του 22 αθηνα αλλα δεν ηρθε ποτε..Τωρα το φλεβαρη ενω δηλωσα συμμετοχη δεν ηρθε τελικα αθηνα και στα εμειλ και 2 τηλ που εχω παρει με αγνοει εδω και 13 ημερες και καταλαβα οτι δεν θα προχωρησουμε…

Με βαση αυτα που εχω δει εδω ειμαι ισως το χειροτερο περισταατικο φυτρωσης και αποφασισα να μοιραστω την ιστορια μου.


Η πρωτη φωτο ειναι το αποτελεσμα μετα την πρωτη μμ και η δευτερη φωτο μετα τη δευτερη μμ
 

Συνημμένα

  • 2D3D404A-115F-4BEF-8965-A4A5530E69B8.png
    2D3D404A-115F-4BEF-8965-A4A5530E69B8.png
    2.1 MB · Προβολές: 512
  • 9F1D76FE-4152-4C0E-BC06-667FCB9C2851.jpeg
    9F1D76FE-4152-4C0E-BC06-667FCB9C2851.jpeg
    269.8 KB · Προβολές: 429

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού (για όλους μας). Βοήθα μας λίγο, βάλε φωτογραφίες πριν την α΄μεταμόσχευση, όπως επίσης της δότριας που είχες και έχεις. Στο μεταξύ υπομονή και κουράγιο.
 

JimKan1

Well-Known Member
Φιλε οπως αναφερθηκε και απο πανω βαλε καμια ακομη φωτο απο την κλινικη και απο το πως ησουν πριν, οπως και αν εγκρινει και ο mod κανενα email απο την επικοινωνια σου με τον γιατρο. Αν ισχυουν οσα λες παντως σου προτεινω κουραγιο και να τα ξυρισεις και να προχωρησεις αφου δεν σου βγηκε, ευχαριστουμε και σαν forum για την προβολη του περιστατικου.
 

nmsug0

New Member
Φωτο πριν την πρωτη μμ..
Εχω διαχυτη αιραιωση παντου και στα πλαγια στο σημειο που ειναι η κρεμα ειναι πολυ ποιο πυκνο το συγκεκριμενο σημειο και αριστερα και δεξια σε σχεση με τη συνεχεια στα πλαγια..

Ενω λοιπον στην πρωτη μμ μου εβγαλε απο εκεινο το σημειο στην 2η μμ που επεμεινα αρκετα δεν μου εβγαζε στην ακρη ακρη γιατι ειχε αγγεια μου ανεφερε.Το αποτελεσμα ειναι να κανουν μπαμ οι παραπανω τριχες στο συγκεκριμενο πλαισιο λιγες μερες μετα απο κουρεμα!

Λογω του οξυ πονου των επεμβαςεων -της τσλαιπωριας με τα χαπια χρονια τωρα -καθως και για το οικονομικο και ψυχολογικο σκελος-πρωτα θα παρω και το τελευταιο gr απο τη δοτρια πισω και μετα απο καποια χρονια αν πεσουν τοτε το ξυρισμα!
 

Συνημμένα

  • 16CAA82F-135F-4192-9DBB-4FB43CB5CA1A.png
    16CAA82F-135F-4192-9DBB-4FB43CB5CA1A.png
    1.8 MB · Προβολές: 489

cancelme

New Member
Καλησπέρα φίλε, καλό κουράγιο και καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου.
Για την ιστορία, ο γιατρός ήρθε κανονικά Αθήνα τωρα τον Φεβρουάριο του 2023, αν σε ενημέρωσε για το αντίθετο είναι πολύ σοβαρό.
 

nmsug0

New Member
Ντροπη ..
Αφου του εστειλα μειλ επειτα απο αρκετους μηνες να τον δω στις 25 μου απανταει- Γιωργο μου καλησπερα δηλωσε συμμετοχη στο ταδε λινκ-

Αφου δηλωσα συμ και μιλησα και τηλ -μου τηλ η γραμματεας του και μου ειπε οτι δεν θα ερθει ο γιατρος για προσωπικους λογους,την Τριτη. στις 21.
Μετα Παρασκευη στις 24 τηλ εγω αν αλλαξε κατι και μου ειπε οχι!!
Μα καλα δεν σκεφτηκαν οτι θα μαθαινονταν εαν ηρθε η οχι?

Εντωμεταξυ στο τελευταιο εμαιλ που αναφερω οτι ενημερωθηκα οτι δεν ερθει-του πρωτεινα- ολα τα εξοδα δικα μου και 400ε να μου βγαλει οτι μπορει,ασχετως εαν ειχα δωρεαν επεμβαση!
Εχω μεινει αφωνος!
 
Τελευταία επεξεργασία:

cancelme

New Member
Ντροπη ..
Αφου του εστειλα μειλ επειτα απο αρκετους μηνες να τον δω στις 25 μου απανταει- Γιωργο μου καλησπερα δηλωσε συμμετοχη στο ταδε λινκ-

Αφου δηλωσα συμ και μιλησα και τηλ -μου τηλ η γραμματεας του και μου ειπε οτι δεν θα ερθει ο γιατρος για προσωπικους λογους,την Τριτη. στις 21.
Μετα Παρασκευη στις 24 τηλ εγω αν αλλαξε κατι και μου ειπε οχι!!
Μα καλα δεν σκεφτηκαν οτι θα μαθαινονταν εαν ηρθε η οχι?

Εντωμεταξυ στο τελευταιο εμαιλ που αναφερω οτι ενημερωθηκα οτι δεν ερθει-του πρωτεινα- ολα τα εξοδα δικα μου και 400ε να μου βγαλει οτι μπορει,ασχετως εαν ειχα δωρεαν επεμβαση!
Εχω μεινει αφωνος!
Ευελπιστώ να έχει γίνει κάποια παρανόηση και να μην υπάρχει δόλος σε όλο αυτό. Πάντως ο γιατρός ήταν εδώ.
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλησπερα, υπηρχε συγκεκριμενος λογος που απο την πρωτη επεμβαση θελατε να καλυψετε αποκλειστικα την επιφανεια εντος του κιτρινου;
 

nmsug0

New Member
Προφανως δεν υπαρχει καμια παρανοηση…Απλως απφασιασαν να μου πουν ψεματα ωντας σιγουροι οτι δεν θα μαθαινα οτι ηρθε..
Εξου και οτι δεν εχω λαβει καμια απαντηση στα 2 μειλ που εστειλα εδω και 2 εβδομαδες..

Οσος αφορα την τοποθετσηση στη ληπτρια επιθυμια μου ηατν να καλυφτει το ολο το κενο στη hairline αλλα ο γιατρος αποφασισε να καλυφτει το συγκεκριμενο μερος.

Στη 2η μμ πηγαμε και λιγο ποιο πανω και οπως φαινεται στη φωτο καλυφτηκε ολο το κενο αλλα δυστυχως με φυτρωση κατω του 25-30%..
 

nmsug0

New Member
Χαιρεται

Ανεβασα τη τωρινη δοτρια.

Στη 2η μμ ημουν πιεστικος οτι δεν θελω επουδενη να φαινεται το κρανιο στην ευθεια..πραγμα που δεν επετευχθει.

Θεωρω οτι ο γιατρος απο την αρχη εκανε αρκετα λαθη στη διαχειρηση της περιπτωσης μου -με επιπτωσεις και στον ψυχολογικο τομεα και στη διαθεσιμη περιορισμενη δοτρια πλεον..

1)Τι μπορει να εφταιξε κατα τη γνωμη σας στη φυτρωση;;

2)Υπαρχει περιπτωση οργανισμος μου να απποριπτει τα μοσχευματα;;

3)Ποσα περιπου gr μπορουν να βγουν απο τη δοτρια πλεον και ας γινει πολυ αραιο πισω;;

Θα ηθελα κι τη γνωμη του cvial εαν γινεται

Θα κανω μια τελευταια μμ και δεν μου περισσεουν αλλα λεφτα για πεταμα ουτε ψυχικες αντοχες αν ειναι χαμενος κοπος η επεμβαση..
 

Συνημμένα

  • 0CB7F548-00C9-4F44-8ADD-A57C6E3C71C2.jpeg
    0CB7F548-00C9-4F44-8ADD-A57C6E3C71C2.jpeg
    618.3 KB · Προβολές: 332

bobby

Well-Known Member
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω και δεν έχουμε δει φωτογραφίες σου πριν την 1η ΜΜ για να μπορούμε να πούμε με σιγουριά, αλλά πιστεύω ότι δεν ήσουν κατάλληλος υποψήφιος για ΜΜ (ούτε για 1η ΜΜ), καθώς η δότρια σου μετά από εξαγωγή 3700 είναι πάρα πολύ αραιή και ουσιαστικά εξαντλημένη. Πιστεύω δεν έπρεπε να σε βάλει για ΜΜ καθόλου.

Τώρα για εμένα πιστεύω ότι η μόνη λύση είναι buzz cut σε συνδυασμό με SMP όπου θα φαίνεσαι «γεμάτος». ΜΜ δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις.

Σε ότι και να αποφασίσεις πάντως σου εύχομαι καλή τύχη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kollaps

Member
Φίλε φωτογραφίες από την κατάσταση πριν τις ΜΜ έχεις; Έχεις απευθυνθεί σε δερματολόγο να σε εξετάσει μήπως έχεις κάποια δερματική ασθένεια που οδηγεί στην κακή φύτρωση; Η τωρινή κατάσταση της δότριας σου ίσως δείχνει BUPA/DUPA, αλλά αυτό καλό είναι να το επιβεβαιώσει κάποιος από κοντά.
 

Peter Pan

Active Member
Η περίπτωση σου είναι αρκετά σπάνια θα έλεγα, πρέπει οπωσδήποτε να σε δει ειδικός δερματολόγος καθώς κατά την γνώμη μου όσες μμ κ να κανεις κ όπου κ να τις κανεις για κάποιο λόγο ο οργανισμός σου τις απορρίπτει.
 

nmsug0

New Member
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω και δεν έχουμε δει φωτογραφίες σου πριν την 1η ΜΜ για να μπορούμε να πούμε με σιγουριά, αλλά πιστεύω ότι δεν ήσουν κατάλληλος υποψήφιος για ΜΜ (ούτε για 1η ΜΜ), καθώς η δότρια σου μετά από εξαγωγή 3700 είναι πάρα πολύ αραιή και ουσιαστικά εξαντλημένη. Πιστεύω δεν έπρεπε να σε βάλει για ΜΜ καθόλου.

Τώρα για εμένα πιστεύω ότι η μόνη λύση είναι buzz cut σε συνδυασμό με SMP όπου θα φαίνεσαι «γεμάτος». ΜΜ δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις.

Σε ότι και να αποφασίσεις πάντως σου εύχομαι καλή τύχη.
Σκεφτομουνα το smp αφου κανω και μια τελευταια μμ .Απο την αρχη η δοτρια μου ηταν περιορισμενη με λιγα γενια γιαυτο και βγηκε το μεγιστο 1850.Σε ευχαριστω για τη προταση και τις ευχες
 

nmsug0

New Member
Απο την αρχη ειχα θυλακιτιδα (σπυρακια με που φευγουνε μετα απο λιγες μερες )σε ολο το τριχωτο της κεφαλης ειδικα στη δοτρια αλλα οχι στη ληπτρια πραγμα που ειχε ενημερωθει ο γιατρος.Πλεον ειναι ελαχιστα.
Εχω παει σε πολλους δερματολογους ειδικοτερα για τη θυλακιτιδα-κανεις τους δεν γνωριζε πραγματικα για το τριχωτο της κεφαλης τιποτα..
Αμα εφταιγε ο οργανισμος μου δεν επρεπε να εχει απορριψει ολα τα μοσχευματα?

Δεν επρεπε ο γιατρος να κανει την καταλληλη εξεταση πριν την 2η μμ (που ειναι και ο καταλληλοτερος )να δουμε αν εφταιγε ο οργανισμος μου που στην πρωτη μμ που δεν φυτρωσε σχεδον τιποτα?

Μου ειπωθηκε στη πρωτη μμ μου ειπε οτι ειχα πολυ σκληρο δερμα και εβγαλα αρκετο αιμα και στις 2 μμ.Οπως προανεφερα πονεσα παρα πολυ στις ενεσεις

Εχω κανει κανει πολυ ποιο σοβαρες επεμβασεις αλλα η ολη ταλαιπωρια ολο αυτο το διαστημα τις ξεπερναει ..Ειναι δυστυχως μονοδρομος μια τελευταια μμ ακομα και στη Τουρκια..
 

Kostas144

Member
Και εγω για Τουρκια σκεφτηκα για σενα..πιστευω θες ενα γιατρο απο το πανω ραφι και εφοσον δεν διαθετεις τα χρηματα για Ισπανους κτλπ ειναι η καλυτερη λυση..αλλα καλο ειναι να πας σε εναν που να κανει μεχρι 2 μμ την μερα και οχι σε hari mill που θα κανει παραπανω γτ σε αυτα βλεπεις τον γιατρο 5 λεπτα σου κανει το σχεδιο και δεν τον ξαναβλεπεις..εσυ θες εναν να σε δει καπως παραπανω. Ολοι βεβαια αλλα εσυ ενα παραπανω μιας και παιζεις την τελευταια σου μμ.
 

bobby

Well-Known Member
Σκεφτομουνα το smp αφου κανω και μια τελευταια μμ .Απο την αρχη η δοτρια μου ηταν περιορισμενη με λιγα γενια γιαυτο και βγηκε το μεγιστο 1850.Σε ευχαριστω για τη προταση και τις ευχες
Δεν ξέρω αν στο είπε κανένας μέχρι τώρα, αλλά το καλοκαίρι (μάλλον) που θα ξαναέρθει ο Λορεντζο στην Ελλάδα καλό θα ήταν να επιδιώξεις να σε δει. Έχει σίγουρα ασχοληθεί με δύσκολες περιπτώσεις αλλά και repair σε καταστάσεις ανάλογες με την δικιά σου. Από αυτόν σίγουρα θα πάρεις μια εμπεριστατωμένη και έγκυρη άποψη το τι να κάνεις. Στείλε μήνυμα σε @CVIAL μήπως καταφέρει να σε βάλει όποτε ξαναέρθει ο Λορεντζο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χαιρεται

Ανεβασα τη τωρινη δοτρια.

Στη 2η μμ ημουν πιεστικος οτι δεν θελω επουδενη να φαινεται το κρανιο στην ευθεια..πραγμα που δεν επετευχθει.

Θεωρω οτι ο γιατρος απο την αρχη εκανε αρκετα λαθη στη διαχειρηση της περιπτωσης μου -με επιπτωσεις και στον ψυχολογικο τομεα και στη διαθεσιμη περιορισμενη δοτρια πλεον..

1)Τι μπορει να εφταιξε κατα τη γνωμη σας στη φυτρωση;;

2)Υπαρχει περιπτωση οργανισμος μου να απποριπτει τα μοσχευματα;;

3)Ποσα περιπου gr μπορουν να βγουν απο τη δοτρια πλεον και ας γινει πολυ αραιο πισω;;

Θα ηθελα κι τη γνωμη του cvial εαν γινεται

Θα κανω μια τελευταια μμ και δεν μου περισσεουν αλλα λεφτα για πεταμα ουτε ψυχικες αντοχες αν ειναι χαμενος κοπος η επεμβαση..

Αυτή η δότρια δεν είναι δότρια. Έχει περάσει το όριο του "τελειωμένη", είναι δηλαδή κατεστραμμένη. Για να εκφράσουμε άποψη για το τι έγινε (πως καταστράφηκς δηλαδή) θέλουμε μια φώτο πριν την μμ.
 
Μπλουζα