Giorgos-3, FUE,1577g, 22/02/20

vagosx

Well-Known Member
Χωρίς να προβώ σε ιδιαίτερους υπολογισμούς θεωρώ ότι η λήπτρια του Γιώργου είναι η μεγαλύτερη λήπτρια ενός NW6 με μεγάλο κεφάλι του οποίου ομως η hairline είναι πιο ώριμη, δηλαδή ξεκινά αρκετά πιο πάνω από την νεανική και δεν πρέπει σε καμμία περίπτωση να ξεπερνά τα 270cm2.

Με δεδομένο ότι μπήκαν περίπου 8000grafts,
εχουμε μια μέση πυκνότητα περίπου 30grafts,
η οποία κατα τη γνωμη μου δικαιολογεί την εικόνα που βλέπουμε και ουσιαστικά σημαίνει ότι ο Γιώργος έπιασε μια μέση φυτρωση άνω του 95% μέσοσταθμικα, ενώ επειδη έχει προβεί και σε κάθε επέμβαση και σε touch up των προηγούμενων έχει κλείσει πολυ ομοιόμορφα όλα τα κενά. Εαν φυτρώσουν και αυτά που περιμενει στις γέφυρες μιλαμε για απόλυτα άριστο πλάνο και άριστη υλοποίηση των μμ.

Συγχαρητήρια Γιωργαρα, ΑΨΟΓΟΣ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Χωρίς να προβώ σε ιδιαίτερους υπολογισμούς θεωρώ ότι η λήπτρια του Γιώργου είναι η μεγαλύτερη λήπτρια ενός NW6 με μεγάλο κεφάλι του οποίου ομως η hairline είναι πιο ώριμη, δηλαδή ξεκινά αρκετά πιο πάνω από την νεανική και δεν πρέπει σε καμμία περίπτωση να ξεπερνά τα 270cm2.

Με δεδομένο ότι μπήκαν περίπου 8000grafts,
εχουμε μια μέση πυκνότητα περίπου 30grafts,
η οποία κατα τη γνωμη μου δικαιολογεί την εικόνα που βλέπουμε και ουσιαστικά σημαίνει ότι ο Γιώργος έπιασε μια μέση φυτρωση άνω του 95% μέσοσταθμικα, ενώ επειδη έχει προβεί και σε κάθε επέμβαση και σε touch up των προηγούμενων έχει κλείσει πολυ ομοιόμορφα όλα τα κενά. Εαν φυτρώσουν και αυτά που περιμενει στις γέφυρες μιλαμε για απόλυτα άριστο πλάνο και άριστη υλοποίηση των μμ.

Συγχαρητήρια Γιωργαρα, ΑΨΟΓΟΣ!
Κάτι τέτοιο πιστεύω εγώ ....το κρίμα κ άδικο είναι ο λόγος μου ....ήμουν άτυχος σ' αυτό το χαρακτηριστικό...το λεπτή τρίχα λες οκ συμβαίνει ....αλλά λόγος 1.82 σπάνια βλέπω ....όλοι έχουν πάνω από 2 η έστω πολύ κοντά στο 2...όσο αφορά το πλάνο μου ήταν κάτι μεταξύ άλλων που πέσανε να με φάνε στο πρώτο νημα λέγοντας το κλασικό ξεκινάμε από μπροστά προς τα πίσω αν μείνει κάτι κ επέμενα κ ήμουν απολύτως κ στον γιατρό θέλω ομοιόμορφη κάλυψη όσο κ αν στοιχίσει αυτό σε πυκνότητα στις μπροστά ζώνες ...θέλω μαλλί κ στο Κράουν..
 

vlafo

Well-Known Member
Κάτι τέτοιο πιστεύω εγώ ....το κρίμα κ άδικο είναι ο λόγος μου ....ήμουν άτυχος σ' αυτό το χαρακτηριστικό...το λεπτή τρίχα λες οκ συμβαίνει ....αλλά λόγος 1.82 σπάνια βλέπω ....όλοι έχουν πάνω από 2 η έστω πολύ κοντά στο 2...όσο αφορά το πλάνο μου ήταν κάτι μεταξύ άλλων που πέσανε να με φάνε στο πρώτο νημα λέγοντας το κλασικό ξεκινάμε από μπροστά προς τα πίσω αν μείνει κάτι κ επέμενα κ ήμουν απολύτως κ στον γιατρό θέλω ομοιόμορφη κάλυψη όσο κ αν στοιχίσει αυτό σε πυκνότητα στις μπροστά ζώνες ...θέλω μαλλί κ στο Κράουν..
Συμφωνώ μαζί σου με το πλάνο που έκανες και σου βγήκε.
Κανένα κενό στο κεφάλι.
Ο Τιρκαλάς μπαίνει παντού μέσα?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Συμφωνώ μαζί σου με το πλάνο που έκανες και σου βγήκε.
Κανένα κενό στο κεφάλι.
Ο Τιρκαλάς μπαίνει παντού μέσα?
Δεν νομίζω ότι έχει κόλληματα...έχω δει δουλειες του με κεφαλιά με διάχυτη...ε φαντάσου το δικό μου κεφάλι τώρα να πάει κάποιος για πύκνωση ...το κάνει ....έχει πάρει το μάτι μου τέτοια δουλειά ....
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν νομίζω ότι έχει κόλληματα...έχω δει δουλειες του με κεφαλιά με διάχυτη...ε φαντάσου το δικό μου κεφάλι τώρα να πάει κάποιος για πύκνωση ...το κάνει ....έχει πάρει το μάτι μου τέτοια δουλειά ....
Πάντως από ότι έχω καταλάβει δεν είναι και πολύ συντηρητικός.
Πες του να κατέβει να τον δούμε και αυτόν Αθήνα,γιατί θα μας φάνε τα ταξίδια.
Να οργανώσει ένα cons δεν θα το πιστεύει με την αποδοχή που θα έχει.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Δεν νομίζω ότι έχει κόλληματα...έχω δει δουλειες του με κεφαλιά με διάχυτη...ε φαντάσου το δικό μου κεφάλι τώρα να πάει κάποιος για πύκνωση ...το κάνει ....έχει πάρει το μάτι μου τέτοια δουλειά ....
Πεισε τον μιας και τον γνωριζεις καλα και μας τον προτεινεις, να κατεβει στην πρωτευουσα της χωρας..τωρα ειναι η καταλληλη και Μεγαλη Στιγμη!
Ολοι εκτιμουν τις δουλειες του (η ολοτητα εχει να κανει με τους φορουμιτες για να ειμαστε ακριβεστεροι!)
Επισης τι τιμολογιακη πολιτικη ακολουθει αναλυτικα θα θελαμε να μαθουμε..πχ κοστος για γκραφτς μαλλιων, γενιων..για εξοδα κτλπ!
 

makis25

Well-Known Member
διαβασα στη σελιδα της κλινικης πως προσφερει και αυτος θεραπειες Laser και prp . Για το laser δε γραφει λεπτομεριες μηχανηματα αλλα για το prp γραφει και ποιο μηχανημα χρησιμοποιει . Οσο μεγαλυτερη διαφανεια υπαρχει τοσο περισσοτερο εκτιμω καποιον.
 

vlafo

Well-Known Member
διαβασα στη σελιδα της κλινικης πως προσφερει και αυτος θεραπειες Laser και prp . Για το laser δε γραφει λεπτομεριες μηχανηματα αλλα για το prp γραφει και ποιο μηχανημα χρησιμοποιει . Οσο μεγαλυτερη διαφανεια υπαρχει τοσο περισσοτερο εκτιμω καποιον.
Μάκη ποιά είναι η άποψη σου με τα μέχρι τώρα δεδομένα για τον κ.Τιρκαλά?
 

Xristoforaz

Well-Known Member
διαβασα στη σελιδα της κλινικης πως προσφερει και αυτος θεραπειες Laser και prp . Για το laser δε γραφει λεπτομεριες μηχανηματα αλλα για το prp γραφει και ποιο μηχανημα χρησιμοποιει . Οσο μεγαλυτερη διαφανεια υπαρχει τοσο περισσοτερο εκτιμω καποιον.
Εφαρμοζει τη μεθοδο μαγγελανου prp (φανταζεσαι να γινει ταξιδιωτης σαν τον Μαγγελανο και στις θαλασσες των ελληνικων μεταμοσχευσεων να διαπρεψει?)
Ερωτηση προς Γερασιμο...γιατι η μεθοδος prp που εφαρμοζει ο δρ Τυρκαλας, πρεπει να γινεται μονο μια φορα ετησιως? Αν γινει πανω απο μια μες στο χρονο τι αλλαζει?
 

makis25

Well-Known Member
Μάκη ποιά είναι η άποψη σου με τα μέχρι τώρα δεδομένα για τον κ.Τιρκαλά?
Σταση αναμονης . Να δουμε λιγο πρωτα 5-6 περιστατικα με καλες φωτογραφιες πριν-μετα , δοτρια , και αμεσως μετα τη τοποθετηση και θα χουμε καλυτερα σχηματισμενη αποψη . Με ενδιαφερει το μεγεθος των εργαλειων και θα φανει σε δοτριες . Αν ειναι οντως καλος , θα ανεβασει την τιμη του ειναι ζητημα χρονου . Οχι πολυ . Αλλα για καλες δουλειες και 1 ευρω το μοσχευμα δεν σου φαινεται πολυ χαμηλο για Ευρωπη; Και απο ο,τι καταλαβαινω εχει ζητηση . Γιαυτο δεν εχει κινητρο προς το παρον να φτιαξει παραπανω σελιδες κτλ .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Εφαρμοζει τη μεθοδο μαγγελανου prp (φανταζεσαι να γινει ταξιδιωτης σαν τον Μαγγελανο και στις θαλασσες των ελληνικων μεταμοσχευσεων να διαπρεψει?)
Ερωτηση προς Γερασιμο...γιατι η μεθοδος prp που εφαρμοζει ο δρ Τυρκαλας, πρεπει να γινεται μονο μια φορα ετησιως? Αν γινει πανω απο μια μες στο χρονο τι αλλαζει?
1 φορα ετησιως μου φαινεται λιγο . Οι περισσοτερες ( οχι ολες) μελετες δειχνουν καλα αποτελεσματα με επαναλαμβανομενες θεραπειες 4-6 φορες το χρονο
 

vlafo

Well-Known Member
Σταση αναμονης . Να δουμε λιγο πρωτα 5-6 περιστατικα με καλες φωτογραφιες πριν-μετα , δοτρια , και αμεσως μετα τη τοποθετηση και θα χουμε καλυτερα σχηματισμενη αποψη . Με ενδιαφερει το μεγεθος των εργαλειων και θα φανει σε δοτριες . Αν ειναι οντως καλος , θα ανεβασει την τιμη του ειναι ζητημα χρονου . Οχι πολυ . Αλλα για καλες δουλειες και 1 ευρω το μοσχευμα δεν σου φαινεται πολυ χαμηλο για Ευρωπη; Και απο ο,τι καταλαβαινω εχει ζητηση . Γιαυτο δεν εχει κινητρο προς το παρον να φτιαξει παραπανω σελιδες κτλ .
Νομίζω 3 περιστατικά έχουμε εδώ.
Χρειαζόμαστε σίγουρα και άλλα.
Και εγώ πιστεύω θα το ανεβάσει,αλλά το range στην Ελλάδα διαμορφώνεται πλέον ή θα διαμορφωθεί από 1.00-1.50€.
Λογικότατο.
Αυτός τα κάνει όλα?Σχεδιασμό,πλάνο,οπές,τοποθέτηση?
 

Xristoforaz

Well-Known Member
1 φορα ετησιως μου φαινεται λιγο . Οι περισσοτερες ( οχι ολες) μελετες δειχνουν καλα αποτελεσματα με επαναλαμβανομενες θεραπειες 4-6 φορες το χρονο
Δε διαφωνω...απλως σε ρωτησα διοτι το τονιζει στο σαιτ της κλινικης!..ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΕΙ...μηπως η συγκεκριμενη μεθοδος δεν επιτρεπεται να εφαρμοστει πανω απο μια φορα μεσα σε ενα δωδεκαμηνο?

Το Maggelan TRU PRP εφαρμόζεται ΜΟΝΟ μια φορά το χρόνο
 

makis25

Well-Known Member
Νομίζω 3 περιστατικά έχουμε εδώ.
Χρειαζόμαστε σίγουρα και άλλα.
Και εγώ πιστεύω θα το ανεβάσει,αλλά το range στην Ελλάδα διαμορφώνεται πλέον ή θα διαμορφωθεί από 1.00-1.50€.
Λογικότατο.
Αυτός τα κάνει όλα?Σχεδιασμό,πλάνο,οπές,τοποθέτηση?
νομιζω αυτος και 2-3 βοηθουν . Συνολο μεχρι 4 απο ο,τι εχω καταλαβει . Δε μου φτανουν αυτα τα 3 που εχουμε , μονο του γιωργου εχει αρχετες φωτογραφιες απο παντου , ληπτρια δοτρια και ολα τα σταδια αναπτυξης για να ικανοποιηθω . Αλλα ειναι ζητημα χρονου , μηνων; για να εμφανιστουν περισσοτερα . Απλα οταν θα χουν εμφανιστει πιθανον να δουμε και την αυξηση στη τιμη . λογικο ε
 

vlafo

Well-Known Member
νομιζω αυτος και 2-3 βοηθουν . Συνολο μεχρι 4 απο ο,τι εχω καταλαβει . Δε μου φτανουν αυτα τα 3 που εχουμε , μονο του γιωργου εχει αρχετες φωτογραφιες απο παντου , ληπτρια δοτρια και ολα τα σταδια αναπτυξης για να ικανοποιηθω . Αλλα ειναι ζητημα χρονου , μηνων; για να εμφανιστουν περισσοτερα . Απλα οταν θα χουν εμφανιστει πιθανον να δουμε και την αυξηση στη τιμη . λογικο ε
Είναι λίγα όντως, αλλά μια καλή αρχή.
Στην πορεία θα έχουμε και άλλα πιστεύω
Η αύξηση της τιμής είναι αποδεκτή όταν ο άλλος τα αξίζει.
 

makis25

Well-Known Member
Δε διαφωνω...απλως σε ρωτησα διοτι το τονιζει στο σαιτ της κλινικης!..ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΕΕΙ...μηπως η συγκεκριμενη μεθοδος δεν επιτρεπεται να εφαρμοστει πανω απο μια φορα μεσα σε ενα δωδεκαμηνο?

Το Maggelan TRU PRP εφαρμόζεται ΜΟΝΟ μια φορά το χρόνο
Χρειαζεται συζητηση με το γιατρο για να καταλαβουμε τι εφαρμοζουν , καθε ποτε κτλ . Αυτο που γραφει μοιαζει περισσοτερο σαν κατι καθυσηχαστικο ωστε καποιος πελατης να μη τρομαζει και να σκεφτεται ωχ πρεπει να πηγαινω καθε τοσο στην κλινικη για πρπ . Η επιστημη ομως λεει πως χρειαζονται επαναλαμβανομενες θεραπειες . Επισης γραφει θεραπεια laser στη κλινικη απο 40 ευρω . Αναρωτιεμαι θεραπεια laser στην κλινικη του Αναστασακη ποσο χρεωνει την Επισκεψη . Υποψιαζομαι πως θα ειναι δυνατο laser , οχι σα το σπιτικο , και θα ειναι 1 φορα την εβδομαδα . Ομως ετσι βγαινει η θεραπεια 2 χιλιαδες το χρονο . Καλυτερα να αγορασει καποιος ενα καπελο θα του βγει πολυ φθηνοτερα . Ποιος ξερει μπορει και αυτη η κλινικη να πουλαει καποιο καπελο laser . Μονο αν παει καποιος απο το φορουμ νεα επισκεψη θα τα μαθουμε ολα αυτα
 

kharmacoma

Well-Known Member
To PRP και η σύριγγα δεν καταστρέφουν τα τοπικά τριχοθηλάκεια όπως το αντιστοιχο οργανο στη μεταμοσχευση?
 

vlafo

Well-Known Member
Μάκη καλές όλες αυτές οι υποστηρικτικές θεραπείες,και έχεις δημοσιεύσει πολλές μελέτες,αλλά πέρα από μια βραχυπρόθεσμη λύση, σε βάθος χρόνου δεν σου προσφέρουν απολύτως τίποτα.
 

dim d

Well-Known Member
1 φορα ετησιως μου φαινεται λιγο . Οι περισσοτερες ( οχι ολες) μελετες δειχνουν καλα αποτελεσματα με επαναλαμβανομενες θεραπειες 4-6 φορες το χρονο
Απο προσωπικη εμπειρια πιστευω οτι ναι καπου εκει...
 
Μπλουζα