Πυκνότητες και Ασφάλεια σε μια μεταμόσχευση

oreo

Well-Known Member
Ακριβώς, όταν φτάσει στο τρίτριχο εκεί "καλουπώνουμαι" την defined zone. Δεν σημαίνει βέβαια οτι θα έχεις >2τριχου σε όλο το εύρος της, blend θα γίνει και εκεί. Συμφωνούμε. Άλλωστε στην δική μου περίπτωση, δεν ξέρω αν έχεις φώτο , η τοποθέτηση μπροστά αναγκάστικα θα είναι υψηλή, γιατί αλλιώς τα νούμερα δεν θα βγαίνουν συνυπολογίζοντας τις υπάρχουσες τρίχες πάντα.
Ο couto στα καλά αποτελέσματα γιατί προφανώς έχει και κακά ανεξάρτητα , φορτώνει όσο περισσότερο μπορεί τα first rows και μετά όντως φαίνεται απο τις post op φώτο οτι δεν έχει μεγάλες πυκνότητες. Κατ εμέ για να είμαι ειλικρινής κάποιες είναι και εξαιρετικά αραιές κ με συμμετρικό pattern που παρ αυτα στο τέλος έχεις ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα. Ο μόνος τρόπος να επιτευχθεί η εικόνα αυτή είναι η φύτρωση να είναι σίγουρα >95 %. ο λόγος του πες οτι κυμαίνεται στο 2.6 μέσο όρο στις περιπτώσεις του , δεν είναι τρελός (σε σχέση με αυτό που παράγει που είναι τρελό να το βλέπεις).
Υ.Γ όπου mm αντικαθιστούμε με cm στο προηγούμενο Post μου,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι, είναι τρελό μερικές φορές γιατί σε αυτά που συζητάμε δεν υπολογίζουμε και την σκίαση που δίνουν τα μαμά από πίσω (αφού δουλεύει κατά βάση NW3) που με το κατάλληλο χτένισμα μπορεί να βοηθήσουν το αποτέλεσμα να βγάλει μάτια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marios1982

Well-Known Member
Ναι, είναι τρελό μερικές φορές γιατί σε αυτά που συζητάμε δεν υπολογίζουμε και την σκίαση που δίνουν τα μαμά από πίσω (αφού δουλεύει κατά βάση NW3) που με το κατάλληλο χτένισμα μπορεί να βοηθήσουν το αποτέλεσμα να βγάλει μάτια.
Καλή η σκίαση από πίσω, αλλά αν κάποιος θέλει χτένισμα καραφάκια, τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; Υπάρχει ρεαλιστική λύση από Norwood 4?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πες τα , έτσι όπως πάει πρώτα θα μπαίνουμε σε φόρουμ εκμάθησης αγγλικών και μετά στο καραφλοφορουμ.

Μπορείς να ρωτάς εδώ ελεύθερα, δεν υπάρχει χρέωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alkit

Member
Μπορείς να ρωτάς εδώ ελεύθερα, δεν υπάρχει χρέωση.
Καλησπέρα,

Διάβασα πάρα πολλά και μπερδεύτηκα ακόμη πιο πολύ. Είναι στην φάση που δεν θέλω να κάνω θεραπείες δεν είμαι συνεπής πέραν του βουρτσίσματος των δοντιών μου.

Οπότε σκέφτομαι την μεταμόσχευση, Ελλάδα. Δεν με πειράζουν τα λεφτά και το πρόβλημα μου είναι κυρίως πάνω, δεν θέλω τρομερές μαεστρίες στην hairline. Πού να πάω; Έχω ακούσει μια Κατερίνα επώνυμα δεν λέω από Κομμωτές…
 

Bigk

Well-Known Member
Καλησπέρα,

Διάβασα πάρα πολλά και μπερδεύτηκα ακόμη πιο πολύ. Είναι στην φάση που δεν θέλω να κάνω θεραπείες δεν είμαι συνεπής πέραν του βουρτσίσματος των δοντιών μου.

Οπότε σκέφτομαι την μεταμόσχευση, Ελλάδα. Δεν με πειράζουν τα λεφτά και το πρόβλημα μου είναι κυρίως πάνω, δεν θέλω τρομερές μαεστρίες στην hairline. Πού να πάω; Έχω ακούσει μια Κατερίνα επώνυμα δεν λέω από Κομμωτές…
Αν εννοείς την Λιολιου είναι φοβερή... Έχω κονε αν θέλεις για πρώτο τραπέζι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bigk

Well-Known Member
Είστε σίγουρα καραφλοαυτόνομος; Δεν θα κάνατε χιούμορ αλλιώς…
Εννοείται και εγώ τυφλός που ψάχνω το φως μου είμαι...
Πέραν της πλάκας διάβασε και δες νήματα παιδιών που έχουν ήδη κάνει μεταμόσχευση, και έχε στο νου σου και τον Lorenzo που έρχεται συχνά Ελλάδα...
Αλλιώς Λιολιου δαγκωτό...
 

Alkit

Member
Εννοείται και εγώ τυφλός που ψάχνω το φως μου είμαι...
Πέραν της πλάκας διάβασε και δες νήματα παιδιών που έχουν ήδη κάνει μεταμόσχευση, και έχε στο νου σου και τον Lorenzo που έρχεται συχνά Ελλάδα...
Αλλιώς Λιολιου δαγκωτό...
Πες 1-2 ακόμα, όλοι μου λένε ψάξε και δεν βγάζω άκρη…Μια Κατερίνα κολωνάκι είναι.
 

Kostas97

Well-Known Member
Παντως για να βρηκες κατι τετοιο οντως πρεπει να εψαξες παρα πολυ και μαλλον δε χρειαζοταν.
Για εμενα κοιτα νεοτερα νηματα στο φορουμ, γιατρους που παιζουν εδω και ξεκινα απο κει αναζητηση.

Ετσι οπως ειδα την κατασταση σου σε καλη κλινικη μπορεις να περιμενεις πολυ καλο αποτελεσμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alkit

Member
Παντως για να βρηκες κατι τετοιο οντως πρεπει να εψαξες παρα πολυ και μαλλον δε χρειαζοταν.
Για εμενα κοιτα νεοτερα νηματα στο φορουμ, γιατρους που παιζουν εδω και ξεκινα απο κει αναζητηση.

Ετσι οπως ειδα την κατασταση σου σε καλη κλινικη μπορεις να περιμενεις πολυ καλο αποτελεσμα.
Πες μου σε παρακαλώ ποιο νήμα να ψάξω. Είναι λίγο το forum χάος ειδικά από το κινητό.
 
Μπλουζα