Προϊόντα Skin care για την αντιμετώπιση παρενεργειών απο τη μινοξιδιλη, και γενική φροντίδα προσώπου ,μαλλιών..

Georgie

Well-Known Member
Λοιπόν η συγκεκριμένη εταιρια εχει μπει στο ματι των μεγάλων .
Βγάζει τρομερά προϊόντα serum σε απίστευτα χαμηλές τιμες .
Ειναι Καναδέζικης προέλευσης και το hype ειναι απίστευτο .
Μεχρι στιγμής εχω δοκιμάσει το serum vitamin C και το serum niacinamide και ειμαι αρκετά ικανοποιημένος.
Τελευταία έπεσε στο ματι μου αυτο το προιον για τα μαλλια .
Εχει πολυ καλα reviews και μόλις το παράγγειλα .
Τσεκάρετε τα συστατικά .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
Κάτι τέτοιο μπορει να βοηθήσει τους μαύρους κύκλους;


Είχα μαυρους κυκλους εντονα και απο τοτε που ξεκινησα τρεξιμο μαζι με fasting και καθηκαν 9 κιλα χωρις να ηθελα να τα χασω μιας και δεν ειχα θεμα παρατηρησα πως εχασα αρκετα και απο το προσωπο και εφυγε και το πρηξιμο. Βαζω μινοξ 3μιση χρονια καθε μερα.
 

JORJE

Active Member
Καλημέρα και Χρόνια πολλά!Μετά από αγωγή μινοξιδίλης 18 ετών(!) και 3 φίνας(χωρίς να είναι υπεύθυνη αυτή),το τελευταίο διάστημα το πρόσωπό μου κ ειδικά τα μάτια μου έχουν γίνει πολύ χάλια με μαύρους κύκλους κ σακούλες..Προφανώς κ φταίνε κάποια διαλύματα μινοξ με αυξημένα ποσοστά συν τις κορτιζόνες που βάζω μέσα ανά διαστήματα.(ο δερματολόγος δεν το πιστεύει αυτό,λέει ότι είναι από αυπνία..)Το θέμα είναι ότι πάντα είχα κάποιους μαύρους κύκλους στα μάτια,αλλά τώρα έχει γίνει χειρότερα.Κάποτε δεν έδινα κ πολύ σημασία.Η ηλικία μου είναι 43 ετών.Έχει αναγραφεί εδώ μέσα ότι η cerave για τα μάτια κάνει θαύματα..Θα τη συνιστούσατε να την αγοράσω όσοι την έχουν χρησιμοποιήσει την συγκεκριμένη κρέμα,με καλά αποτελέσματα??Άλλες εναλλακτικές??
 

Georgie

Well-Known Member
Η cerave ειναι απο τις καλυτερες και σε πολυ καλή τιμη.
Εναλλακτικά μπορεις να χρησιμοποιήσεις και αυτο το serum της Ordinary που επίσης ειναι σε πολυ καλή τιμη και φαίνεται αποτελεσματικό όπως και τα περισσότερα προϊόντα της εταιρείας . Δε γνωρίζω αν υπαρχει στην Ελλαδα, όμως εύκολα κανεις παραγγελία απο το εξωτερικό .

 

JORJE

Active Member
Η cerave ειναι απο τις καλυτερες και σε πολυ καλή τιμη.
Εναλλακτικά μπορεις να χρησιμοποιήσεις και αυτο το serum της Ordinary που επίσης ειναι σε πολυ καλή τιμη και φαίνεται αποτελεσματικό όπως και τα περισσότερα προϊόντα της εταιρείας . Δε γνωρίζω αν υπαρχει στην Ελλαδα, όμως εύκολα κανεις παραγγελία απο το εξωτερικό .

Σ'ευχαριστώ πολύ συνονόματε Γεώργιε,καλή χρονιά με υγεία να έχεις!!Θα την παραγγείλω σήμερα κιόλας την cerave,γιατί πρόσωπό μου κάτω από τα μάτια,έχει γίνει εντελώς χάλια..Για προσώπου μπορείς να μου προτείνεις κάποια επίσης??
 

Georgie

Well-Known Member
Το θέμα είναι ότι πάντα είχα κάποιους μαύρους κύκλους στα μάτια,αλλά τώρα έχει γίνει χειρότερα.Κάποτε δεν έδινα κ πολύ σημασία.Η ηλικία μου είναι 43 ετών.
Επίσης να σου αναφέρω οτι οι μαύροι κύκλοι εχουν πολλές αιτίες .
Εάν ειναι γενετικοί οι παράγοντες ( που ειναι αρκετά συχνό σε πολλούς Ανθρώπους) τοτε δύσκολα θα σε βοηθήσει κατι τοπικο. Βασικά τιποτα δε θα σε βοηθήσει εκτός απο τη χρήση concealer .
Σε αυτη τη περίπτωση σου προτεινω ενα καλο αλλα ακριβο απο Tom Ford .
 

Georgie

Well-Known Member
Σ'ευχαριστώ πολύ συνονόματε Γεώργιε,καλή χρονιά με υγεία να έχεις!!Θα την παραγγείλω σήμερα κιόλας την cerave,γιατί πρόσωπό μου κάτω από τα μάτια,έχει γίνει εντελώς χάλια..Για προσώπου μπορείς να μου προτείνεις κάποια επίσης??
Ναι μπορω .
Πολυ νερό καθε μερα.
Pumpkin seed oil σε κάψουλες η εναλλακτικά 2 κουταλάκια του γλυκού με το φαγητό.
Σε προϊόντα η βιταμινη C και η βιταμινη A σε μορφή serum κανουν θαύματα αλλα θέλουν χρονο .
Παραπάνω προτεινω κάποια προϊόντα , κανε και εσυ την έρευνα σου .
 

JORJE

Active Member
Ναι μπορω .
Πολυ νερό καθε μερα.
Pumpkin seed oil σε κάψουλες η εναλλακτικά 2 κουταλάκια του γλυκού με το φαγητό.
Σε προϊόντα η βιταμινη C και η βιταμινη A σε μορφή serum κανουν θαύματα αλλα θέλουν χρονο .
Παραπάνω προτεινω κάποια προϊόντα , κανε και εσυ την έρευνα σου .
Σ'ευχαριστώ θερμώς ναι θα κάνω την έρευνα αγοράς.Στο skroutz έχει διάφορα serum και με κριτικές.Την cerave ήδη την παρήγγειλα!!.Ένα serum ρετινόλης υγρής σε μπουκαλάκι νομίζω της la roche( 30 ml )είναι αποτελεσματική??Τη ξέρεις??
 

Georgie

Well-Known Member
Ρετινόλη δίνει αποτελέσματα αλλα αυστηρά η εφαρμογή γινεται το βράδυ ( όπως και η βιταμινη Α)
Ειναι πιο αποτελεσματική σε ρυτίδες . Εχω ελάχιστες, λογω λιπαρότητας .
Δεν εχω χρησιμοποιήσει προσωπικά .
Τη la roche posay γενικά δε την εχω σε εκτίμηση . Τη θεωρώ overpriced και μια κατηγορία κατω απο τη Cerave .
Αν εχεις κανονική επιδερμίδα δοκίμασε για βράδι τη Cerave PM .
Επίσης καθε πρωι αντιηλιακό 30 spf ακομα και τις συννεφιασμένες μερες .
 

JORJE

Active Member
Ρετινόλη δίνει αποτελέσματα αλλα αυστηρά η εφαρμογή γινεται το βράδυ ( όπως και η βιταμινη Α)
Ειναι πιο αποτελεσματική σε ρυτίδες . Εχω ελάχιστες, λογω λιπαρότητας .
Δεν εχω χρησιμοποιήσει προσωπικά .
Τη la roche posay γενικά δε την εχω σε εκτίμηση . Τη θεωρώ overpriced και μια κατηγορία κατω απο τη Cerave .
Αν εχεις κανονική επιδερμίδα δοκίμασε για βράδι τη Cerave PM .
Επίσης καθε πρωι αντιηλιακό 30 spf ακομα και τις συννεφιασμένες μερες .
Σ'ευχαριστώ θερμώς!Καλή χρονιά με υγεία!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Georgie τελικά αυτο για τα μαλλια της ordinary το δοκιμασες?επισης το pumpkin που σε βοηθησε?
Δεν εχω άποψη ακομα για το serum για τα μαλλια , ειναι νωρίς.
Εχει ωραια αίσθηση όμως και το πρωι τα μαλλια φαίνονται σε καλή κατάσταση , εννοώ ουτε ξηρά ουτε λαδωμένα .
Για το pumpkin seed oil
Το ξεκίνησα στη φυσική του μορφή απο μπουκάλι που αγορασα σε μαγαζί με βιολογικά προϊόντα .
2 κουταλάκια του καφε καθε βράδι.
Δε το έκανα για τα μαλλια ( που υπαρχουν έρευνες οτι βοηθάει) αλλα θεωρείται ενα φυσικό Botox
Εχει πολλές έρευνες που αναφέρονται σχετικά και ειναι superfood και συστήνεται για πολλα πράγματα οπότε no harm .
Πανω που έκανες το σχόλιο μόλις παρέλαβα τη παραγγελία απο Ι Herb :)
 

Συνημμένα

  • IMG_8958.JPG
    IMG_8958.JPG
    247 KB · Προβολές: 39

Georgie

Well-Known Member
Επίσης αυτη η βράδυνη κρέμα ειναι top class
Ίσως η καλύτερη που εχω βάλει ποτε .
Lads nothing wrong with me :)
Απλα προσέχω πολυ την εμφάνιση μου .
Ειμαι και απο Κοκετοοικογενεια
 

Συνημμένα

  • IMG_8957.JPG
    IMG_8957.JPG
    202.9 KB · Προβολές: 43

gkok

Member
Δεν εχω άποψη ακομα για το serum για τα μαλλια , ειναι νωρίς.
Εχει ωραια αίσθηση όμως και το πρωι τα μαλλια φαίνονται σε καλή κατάσταση , εννοώ ουτε ξηρά ουτε λαδωμένα .
Για το pumpkin seed oil
Το ξεκίνησα στη φυσική του μορφή απο μπουκάλι που αγορασα σε μαγαζί με βιολογικά προϊόντα .
2 κουταλάκια του καφε καθε βράδι.
Δε το έκανα για τα μαλλια ( που υπαρχουν έρευνες οτι βοηθάει) αλλα θεωρείται ενα φυσικό Botox
Εχει πολλές έρευνες που αναφέρονται σχετικά και ειναι superfood και συστήνεται για πολλα πράγματα οπότε no harm .
Πανω που έκανες το σχόλιο μόλις παρέλαβα τη παραγγελία απο Ι Herb :)

Κάτι άσχετο, με τόσα που παρήγγειλες από iHerb δεν περνάς τελωνείο; Εγώ παραγγέλνω τώρα πια μόνο Saw Palmento το οποίο κοστίζει κάτω από 20 ευρώ για το φόβο του τελωνείου.
 

Georgie

Well-Known Member
Κάτι άσχετο, με τόσα που παρήγγειλες από iHerb δεν περνάς τελωνείο; Εγώ παραγγέλνω τώρα πια μόνο Saw Palmento το οποίο κοστίζει κάτω από 20 ευρώ για το φόβο του τελωνείου.
Κοιτα δε ξέρω τι γινεται με το τελωνείο στην Ελλαδα , Ιρλανδία ζω.
Εχω την επιλογή κατα τη παραγγελία να προ πληρώσω τα έξοδα αποστολής μαζι με το τελωνείο αν επιλέξω αποστολή με το Ιρλανδικό ταχυδρομείο .
Δεν ειναι πολλα όμως . Αντε 10€ συνολικά .
Το καλυπτει και η έκπτωση που παίρνω για δωρεάν αποστολή σε παραγγελία άνω των 50€ η κατι τέτοιο .
 

gkok

Member
Κοιτα δε ξέρω τι γινεται με το τελωνείο στην Ελλαδα , Ιρλανδία ζω.
Εχω την επιλογή κατα τη παραγγελία να προ πληρώσω τα έξοδα αποστολής μαζι με το τελωνείο αν επιλέξω αποστολή με το Ιρλανδικό ταχυδρομείο .
Δεν ειναι πολλα όμως . Αντε 10€ συνολικά .
Το καλυπτει και η έκπτωση που παίρνω για δωρεάν αποστολή σε παραγγελία άνω των 50€ η κατι τέτοιο .

Το έχω δει αλλά δεν το δοκίμασα, το φοβόμουν. Θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ για την απάντηση.
 

Georgie

Well-Known Member
Γιωργο ποια η γνωμη σου για τα συμπληρωματα NOW;;
Απο φιλους εχω ακουσει τα καλυτερα.
Έχουν πολύ καλά reviews worldwide .
Το σημαντικό είναι να βρεις τι ακριβώς χρειάζεσαι .
Αν σε καλύπτει από τη διατροφή σου κάτι δε χρειάζεται συμπλήρωμα.
Ένα παράδειγμα τα Ω3 λιπαρά .
Δε χρησιμοποιώ συμπλήρωμα , καταναλώνω σαρδέλες σε κονσέρβα σχεδόν κάθε μέρα ( αποφεύγω το Σολωμο) Όσο και να σου κάνει εντύπωση είναι η καλύτερη πηγή από κονσέρβα . Επίσης λιναρόσπορο, η Chia seeds στα δημητριακά για πρωινό . Συμπληρώματα παίρνω
Βιταμίνη D λόγω έλλειψης ηλιοφάνειας εδώ που ζω, και saw Palmetto για προστασια του προστάτη ( εδώ σχετικό είναι)
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Κάτι άσχετο, με τόσα που παρήγγειλες από iHerb δεν περνάς τελωνείο; Εγώ παραγγέλνω τώρα πια μόνο Saw Palmento το οποίο κοστίζει κάτω από 20 ευρώ για το φόβο του τελωνείου.
ετσι μπραβο..να ξυπνας και να κοιμασαι με το αισθημα του φοβου των τελωνειακων....
 
Μπλουζα