Πώς δείχνει ένα Strip μήκους 30cm με 0% transection.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Το βιντεο αυτο το υποσχεθηκα στον @Hairsick που με ρωτησε τι απώλειες έχουμε σε ενα strip.
Δεσμευτηκα να τραβηξω βιντεο, απλα λόγω φόρτου εργασίας δεν πρόλαβα να το ποσταρω χθές.
Στη διαθεσή σας για ερωτησεις όσον αφορα την τεχνική FUT ή γενικά τη μεταμόσχευση μαλλιών.



Screenshot_2021-03-09 Hairlossgr forum - Strip.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
Αν είχα δει αυτό το βίντεο πριν κάνω strip, δεν θα έκανα. Είχα στο μυαλό μου κάτι τελείως διαφορετικό για το πως είναι το κομμάτι που "βγαίνει".
 

Disco

Well-Known Member
Όντως φαίνεται αρκετά παχύ το κομμάτι του δέρματος που αφαιρείται. Σε τρομάζει κάπως η ιδέα ότι αυτό αφαιρέθηκε από το κεφάλι σου.
Αν είχα δει αυτό το βίντεο πριν κάνω strip, δεν θα έκανα. Είχα στο μυαλό μου κάτι τελείως διαφορετικό για το πως είναι το κομμάτι που "βγαίνει".
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Όντως φαίνεται αρκετά παχύ το κομμάτι του δέρματος που αφαιρείται. Σε τρομάζει κάπως η ιδέα ότι αυτό αφαιρέθηκε από το κεφάλι σου.
Κατανοητο.
Αλλα θα μεινει μια λεπτη γραμμούλα πισω και μονο!
Η οποια, μάλιστα , μπορει να εξαφανιστει σε λιγη ωρα με SMP.

Δειτε αντιστοιχο περιστατικό την ημέρα της επέμβασης και στις 12 ημέρες.
Παρατηρηστε τις ουλες από τα παλαιοτερα FUE (σε άλλη κλινική) που αναγκασαν την επιλογη της FUT.
12b.jpg
12c.jpg
 

Disco

Well-Known Member
Κατανοητο.
Αλλα θα μεινει μια λεπτη γραμμούλα πισω και μονο!
Η οποια, μάλιστα , μπορει να εξαφανιστει σε λιγη ωρα με SMP.

Δειτε αντιστοιχο περιστατικό την ημέρα της επέμβασης και στις 12 ημέρες.
Παρατηρηστε τις ουλες από τα παλαιοτερα FUE (σε άλλη κλινική) που αναγκασαν την επιλογη της FUT.Προβολή συνημμένου 32632Προβολή συνημμένου 32633
Δεν ξέρω @Anastasakis Hair Clinic , για εσάς μπορεί να μην είναι τόσο σοβαρό. Εγω τρόμαξα λίγο πάντως τώρα που είδα τι αφαιρείται κατά την επέμβαση, καθώς είδα και πως γίνεται ένα χειρουργείο στριπ εδώ:

 

bobby

Well-Known Member
Το βιντεο αυτο το υποσχεθηκα στον @Hairsick που με ρωτησε τι απώλειες έχουμε σε ενα strip.
Δεσμευτηκα να τραβηξω βιντεο, απλα λόγω φόρτου εργασίας δεν πρόλαβα να το ποσταρω χθές.
Στη διαθεσή σας για ερωτησεις!



Προβολή συνημμένου 32629
Σαν κομμάτι "τριχωτό" μπέικον είναι..... Πάντως δεν τρομάζω εύκολα οπότε αν και όταν αποφασίσω για ΜΜ δεν προκειται να αποθαρυνθώ για στριπ, εφόσον βεβαίως κρίνει σκόπιμο ο γιατρός ότι για την περίπτωση μου αυτή είναι η ενδεδειγμένη προσέγγιση. Εύγε στον γιατρό για τα διαφωτιστικά βίντεο!!
 

Georgie

Well-Known Member
Εγώ μια ερώτηση θα έκανα !
Γιατρέ ποναει ?

Βέβαια υποψιάζομαι την απάντηση
Που ειναι το μεγαλυτερο ιατρικό ψέμα παγκοσμίως .

Ενα τσιμπηματάκι θα νιώσεις !!!
 

Aldo

Well-Known Member
Εγώ μια ερώτηση θα έκανα !
Γιατρέ ποναει ?

Βέβαια υποψιάζομαι την απάντηση
Που ειναι το μεγαλυτερο ιατρικό ψέμα παγκοσμίως .

Ενα τσιμπηματάκι θα νιώσεις !!!
Τα πρώτα 10 ... δευτερόλεπτα, είναι τα δύσκολα γενικά :p:p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ μια ερώτηση θα έκανα !
Γιατρέ ποναει ?

Βέβαια υποψιάζομαι την απάντηση
Που ειναι το μεγαλυτερο ιατρικό ψέμα παγκοσμίως .

Ενα τσιμπηματάκι θα νιώσεις !!!
Μα δεν πονάς εκείνη την στιγμή γιατί δεν νιώθεις κάτι ....αυτό που θυμάμαι έντονα είναι ότι την ώρα που αφαίρεσαν το κομμάτι ένιωσα αυτόματα σαν να έχουν ακουμπήσει ένα τούβλο στο κεφάλι μου .....ένα βάρος .....μέχρι να με ράψουν ....
 

Georgie

Well-Known Member
Μα δεν πονάς εκείνη την στιγμή γιατί δεν νιώθεις κάτι ....αυτό που θυμάμαι έντονα είναι ότι την ώρα που αφαίρεσαν το κομμάτι ένιωσα αυτόματα σαν να έχουν ακουμπήσει ένα τούβλο στο κεφάλι μου .....ένα βάρος .....μέχρι να με ράψουν ....
Άστο φίλε
Έχω βάλει εμφυτεύματα !
Όταν ρώτησα αν πονάει μου είπε το κλασικό τσίμπημα
Και εγώ εκείνη την ώρα νόμιζα ότι το τρυπάνι θα βγει από το ρουθούνι .
Άγιο είχε ο Γιατρός !
:)
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Άστο φίλε
Έχω βάλει εμφυτεύματα !
Όταν ρώτησα αν πονάει μου είπε το κλασικό τσίμπημα
Και εγώ εκείνη την ώρα νόμιζα ότι το τρυπάνι θα βγει από το ρουθούνι .
Άγιο είχε ο Γιατρός !
:)
Χαχαχσ....παίζει να πονούσες την στιγμή που δούλευε στα όρια σημείου που δεν έπιανε η ένεση για αυτό.....η να την απορροφήσες.... Θυμάμαι επίσης στην τριήμερη την τελευταία μέρα δεν με έπιαναν οι ναρκώσεις με τίποτα .....
 

vlafo

Well-Known Member
Χαχαχσ....παίζει να πονούσες την στιγμή που δούλευε στα όρια σημείου που δεν έπιανε η ένεση για αυτό.....η να την απορροφήσες.... Θυμάμαι επίσης στην τριήμερη την τελευταία μέρα δεν με έπιαναν οι ναρκώσεις με τίποτα .....
Ρε φίλε εσύ έχεις πάθει αναισθησία πλέον.
Η νάρκωση έχει απλωθεί και δεν σε πιάνει τίποτα πλέον :)
Στην τελευταία που θα κάνεις,να του πεις αναισθησία για τα άλογα που δίνουν να σε πιάσει..
 

Mak39

Member
Εγώ μια ερώτηση θα έκανα !
Γιατρέ ποναει ?

Βέβαια υποψιάζομαι την απάντηση
Που ειναι το μεγαλυτερο ιατρικό ψέμα παγκοσμίως .

Ενα τσιμπηματάκι θα νιώσεις !!!
Έχω κανει τέσσερα Strip και ζω ακόμα . Ο πόνος ήταν υποφερτός πάντα και ποτέ δεν με προβλημάτισε ποια τεχνική θα ακολουθήσω.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Εγώ θα έλεγα ότι πονάει λιγότερο και από τη FUE. Βασικά δεν πόνεσα καθόλου, μηδέν. Γιατί πολύ απλά κοιμόμουν όλη την ώρα. Στη FUE πιο πολύ ταλαιπωρήθηκα.
 

Georgie

Well-Known Member
Αν και γενικά είμαι κρύο αίμα
Στη ΜΕΤ σε 2 φάσεις μάσησα .
Η πρώτη με το που είδα τα χάπια που είχα να πιω ! Μαζι με το Medrol ( μπλιαχ)
Και η δεύτερη όταν σηκώθηκα από τη μπρούμυτα στάση για να πάω WC (τέτοια ζαλάδα σα να είχα πίει 2 μπουκάλια Jameson χωρίς φυστίκι ! )

Στην επιστροφή για το σπίτι έκανε stop ο ταξιτζής στον Ανδρια, μπήκα μπανταρισμένος μεσα
Χτύπησα ενα κουτί με Σαβαρεν και κατι προφιτερόλ
Και σώθηκα παιδια !
 

kharmacoma

Well-Known Member
Αν και γενικά είμαι κρύο αίμα
Στη ΜΕΤ σε 2 φάσεις μάσησα .
Η πρώτη με το που είδα τα χάπια που είχα να πιω ! Μαζι με το Medrol ( μπλιαχ)
Και η δεύτερη όταν σηκώθηκα από τη μπρούμυτα στάση για να πάω WC (τέτοια ζαλάδα σα να είχα πίει 2 μπουκάλια Jameson χωρίς φυστίκι ! )

Στην επιστροφή για το σπίτι έκανε stop ο ταξιτζής στον Ανδρια, μπήκα μπανταρισμένος μεσα
Χτύπησα ενα κουτί με Σαβαρεν και κατι προφιτερόλ
Και σώθηκα παιδια !

Θα σου ειχε πέσει η πίεση. Και εγώ το έπαθα, στο διάλειμμα είχα ψιλοτάσεις λιποθυμίας, έφαγα ενα κοτοπουλάκι με ρύζι και ίσιωσα.

Παρεπιπτόντως η γυναίκα μου που ήταν μέσα στην επέμβαση μου με FUE και είδε και το παραπάνω βίντεo FUT μου είπε το ίδιο αηδιαστική είναι και η FUE, είναι λίγο σοκ πόσο βαθειά μπαίνουν τα εργαλία, τα υγρά που βγαίνουν από το κεφάλι εκτός του αίματος κλπ. Άντε καλημέρες! :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hairsick

Active Member
Μπορεί να λένε ελάχιστα επεμβατική μέθοδος αλλά δεν είναι και περίπατος στο πάρκο... Προσωπικά αν και απογοητεύθηκα που δεν έκανα διήμερη συνέδρια, από την άλλη ανακουφίστηκα που δεν θα ξανά έμπαινα σε αυτή την διαδικασία καπάκι, έτσι ταλαιπωρημένος
 
Μπλουζα