Mελλοντική μμ σε κλινική Εξωτερικού (De Freitas κλπ) (Ισπανία)

Thanos92

Active Member
Καλησπέρα! Είμαι μέλος στο forum περιπου 2 χρόνια τώρα, αλλά ποτέ δεν έχω ασχοληθεί ουσιαστικά με το κομματι που με απασχολει, το οποιο είναι η μεταμόσχευση μαλλιών. Μετά απο σκέψη έχω αποφασίσει οτι θέλω να κανω ΜΜ σε κλινική του εξωτερικού και συγκεκριμενα στην Ισπανια η κάτι άλλο αλλά αντίστοιχου επιπέδου.
Η ιδέα είναι να το κάνω σε 1-1.5 χρόνο απο τώρα. Επίσης να πω οτι είμαι 29 χρονών. Όσες φορές έχω μπεί να διαβάσω κάποια πράγματα πανω στο αντικείμενο, είναι η αλήθεια οτι έχω χαοθεί και μετα απο λίγο απλά κλείνω την σελίδα. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν τα έμπειρα μέλη εδώ, τι πρέπει να διαβάσω και τι πρέπει να γνωρίζω πριν έρθω σε επικοινωνία με κλινικές. Για να μην γίνει παρεξήγηση, δεν θέλω μασημένη τροφή. Να διαβάσω θέλω και να ενημερωθώ απλά μια κατεύθυνση χρειάζομαι απο έμπειρα μέλη για να μην χαοθώ πάλι. Αν κάποιος διαφωνεί σε κάτι απο αυτά που γράφω ας μου το πεί με ήρεμο τρόπο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και χρόνια πολλά σε όλους !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καλησπέρα! Είμαι μέλος στο forum περιπου 2 χρόνια τώρα, αλλά ποτέ δεν έχω ασχοληθεί ουσιαστικά με το κομματι που με απασχολει, το οποιο είναι η μεταμόσχευση μαλλιών. Μετά απο σκέψη έχω αποφασίσει οτι θέλω να κανω ΜΜ σε κλινική του εξωτερικού και συγκεκριμενα στην Ισπανια η κάτι άλλο αλλά αντίστοιχου επιπέδου.
Η ιδέα είναι να το κάνω σε 1-1.5 χρόνο απο τώρα. Επίσης να πω οτι είμαι 29 χρονών. Όσες φορές έχω μπεί να διαβάσω κάποια πράγματα πανω στο αντικείμενο, είναι η αλήθεια οτι έχω χαοθεί και μετα απο λίγο απλά κλείνω την σελίδα. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν τα έμπειρα μέλη εδώ, τι πρέπει να διαβάσω και τι πρέπει να γνωρίζω πριν έρθω σε επικοινωνία με κλινικές. Για να μην γίνει παρεξήγηση, δεν θέλω μασημένη τροφή. Να διαβάσω θέλω και να ενημερωθώ απλά μια κατεύθυνση χρειάζομαι απο έμπειρα μέλη για να μην χαοθώ πάλι. Αν κάποιος διαφωνεί σε κάτι απο αυτά που γράφω ας μου το πεί με ήρεμο τρόπο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και χρόνια πολλά σε όλους !

Δείχνει σαν να έχει φοβηθει το μάτι σου με κάποιες αντιδράσεις.
Σου εχω εγω μια πρόταση που θεωρω ότ ειναι η πιο αποτελεσματική.
Μπορεις να μπεις να δεις τα βιντεο ερωτησεων απαντησεων που έχω ανεβάσει (δεν χρειάζεται να δεις βιντεο περιστατικών).
Από τα βιντεο μου θα πάρεις την πιο ουσιαστική, έγκυρη και γρήγορη πληροφορία.
Επώνυμα και από εξειδικευμένο ιατρό

Μιας και έχεις αποφασισε μετα να πας Ισπανία, δες βιντεο των 3-4 γνωστων ιατρών και αποφασιζεις.
ΔΕΝ χρειάζεται ΕΣΥ να γινεις ειδικός στην μεταμόσχευση αν σκοπευεις να πας σε υψηλού επιπεδου ιατρό.
Καλό ειναι να γνωριζεις καποια πραγματα αλλα μονο ακαδημαικά, δεν έχεις άλλο λογο
Γνωσεις σου χρειάζονται για να μην σε κοροιδεψει κάποιος
Οι άνθρωποι αυτοι ΔΕΝ θα ηταν αυτοι που ειναι από δημοφιλία αν κοροιδευαν κόσμο.
Οπότε, μέσα στο κόστος, "αγοραζεις" και την ασφάλεια του να σου φερθούν με τιμιοτητα και ειλικρινεια.
Και αυτο ειναι ανεκτιμητο
 

Thanos92

Active Member
Δείχνει σαν να έχει φοβηθει το μάτι σου με κάποιες αντιδράσεις.
Σου εχω εγω μια πρόταση που θεωρω ότ ειναι η πιο αποτελεσματική.
Μπορεις να μπεις να δεις τα βιντεο ερωτησεων απαντησεων που έχω ανεβάσει (δεν χρειάζεται να δεις βιντεο περιστατικών).
Από τα βιντεο μου θα πάρεις την πιο ουσιαστική, έγκυρη και γρήγορη πληροφορία.
Επώνυμα και από εξειδικευμένο ιατρό

Μιας και έχεις αποφασισε μετα να πας Ισπανία, δες βιντεο των 3-4 γνωστων ιατρών και αποφασιζεις.
ΔΕΝ χρειάζεται ΕΣΥ να γινεις ειδικός στην μεταμόσχευση αν σκοπευεις να πας σε υψηλού επιπεδου ιατρό.
Καλό ειναι να γνωριζεις καποια πραγματα αλλα μονο ακαδημαικά, δεν έχεις άλλο λογο
Γνωσεις σου χρειάζονται για να μην σε κοροιδεψει κάποιος
Οι άνθρωποι αυτοι ΔΕΝ θα ηταν αυτοι που ειναι από δημοφιλία αν κοροιδευαν κόσμο.
Οπότε, μέσα στο κόστος, "αγοραζεις" και την ασφάλεια του να σου φερθούν με τιμιοτητα και ειλικρινεια.
Και αυτο ειναι ανεκτιμητο
Ευχαριστώ για την απάντηση σας. Μια ερώτηση, γιατί στα βίντεο σας ειναι κλειδωμενα τα σχόλια και τα like/dislike ?
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ευχαριστώ για την απάντηση σας. Μια ερώτηση, γιατί στα βίντεο σας ειναι κλειδωμενα τα σχόλια και τα like/dislike ?

Κάποιοι πιο σχετικοί και συνετοι από εμενα αποφασιζουν για αυτα.
Αλλα μιας και με βρισκεις προσωπικα εδω, αν εχεις καποιο σχολιο, ειμαι στη διάθεση σου.
 

Thanos92

Active Member
Κάποιοι πιο σχετικοί και συνετοι από εμενα αποφασιζουν για αυτα.
Αλλα μιας και με βρισκεις προσωπικα εδω, αν εχεις καποιο σχολιο, ειμαι στη διάθεση σου.
Απλως μου φαινεται λίγο περιέργο. Ευχαριστω παντως
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Απλως μου φαινεται λίγο περιέργο. Ευχαριστω παντως
Περίεργο που το βρισκεις περίεργο.
Οι ίδιοι "συνηθεις ύποπτοι" που ανησυχεις ότι σε απλες, ειλικρινείς ερωτησεις θα σου απαντησουν "μη-ηρεμα" συχνάζουν και σε αυτα τα βιντεο.;)
 

Gianney

Well-Known Member
Καλησπέρα! Είμαι μέλος στο forum περιπου 2 χρόνια τώρα, αλλά ποτέ δεν έχω ασχοληθεί ουσιαστικά με το κομματι που με απασχολει, το οποιο είναι η μεταμόσχευση μαλλιών. Μετά απο σκέψη έχω αποφασίσει οτι θέλω να κανω ΜΜ σε κλινική του εξωτερικού και συγκεκριμενα στην Ισπανια η κάτι άλλο αλλά αντίστοιχου επιπέδου.
Η ιδέα είναι να το κάνω σε 1-1.5 χρόνο απο τώρα. Επίσης να πω οτι είμαι 29 χρονών. Όσες φορές έχω μπεί να διαβάσω κάποια πράγματα πανω στο αντικείμενο, είναι η αλήθεια οτι έχω χαοθεί και μετα απο λίγο απλά κλείνω την σελίδα. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν τα έμπειρα μέλη εδώ, τι πρέπει να διαβάσω και τι πρέπει να γνωρίζω πριν έρθω σε επικοινωνία με κλινικές. Για να μην γίνει παρεξήγηση, δεν θέλω μασημένη τροφή. Να διαβάσω θέλω και να ενημερωθώ απλά μια κατεύθυνση χρειάζομαι απο έμπειρα μέλη για να μην χαοθώ πάλι. Αν κάποιος διαφωνεί σε κάτι απο αυτά που γράφω ας μου το πεί με ήρεμο τρόπο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και χρόνια πολλά σε όλους !
Βασικά καλό είναι να σκεφτείς λόγω ηλικίας και χωρίς να ξέρω αν ακολουθεις κάποια θεραπεία η σε ποιο στάδιο nw βρίσκεται ήδη,να ακολουθήσεις μια συντηρητική επιλογή όσον αφορά τα grafts
Περίεργο που το βρισκεις περίεργο.
Οι ίδιοι "συνηθεις ύποπτοι" που ανησυχεις ότι σε απλες, ειλικρινείς ερωτησεις θα σου απαντησουν "μη-ηρεμα" συχνάζουν και σε αυτα τα βιντεο.;)
Πάντως κύριε Αναστασακη η στρατηγική μάρκετινγκ που ακολουθείται πίστευω είναι καλή,βιντεάκια εικόνες κλπ που κοινοποιείται κατά καιρούς είναι αποδοτικα.Ομως το ότι οι τιμές σας δεν βγαίνουν εύκολα στο προσκήνιο κατ εμέ όχι λόγω δεοντολογίκου κώδικα όπως λετε αλλά λόγω μη απομακρύνσης εν δυνάμει πελατών αλλά και το γεγονός ότι κλειδώνεται τα σχόλια ώστε να μην φανούν κάποιες κριτικές και αρνητικά feedback που ενδεχομένως και λογικό είναι να υπάρχουν,καθώς δεν μπορούν όλοι να είναι ικανοποιημένοι κατά την γνώμη μου σας πάνε λιγο πίσω.Φιλικα πάντα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Βασικά καλό είναι να σκεφτείς λόγω ηλικίας και χωρίς να ξέρω αν ακολουθεις κάποια θεραπεία η σε ποιο στάδιο nw βρίσκεται ήδη,να ακολουθήσεις μια συντηρητική επιλογή όσον αφορά τα grafts

Πάντως κύριε Αναστασακη η στρατηγική μάρκετινγκ που ακολουθείται πίστευω είναι καλή,βιντεάκια εικόνες κλπ που κοινοποιείται κατά καιρούς είναι αποδοτικα.Ομως το ότι οι τιμές σας δεν βγαίνουν εύκολα στο προσκήνιο κατ εμέ όχι λόγω δεοντολογίκου κώδικα όπως λετε αλλά λόγω μη απομακρύνσης εν δυνάμει πελατών αλλά και το γεγονός ότι κλειδώνεται τα σχόλια ώστε να μην φανούν κάποιες κριτικές και αρνητικά feedback που ενδεχομένως και λογικό είναι να υπάρχουν,καθώς δεν μπορούν όλοι να είναι ικανοποιημένοι κατά την γνώμη μου σας πάνε λιγο πίσω.Φιλικα πάντα.

Λυπάμαι που χωρις να έχω δώσει σε κανεναν και ποτε λόγο να με αμφισβητει, τελικα γινεται.
Κανένας "πελάτης" (εγω προτιμω το ενδιαφερόμενος) δεν απομακρύνεται: οσοι κρινουν με την τιμή, δεν ήταν ποτε κοντα μου και να ειναι καλά όπου επιλεξουν να πανε.
Αρνητικό feedback στα βιντεο μου ειναι πιο πιθανο ειναι να υπαρξει από τις στρατευμενες δεκαδες νοσηλευτριες και εργαζομενες που κανουν ψευτικα like και θετικά reviews στις κλινικές που δουλευουν παρά από καποιον που έχει κάποιο παράπονο από εμενα.
Ειναι πονηροι καιροι.
Και η ανωνυμια ειναι καλή μονο στις εκλογες.
Οπουδηποτε αλλου καταχραζεται...
Τωρα αν με παει πισω δεν το ξερει κανεις. Εγω ειμαι μια χαρα εδω που ειμαι.
Αυτα που αξιζει να αναρωτηθεις πριν με συμβουλεψεις ειναι: έμαθες κατι από τα βιντεο? ηταν 100% χρησιμα? ήταν 100% ακριβη? ήταν 100% τεκμηριωμενα? σου έδωσαν γνωση = δυναμη? Ειναι 100% δωρεαν ενω έχω φάει μια ζωη να μαθω αυτα που χρειαζεται για να σου δωσω κατι δωρεαν, ευκολο και χρησιμο? Εχεις δει πάνω από 2?
Αν εστω και σε μια απαντησες ναι, εχω καταφερει να σε βοηθησω.
Και δεν με πειράζει αν δεν το κάνω τελεια.
Το κάνω αρκετα καλά ώστε να προτατευεται ο κόσμος από διάφορουε επιτηδειους και να έχουν κλεισει τουλαχιστον 3 "μαγαζια" εξαιτιας μου τα τελευταια 3 χρονια. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Thanos92

Active Member
Καλύτερα ας επιστρέψουμε στον αρχικό σκοπό αυτου του νήματος που είναι ο ουσιαστικός λόγος που το ανέβασα και γιατι όντως έχω ανάγκη απο συμβουλές.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ συμφωνώ πάντως που έχει απενεργοποιημενα τα σχόλια τι να τα έχει ανοιχτά να γράφει ο καθένας ότι μλκ του κατέβει?? Οποιος θέλει περισσότερο ψάξιμο υπάρχουν και τα φόρουμ μπορεί ο καθένας αν δεν είναι τεμπέλης να ψάξει με την υσηχια του για να μην πέσει θύμα.
 

Thanos92

Active Member
Βασικά καλό είναι να σκεφτείς λόγω ηλικίας και χωρίς να ξέρω αν ακολουθεις κάποια θεραπεία η σε ποιο στάδιο nw βρίσκεται ήδη,να ακολουθήσεις μια συντηρητική επιλογή όσον αφορά τα grafts

NW 3 είμαι με σπαστά προς σγουρά μαλλία. Θα ανεβάσω φωτογραφίες μελλοντικά αν χρειαστεί. Δεν ακολουθώ κάποια θεραπεία. Είχα ξεκινήσει πριν 2-3 χρόνια μινοξιδίλη αλλα την σταμάτησα γιατι έχω σμηγματορροϊκή δερματίτιδα και μου προκαλούσε ερεθισμό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Λυπάμαι που χωρις να έχω δώσει σε κανεναν και ποτε λόγο να με αμφισβητει, τελικα γινεται.
Κανένας "πελάτης" (εγω προτιμω το ενδιαφερόμενος) δεν απομακρύνεται: οσοι κρινουν με την τιμή, δεν ήταν ποτε κοντα μου και να ειναι καλά όπου επιλεξουν να πανε.
Αρνητικό feedback στα βιντεο μου ειναι ποιο πιθανο ειναι να υπαρξει από τις στρατευμενες δεκαδες νοσηλευτριες και εργαζομενες που κανουν ψευτικα like και θετικά reviews στις κλινικές που δουλευουν παρά από καποιον που έχει κάποιο παράπονο από εμενα.
Ειναι πονηροι καιροι.
Και η ανωνυμια ειναι καλή μονο στις εκλογες.
Οπουδηποτε αλλου καταχραζεται...
Τωρα αν με παει πισω δεν το ξερει κανεις. Εγω ειμαι μια χαρα εδω που ειμαι.
Αυτα που αξιζει να αναρωτηθεις πριν με συμβουλεψεις ειναι: έμαθες κατι από τα βιντεο? ηταν 100% χρησιμα? ήταν 100% ακριβη? ήταν 100% τεκμηριωμενα? σου έδωσαν γνωση = δυναμη? Ειναι 100% δωρεαν ενω έχω φάει μια ζωη να μαθω αυτα που χρειαζεται γι αν σου δωσω κατι δωρεαν, ευκολο και χρησιμο? Εχεις δει πάνω από 2?
Αν εστω και σε μια απαντησες ναι, εχω καταφερει να σε βοηθησω.
Και δεν με πειράζει αν δεν το κάνω τελεια.
Το κάνω αρκετα καλά ώστε να προτατευεται ο κόσμος από διάφορουε επιτηδειους και να έχουν κλεισει τουλαχιστον 3 "μαγαζια" εξαιτιας μου τα τελευταια 3 χρονια. ;)
Γιατρέ καταρχάς δεν σε αμφισβητώ.Προσωπικά έχω δει πολλά βίντεο,νήματα και σχόλια σου και έχω μάθει αρκετά πράγματα.Απλα σου είπα την ταπεινή μου γνώμη πάνω σε ένα ζήτημα και συγκεκριμένα στην πολιτική μάρκετινγκ που ακολουθείς, χώρις να σημαίνει ότι έχω δίκιο η άδικο.Σχετικα με την τιμή της μεταμόσχευσης πιστεύω ειδικά στις μέρες μας αποτελεί έναν σημαντικόο παράγοντα επιλογής μαζί με την ποιότητα υπηρεσιών πάντα,και διέψευσε με αν κάνω λάθος αλλά παρακολουθοντας το φόρουμ ήδη πολλά άτομα έχουν εκφράσει την άποψη τους ότι θα πήγαιναν σε εσένα αλλά λόγω τιμής έστριψαν αλλού.Σορρυ Thanos92 το κλείνω εδώ.
 

witcher

Well-Known Member
Εγώ συμφωνώ πάντως που έχει απενεργοποιημενα τα σχόλια τι να τα έχει ανοιχτά να γράφει ο καθένας ότι μλκ του κατέβει?? Οποιος θέλει περισσότερο ψάξιμο υπάρχουν και τα φόρουμ μπορεί ο καθένας αν δεν είναι τεμπέλης να ψάξει με την υσηχια του για να μην πέσει θύμα.
Πάντως από βλέπω john john, και η HDC που έχει μια σελίδα στο Youtube έχει κανονικά ανοιχτά τα σχόλια και τα like/dislike στα βίντεο της. Καθώς επίσης και όλες οι ισπανικές κλινικές (Lorenjo, Couto, Freitas) καθώς και οι σοβαρές Τούρκικες HLC, ASMED, Kaan Pekiner έχουν κανονικά ανοιχτά τα σχόλια και τα like/dislike στα βίντεο τους στο YouTube. Δηλαδή όλες οι υπόλοιπες κλινικές έχουν ελεύθερα τα βίντεο τους να γράφει ο καθένας την εμπειρία του ή την κριτική του.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πάντως από βλέπω john john, και η HDC που έχει μια σελίδα στο Youtube έχει κανονικά ανοιχτά τα σχόλια και τα like/dislike στα βίντεο της. Καθώς επίσης και όλες οι ισπανικές κλινικές (Lorenjo, Couto, Freitas) καθώς και οι σοβαρές Τούρκικες HLC, ASMED, Kaan Pekiner έχουν κανονικά ανοιχτά τα σχόλια και τα like/dislike στα βίντεο τους στο YouTube. Δηλαδή όλες οι υπόλοιπες κλινικές τα έχουν ελεύθερα να γράφει ο καθένας την εμπειρία του ή την κριτική του.

Υπάρχουν άσχετοι οι οποίοι δεν έχουν θέμα τριχόπτωσης δεν έχουν ιδέα από μεταμοσχεύσεις οι οποίοι όταν βλέπουμε διαφημίσεις χορηγούμενες στο fb από ελληνικές κλινικές η από τις σελίδες τους στο fb τις κλινικής γράφει ο καθένας ότι αηδία φανταστείς στα σχόλια και το θεωρώ αγένεια και προς εμάς σε αυτά που λένε αλλά εκνευρίζουν και τον γιατρό.
Δεν δικαιολογώ τον γιατρό αλλά σκέψου σε όλα τα βίντεο να σχολιάζει ο καθένας ότι χαζομάρα του κατέβει όταν βλέπει φαλακρούς ανθρώπους σαν και εμάς και συνήθως στα fb και YouTube γίνεται ένας χαμός...Εδώ έχουμε και mod που φέρνει μια ισορροπία στο φόρουμ
 

witcher

Well-Known Member
Υπάρχουν άσχετοι οι οποίοι δεν έχουν θέμα τριχόπτωσης δεν έχουν ιδέα από μεταμοσχεύσεις οι οποίοι όταν βλέπουμε διαφημίσεις χορηγούμενες στο fb από ελληνικές κλινικές η από τις σελίδες τους στο fb τις κλινικής γράφει ο καθένας ότι αηδία φανταστείς στα σχόλια και το θεωρώ αγένεια και προς εμάς σε αυτά που λένε αλλά εκνευρίζουν και τον γιατρό.
Δεν δικαιολογώ τον γιατρό αλλά σκέψου σε όλα τα βίντεο να σχολιάζει ο καθένας ότι χαζομάρα του κατέβει όταν βλέπει φαλακρούς ανθρώπους σαν και εμάς και συνήθως στα fb και YouTube γίνεται ένας χαμός...Εδώ έχουμε και mod που φέρνει μια ισορροπία στο φόρουμ
Ναι αλλά εδώ μιλάμε για το youtube, όχι για το FB. Στο Youtube πάντως για να σου πετάξει στα προτεινόμενα κάποια κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών, σημαίνει ότι κοιτάς τέτοια βίντεο άρα έχεις κάποιο πρόβλημα τριχόπτωσης και δεν είσαι άσχετος με το θέμα. Δεν νομίζω ότι θα μπει κάποιος που δεν ασχολείται με αυτά και δεν έχει θέμα αραίωσης να κάτσει να ψάξει κλινικές μεταμοσχεύσεων μαλλιών στο youtube. Πάρε παράδειγμα από κάποιον τυχαίο που τώρα έχει πρόβλημα και ψάχνει ενώ πριν εμφανίσει πρόβλημα τριχόπτωσης δεν είχε μπει καν στον πειρασμό να αναζητήσει ή να δει τέτοια βίντεο με μεταμοσχεύσεις.
Αυτό που λες πάντως ισχύει για όλες τις κλινικές ή και για όλα τα είδη βίντεο που ανεβαίνουν στο YouTube. Δηλαδή με αυτό το σκεπτικό σου θα έπρεπε όλες οι κλινικές ή όσοι ανεβάζουν βίντεο στο youtube, να κλείνουν τα comments και τα like/dislike για να μην εμφανιστεί κάποια αρνητική κριτική....δεν μου φαίνεται λογικό αυτό.

Ξεφύγαμε όμως και είναι για άλλο λόγο το συγκεκριμένο νήμα....
 

FreeThinker

Well-Known Member
Καλύτερα ας επιστρέψουμε στον αρχικό σκοπό αυτου του νήματος που είναι ο ουσιαστικός λόγος που το ανέβασα και γιατι όντως έχω ανάγκη απο συμβουλές.
Τα βιντεο του Αναστασακη αποτελουν καλο υλικο για ανενημερωτους, αν χανεσαι στο φορουμ δες αυτα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Ας κανουν ολες οι κλινικες παρομοια βιντεο και ας εχουν απενεργοποιημενα σχολια.
Ας κοιταμε τι οντως ειναι το ΒΑΣΙΚΟ και μη χανομαστε στα δευτερευοντα!!

Προσωπικα εχω πει επανειλημμενα, ας μη γραφει πουθενα τιμες. Θα παω απο εκει θα μαθω και θα κρινω.
Τι σκαλωμα ειναι αυτο;;
Αν πας σε δερματολογο να κανεις λειζερ ξερεις τις τιμες;; Συνηθως οχι. Εκτος και αν ειναι κεντρο αισθητικης.
Μη κολλατε σε λεπτομεριες. Καλες δουλειες να βλεπουμε και τα αλλα λυνονται.
 

veg

Active Member
Δεν ειμαι πεπεισμενος για την αποτελεσματικοτητα των μεταμοσχευσεων σε ολους , δεν εννοω οτι αν ολοι ειναι καταλληλοι , εννοω οτι εχω την εντυπωση οτι δεν πετυχαινει σε ολους ανεξαρτητως της ικανοτητας της κλινικης /γιατρου , οποτε δεν ειμαι φαν καμιας κλινικης /γιατρου . Αλλα παρακολουθωντας απλα και για χρονια τις εξελιξεις , για τον Ελληνικο χωρο,απο την εποχη των '2' κλινικων /πολων μεταμοσχευσεων(μια fue μια strip) , αυτη η εξωστρεφεια της συγκεκριμενης κλινικης(Αhc) , αποτελεσε μια 'καινοτομια ΄ , για πρωτη φορα 'ειδαμε πραγμα 'που σαλευει ΄στην Ελλαδα .Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος .

Μεχρι τοτε οι φωτογραφιες των κλινικων ηταν η ψευτικες ,η ανεπαρκεις και οχι καθαρες .Εμοιαζαν με τις κλινικες αδυνατισματος που εχουν φωτο εναν 'φετες ' που κανει γυμναστηριο 6 φορες την εβδομαδα. Μπορει να λεμε για τις φωτο η τα βιντεο οτι κολακευουν η ο φωτισμος ειναι ετσι η αλλιως , η αληθεια ομως ειναι οτι ειδαμε πραγματικες παρουσιασεις .Και αυτο θα κανει πολυ καλο , η εχει ηδη κανει , γιατι ετσι θα συμπαρασυρει και αλλους να δειξουν πραγματικα αποτελεσματα .

Για τα σχολια , δυστυχως ειναι πολυ ευκολο κατω απο ενα βιντεο να ανοιξει καποιο ξεκατινιασμα ,χαλωντας ετσι το 'κλιμα ΄και το χαρακτηρα του βιντεο , οποτε ορθως ειναι απενεργοποιημενα . Για τις τιμες , ουτως η αλλως ο ενδιαφερομενος θα τις μαθει οποτε αν δεν του κανουν δεν θα ακολουθησει . Αμα σου αρεσει ενα προιον και ρωτησεις την τιμη και δεν σου κανει θα πεις , ευχαριστω δεν θα παρω .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ειμαι πεπεισμενος για την αποτελεσματικοτητα των μεταμοσχευσεων σε ολους , δεν εννοω οτι αν ολοι ειναι καταλληλοι , εννοω οτι εχω την εντυπωση οτι δεν πετυχαινει σε ολους ανεξαρτητως της ικανοτητας της κλινικης /γιατρου , οποτε δεν ειμαι φαν καμιας κλινικης /γιατρου .

Θα συμφωνήσω σε πολλά από αυτά που έγραψες αλλά στο συγκεκριμένο διαφωνώ. Δυστυχώς δεν είμαστε μαθημένοι να σκεφτόμαστε ορθολογικά. Το πρόβλημα της ΑΑ είναι πιο σύνθετο ιατρικά και η αντιμετωπισή του δεν μπορεί να είναι μόνο η χειρουργική προσέγγιση. Το πρόβλημα στην Ελλάδα ξεκινάει με το γεγονός ότι το 99% των κλινικών το αντιμετωπίζουν μόνο χειρουργικά, δηλαδή με μμ και μάλιστα χωρίς ένα σαφές μακροπρόθεσμο πλάνο. Για αυτό και έχεις την εντύπωση ότι δεν πετυχαίνει σε όλους. Απλά η θεραπεία δεν είναι σωστή και ολοκληρωμένη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ManCyprus87

Well-Known Member
Αντιμετώπιση ΑΑ =
Κατανόηση της εξέλιξης (παρούσας και κυρίως μελλοντικής) της τριχόπτωσης -->
Θεραπεία για ενδυνάμωση/συντήρηση στις περιοχές που είναι εφικτό -->
ΜΜ για αποκατάσταση στις περιοχές όπου δεν μπορεί να γίνει θεραπεία πλέον.
 
Μπλουζα