Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Panagiotis Pap

New Member
Την καλησπερα μου στο φορουμ.
Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα οποτε δε θα μπορεσω να χρησιμοποιησω τις ορολογιες που αναφερετε μιας και δεν τις κατεχω.
Σημερα πηγα σε μια εταιρια μεταμοσχευσης μαλλιων και αφου με εξετασε ο γιατρος ειπε οτι η τριχοπτωση που εχω ειναι κλασικη περιπτωση κληρονομικοτητας.
Ειμαι 34 στα 35 και το προβλημα ξεκινησε στα 30 μου.
Δε μπορω να πω οτι εχω μεγαλο προβλημα και βρισκομαι στην κλιμακα 3.
Μου ειπε οτι το κοστος θα ειναι στις 4000e και η επεμβαση θα διαρκεσει 4 ωρες με τη μεθοδο Direct Hair Implantation.
Aντε πες οτι ξεπερναμε το οικονομικο ασχετα αν δε τα βρισκει κανεις στο δρομο αυτα τα λεφτα,αντε πες οτι και η επεμβαση ειναι πετυχημενη.
Το ερωτημα μου ειναι το εξης.Μπορει να εχει απαντηθει σε αλλο τοπικ αλλα οπως καταλαβενετε δε μπρω να διαβασω ολοκληρο το φορουμ.
Θελω να μαθω λοιπον αν συνεχιστει η τριχοπτωση η οποια δε μπορω να πω οτι ειναι εντονη,σε καμια δεκαετια το προβλημα δε θα συνεχισει να υπαρχει;
Με την εννοια οτι θα εχουν μεινει στη θεση τους τα καινουρια μαλλια και θα εχουν πεσει τα υπολοιπα οποτε δε θα ειναι ομοιομορφο το αποτελεσμα!
Εκει τι κανουμε;
Μπαινουμε στο τρυπακι να ξανακανουμε την επεμβαση;
Και αντε τωρα μπορουμε να δωσουμε αυτα τα λεφτα,τοτε δε μπορω να ξερω αν μπορω να τα δωσω και σιγουρα το θεαμα δε θα ειναι και το καλυτερο!
Θα ηθελα πολυ ν’ακουσω τη γνωμη σας απο ατομα που εχουν κανει την επεμβαση ειδικα πριν απο καποια χρονια!

Ευχαριστω πολυ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

welcome.....

επειδη δεν εισαι καθολου ενμερωμενος.......καταρχην θα σου ελεγα να διαβασεις λιγο τι γινεται στο φορουμ ετσι να παρεις μια ιδεα τι ακριβως παιζει με την τριχοπτωση και πως αντιμετωπιζεται......
Δευτερον.....η εμφυτευση μαλλιων δεν ειναι αστειο.....οτι κανεις θα μεινει για παντα....και ο χρονος δε γυρναει πισω και τυχον λαθη δεν διορθωνονται και μπορει να αποβουν μοιραια....θελει προσοχη...!!!!!
3ον....θα σε συμβουλευα να μην κανεις εμφυτευση στην κλινικη που ανεφερες.....οπως και σε καμμια αλλη κλινικη της ελλαδας γιατι το 95% των επεμβασεων ειναι αποτυχημενες.......
4ον.....υπαρχουν δυο τροποι για να καεις επεμβαση η στριπ και η φυε.....πρεπει να μαθεις και να διαβασεις τι εστι η καθε μια και ποια θελεις να προτιμησεις και μετα αφου καταληξεις στην μεθοδο......θα επιλεξεις και τον γιατρο που θες.......
υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι στο εξωτερικο με πολυ καλα και φυσικα αποτελεσματα......
*πληροφοριακα* υπαρχει μια αξιολογη κλινικη στην κυπρο η hdc που κανει κ τις δυο τεχνικες και εχει καλα αποτελεσματα σε οσα παιδια απ το φορουμ πηγαν εκει....το αναφερω γιατι ειναι πιο κοντα η κυπρος απ οτι οι υπολοιπες του εξωτερικου......

Οσο γι αυτο που ρωτας......ναι η τριχοπτωση θα συνεχιστει....και ισως σε λιγα χρονια να χρειαστεις κι αλλη επεμβαση.......αλλα υπαρχουν καποιες θεραπειες που μπορεις να κανεις και να την σταματησεις τιν τριχοπτωση.....η τουλαχιστον να την περιορισεις σε ενα μεγαλο βαθμο......

Αυτα σε γενικες γραμμες........
Καθησε και διαβασε να μαθεις τι ακριβως παιζει.........γιατι η γνωση ειναι δυναμη.......
και η ημιμαθεια ειναι χειροτερη κι απ την αμαθεια......γι αυτο μαθε πρωτα τι γινεται να εχεις μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.....κι αν μετα εχεις καποιες αποριες.....εδω ειμαστε......
μην βιαστεις να κανεις το οτιδηποτε.....γιατι δεν ειναι λιγοι αυτοι που καταστρεψαν το κεφαλι τους....κυριως εδω στην Ελλαδα.....κι αυτο πρεπει να σταματησει......
 

Panagiotis Pap

New Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

Οταν λες αποτυχημενες εννοεις δε βγαινει η ποσοτητα μαλλιων που σου υποσχοντε,μπορει οι τριχες που θα βγουν να εχουν αντιθετη φορα απο τις υπολοιπες;μπορει να μην υπαρχει φυσικο αποτελεσμα και να ειναι εμφανες στα μαλλια οτι εχει γινει μεταμοσχευση ή και ολα αυτα μαζι;
Ξερω για τις δυο μεθοδους που υπαρχουν αλλα δε ξερω για ποιο λογο θα προτιμησει καποιος την μια ή την αλλη.
Η μεθοδος που ενεφερα δεν ειναι ποιο καινουρια ή αυτα ειναi θεμα marketing της κλινικης και απλα ειναι μια παραλλαγη της fue;
 

sofo85

New Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

Panagiotis Pap είπε:
Οταν λες αποτυχημενες εννοεις δε βγαινει η ποσοτητα μαλλιων που σου υποσχοντε,μπορει οι τριχες που θα βγουν να εχουν αντιθετη φορα απο τις υπολοιπες;μπορει να μην υπαρχει φυσικο αποτελεσμα και να ειναι εμφανες στα μαλλια οτι εχει γινει μεταμοσχευση ή και ολα αυτα μαζι;
Ξερω για τις δυο μεθοδους που υπαρχουν αλλα δε ξερω για ποιο λογο θα προτιμησει καποιος την μια ή την αλλη.
Η μεθοδος που ενεφερα δεν ειναι ποιο καινουρια ή αυτα ειναi θεμα marketing της κλινικης και απλα ειναι μια παραλλαγη της fue;
για τη πρωτη ερωτηση η απαντηση ειναι ολα αυτα μαζι,για το ποιο λογο να προτιμησεις τη μια μεθοδο η την αλλη υπαρχει σχετικο θεμα για τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα της καθεμιας
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

ουτε καν παραλαγη της φυε.....απομιμηση της φυε ειναι......
 

Panagiotis Pap

New Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

Υπαρχουν στο φορουμ φωτος απο ατομα που εχουν κανει μεταμοσχευση στην Ελλαδα ή στην κλινικη της Κυπρου;
 

Panagiotis Pap

New Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

Αν δε προχωρησω τουλαχιστον προς το παρον σε καποια επεμβαση,σκεφτομαι να παρω φιναστεριδη (προπεσια) και μινοξιδιλη οπως μου προτεινε ενα μελος του φορουμ για τα καλυτερα αποτελεσματα.
Τα εχει παρει καποιος και τα δυο μαζι ωστε να μου πει τη γνωμη του;
 

max_os

New Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΑΠ
πρώτα διάβασε.
μετά ξαναδιάβασε.
ΜΗΝ πανικοβάλεσαι.
ΜΗΝ προβεις σε επέμβαση στην ΕΛΛΑΔΑ. (συμβουλή) σου τα εγραψε και ο Πανος1982 ("ο πραγματικος")
Ολα τα άλλα θα τα βρεις στο φόρουμ.
Μάχος
 

Panagiotis Pap

New Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

Δεν πανικοβαλομαι φιλε μου απλα ψαχνωμαι και κοιταζω ολες τις περιπτωσεις!
Οσον αφορα τα φαρμακα που αναφερω ποια ειναι η γνωμη σου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

χρησιμοποιώ 1 χρόνο φιναστερίδη. Μου έχει δώσει "ποιότητα" και όγκο στην τρίχα.
Και έτσι δείχνει καλύτερο το ήδη καλό αποτέλεσμα της μεταμόσχευσης.
Μαχος
 

Vangelis Vagos

New Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

Παναγιώτη κάτσε διάβασε το φόρουμ, χωρίς πανικό. Εγώ είμαι σε χειρότερη θέση απο σένα κ διαβάζω εδώ κ 3 μήνες τι γίνεται κ όλο καινούρια συμπεράσματα βγάζω. θέλει υπομονή. Πάρε τα θεματάκια ένα ένα. Το μόνο που θα σου πώ: "ΜΗ ΠΑΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΑ ΓΙΑΤΡΟ". Εγώ πήγα κ την πάτησα. Μη κάνεις το ίδιο λάθος φίλε...
 

max_os

New Member
Απ: Παρακαλω θελω τη βοηθεια σας!!!

O Curious V έιναι παθών οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει.
Εγώ τη γλίτωσα στο "τσαφ" από αυτή τη μέθοδο (και σε μενα ΤΟΤΕ 4000,00€ είχαν πει !!)
Η ταρίφα των 4000,00€ είναι για 2-3 ώρες δουλειά και ότι βγεί.
Δεν θα σου μείνουν παραπάνω από 200 τρίχες.... :mad:
ΑnyWay
Σε καλό δρόμο είσαι. Διάβασε
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα