Πρώτη φορά Dermaroller

freewilly

Member
Γεια σε όλους.

Ξεκινάω πρώτη φορά. Έχω παραγγείλει ένα 0.5 με βελόνες τιτανίου.
Θα ήθελα τα φώτα εκείνων που γνωρίζουν την σωστή χρήση του. Έχω διαβάσει άρθα εδώ μέσα και τον οδηγό του Κάπα αλλά είναι παλιός και λέω μήπως έχει αλλάξει κάτι.

Επίσης δεν έχω καταλάβει, όταν κάνεις roller, μετά από 10 λεπτά εφαρμόζεις μινοξ? Είχα διαβάσει πως δεν κάνει να βάζεις μινοξ σε πληγή και μάλιστα ανοικτή.

Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makakas

Member
Θα ανεβάσεις καμιά φωτογραφία αν δεις αποτελέσματα?
Θέλω να κάνω κάτι γιατί με regaine revivogen και μία εμφύτευση είμαι μεν ικανοποιημένος αλλά θέλω και άλλη πυκνότητα.
 

freewilly

Member
Αν δω κάτι αξιόλογο ναι..Ότι έχω πάρει στους 2 μήνες είναι από minoxidil. Για το ρολερ πιστεύω θέλω κανένα 3μηνο ακόμη για να καταλάβω αποτέλεσμα απο εκεί δεδομένου ότι η χρήση του είναι πολύ αραιή, 8 φορές το μήνα περίπου. Ξέρω πολύ καλά τι παίρνω κάθε φορά από μινοξ οπότε ξέρω να το διακρίνω.
 

shawn00

New Member
Πάρε dermapen καλύτερα, οι τραυματισμοί που κάνει είναι πιο ντελικάτοι από το roller. Επίσης 0.5mm είναι μικρό μήκος. Οι μελέτες που έδειξαν κάποια αποτελέσματα έγιναν με 1.5mm κάθε εβδομάδα.
Εγώ βάζω κατευθείαν min μετά από κάθε session, χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

freewilly

Member
Έχω πάρει το zgts 050 και προσπαθώ να κάνω 2 μέσα στη βδομάδα. Δεν κάνω αιμάτωση..σταματάω μόλις κοκκινίσει το δέρμα και μετά από 5-10 λεπτά βάζω μινοξ. Ίσως από Σεπτέμβη πάω σε 1,5.. Μέχρι στιγμής ότι έχω κάνει δεν έχει κάποιο αποτέλεσμα.

Θα το κάνω ξεχωριστό thread αλλά είναι περίεργο που ξεκινώντας μινοξ, είδα αποτελέσματα από το 2ο μήνα και μετά χάθηκαν τελείως... ενώ συνεχίζω κανονικά πρωί-βράδυ, είναι σα να μην βάζω. Έδειξε δλδ η μινοξ ότι δίνει και αντί να κρατήσει ότι έβγαλε..χάθηκε. Παρόλα αυτά συνεχίζω μινοξ και roller και βλέπουμε.
 
  • Like
Reactions: tol

shawn00

New Member
Έχω πάρει το zgts 050 και προσπαθώ να κάνω 2 μέσα στη βδομάδα. Δεν κάνω αιμάτωση..σταματάω μόλις κοκκινίσει το δέρμα και μετά από 5-10 λεπτά βάζω μινοξ. Ίσως από Σεπτέμβη πάω σε 1,5.. Μέχρι στιγμής ότι έχω κάνει δεν έχει κάποιο αποτέλεσμα.

Θα το κάνω ξεχωριστό thread αλλά είναι περίεργο που ξεκινώντας μινοξ, είδα αποτελέσματα από το 2ο μήνα και μετά χάθηκαν τελείως... ενώ συνεχίζω κανονικά πρωί-βράδυ, είναι σα να μην βάζω. Έδειξε δλδ η μινοξ ότι δίνει και αντί να κρατήσει ότι έβγαλε..χάθηκε. Παρόλα αυτά συνεχίζω μινοξ και roller και βλέπουμε.
Είχα δοκιμάσει το roller της ZGTS παλιά, είναι από τα καλα roller, καθώς αμα το διαλύσεις θα δεις οτι έχει όντως πραγματικές βελόνες, σε αντίθεση με πολλά που κυκλοφορούν στην αγορά και έχουν δίσκους με ακίδες, όπως στην εικόνα που επισυνάπτω. Μακριά από τέτοιου τύπου rollers.
 

Συνημμένα

  • 719AC662-51ED-4501-8D23-3597F4C193E9.jpeg
    719AC662-51ED-4501-8D23-3597F4C193E9.jpeg
    332.8 KB · Προβολές: 191

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Είχα δοκιμάσει το roller της ZGTS παλιά, είναι από τα καλα roller, καθώς αμα το διαλύσεις θα δεις οτι έχει όντως πραγματικές βελόνες, σε αντίθεση με πολλά που κυκλοφορούν στην αγορά και έχουν δίσκους με ακίδες, όπως στην εικόνα που επισυνάπτω. Μακριά από τέτοιου τύπου rollers.
Κάπου πάντως είχα δει ότι αν τρυπάς το δέρμα του κεφαλιού συνέχεια με roller, ίσως να μην ήταν και ότι καλύτερο αν πρόκειται να μπεις για μεταμόσχευση στο μέλλον.
 
Μπλουζα