Ροδόχρους Ακμή

ΛΕΣ

Active Member
Καλησπέρα στο Φορουμ, αν κάποιος πάσχει από ροδόχροη ακμή η έχει κάποια εμπειρία επί του θέματος ας μου στείλει ένα μήνυμα.

Ευχαριστώ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπερα,επασχα απο βαριας μορφης ακμη(ροδοχρους) στην ηλικια των 20 και,ταλαιπωρηθηκα πολυ μεχρι να βρω καποια αποελεσματικη θεραπεια.Μετα απο την επισκεψη μου σε δερματολογο ξεκινησα θεραπεια με τα rocuttan(ισοτρετινοινη) ,μια βαρια θεραπεια που απαιτει ειδικο προγραμμα διατροφης για οσο καιρο την λαμβανεις.Εννοειται πως θελει ιατρικη συνταγη απο δερματολογο ο οποιος θα πρεπει να σου ζητησει να κανεις καποιες εξετασεις πριν την εναρξη θεραπειας καθως και καθε μηνα αφοτου την αρχισεις.Αν ο δερματολογος ειναι καλος κατα 99% με το που σε ελεγξει θα στην προτεινει.Καλη συνεχεια
 

ΛΕΣ

Active Member
Καλησπερα,επασχα απο βαριας μορφης ακμη(ροδοχρους) στην ηλικια των 20 και,ταλαιπωρηθηκα πολυ μεχρι να βρω καποια αποελεσματικη θεραπεια.Μετα απο την επισκεψη μου σε δερματολογο ξεκινησα θεραπεια με τα rocuttan(ισοτρετινοινη) ,μια βαρια θεραπεια που απαιτει ειδικο προγραμμα διατροφης για οσο καιρο την λαμβανεις.Εννοειται πως θελει ιατρικη συνταγη απο δερματολογο ο οποιος θα πρεπει να σου ζητησει να κανεις καποιες εξετασεις πριν την εναρξη θεραπειας καθως και καθε μηνα αφοτου την αρχισεις.Αν ο δερματολογος ειναι καλος κατα 99% με το που σε ελεγξει θα στην προτεινει.Καλη συνεχεια
Φιλε την ξεπερασες εντελως η την εχεις πλεον σε ηπια μορφη? Και κατι ακομα θελω να σε ρωτησω εχεις καταλαβει τις διαφορες ομοιοτητες της σδ με τη ρα?
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Την ξεπερασα εντελως.Οχι μονο υποχωρησε πληρως η ακμη αλλα μου καθαρισε και το δερμα του προσωπου.Αυτη η θεραπεια παει με κυκλους,για ενα εξαμηνο θα την λαμβανεις και κατα πασα πιθανοτητα θα καθαρισεις τελειως.Εγω εκανα σχεδον 2 κυκλους λογω αρκετα βαριας ακμης.Ρωτα τον δερματολογο σου ομως και αν δεν την γνωριζει να απευθυνθεις σε αλλον.
 
Μπλουζα