Σύγκριση με CG 210

Mengoni

Member
Ψάχνοντας στο νετ βρήκα μια λοσιόν με αρκετά ενδιαφέροντα συστατικά και κατ'εμε ανώτερα του Cg 210.

Σε καμιά περίπτωση δεν κάνω διαφήμιση να το ξεκαθαρίσω απλά προσπαθώ να προσθέσω ακόμα ένα όπλο στη φαρέτρα μας για την ''ράφλα''.
SwissCare HAIRGROW energising lotion:

Τα βασικά συστατικά της λοσιόν είναι: Mimosa teinuflora extract, saw palmetto( serenoa serulata), humulus lupulus, Ginseng panax, rosmarinus, salvia, urtica diocia, vitis vinifera (grape) , aloe vera και άλλα αρκετα ενδιαφέροντα.

Θέλω να πω ότι από τα συστατικά φαίνεται πολύ καλύτερη από το cg210 για nw2-nw3 πάντα επίπεδο καράφλας.

το έχει δοκιμάσει κανένας να μας πει γνώμη?

ΥΓ: απ'ότι διάβασα έχει αρκετά ασιατικά φυτά που οι εμπειροι του φόρουμ λένε ότι είναι πολύ δυνατά όπλα στη καταπολέμιση της τριχόπτωσης. Γι αυτό το λόγο άνοιξα αυτό το θέμα μήπως τελικά αξίζει σαν προϊόν!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολλά σκευάσματα τέτοιου τύπου, είναι παραπλανητικά. Χρησιμοποιούν κάποια φυτά που σε έρευνες έχουν φανεί ότι μπορούν να βοηθήσουν, αλλά τα μέρη του φυτού που χρησιμοποιούν όπως και η ποσότητα αλλά και το όχημα απορρόφησης έχει μεγάλη σημασία.

Για παράδειγμα το panax ginseng που αναφέρει, είναι από τη ρίζα του φυτού. Αντίθετα, το φρούτο αυτού του φυτού, με πολύ καλό όχημα για απορρόφηση, πιστεύω ότι θα μπορούσε να κάνει θαύματα. Είναι όμως δυσεύρετο και πανάκριβο, ενώ η ποιότητα είναι εξίσου σημαντική.
 

Mengoni

Member
GOMI είπε:
Πολλά σκευάσματα τέτοιου τύπου, είναι παραπλανητικά. Χρησιμοποιούν κάποια φυτά που σε έρευνες έχουν φανεί ότι μπορούν να βοηθήσουν, αλλά τα μέρη του φυτού που χρησιμοποιούν όπως και η ποσότητα αλλά και το όχημα απορρόφησης έχει μεγάλη σημασία.

Για παράδειγμα το panax ginseng που αναφέρει, είναι από τη ρίζα του φυτού. Αντίθετα, το φρούτο αυτού του φυτού, με πολύ καλό όχημα για απορρόφηση, πιστεύω ότι θα μπορούσε να κάνει θαύματα. Είναι όμως δυσεύρετο και πανάκριβο, ενώ η ποιότητα είναι εξίσου σημαντική.

Δεν αντιλέγω σε αυτά που λές Gomi. Παίζουν πολλοί παράγοντες για να δράσουν τα φυτά που περιέχει μια λοσιόν όπως αναφέρονται και στις έρευνες.

Απλά μου έκανε εντύπωση ότι περιέχει πολλά φυτά (και κυρίως ασιατικά) σε σχέση με άλλες που περιέχουν 1 βαριά 2 και ότι παρασκευάζεται στην Ελβετία. Δεν ξερω σε τι ποσότητες είναι αυτά μέσα στη λοσιόν και με ποιο το όχημα απορρόφησης, αλλά μου φαίνεται από συστατικά τουλάχιστον ανώτερη από το πολυσυζητημένο CG210.

Eίπα λοιπόν να ανοίξω αυτό το θέμα για να δω μήπως τη χρησιμοποιούν και άλλα μέλη για να μας πουν εντυπώσεις, γιατί εγώ ψήνομαι να τη δοκιμάσω!
 
Μπλουζα