Συζήτηση γύρω από τις βασικές αρχές μμ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Βαζω ενα βιντεακι του Dr. Cole που αποδικνυει οτι τα μεταμοσχευμενα μαλια(safe zone) αντεχουν για παντα.Ο συγκεκριμενος ασθενης ειχε κανει strip πριν 20χρονια στον ιδιο και επανηρθε για ενα μικρο retouch.Bεβαια ηταν τυχερος γιατι η αραιωση του δεν προχωρησε.Αλλη μια αποδειξη οτι κανενας δεν μπορει να προβλεψει την εκταση που θα εχει η αα κατα τη διαρκεια των ετων.

 

Eltherion

Member
Βαζω ενα βιντεακι του Dr. Cole που αποδικνυει οτι τα μεταμοσχευμενα μαλια(safe zone) αντεχουν για παντα.Ο συγκεκριμενος ασθενης ειχε κανει strip πριν 20χρονια στον ιδιο και επανηρθε για ενα μικρο retouch.Bεβαια ηταν τυχερος γιατι η αραιωση του δεν προχωρησε.Αλλη μια αποδειξη οτι κανενας δεν μπορει να προβλεψει την εκταση που θα εχει η αα κατα τη διαρκεια των ετων.

Αν ειναι οντως ο ιδιος ασθενης...απλα επιασε το τζοκερ!
 

koumparos

Well-Known Member
Επισης ξεψαχνιζοντας καποια βιντεακια του κολ παρατηρησα οτι χρησιμοποιει και αυτος μοτερ για την εξαγωγη(???!!!!!!).
 

dimitris50423

Well-Known Member
Προσωπικα χαιρομαι πολυ να βλεπω κοσμο που εκανε μμ πριν χρονια και τα μεταμοσχευμενα μαλλια να μενουν σταθερα. Αυτο σημαινει οτι αξιζει τον κοπο η προσπαθεια που κανουμε.
 

gioulitsa

New Member
H DHI στο θέμα της δότριας νομίζω ότι ακολουθεί την σωστή πρακτική. Βέβαια έχουν αλλού θέματα...

Καλησπέρα

Έκλεισα πρόσφατα ραντεβού με την DHI, διότι μου τη σύστησε φίλος που έκανε μμ. Τι είδους θέματα έχουν αλλού;
 

gioulitsa

New Member
Πυκνότητα, μικρά session


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πήγα στο ραντεβού και απ' ότι αντιλήφθηκα αυτό για τα μικρά session ισχύει. Επίσης, σε εμάς τις γυναίκες είναι δύσκολα τα πράγματα όταν η δότρια περιοχή δεν είναι καλή (όπως η δική μου), διότι δεν υπάρχουν γένια ή τρίχες στο στήθος...
 

tzak

Member
Μπορει το ηλεκτρονικο τσιγαρο και συγκεκριμενα η προπυλερογλυκολη να προκαλεσει τροιχοπτωση η να επηρεασει την επιτυχια μιας μεταμοσχευσης?
 

anargiros88

Well-Known Member
ενδιαφέρουσα ερώτηση τζακ ! Γιατί αναφέρεις όμως μόνο την προπυλερογλυκολη ? έχεις ακούσει κάτι ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

plusone

New Member
Προτείνω να φτιάξουμε ενα ερωτηματολόγιο με βάση το οποίο θα πηγαίνουμε στις κλινικές που μας ενδιαφέρουν και θα μας βοηθήσει να κάνουμε μια πρώτη αξιολόγηση και να μεταφέρουμε στο φόρουμ ότι πληροφορίες συλλέξαμε. Εγω πχ μελλοντικά σκέφτομαι να προχωρήσω σε μεταμόσχευση μαλλιών αλλα δεν ξέρω τι πληροφορίες πρέπει να ζητήσω απο τις κλινικές ώστε να διαλέξω την καταλληλότερη.
 

tasos33

Well-Known Member
Έχει καμία σχέση το ηλεκτρονικό τσιγάρο και οι οποίες παρενέργειες του με τις βασικές αρχές μμ?
 

LostUser

Active Member
@CVIAL Νομίζω κάποτε είχες ανεβάσει μια εικόνα με τον ενδεικνύμενο αριθμό grafts ανά ζώνη- Θα μπορούσες να την ξανανεβάσεις αν σου είναι εύκολο?
 

JimKan1

Well-Known Member
Τι ρολο παιζει το τι ποσοστο των εξαγωμενων μοσχευματων απο την δοτρια βρισκεται σε αναγενη η τελογενη φαση για το τελικο αποτελεσμα ;
 

Panos1982

Well-Known Member
Μη το λες , μπορει να αφαιρεθει ενας θυλακας που ειναι 3τριχος κ να έχει μονο τις 2 τριχες σε αναγεννη κ την αλλη 1 σε τελογενη :)
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Μη το λες , μπορει να αφαιρεθει ενας θυλακας που ειναι 3τριχος κ να έχει μονο τις 2 τριχες σε αναγεννη κ την αλλη 1 σε τελογενη :)
Συμφωνώ με αυτό.
Είναι αυτό που λέει και ο Έρντο στο πιο κάτω βίντεο που εξηγεί και τη σημαντικότητα της φιναστερίδης, και πως επηρεάζεται η φύτρωση σε μια ΜΜ, εαν το ποσοστό των grafts (που πάρθηκαν από τη δότρια) που βρίσκονται σε τελογενή φάση ή σε miniaturization είναι υψηλό.
(Ενεργοποιήστε τους υπότιτλους γιατί αλλιώς δε βγάζετε άκρη τι λέει)

 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μη το λες , μπορει να αφαιρεθει ενας θυλακας που ειναι 3τριχος κ να έχει μονο τις 2 τριχες σε αναγεννη κ την αλλη 1 σε τελογενη :)

Αυτό ναι, θεωρούσα ότι εννοεί πλήρως τελογενή τριχοθυλακια,
 
Μπλουζα