Προσθήκη ντουταστεριδης μια φορα τη βδομαδα

ntinzerv

Member
Γεια σας. Ειμαι 24 χρονων και εχω ξεκινησει φιναστεριδη εδω και 3 μηνες. Σκεφτομαι να προσθεσω 0,5mg ντουταστεριδης 1 φορα τη βδομαδα και τις αλλες 6 κανονικα φινα 1 mg. Υπαρχει ερευνα που μιλαει για αυτη τη περιπτωση με πολυ θετικα αποτελεσματα ειδικα στην επαναφυτρωση τριχων. Θα επισυναψω αυτη την ερευνα. Ποια ειναι η γνωμη σας? Θα μπορουσαν και οι ειδικοι αν μπορουν να βοηθησουν...
 

Συνημμένα

  • paper for comb fin-dut.pdf
    1 MB · Προβολές: 43

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntinzerv

Member
εγω παιρνω 5 μηνες αυτο το σχημα...νομιζω οτι βοηθα
Στο προτεινε καποιος γιατρος? Κι εγω θελω να το κανω αλλα οσα καλα και να χει αμα δε εχεις και το κεφαλι σου ησυχο οτι στο χει προτεινει καποιος γιατρος ειναι περιεργα τα πραγματα...
 

dim d

Well-Known Member
οχι δεν απλα ηθελα να δω αν θα εχω ενα μπουστ κι ξεκινησα αυτο το σχημα..
 

JORJE

Active Member
οχι δεν απλα ηθελα να δω αν θα εχω ενα μπουστ κι ξεκινησα αυτο το σχημα..
Πως τη δέχτηκε ο οργανισμός σου????Και από θέμα αιματολογικών εξετάσεων,όλα οκ??Συγγνώμη για τις ερωτήσεις,αλλά όπως προανέφερα σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξεκινήσω να λαμβάνω μία φορά την εβδομάδα για αρχή και 6 το proscar.Θα μιλήσω βέβαια κ με τον δερματολόγο πριν..Ευχαριστώ.
 

ej9283

Member
γεια σας παιδια, αν και ειμαι κομπλε με fina+oral minox σκεφτομαι και εγω να βαλω και duta στο lineup.

αποτι δειχνει το χαρτι που ποσταρες ειναι καλη αρχη το 0.5 τη βδομαδα. αλλοι που βλεπω λενε για 0.5/μερα αλλα φανταζομαι μπορεις να ξεκινησεις με αυτο που λες και αν δεν δεις διαφορα μετα απο κανα 6μηνο να το ανεβασεις. στοχος σου ειναι το crown ή hairline?

εσυ dim που ειδες διαφορα??
 

dim d

Well-Known Member
καλημερα, ισως στο 2μηνο και κατι αλλα ακομα δεν εχω δει μεγαλη διαφορα...ξεκινησα στο 1χ και τωρα ειμαι 2 χ ανα βδομαδα...
 

ntinzerv

Member
γεια σας παιδια, αν και ειμαι κομπλε με fina+oral minox σκεφτομαι και εγω να βαλω και duta στο lineup.

αποτι δειχνει το χαρτι που ποσταρες ειναι καλη αρχη το 0.5 τη βδομαδα. αλλοι που βλεπω λενε για 0.5/μερα αλλα φανταζομαι μπορεις να ξεκινησεις με αυτο που λες και αν δεν δεις διαφορα μετα απο κανα 6μηνο να το ανεβασεις. στοχος σου ειναι το crown ή hairline?

εσυ dim που ειδες διαφορα??
Στόχος μου εμένα το hairline. Απλά μου φαίνεται ασφαλής θεραπεία γιατί είναι μόνο 1 φορά τη βδομάδα και επίσης αποτελεσματική σύμφωνα με το paper, το οποίο βγάζει και νόημα γιατί μένει και για πολύ καιρό στο σώμα..
 

dim d

Well-Known Member
Μενει πλυ παραπανω απο φινα..κι ο κνουντσεν λεει οτι το προτεινει μια φορα την εβδομαδα καθως το παραπανω δεν μειωνει περισσοτερο τα επιπεδα στον θυλακα.
 

dim d

Well-Known Member
εγω κλασικα παιρνω μερα παρα μερα ειμαι πια στο εννιαμηνο. σταθερα δεν χανω εδαφος κι λιγο καλυτερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Egw epairna duta kathe mera sxedon epi ena xrono. Den eixa kameia parenergeia. Epeita stamathsa kai epairna mera para mera. Kai twra to exw koyei kana mhna na dw pws ta paei. Me to pou to ekoya ta mallia mou exoun apodunamwsei arketa kai xanw hdh edafos, parolo p pairnw kathimerina finasteridh. Opote tha pw oti sigoura vohthouse opws kai oti den eixa kapoia parenergeia. Nomizw ama epairnes duo fores thn evdomada etha evlepes kalutera apotelesmata!!!
 

F1ght3r

Well-Known Member
Egw epairna duta kathe mera sxedon epi ena xrono. Den eixa kameia parenergeia. Epeita stamathsa kai epairna mera para mera. Kai twra to exw koyei kana mhna na dw pws ta paei. Me to pou to ekoya ta mallia mou exoun apodunamwsei arketa kai xanw hdh edafos, parolo p pairnw kathimerina finasteridh. Opote tha pw oti sigoura vohthouse opws kai oti den eixa kapoia parenergeia. Nomizw ama epairnes duo fores thn evdomada etha evlepes kalutera apotelesmata!!!
http://speech.ilsp.gr/greeklish/ :) :) :) :)
 

oikodomos

Member
Egw epairna duta kathe mera sxedon epi ena xrono. Den eixa kameia parenergeia. Epeita stamathsa kai epairna mera para mera. Kai twra to exw koyei kana mhna na dw pws ta paei. Me to pou to ekoya ta mallia mou exoun apodunamwsei arketa kai xanw hdh edafos, parolo p pairnw kathimerina finasteridh. Opote tha pw oti sigoura vohthouse opws kai oti den eixa kapoia parenergeia. Nomizw ama epairnes duo fores thn evdomada etha evlepes kalutera apotelesmata!!!
γιατι εριξες την δοση τοτε αφου δεν ειχες παρενεργεια?
 
γιατι εριξες την δοση τοτε αφου δεν ειχες παρενεργεια?
Giati den kalutereue to malli mou, oute xeirotereue vevaia.. Opote skeuthka isws de vohthaei toso. Etsi eipa to kopsw kai ligo na dw an ontws vohthouse h oxi, epishs parolo p den eixa parenergeies mou eixan sunhsthsei kai na to stamathsw gia ligo giati einai dunato farmako. Alla twra p to exw koyei ena mhna katalavainw oti ekane douleia. Tha ksanarxisw na to pairnw 2 fores th vdomada!
 

oikodomos

Member
Giati den kalutereue to malli mou, oute xeirotereue vevaia.. Opote skeuthka isws de vohthaei toso. Etsi eipa to kopsw kai ligo na dw an ontws vohthouse h oxi, epishs parolo p den eixa parenergeies mou eixan sunhsthsei kai na to stamathsw gia ligo giati einai dunato farmako. Alla twra p to exw koyei ena mhna katalavainw oti ekane douleia. Tha ksanarxisw na to pairnw 2 fores th vdomada!
ειναι οντως πολυ δυνατο φαρμακο, που ειναι αγνωστο τι μπορει να σου προκαλεσει στο μελλον. Βρηκες γιατρο να στο γραψει ή το παιρνεις απο το φαρμακειο? Το παιρνεις σε συνδυασμο με φινα 5 μερες και 2 ντουταστεριδη?
 

dim d

Well-Known Member
ντουντα υπαρχει στο παιχνιδι αρκετα χρονια εχουμε πολλα στοιχεια για την μακροπροθεσμη χρηση του.
 
n
ειναι οντως πολυ δυνατο φαρμακο, που ειναι αγνωστο τι μπορει να σου προκαλεσει στο μελλον. Βρηκες γιατρο να στο γραψει ή το παιρνεις απο το φαρμακειο? Το παιρνεις σε συνδυασμο με φινα 5 μερες και 2 ντουταστεριδη?
Apo farmakeio to pairnw xuma, nai to kalutero auto einai mou eipe o giators. 5 meres fina 2 duta
 
Μπλουζα