Συγκεντρωτική Ψηφοφορία για τα καλύτερα αποτελέσματα μεταμόσχευσης

(Αρχικά με θλίβει πολύ το γεγονός ότι άνοιξα το νήμα και μου το κλειδώσατε χωρίς καν να με ενημερώσετε !

Το ότι βλέπετε νέο μέλος δε σημαίνει ότι μπήκα ξαφνικά, άλλαξα το μέιλ μου όπου επί χρόνια χρησιμοποιούσα και έκανα καινούριο προφίλ σήμερα.

Τόσα χρόνια πίστευα ότι ο σκοπός είναι η αλληλοβοήθεια, η μεταχείριση μου εδώ σήμερα ήταν απαράδεκτη. Προσωπικά επί χρονια προσπαθώ να αποφασίσω που θα κάνω την μεταμόσχευση μου και αυτό που ζητάω είναι συγκεντρωτικά στοιχεία που θα βοηθήσουν εμένα αρχικά και κατ'επεκταση όλους τους υπόλοιπους που σίγουρα θα βρεθούν στη θέση μου. )



Σκοπός μου είναι να γίνει μια συγκεντρωτική ψηφοφορία για τα καλύτερα αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων (υποκειμενικά φυσικά ) σύμφωνα ΜΟΝΟ με πραγματικά περιστατικά όπου όλη η πορεία τους έχει καταγραφεί και υπάρχουν αποδείξεις με φωτογραφίες εδώ. Ζητάω να γίνεται παραπομπή των περιστατικών εδώ, δηλαδή να ποσταρουμε απόψεις με στοιχεία από το φόρουμ και ΜΟΝΟ! Το αναφέρω διότι επί χρόνια που αναζητώ στοιχεία τυρανιεμαι άπειρα διαβάζοντας στο φόρουμ επί χρόνια για να καταλήξω σε γιατρό.

ΣΚΟΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΤΟΝΩΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΝΤΑΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ.

Θα παρακαλούσα τους πιο έμπειρους αντί να σχολιάζουν αρνητικά και κάποιοι κάποιοι να κλειδώνουν το θέμα μου, αν κ εφόσων θέλουν να παρέχουν βοήθεια να παραθέτουν την τεκμηριωμένη άποψη τους, αν όχι παρακαλώ ας προσπεράσουν το θέμα.
Προτείνω να γίνουν δύο κατηγορίες.

1) Ανεξαρτήτως χρημάτων , το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα

2) Καλύτερη επιλογή με συνάρτηση τιμής και αποτελέσματος

ΑΠΟΨΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΝΕ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

(Και ελπίζω να μην κλειδώσετε το νήμα μου χωρίς να συζητήσετε πρώτα μαζί μου. )
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπερα φιλε μου,φανταζομαι ο λογος που στο κλειδωσαν το προηγουμενο νημα ειναι επειδη τετοιου ειδους ερωτησεις αντιβαινουν την φιλοσοφια του φορουμ.Κοιτα,αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να πας στην ενοτητα των μεταμοσχευσεων και να παρεις τα αποτελεσματα ενα ενα ,να τα δεις και να βγαλεις συμπερασμα,νομιζω θα ειναι καλυτερο και για σενα γιατι σε καθε νημα υπαρχουν και τα σχολια μελων που βοηθουν προς αυτη την κατευθυνση.Ειναι ο καλυτερος τροπος για να δεις ποιος αξιζει και ποιος οχι,απαιτει ομως διαθεση για προσωπικη ενασχοληση απο μεριας σου, ελπιζω να βοηθησα.
 
Καλησπερα φιλε μου,φανταζομαι ο λογος που στο κλειδωσαν το προηγουμενο νημα ειναι επειδη τετοιου ειδους ερωτησεις αντιβαινουν την φιλοσοφια του φορουμ.Κοιτα,αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να πας στην ενοτητα των μεταμοσχευσεων και να παρεις τα αποτελεσματα ενα ενα ,να τα δεις και να βγαλεις συμπερασμα,νομιζω θα ειναι καλυτερο και για σενα γιατι σε καθε νημα υπαρχουν και τα σχολια μελων που βοηθουν προς αυτη την κατευθυνση.Ειναι ο καλυτερος τροπος για να δεις ποιος αξιζει και ποιος οχι,απαιτει ομως διαθεση για προσωπικη ενασχοληση απο μεριας σου, ελπιζω να βοηθησα.


Το πρόβλημα είναι ότι έχω σπαταλήσει ώρες ατελείωτες διαβάζοντας σχόλια που ξεφεύγουν τελείως από το ζουμί για αυτό και ήθελα να κάνω κάτι συγκεντρωτικό εδώ. Έρευνα έχω κάνει εδώ μέσα από μόνος μου και μάλιστα επί πολλά χρόνια.
 
Αυτό το νήμα νομίζω δεν βγάζει πουθενά γι' αυτό στο κλείδωσαν. Θα ψηφίσουν εδώ 10-20 άτομα και από αυτό θα βγει ένα συμπέρασμα. Θα μπαίνει ο κάθε νέος, δεν θα ψάχνει, δεν θα μιλάει με γιατρούς, δεν θα διαβάζει τίποτα και θα βλέπει μια έρευνα από 10-20-50 ανθρώπους που εξέλεξαν (χωρίς συγκεκριμένα κριτήρια) τον νικητή. Αν ασχοληθείς στο forum υπάρχουν τα πάντα. Έχει κλινικές top ανεξαρτήτως κόστους, έχει κλινικές value for money, έχει φθηνές που θα πάρεις καλό αποτέλεσμα (όχι σούπερ), έχει με φιναστερίδη must και χωρίς αν δεν θες, έχει Ελλάδα ή Κύπρο και στην Ελλάδα φθηνούς και ακριβούς. Το γενικευμένο poll, είναι και άδικο προς τις κλινικές και μπορεί να παραπαλανήσει κάποιον που δεν έχει διαβάσει τίποτα και να τον οδηγήσει σε λάθος επιλογή
 

Xristos87

Well-Known Member
Νομιζω οτι ειναι ακυρο κιολας απο τον τιτλο!

Δεν μπορει να γινει κατι τετοιο οπως γραφεις "φυσικα με υποκειμενικα κριτηρια".

Θα σ δωσω ενα παραδειγμα με μεγαλυτερα μεγεθη γιατι αν το κανω μ το μεγεθος του φορουμ( Ελληνες) θα κατονομασω κλινικες.

Πες οτι βγαινουμε απο τον μικροκοσμο μας κ ημαστε ενα παγκοσμιο φορουμ. Ζητας να γινει αυτο π ειπες κ γινεται. εκει π θα καταληξει η ψηφοφορια ειναι οτι τις πρωτες θεσεις θα τις καταλαβουν κλινικες low cost ως medium cost. κ ξερεις γιατι; γιατι εκει θα παει η μαζα.

αν προσθεσεις κ παραγοντες ψυχολογικους(μ εκανε να δειχνω καλυτερα οποτε ψηφιζω τη Χ κλινικη ασχετως αν πηγαινα σε μια καλυτερη κλινικη κ μου ανεβαζε τη μμ ενα 20% παραπανω κ το οποιο δεν θα το μαθει ποτε), εμμονικους(κ κακη μμ να γινει θα στηριξει την επιλογη του γιατι ειναι ξεροκεφαλος,εχουμε 3 4 εδω μεσα , ΣΙΓΟΥΡΑ τους εχεις διαβασει- καταλαβει), πλανο(καποιος σ δινει πιο ρεαλιστικο αποτελεσμα κ ο αλλος ταζει τον ουρανο με τα αστρα) μαρκετινγκ (πας σε κλινικες κ θαμπωνεσαι απο την καθαριοτητα, το design, τις κοπελες κ νομιζεις οτι παιζουν ψηλα), τιμολογιακης πολτικης( αλλος δινει 2000ε κ βαζει 3500grafts k αλλος δινει 5000ε κ βαζει 1000grafts) κ βεβαια κ αλλους πολλους ασταθμητους παργοντες π δεν θα αναλυσω γιατι θα κουρασω.

επομενως στην πραγματικοτητα αναφερομαστε σε ενα ποσοτικο αποτελεσμα κ λιγοτερο ποιοτικο.

Αυτο π ζητας να γινει θα μπορουσε να γινει μονο απο ιατρικο κοινο εξιδεικευμενο στον τομεα των μμ.

εμεις μπαινουμε εδω για να δουμε τα αποτελεσμα κ να παρουμε καποια γνωση απο 1 2 πραγματικους γνωστες(cvial κΑναστασακη sorry αν ξεχναω καποιον)κ απο τα παιδια π εχουν κανει ηδη μμ κ μιλουν εμπειρικα, κυριως ομως σε θεματα πριν κ μετα τη μμ κ οχι επι του εργου-επμεβαση. πανω σ αυτην τη γνωση θα κανουμε τις δικες μας εικασιες τις δικες μας λογικες ακολουθιες(π δεν σημαινει οτι ειναι παντα λαθος) κ θα γραψουμε το κοντο κ μακρυ μας αλλα κ θα ψηφισουμε αφου το θες. δλδ ενα χαος (οχι αυτο του Panopoulou)

Ισως λεω ΙΣΩΣ αυτο π θα μπορουσε να γινει κ θα βοηθουσε μονο απο τη μερια μας κ για ενα μικρο μερος της συνολικης μμ (!)ωστε να μας δωσει μια ασφαλεια ειναι να μαθαινουμε αριθμους. δλδ η ληπτρια ειναι τοσο, ο λογος τοσο, το παχος τοσο, η δοτρια τοσο, τα εργαλεια εξαγωγης εισαγωγης τοσο, ο αριθμος προσωπικου/ σταθερου ή οχι κ.α. ωστε να εχουμε κατι safe ετσι ωστε οταν παμε για cons να ψιλιαζεται κανεις τον φιδεμπορα απο τον επαγγελματια.
αυτα μεσα σ ακρες.
 

alex7

Well-Known Member
Το πρόβλημα είναι ότι έχω σπαταλήσει ώρες ατελείωτες διαβάζοντας σχόλια που ξεφεύγουν τελείως από το ζουμί για αυτό και ήθελα να κάνω κάτι συγκεντρωτικό εδώ. Έρευνα έχω κάνει εδώ μέσα από μόνος μου και μάλιστα επί πολλά χρόνια.
Μη σπαταλάς τότε το χρόνο σου ψάχνοντας το «ζουμί « .Φτιάξε ενα δικό σου φόρουμ και καλή τύχη
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
(Αρχικά με θλίβει πολύ το γεγονός ότι άνοιξα το νήμα και μου το κλειδώσατε χωρίς καν να με ενημερώσετε !

Το ότι βλέπετε νέο μέλος δε σημαίνει ότι μπήκα ξαφνικά, άλλαξα το μέιλ μου όπου επί χρόνια χρησιμοποιούσα και έκανα καινούριο προφίλ σήμερα.

Τόσα χρόνια πίστευα ότι ο σκοπός είναι η αλληλοβοήθεια, η μεταχείριση μου εδώ σήμερα ήταν απαράδεκτη. Προσωπικά επί χρονια προσπαθώ να αποφασίσω που θα κάνω την μεταμόσχευση μου και αυτό που ζητάω είναι συγκεντρωτικά στοιχεία που θα βοηθήσουν εμένα αρχικά και κατ'επεκταση όλους τους υπόλοιπους που σίγουρα θα βρεθούν στη θέση μου. )



Σκοπός μου είναι να γίνει μια συγκεντρωτική ψηφοφορία για τα καλύτερα αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων (υποκειμενικά φυσικά ) σύμφωνα ΜΟΝΟ με πραγματικά περιστατικά όπου όλη η πορεία τους έχει καταγραφεί και υπάρχουν αποδείξεις με φωτογραφίες εδώ. Ζητάω να γίνεται παραπομπή των περιστατικών εδώ, δηλαδή να ποσταρουμε απόψεις με στοιχεία από το φόρουμ και ΜΟΝΟ! Το αναφέρω διότι επί χρόνια που αναζητώ στοιχεία τυρανιεμαι άπειρα διαβάζοντας στο φόρουμ επί χρόνια για να καταλήξω σε γιατρό.

ΣΚΟΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΤΟΝΩΝΕΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΝΤΑΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ.

Θα παρακαλούσα τους πιο έμπειρους αντί να σχολιάζουν αρνητικά και κάποιοι κάποιοι να κλειδώνουν το θέμα μου, αν κ εφόσων θέλουν να παρέχουν βοήθεια να παραθέτουν την τεκμηριωμένη άποψη τους, αν όχι παρακαλώ ας προσπεράσουν το θέμα.
Προτείνω να γίνουν δύο κατηγορίες.

1) Ανεξαρτήτως χρημάτων , το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα

2) Καλύτερη επιλογή με συνάρτηση τιμής και αποτελέσματος

ΑΠΟΨΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΝΕ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

(Και ελπίζω να μην κλειδώσετε το νήμα μου χωρίς να συζητήσετε πρώτα μαζί μου. )

Εγώ προφανώς στο κλείδωσα γιατί αντιβαίνεις κάποιους κανόνες. Τώρα κάθησα μπροστά σε υπολογιστή και σου δίνω διευκρινήσεις. Προσπερνάω το "απαράδεκτο", δεν είμαστε υπάλληλοι σου για να μας εγκαλείς επειδή δεν σε ενημερώσαμε πρώτα. Εννοείται ότι θα ενημερωθείς δημόσια σε εύλογο χρονικό διάστημα. Στην ουσία τώρα. Πρώτον, ψηφοφορίες δεν μπορούν να κάνουν μέλη και γενικά δεν γίνονται παρα μόνο για εξαιρετικές περιπτώσεις. Ως εκ τούτου μπορείς να αναδιατυπώσεις τον τίτλο και να ζητήσεις βοήθεια από μέλη και την γνώμη τους. Δεύτερον, μην γράφεις με bold είναι αγενές. Τρίτον, δεν έχεις δικαίωμα να διαγράφεις σχόλια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε παιδιά @No_bald_rockstars @alex7 @vlafo @MaleCyprus @grg19ggls
τι είναι αυτή η φίμωση λόγου εδώ μέσα; Αλλού κλειδόνονται νήματα, αλλού διαγράφονται. Είχα φτιάξει το παρακάτω νήμα αναζητώντας μια κλινική για μεταμόσχευση και ξαφνικά διαγράφτηκε το νήμα μου. @CVIAL μπορείς να μου δώσεις εξηγήσεις γιατί διαγράφτηκε το νήμα μου; Παραβιάζει κάποιους κανόνες του φόρουμ; Το νήμα ήταν το εξής:

Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

Σήμερα στις 3:27 μετά μεσημβρίας
Καλησπέρα στο φόρουμ!
Ανοίγω αυτό το νήμα καθώς δεν έχω δει να υπάρχουν αλλού συγκεντρωτικά όλες οι τιμές των κλινικών που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ. Και θεωρώ και καλό να υπάρχουν κάπου συγκεντρωτικά ώστε να είναι προετοιμασμένος κάποιος για το τι θα πληρώσει αναλόγως την κλινική που θα επιλέξει.

Όταν σε λίγους μήνες φτιάξει η κατάσταση με τις απαγορεύσεις κυκλοφορίας, σκεφτόμουν να αρχίσω να κάνω κάποιες επισκέψεις σε κλινικές για μια ενδεχόμενη μεταμόσχευση. Κατανοώ ότι ο πιο σημαντικός παράγοντας σε μια επέμβαση είναι το αποτέλεσμα, ωστόσο θεωρώ σημαντικό και το κόστος της επέμβασης, ειδικά όταν χρειάζεσαι αρκετά μοσχεύματα για να καλύψεις το πρόβλημα σου. Από ότι έχω δει μέχρι τώρα να αναφέρεται εδώ στο φόρουμ, έχω καταλήξει ότι μέχρι στιγμής οι τιμές των κλινικών έχουν ως εξής:


  • Advanced Hair Clinics = 1.20-1.30 ευρώ/g
  • Αναστασάκης = 2.5 - 3.0 ευρώ/g
  • Τυρκαλάς = 1 ευρώ /g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • Βελημβασάκης = 1 ευρώ/g
  • DHI = 1.5-1.6 ευρώ/g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • LP Clinic (Παπανικολάου) = 1.4-1.5 ευρώ /g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • Figura = 1 ευρώ/g
  • Bisanga (Ελληνική κλινική) = 2.5 ευρώ/g
  • Bisanga (Έλληνες Γιατροί) = 1.4-1.5 ευρώ /g ;
  • ΗDC (Βρυωνίδου) = 1.6 ευρώ /g
  • ΗDC (Μάρας) = 2.1 ευρώ /g
  • MHRC (Μιχάλης Γεωργίου) = 1.9 ευρώ / g
Πιστεύω βάσει όσων έχουν συζητηθεί εδώ μέσα ότι αυτές είναι οι τιμές των κλινικών κατά προσέγγιση. Αν έχει κάποιος κάποια ένσταση όσον αφορά τις τιμές ή να αναφέρει και κάποια άλλη κλινική μπορεί να το κάνει. Και ρωτάω λοιπόν: Ποια-ες επιλογή-ές πιστεύετε ότι μπορούν να σου δώσουν ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα σε μια ικανοποιητική τιμή; Κατανοώ ότι χρειάζεται πολύ διάβασμα για να καταλήξεις σε μια επιλογή κλινικής. Ωστόσο θα ήθελα να δω ποια πστεύετε και εσείς ότι είναι η καλύτερη-ες επιλογή-ές βάσει εμπειρίας, αποτελέσματος και κόστους επέμβασης;

Αγαπητέ σύνενελθε. Ουδείς έσβησε νήμα σου. Ανακάλεσε τα περί φίμωσης άμεσα.
 

jersey

Well-Known Member
Αγαπητέ σύνενελθε. Ουδείς έσβησε νήμα σου. Ανακάλεσε τα περί φίμωσης άμεσα.
Συγγνώμη το έσβησα αυτό περί φίμωσης. Απλά διαγράφτηκε το νήμα μου και νόμιζα ότι το έκανες εσυ @CVIAL .

Κάποιος μου έκανε μάλλον αναφορά το νήμα μου και έλεγε ότι δεν είναι ορατό στο κοινό μέχρι να το δει ο διαχειριστής. Μπορείς να εγκρίνεις το αρχικό μου νήμα, τότε ώστε να εμφανιστεί; Δεν καταλαβαίνω τον λόγο, δηλαδή ο καθένας κάνει αναφορά και γίνεται ένα νήμα μη ορατό;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όταν συμβαινει κάτι καλό είναι πρώτα να ρωτάμε τους υπευθύνους και αν δεν ικανοποιηθούμε να εκφράσουμε ανοιχτά τα παραπονά μας. Αυτό λένε οι καλοί τρόποι. Πρέπει να ξέρεις ότι σαν νέο μέλος δεν έχεις δικαίωμα να ανοίξεις νήμα πριν γράψεις κάποια μηνύματα γιατί μας έχουν ξεσχίσει τα bots. Άρα για να εμφανιστεί πρέπει να πάρει έγκριση κάτι που θα γίνει σε λίγο.
 

spi

Well-Known Member
Το να υπάρχουν συγκεντρωτικά κάπου οι γενικές τιμές για τις κλινικές δεν το θεωρώ λάθος, εξάλλου ξέρουμε ότι κάποιες φορές δεν ισχύουν οι τιμοκατάλογοι και, ίσως, ανάλογα με την περίπτωση μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο. Ομως τουλάχιστον θα μπορείς να γνωρίζεις που κυμαίνονται οι κλινικες. Από εκεί και πέρα δεν μπορείς να βγάλεις με μια ψήφο το καλύτερο αποτέλεσμα καθώς, πέραν τα αποδεδειγμένα αποτυχημένα αποτελέσματα, τα περισσότερα πληρούν κάποιες διαφορετικές μεταξύ τους προϋποθέσεις που μπορεί να τα κάνει επιτυχημένα ή αποτυχημένα. Δυστυχώς ή ευτυχώς στις μεταμοσχεύσεις μαλλιών το αποτέλεσμα δεν είναι άσπρο ή μαυρο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το πρόβλημα είναι ότι έχω σπαταλήσει ώρες ατελείωτες διαβάζοντας σχόλια που ξεφεύγουν τελείως από το ζουμί για αυτό και ήθελα να κάνω κάτι συγκεντρωτικό εδώ. Έρευνα έχω κάνει εδώ μέσα από μόνος μου και μάλιστα επί πολλά χρόνια.

Καλησπέρα φίλε,
Έχεις κάνει τόσο μεγάλη ερευνά επί χρονιά και δεν κατάφερες να βγάλεις συμπέρασμα για τις κλινικές και τους γιατρούς και για τα αποτελέσματα που κυμαίνονται στον καθένα?
Να το έγραφε ένα μέλος που μόλις έμαθε το φόρουμ και πάει στα τυφλά θα το καταλάβαινα.
Φιλικά Γιάννης σαν απλό μέλος και όχι σαν στάμπα τις κλινικής.
 
Καλησπέρα φίλε,
Έχεις κάνει τόσο μεγάλη ερευνά επί χρονιά και δεν κατάφερες να βγάλεις συμπέρασμα για τις κλινικές και τους γιατρούς και για τα αποτελέσματα που κυμαίνονται στον καθένα?
Να το έγραφε ένα μέλος που μόλις έμαθε το φόρουμ και πάει στα τυφλά θα το καταλάβαινα.
Φιλικά Γιάννης σαν απλό μέλος και όχι σαν στάμπα τις κλινικής.

Έχετε ακόμα αυτό το σύνδρομο στο αίμα σας του να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα, δε λέει να φύγει ποτέ ε ;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έχετε ακόμα αυτό το σύνδρομο στο αίμα σας του να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα, δε λέει να φύγει ποτέ ε ;

Ποιοι το έχουμε είμαστε πολλοί? μπορείς να μου τους πεις για ποιους μιλάς? ο γείτονας ποιος είναι?
Σου πρότεινα την κλινική μας κάπου και δεν το ξέρω?
Ο λόγος παρεξήγησης ??? δεν τον κατάλαβα ακόμη γιατί με προσβάλλεις.
Και να σου πω κάτι θα μπορούσα να το παίξω Κινέζος στο συγκεκριμένο νήμα για να δεις ότι και οι απαντήσεις στο ερώτημα σου από ανεξάρτητα μέλη θα ήταν υπέρ μας.
 
Εγώ προφανώς στο κλείδωσα γιατί αντιβαίνεις κάποιους κανόνες. Τώρα κάθησα μπροστά σε υπολογιστή και σου δίνω διευκρινήσεις. Προσπερνάω το "απαράδεκτο", δεν είμαστε υπάλληλοι σου για να μας εγκαλείς επειδή δεν σε ενημερώσαμε πρώτα. Εννοείται ότι θα ενημερωθείς δημόσια σε εύλογο χρονικό διάστημα. Στην ουσία τώρα. Πρώτον, ψηφοφορίες δεν μπορούν να κάνουν μέλη και γενικά δεν γίνονται παρα μόνο για εξαιρετικές περιπτώσεις. Ως εκ τούτου μπορείς να αναδιατυπώσεις τον τίτλο και να ζητήσεις βοήθεια από μέλη και την γνώμη τους. Δεύτερον, μην γράφεις με bold είναι αγενές. Τρίτον, δεν έχεις δικαίωμα να διαγράφεις σχόλια.


Ευχαριστώ πολύ που με ενημερώνεις ότι είναι αγενές το σχόλιο μου με bold. Να το ξέρω να από εδώ και πέρα να μη το χρησιμοποιώ ούτε στο word. Διευκρινήσεις μου έδωσες μόνο και μόνο επειδή το κάνω θέμα. Καλύτερα όπως λέτε να φτιάξω ένα δικό μου forum γιατί εδώ πέρα είναι εμφανές ότι δεν είστε από τους τύπους που βοηθάνε. Πραγματικά το πιστεύω πλέον ότι επειδή μπορεί να απέτυχε η δική σας μεγαμοσχευση χαίρεστε να αποτυγχάνουν και οι υπόλοιποι.

Εγώ την έρευνα μου όπως είπα την έχω κάνει , όταν και αν ποτέ μάθετε να κοιτάτε λίγο πιο πέρα από την πάρτυ σας τα ξαναλέμε. Τώρα κλείδωσε διέγραψε κάνε ότι γουστάρεις , με κομπλεξικους δεν έχει νόημα να μιλάω.
 
Καλησπέρα φίλε,
Έχεις κάνει τόσο μεγάλη ερευνά επί χρονιά και δεν κατάφερες να βγάλεις συμπέρασμα για τις κλινικές και τους γιατρούς και για τα αποτελέσματα που κυμαίνονται στον καθένα?
Να το έγραφε ένα μέλος που μόλις έμαθε το φόρουμ και πάει στα τυφλά θα το καταλάβαινα.
Φιλικά Γιάννης σαν απλό μέλος και όχι σαν στάμπα τις κλινικής.

Το ότι είσαι ειρωνικός δηλαδή επειδή υπογράφεις φιλικά στο τέλος το παραβλέπεις.

και κάθεσαι και απορείς μετά.

Μόνο και μόνο εξαιτίας σου η hdc απορρίπτεται. Να σημειωθεί παρακαλώ.
 
Μπλουζα