Σταγονες finasteride

Ibarumah

Active Member
Παιδια καλημερα. Μετα τη μμ που εκανα τωρα ο γιατρος μου προτεινε να βαζω τοπικα σταγονες φιναστεριδης ωστε να κρατησω οσο περισσουερο γίνεται τα υπολοιπα μαμα μαλλια.
Επειδη δε θελω μηνιαια να ξοδευω πολλα σε τριχες, εσεις που το εχετε ψαξει ποιο ειναι το πιο συμφέρον σκευασμα;
Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Kαλυτερα χαπι, πολυ πιο οικονομικο κι δραστικο. Αλλα απο τοπικα, πηγαινε ενα φαρμακειο κι ζητα τους να παρουν την συνταγη απο φαγκρον.
 

Ibarumah

Active Member
Θα ηθελα τοπικη μείωση της dht καθως γυμναζομαι και η dht παιζει σημαντικο ρολο σε πολλα που με ενδιαφερουν.
Συμφέρει δηλαδη καλυτερα αυτο; νατο φτισξουν μονοι τους απο το σκευασμα fagron?
 

dim d

Well-Known Member
η φινα αυξανει την ελευθερη τεστο κι βοηθα κι στην προπονηση, εχω επι αρκετα χρονια δεν εχω κανενα θεμα... δεν θα εχεις κανενα θεμα με το χαπι αλλα αν θες τοπικα ναι αυτο ειναι το πιο συμφερον. τα 100 μλ ερχονται 25 πρπ νομιζω.
 

IoannisG

Active Member
Παιδια καλημερα. Μετα τη μμ που εκανα τωρα ο γιατρος μου προτεινε να βαζω τοπικα σταγονες φιναστεριδης ωστε να κρατησω οσο περισσουερο γίνεται τα υπολοιπα μαμα μαλλια.
Επειδη δε θελω μηνιαια να ξοδευω πολλα σε τριχες, εσεις που το εχετε ψαξει ποιο ειναι το πιο συμφέρον σκευασμα;
Ευχαριστώ
δεν σου προτεινε καποια ο ιδιος?
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δε ρωτησα τιμη
Μια φορα τη μερα 15 σταγονες νομιζω μουπε

Πρεπει να μαθεις τιμη για να κανεις συγκριση. Αν και επειδη ειναι κλινικη θα σου βγει πιο τσιμπημένο αν στο κανει αυτος με το να το παρεις απο φαρμακειο custom made.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Το τοπικό δεν μειώνει μονο τοπικά την dht αλλα απορροφάται κιολας. Αν πάρεις εν καλό τοπικό 0.1% οπως αυτο που σου αναφέρουν τα παιδιά, θα έχεις μείωση στον ορο του αίματος τουλάχιστον 25%.
Καταλαβαίνεις λοιπόν πως ψυχολογικά θα αισθάνεσαι καλύτερα αλλά στην ουσία ήδη θα έχεις ρίξει τη dht.
Εαν θες οντως να προστατέψεις όσα μαλλια έχεις σε βάθος χρόνου πρέπει να δεις το χάπι ακομα και σε low dose.
Δεν πρόκειται να δεις καμια διαφορα στη μυικοτητα. Αρκεί να σκεφτείς ότι οι bodybuilders που κάνουν χρήση εξωγενούς τεστοστερόνης χρησιμοποιούν φιναστεριδη για να αποφύγουν την επιπλέον αύξηση της dht.
 

Kostas97

Well-Known Member
Επειδή είναι κλινικη και οι κλινικες θέλουν να βγάζουν όσα περισσότερα φραγκακια γίνεται από τους πελάτες και γιατί όχι και σε βαθος χρόνου, σου αναφέρουν αυτα τα προϊόντα .
 

Ibarumah

Active Member
Το τοπικό δεν μειώνει μονο τοπικά την dht αλλα απορροφάται κιολας. Αν πάρεις εν καλό τοπικό 0.1% οπως αυτο που σου αναφέρουν τα παιδιά, θα έχεις μείωση στον ορο του αίματος τουλάχιστον 25%.
Καταλαβαίνεις λοιπόν πως ψυχολογικά θα αισθάνεσαι καλύτερα αλλά στην ουσία ήδη θα έχεις ρίξει τη dht.
Εαν θες οντως να προστατέψεις όσα μαλλια έχεις σε βάθος χρόνου πρέπει να δεις το χάπι ακομα και σε low dose.
Δεν πρόκειται να δεις καμια διαφορα στη μυικοτητα. Αρκεί να σκεφτείς ότι οι bodybuilders που κάνουν χρήση εξωγενούς τεστοστερόνης χρησιμοποιούν φιναστεριδη για να αποφύγουν την επιπλέον αύξηση της dht.


Φιλεμου έχω κάνει κ εγω στο παρελθόν χρηση τεστοστερόνης κ εχω χρησιμοποιήσει φιναστεριδη αλλα σε αυτές τις συνθήκες η τεστοστερόνη μου κ η dht kata συνέπεια ηταν σε 5πλασια επιπεδα πανω απτο κανονικο.
 

Kostas97

Well-Known Member
Φιλεμου έχω κάνει κ εγω στο παρελθόν χρηση τεστοστερόνης κ εχω χρησιμοποιήσει φιναστεριδη αλλα σε αυτές τις συνθήκες η τεστοστερόνη μου κ η dht kata συνέπεια ηταν σε 5πλασια επιπεδα πανω απτο κανονικο.
Αρα υποθετω εχεις διαβασει και τα βιβλια γνωστου διασημου γιατρου του BodyBuilding ;; :D
Ισως αυτο σου φανει χρησιμο:
 

kharmacoma

Well-Known Member
Καλά δεν τον λες και απατεώνα τον Τουλ.....το. Μάλλον μπροστά από την εποχή του θα έλεγα, συνειδητοποιημένο που προσπαθεί να πει αλήθειες. Αυτάρεσκο ναι.

Όλο το bodybuilding.gr εδώ μαζεύτηκε? :)
 

nick90

Well-Known Member
Φιλεμου έχω κάνει κ εγω στο παρελθόν χρηση τεστοστερόνης κ εχω χρησιμοποιήσει φιναστεριδη αλλα σε αυτές τις συνθήκες η τεστοστερόνη μου κ η dht kata συνέπεια ηταν σε 5πλασια επιπεδα πανω απτο κανονικο.
τώρα η DHT σου σε τι επίπεδα είναι ; έχεις κάνει καθόλου εξετάσεις να την μετρήσεις;

Συμφωνώ και εγώ ότι η τοπική φίνα απορροφάται κανονικά από τον οργανισμό και δεν μένει στο κεφάλι μόνο.
 

Ibarumah

Active Member
Καλά δεν τον λες και απατεώνα τον Τουλ.....το. Μάλλον μπροστά από την εποχή του θα έλεγα, συνειδητοποιημένο που προσπαθεί να πει αλήθειες.
Για να τον λεω απατεωνα θα εχωτους λογους μου. Ημουν πολλά χρόνια στον χωρο. Αλλα δεν είναι του παροντος.
 

Ibarumah

Active Member
τώρα η DHT σου σε τι επίπεδα είναι ; έχεις κάνει καθόλου εξετάσεις να την μετρήσεις;

Συμφωνώ και εγώ ότι η τοπική φίνα απορροφάται κανονικά από τον οργανισμό και δεν μένει στο κεφάλι μόνο.
Οχι δεν εχω κανει πρόσφατα.
Αν επερνα χαπι θα επερνα το 1mg δευτερα τεταρτη Παρασκευή
 
Μπλουζα