Giorgos-3, FUE,1577g, 22/02/20

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φόρουμ... Η 4η και τελευταία μου μεταμόσχευση είναι γεγονός και ένας μεγάλος κύκλος μιας 10ετιας ακριβώς που ξεκίνησα αυτό τον Γολγοθά (στριπ το 2010 ξεκίνησα) κλείνει με ένα συναίσθημα ανακούφισης ηρεμίας και άδειασμα θα έλεγα ..μια δεκαετία με ψυχολογική πίεση κυρίως ....μετά σωσματικη και τέλος οικονομική αφού νομίζω ότι το οικονομικό όπου κ να επιλέξει ο καθένας μας να πάει για μμ είναι το τελευταίο που θα σκεφτεί κανεις αν όλα πάνε καλά κ θα το ξεχάσει κιόλας αμέσως το πόσο μάτωσε η τσέπη του....
Εγώ θα ήθελα να πω απ' την μεριά μου ενώ ότι αντικείμενα εμένα προσωπικά το φόρουμ δεν μου προσέφερε τίποτα ευχαριστώ όλα τα μέλη για τις καλές κ κακές κριτικές τους αλλά κ τις εμπειρίες που μοιραστηκαμε μαζί ...
σίγουρα έχουν υπάρξει άτομα από εδώ μέσα που εκτιμησα ιδιαίτερα κ άτομα που αποκτήσαμε κ μια πιο προσωπική εμπειρία -επαφη έξω από το φόρουμ έστω κ τηλεφωνικώς... Υπάρχουν κ άτομα όπως ο διαχειριστής του φόρουμ που δεν είχαμε ποτέ καμία επαφή ουσιαστική παρά μόνο μια δυο φορές για τεχνικά θέματα του σάιτ αλλά οφείλω να πω τώρα πια ότι είμαστε τυχεροι που έχουμε τον Cvial που συμβουλευει κ διαχειρίζεται την όλη κατάσταση γιατί είναι ένα άτομο που έχει εξαιρετική ισορροπία μέσα του με γνώσεις πάνω στο θέμα μας αλλά και αντικειμενική και προσεκτική προσέγγιση κάθε φορά που καλείται να μιλήσει για κάτι ...δείχνει άνθρωπος που έχει λύσει τα πάντα μέσα του και νομίζω ότι όλη αυτή η ιστορία με το σάιτ και να διαβάζει και να ενημερώνεται τόσο πολύ πάνω στην μμ είναι και το χόμπι του...το πάθος του...τεσπά...
Είπα παραπάνω ότι εμένα προσωπικά ότι το φόρουμ δεν μου προσέφερε τίποτα και για να μην παρεξηγηθω ενοοω με πολύ συνοπτικά λόγια ότι ανακάλυψα το φόρουμ κατά τύχη όπως κ οι περισσότεροι μόλις είχα κάνει την 2η μμ στην dhi κ κατάλαβαινεται έτσι όσοι δεν έχουν παρακολουθήσει την ιστορία μου πόσο επιφυλακτικοί (η πιο διακριτική έκφραση που μπορώ να σκεφτώ) ήταν στα σχόλια τους κατά την παρουσίαση μου τα περισσότερα μελη...φυσικά εγώ σαν ανυποψίαστος κ άγουρος έτσι όπως έπεσαν να με φάνε οι περισσότεροι έλεγα τι γίνεται εδώ αλλά οκ.. γρήγορα κατάλαβα τι γίνεται...Παρ όλο την αντιθεση όλων φυσικά κ την επιμονή αν έκανα κ 3η μμ να πήγαινα αλλού κ μπλα μπλα μπλα... έκανα του κεφαλιού μου κ έκανα κ άλλες 2 μμ στον ίδιο γιατρό ακριβώς ανεξάρτητα αν αυτός έφυγε απ' την συγκεκριμένη κλινική κ δουλεύει για άλλους ....αν αυτό συνδυαστεί με τις συνεχείς παρουσιάσεις μου κ το χρόνο που αφιέρωσα εδώ μέσα αλλά κ έξω από δω σε όσα παιδιά ηθελαν να επικοινωνήσουν μαζί μου κ να τα συμβουλεψω με την εμπειρία μου κ μόνο γιατί γνώσεις δεν διαθέτω κ ούτε πρόκειται να αποκτήσω γιατί δεν θα μελετήσω πάνω στο αντικείμενο ιδιαίτερα παρά μόνο επιφανειακά...το συμπέρασμα μου είναι ότι μάλλον περισσότερα έδωσα παρα πήρα από το σάιτ...αυτό σε αντίθεση με τους περισσότερους που ζητάνε κ ακολουθούν τις εξειδικευμένες γνώσεις κάποιων μελών είτε για μμ είτε για θεραπείες που καλά κάνουν κιόλας..
όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία αυτά που ανέφερα απλά ήθελα απλά να το πω αυτό ότι καμία φορά είναι καλό να ακολουθαμε το ένστικτο μας κ να μην εξαρτιομαστε μόνο από το τι θα πουν οι άλλοι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Λοιπόν στο δια ταύτα τώρα.... Θα ξεκινήσω την παρουσίαση μου με προσωπικές φωτό οσο μπόρεσα να τραβήξω μέχρι κ αυτή την στιγμή που μιλάμε .... Η όλη διαδικασία έγινε σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς γενικά με πολύ λίγα λόγια πάνω στο θέμα γιατί πλέον με ήξερε κ τον ήξερα καλά ...εμένα η ψυχολογία μου ήταν του στυλ "άλλη μια μέρα στην δουλειά" κ δεν το σκεφτόμουν καθόλου ούτε πριν ουτε κατά την διαρκεια...απλα πήγα να τελειώσω την δουλειά ....
στο σχεδιασμό απευθείας συμφωνήσαμε που θα ρίξουμε όλα τα υπόλοιπα μοσχεύματα χωρίς δεύτερη κουβέντα... Επίσης αν κ πήγα ακουρευτος είδε με γυμνό μάτι πόσο οργωμεμη κ περιορισμένη δοτρια έχω κ σαν κλασσικός Σωτήρης μου βάζει το πήχη πολύ χαμηλά κ μου λέει αν βρούμε κ 1000g θα είμαστε πολύ ευχαριστημένοι κ βάλαμε 1500 τελικά....
1577 grafts για την ακρίβεια που μεταφράζεται σε 2920 τρίχες και λόγο 1.85... δυστυχώς αν κ ξηλώθηκαν συνολικά πάνω από 8000 grafts απ' την δοτρια και με πολύ υψηλό ποσοστό φυτρωσης άνω του 90%.... η πολύ λεπτή τρίχα μου κ ο χαμηλός λόγος μου δεν δίνει το εφέ που σίγουρα θα έδινε σε άλλα κεφάλια με καλύτερα χαρακτηριστικά από τα δικά μου....Παρ όλα αυτά το αποτέλεσμα το συνολικό με βάση τις δυσκολίες το χαρακτηρίζω τίμιο κ με το χέρι στην καρδιά πιστεύω ότι έγινε το καλύτερο δυνατόν που μπορούσε να γίνει ...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
@CVIAL problem.... Δεν φορτώνουν οι φωτός απ' το κινητό μου γιατί είναι μεγάλο λέει το αρχείο μετά την επεξεργασία που κάνει ...μιλάμε τώρα για μεμονωμένες φωτός όχι όλες Μαζι...αν έχεις διάθεση κ χρόνο στις στέλνω στο μαιλ σου αν ου τις δημοσιεύσεις εσύ μέσω του λογαριασμού μου κ μετά θα σχολιάσω εγώ ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Λοιπόν στο δια ταύτα τώρα.... Θα ξεκινήσω την παρουσίαση μου με προσωπικές φωτό οσο μπόρεσα να τραβήξω μέχρι κ αυτή την στιγμή που μιλάμε .... Η όλη διαδικασία έγινε σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς γενικά με πολύ λίγα λόγια πάνω στο θέμα γιατί πλέον με ήξερε κ τον ήξερα καλά ...εμένα η ψυχολογία μου ήταν του στυλ "άλλη μια μέρα στην δουλειά" κ δεν το σκεφτόμουν καθόλου ούτε πριν ουτε κατά την διαρκεια...απλα πήγα να τελειώσω την δουλειά ....
στο σχεδιασμό απευθείας συμφωνήσαμε που θα ρίξουμε όλα τα υπόλοιπα μοσχεύματα χωρίς δεύτερη κουβέντα... Επίσης αν κ πήγα ακουρευτος είδε με γυμνό μάτι πόσο οργωμεμη κ περιορισμένη δοτρια έχω κ σαν κλασσικός Σωτήρης μου βάζει το πήχη πολύ χαμηλά κ μου λέει αν βρούμε κ 1000g θα είμαστε πολύ ευχαριστημένοι κ βάλαμε 1500 τελικά....
1577 grafts για την ακρίβεια που μεταφράζεται σε 2920 τρίχες και λόγο 1.85... δυστυχώς αν κ ξηλώθηκαν συνολικά πάνω από 8000 grafts απ' την δοτρια και με πολύ υψηλό ποσοστό φυτρωσης άνω του 90%.... η πολύ λεπτή τρίχα μου κ ο χαμηλός λόγος μου δεν δίνει το εφέ που σίγουρα θα έδινε σε άλλα κεφάλια με καλύτερα χαρακτηριστικά από τα δικά μου....Παρ όλα αυτά το αποτέλεσμα το συνολικό με βάση τις δυσκολίες το χαρακτηρίζω τίμιο κ με το χέρι στην καρδιά πιστεύω ότι έγινε το καλύτερο δυνατόν που μπορούσε να γίνει ...
Εισαι παληκαρι, μπραβο ρε Γιωργο, ευχομαι να πανε ολα καλα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL problem.... Δεν φορτώνουν οι φωτός απ' το κινητό μου γιατί είναι μεγάλο λέει το αρχείο μετά την επεξεργασία που κάνει ...μιλάμε τώρα για μεμονωμένες φωτός όχι όλες Μαζι...αν έχεις διάθεση κ χρόνο στις στέλνω στο μαιλ σου αν ου τις δημοσιεύσεις εσύ μέσω του λογαριασμού μου κ μετά θα σχολιάσω εγώ ...

Στείλε μου
IMG_20200223_202520r.jpg
IMG_20200223_202528r.jpg
IMG_20200223_202536r.jpg
IMG_20200223_202543r.jpg
IMG_20200223_202532r.jpg


Κροπάρισμα ήθελαν. Μέχρι 3ΜΒ ανα φώτο ανεβαίνουν. Οι δικές σου ήταν 7-8ΜΒ εκάστη. Οπότε να το ξέρεις για την επόμενη φορά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Παιδιά δυστυχώς δυσκολεύομαι να δημοσιεύσω φωτός γιατί δεν ξέρω πως τις επεξεργαζόμαστε για να μικρύνουν όπως λέει κ Cvial.... Έχω xaiomi redme 8 pro για όποιον εχει γνώση μπας κ ξέρει ....δεν βρίσκω τον τρόπο
 

Tsek

Well-Known Member
Καλημέρα @Giorgos-3 Μία εύκολη και γρήγορη λύση για τις φωτογραφίες είναι να τις κάνεις screenshot. Αμέσως μειώνονται τα ΜΒ και ανεβαίνουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Με το κολπακι που μου πε ο τσεκ κατάφερα να βγάλω τις παραπάνω φωτός ....είμαι στην 10η μέρα σήμερα αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να βγάλω όλα τα κακαδια απ' το κεφάλι μου κ κλασσικά νομίζω ότι πάλι θα τα καταφερω την 11η μέρα . Να πω ότι ουσιαστικά όλα τα μοσχεύματα μπήκαν πίσω κ απ' την μια πλευρά που υπήρχε κενό (δεξιά όπως βλέπετε) κ πουθενά αλλού δεν αγγιξαμε ... Η δοτρια μου είναι ξεκάθαρα εξαντλημένη όπως βλέπετε και πολύ ταλαιπωρημένη κ το νιώθω μέχρι σημερα ( αν κ η φωτός κατά ένα μαγικό τρόπο την δείχνουν υπερβολικά καμμένη ενώ δεν ειναι έτσι με γυμνό μάτι τεσπά...) κ έχω τρελή φαγούρα εδώ κ 5 μερες. Σύντομα πιστεύω όμως ότι θα αναρρώσει κ θα επανέλθει η δοτρια γιατί κ τις προηγούμενες φορές έδειχνε πολύ άσχημα κ επουλωθηκε εντυπωσιακα καλα.
Από θεραπείες χάπια κτλ να πω ότι δεν κάνω τίποτα κ δεν πρόκειται να κάνω απολύτως τίποτα κ πότε ξανα. Τα χω σταματήσει εδώ κ 3 μήνες. Προσπαθώ να βγάλω πράγματα απ' την καθημερινότητα μου κ να μην εξαρτιεμαι με μικρορουτινοπραγματα εφ όρου ζωής κ ελπίζω να γίνει το ίδιο κ με το mane..αυτό θεωρώ ότι ειναι κ το κίνητρο των μμ κ σ αυτό έχω καταλήξει μετά από την εμπειρία μου.οπως κ να χει εδώ θα μαστε να δούμε την ολοκλήρωση των μμ μου..
Υγ: σε πόσο καιρό να ξεκινήσω γυμν; Ο γιατρός λέει σε 20 μέρες...κ για αρχή μόνο αερόβιο;
Υγ: αν θέλω να ξανά πιάσω το mane σε πόσο καιρό λέτε επίσης ; Πάλι ο γιατρός μου λέει σε 20 μέρες αλλά να πω την αλήθεια αυτός δεν ασχολείται περι τοππικ κ τέτοιων σκευάσματων... επιρεαζεται η φυτρωση ;
 
  • Like
Reactions: Fox

Giorgos-3

Well-Known Member
Screenshot_2020-03-07-09-29-21-558_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-03-07-09-29-15-879_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-03-07-09-29-24-468_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-03-07-09-29-19-174_com.miui.gallery.jpg

Δύο εβδομάδες σήμερα ακριβώς μετά την μμ κ η κατάσταση είναι κάπως έτσι ....η δοτρια ακόμα νιώθω ότι επουλώνεται κ ακόμα είναι ερεθισμένη....να δούμε στο μησνα πάνω πως θα επανέλθει κ πως είναι η εικόνα μιας εξαντλημένης δοτριας...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλή επιτυχία φίλε Γιώργο τα έδωσες όλα για όλα.
Πιστεύω ότι κάτι κατάφερες από το να είσαι τελείως φαλακρός και με κάποιο καλυπτικο προϊόν η εικόνα σου θα έχει αλλάξει προς το καλύτερο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε Γιώργο τα έδωσες όλα για όλα.
Πιστεύω ότι κάτι κατάφερες από το να είσαι τελείως φαλακρός και με κάποιο καλυπτικο προϊόν η εικόνα σου θα έχει αλλάξει προς το καλύτερο.
Σε 5-6 μήνες θα δούμε συνολικά τι πετύχαμε ....νομίζω ότι πιάσαμε το μάξιμουμ των δυνατοτήτων πάντα σε σχέση το nw ,μου κ τα χαρακτηριστικά τρίχας κ λόγου ....
 

afanas#not

Active Member
Μου αρέσει πολύ το πλάνο σου και πας για ωραίο αποτέλεσμα. Στη θέση σου θα έριχνα και ένα καλό SMP και θα κρατούσα buzz cut.
Φιναστεριδη παίρνεις;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παίζει πιθανό πολύ το σενάριο αυτό να ξέρεις κ ήδη έχω κανει κάτι συζητήσεις ....κ νομίζω ότι αν το πάρω απόφαση ξέρω που θα απευθυνθω...πρώτα ο Θεός να έρθει ο Ιούλης Αύγουστος να δούμε πως πήγε το αποτέλεσμα κ αν νιώσω ότι θέλω κ κάτι ακόμα παρά πάνω θα το επιχειρησω...θεραπεία δεν κάνω τίποτα απολύτως ....ούτε φάρμακα ούτε σαμπουάν ούτε βιταμίνες ούτε μινοξ....στόχος είναι ότι πετύχω να το πετύχω με επεμβάσεις κ να μην ασχολούμαι στην καθημερινότητα μου με το μαλλι ξεδευοντας κόπο κ χρήμα εφ όρου ζωης
Μου αρέσει πολύ το πλάνο σου και πας για ωραίο αποτέλεσμα. Στη θέση σου θα έριχνα και ένα καλό SMP και θα κρατούσα buzz cut.
Φιναστεριδη παίρνεις;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μιας και κουρευτικα εχτές με την ψιλή (ειδικά στην δοτρια να δω και πως πάει η επούλωση της...) Και βρίσκομαι στους 2,5 μήνες ακριβώς ...είπα να βγάλω κάποιες φωτός με βρεγμένο μαλλί στον ήλιο αφού μόλις βγήκα από την θάλασσα! ,,
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2020-05-08-09-34-37-305_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-05-08-09-34-37-305_com.google.android.apps.photos.jpg
    710 KB · Προβολές: 806
  • Screenshot_2020-05-08-09-35-35-826_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-05-08-09-35-35-826_com.google.android.apps.photos.jpg
    741.8 KB · Προβολές: 803
  • Screenshot_2020-05-08-09-37-05-904_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-05-08-09-37-05-904_com.google.android.apps.photos.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 861
  • Screenshot_2020-05-08-09-34-57-941_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-05-08-09-34-57-941_com.google.android.apps.photos.jpg
    1,000 KB · Προβολές: 874
  • Screenshot_2020-05-08-09-34-44-882_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-05-08-09-34-44-882_com.google.android.apps.photos.jpg
    649.8 KB · Προβολές: 836
  • Screenshot_2020-05-08-09-36-19-610_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-05-08-09-36-19-610_com.google.android.apps.photos.jpg
    965.6 KB · Προβολές: 910
  • Screenshot_2020-05-08-09-44-39-858_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-05-08-09-44-39-858_com.miui.gallery.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 890
Μπλουζα