Πρηξιμο προσώπου

5 μήνες χρήσης regaine 5% στην αρχή 2 φορές την ημέρα και τους τελευταίους 2 μήνες μονο μια φορα!περιπου 8-9 ψεκασμοί γιατι το περισσότερο μένει στο μαλλι!!και ενω στο σώμα μου δεν εχω βάλει κιλά 178cm 70kg. στο προσωπο όμως παχυνα απότομα εχω κάνει μαγουλα και ξεκινάει σιγα σιγα προγουλι..εχω τρελαθεί σε λίγο θα μοιάζει με προσωπο ευσωμου..μηπως φταίει το regaine?τι να κανω για αυτο;θα φύγει αν το σταματήσω;ειδικά το προγουλι!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
προσωπικα πιστευω δεν υπαρχει λυση...εχω δοκιμασει πολλα (νερο,διατροφη,γυμναστικη,αραιες δοσεις) μειωσα λιγο το προβλημα αλλα δε με αφησε ποτε ''ησυχο''...παντα μετα το 6μηνο ειχα παρενεργειες
 
xk είπε:
προσωπικα πιστευω δεν υπαρχει λυση...εχω δοκιμασει πολλα (νερο,διατροφη,γυμναστικη,αραιες δοσεις) μειωσα λιγο το προβλημα αλλα δε με αφησε ποτε ''ησυχο''...παντα μετα το 6μηνο ειχα παρενεργειες

Αμα το σταματήσω τελείως;;θα ξαναβρεθεί στα κανονικά επίπεδα;δηλαδη οσο την συνεχίζω υπαρχει περιπτωση να φουσκώνω και αλλο;
 

xk

Active Member
αμα το σταματησεις θα επανελθει το προσωπο στη φυσιολογικη του οψη...αν το συνεχισεις οχι το πρηξιμο δε θα γινει τεραστιο,απλα μπορει να προστεθουν κι αλλες παρενεργειες οπως μικρες ρυτιδες στο δερμα,μαυροι κυκλοι κατω απο τα ματια,τριχουλες κατω απο τα ματια κτλ...εγω τα ειχα ολα μολις σταματησα το ριγκειν φυγαν ολες οι παρενεργειες αλλα εφυγε και το μαλλι που ειχα βγαλει
 
Exω ενα μηνα που σταματησα το ρεγκαιν μετα απο 6 μηνεσ χρησης και παρατηρω οτι το αριστερο μεροσ του προσωπου μοθ ειναι πιο φουσκωμενο απο το δεξι.υπαρχει περιπτωση να κανει περισσοτερη κατακρατηση στο αριστερο μεροσ η μηπωσ ναναι απο τιποταα αλλο?
 

weznem

Well-Known Member
fousekisss είπε:
Exω ενα μηνα που σταματησα το ρεγκαιν μετα απο 6 μηνεσ χρησης και παρατηρω οτι το αριστερο μεροσ του προσωπου μοθ ειναι πιο φουσκωμενο απο το δεξι.υπαρχει περιπτωση να κανει περισσοτερη κατακρατηση στο αριστερο μεροσ η μηπωσ ναναι απο τιποταα αλλο?

αυτο μπορει να το ειχες ανεκαθεν..η πλευρα τοιυ ανθρωπου δεν ειναι ιδια με την αλλη..μονο το 5%του πληθυσμου εχει αρμονικα χαρακτηριστικα..και εμενα το ενα μαγουλο ειναι ελαχιστα πιο πρησμενο,η μια πλευρα στο κουτελο ειναι λιγο πιο στρογγυλη,σαν καρουμπαλακι..
 
weznem είπε:
fousekisss είπε:
Exω ενα μηνα που σταματησα το ρεγκαιν μετα απο 6 μηνεσ χρησης και παρατηρω οτι το αριστερο μεροσ του προσωπου μοθ ειναι πιο φουσκωμενο απο το δεξι.υπαρχει περιπτωση να κανει περισσοτερη κατακρατηση στο αριστερο μεροσ η μηπωσ ναναι απο τιποταα αλλο?

αυτο μπορει να το ειχες ανεκαθεν..η πλευρα τοιυ ανθρωπου δεν ειναι ιδια με την αλλη..μονο το 5%του πληθυσμου εχει αρμονικα χαρακτηριστικα..και εμενα το ενα μαγουλο ειναι ελαχιστα πιο πρησμενο,η μια πλευρα στο κουτελο ειναι λιγο πιο στρογγυλη,σαν καρουμπαλακι..
δεν νομιζω επειδη μου εκανε εντυπωση..τον τελευταιο καιρο ειναι ετσι δεν το χα απο παντα
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Κάπου έχει ξαναγίνει κουβέντα γιαυτό.

Δείτε και αυτό: http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=17394

όπου λέει πως με αυτό: http://www.vitacost.com/natures-way-dim-plus-120-capsules καθάρισε από πρηξήματα της μινοξιδίλης.

Επίσης ένα άλλο μέλος εδώ, ο otherdude αν θυμάμαι καλά είχε μιλήσει γιαυτό και πως είναι πιο ασφαλές και λειτουργεί άψογα: http://www.walmart.com/ip/Diurex-Ultra-The-Gentle-Diuretic-Water-Pills-80-ct/11994726?findingMethod=rr
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Επειδή σίγουρα θα απασχολεί πολλούς και το ψάχνουν. Να μεταφέρω μια μικρή συζήτηση που είχα.

Σε μια κουβέντα που είχα με έναν γνωστό γιατρό, μίλησα περί κατακράτησης υγρών από την μινοξιδίλη, ρώτησα για το Diurex Ultra (το είχα ποστάρει και παραπάνω, νομίζω το είχε πάρει ο otherdude, αλλά δεν ξέρω περισσότερα). Και ο dr. μου μίλησε για το Diuren - ήπιο διουρητικό αντί του Diurex Ultra, το βρήκα εδώ: http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/6706
Έχει κάποιος εμπειρία με αυτό? Δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί και πρέπει έτσι απλά κάποιος να το πάρει το συγκεκριμένο.

Επίσης είχα βρει και αυτό: https://pharmavel.com/products/symplhrwmata-diatrofhs/prostasia-kardias-kykloforiko/425-health-aid-aquaflow-fytiko-dioyrhtiko-60-kapsoyles

Επίσης, διουρητικές τροφές που μπορεί να προσθέσει κάποιος στη διατροφή του καθημερινά:

Καρπούζι
Ντομάτες
Αγγούρι
Μαρούλι
Πράσινο τσάι
Μαϊντανός
Σπαράγγια
Μάραθος
Τεύτλα
Λαχανάκια Βρυξελλών
Χρένο
 

krhtikos21

Member
παίζει να βοηθάει πολύ αυτό αν όντως δουλεύει. εγώ έχω πρησμένο πρόσωπο αν και δεν παίρνω minox και ας είμαι λεπτός και είναι ένας από τους λόγους που δεν παίρνω minox gt μετά θα φαίνομαι παχύσαρκος στο πρόσωπο.
 

tropheus

Well-Known Member
krhtikos21 είπε:
παίζει να βοηθάει πολύ αυτό αν όντως δουλεύει. εγώ έχω πρησμένο πρόσωπο αν και δεν παίρνω minox και ας είμαι λεπτός και είναι ένας από τους λόγους που δεν παίρνω minox gt μετά θα φαίνομαι παχύσαρκος στο πρόσωπο.

Αν θέλεις να αντιμετωπίσεις το πρίξημο στο πρόσωπο ίσως να μην είναι κακή ιδέα να κάνεις μια συντηρητική αγωγή με λήψη κάποιου διουρητικού για λίγες μέρες για να διαπιστώσεις αν είναι αποτέλεσμα κατακράτησης υγρών ή όχι και από εκεί και πέρα να ψάξεις τις αιτίες που την προκαλούν...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ksasou

Member
Γεια σας εγώ νομίζω πως καλά τα χάπια και τα συμπληρώματα αλλά λίγο γυμναστική για να ιδρώσουμε και σάουνα ίσως κάνουν καλό
 

George3V

Member
Θα πρότεινα αντί κάποιος να ξεκινήσει κατ ευθειαν με διουρητικά να κόψει το αλάτι.Σημαντικός παράγοντας στην κατακράτηση υγρών.
Κ όταν λέμε να κοπεί το αλάτι δεν εννοόυμε να μη βάζει αλάτι στα φαγητά,εξ άλλου το περισσότερο αλάτι υπάρχει ήδη στις τροφές.Θα πρέπει να γίνει επιλεκτικός στις τροφές που τρώει ώστε να έχουν μικρή/μηδαμινή περιεκτικότητα στο αλάτι.Πχ βρώμη για πρωινό αντί για corn flakes
Το αλάτι που πρέπει να παίρνει θα πρέπει να είναι κάτω από 2g ημερησίως.Σκεφτείτε ότι ένα κομμάτι τυρί φέτα έχει περίπου 1g και μια μερίδα corn flakes 0.5g.Να μη μιλήσουμε για πιτόγυρα και πίτσες....
 

krhtikos21

Member
George3V είπε:
Θα πρότεινα αντί κάποιος να ξεκινήσει κατ ευθειαν με διουρητικά να κόψει το αλάτι.Σημαντικός παράγοντας στην κατακράτηση υγρών.
Κ όταν λέμε να κοπεί το αλάτι δεν εννοόυμε να μη βάζει αλάτι στα φαγητά,εξ άλλου το περισσότερο αλάτι υπάρχει ήδη στις τροφές.Θα πρέπει να γίνει επιλεκτικός στις τροφές που τρώει ώστε να έχουν μικρή/μηδαμινή περιεκτικότητα στο αλάτι.Πχ βρώμη για πρωινό αντί για corn flakes
Το αλάτι που πρέπει να παίρνει θα πρέπει να είναι κάτω από 2g ημερησίως.Σκεφτείτε ότι ένα κομμάτι τυρί φέτα έχει περίπου 1g και μια μερίδα corn flakes 0.5g.Να μη μιλήσουμε για πιτόγυρα και πίτσες....

το έχω διαβάσει και εγώ αυτό αλλά δεμπορείς να ελεγξεις το αλάτι εύκολα όλη μέρα.επίσης κακή διατροφή πολύ αλκοολ κάνουνε ζημιά.ίσως αν πεις αλλάζω διατροφικές συνήθειες να γίνει κτ και να τρως πολλές σαλατες,διαλεκτό κρέας και πολλούς χυμούς.
 

Bouklas

Well-Known Member
Πολύ σωστό αυτό που λέει ο φίλος George3V για το αλάτι και το πρήξιμο. Είχα σκοπό να το γράψω και εγώ. Και εκτος από αυτό ποσα αλλα άσχημα προκαλεί στον οργανισμό μας.
Αυτό που μας νοστιμεύει τόσο πολύ το φαΐ από την άλλη μας πάει τόσο πολύ κόντρα :p
 

Bouklas

Well-Known Member
Μπορεί να είναι και βλακεία δεν ξέρω, δεν βρήκα και πληροφορίες στο net. Η σάουνα προσώπου εκτος από τον καθαρισμό μπορεί να βοηθήσει στο πρήξιμο?
Και μιλάμε για κάτι πολύ απλό, κατσαρόλα, καυτό νερό και μια πετσέτα από πάνω.
 

tropheus

Well-Known Member
Να το πω άλλη μια (και τελευταία φορά).

Αν κάποιος πιστεύει ότι έχει πρισμένο πρόσωπο από κατακράτηση τότε παίρνει κάτι που δουλεύει 100% όπως ένα φαρμακευτικό διουρητικό ακολουθώντας μια συντηρητική αγωγή και αφού βεβαιωθεί ότι πράγματι ήταν τελικά πρισμένος από κατακράτηση τότε ψάχνει εναλλακτικές λύσεις ...

Τι νόημα έχει να ψάχνεις πρώτα εναλλακτικές (που δεν ξέρεις και αν δουλεύουν) αν δεν έχεις βεβαιωθεί για την αιτία του προβλήματος;;;
 
Μπλουζα