Πέταξα το propecia στα σκουπίδια μετά αυτό που διάβασα

Aris3

New Member
Εκεί που διαβαζα γενικά στο ίντερνετ για την φίνα κτλπ έπεσα σε ένα άρθρο που έλεγε ότι μια Mandi έκανε αλλαγη φύλου και αυτό της το προκάλεσε η εννιά μηνών χρήση φιναστεριδης.Googlarete mandi finasteride.Εξηγει αναλυτικά πως η φιναστεριδη την άλλαζε το σώμα κτλπ.Επισης στο ίδιο άρθρο αναφέρεται ότι πολλοί άντρες στην Αμερική μήνυσαν την Merck επειδή η φίνα τους προκάλεσε αλλαγή σεξουαλικού προσανατολισμού.Εκτος από αυτό διάβασα ότι η φιναστεριδη χορηγείται σε ορμονική θεραπεία για διαφυλετικες γυναίκες.Για μένα η συζήτηση για το αν κάποιος πρέπει να παίρνει Φίνα ή όχι για τα μαλλιά σταματα εδώ μετά από αυτήν την πληροφορία ότι έχει και αυτήν την ένδειξη σαν φάρμακο.Μπορει να είναι ελάχιστες οι πιθανότητες να πάθει κάτι τέτοιο κάποιος αλλά εγώ προτιμάω να γίνω φαλακρός παρά να σκέφτομαι κάθε φορά που παίρνω αυτό το γ@μημενο χάπι αν μπορει στο μέλλον να μου συμβεί κάτι τέτοιο.Με φθείρει ψυχικά μόνο στην σκέψη ότι μπορεί να μου προκαλέσει κάτι τέτοιο.Μην παιζετε με τις ορμόνες σας δεν ξέρετε τι μπορεί να συμβεί.Ξερω ότι σας τρομοκράτησα μετα από αυτό αλλά είναι πραγματικό γεγονός.Δεν λέγεται τυχαία η φίνα αντιαδρογονο.Προσωπικα δεν με καλύπτει σαν απάντηση καμία έγκριση κανενός γιατρού για το αν πρέπει να το παίρνω.Η φίνα τους γιατρους τους δίνει ψωμί και τους κάνει μάγκες γιατί με αυτήν έχουν καλύτερα αποτελέσματα σε μεταμόσχευσεις και θεραπείες.Γι αυτό και την εγκρίνουν.Δεν είναι χαζοί την δουλειά τους κοιτάνε.Και προκαλώ τους γιατρούς του φόρουμ να με απαντήσουν αν η φίνα δίνεται σε θεραπείες για αλλαγή φύλου.Και τι περιμένετε να πουν οι γιατροί που κάνουν μεταμοσχεύσεις;Μην παιρνεις φίνα;Αφού η φίνα τους βοηθάει.Και λένε συνεχεια την καραμέλα ότι είναι εγκεκριμένη από τον FDA κτλπ.Ξερετε πόσα φάρμακα ήταν εγκεκριμένα από τον FDA και αποσυρθηκαν σε βάθος χρόνου;Και όλοι αυτοί στα φόρουμ δηλαδή λένε ψέματα για τις παρενέργειες;Και ρωτάω κάτι εύλογο νομίζω.Πως όταν μπλοκάρεις το 70τοις εκατό από μια ορμόνη αυτό δεν μπορει να προκαλέσει καμία παρενέργεια;Πώς γίνεται αυτό;Εκτος από αυτό που ανέφερε στην αρχή παιδιά δεν είναι τυχαίο ότι παγκοσμίως υπάρχουν τόσα άτομα που έχουν εμφανίσει παρενέργειες.Οπου και να μπείτε στο YouTube σε φορούμ κτλπ πολλοί είναι αυτοί που έχουν παρενέργειες.Δεν είναι μόνο 2 τοις εκατό.Και να πω ότι την παίρνεις για ένα τρίμηνο με τα οποία ρίσκα σου βγάζει μαλλιά και την σταματάς και τα μαλλιά μένουν πάει στο διάολο.Παιρνεις το ρισκο.Αλλα εδώ μιλάμε για εφ όρου ζωής θεραπεία που αν την κόψεις κάποια στιγμή τα μαλλιά χαιρετανε.Μαγκες η μάχη με την τριχόπτωση είναι άνιση,δεν μπορούμε να τα βάλουμε με τα γονίδια,με την φύση.Αντε να το παλέψουμε με καμια μινοξιδιλη ή να κάνουμε καμιά μεταμόσχευση με το οποίο αποτέλεσμα.Η φύση μας έδωσε αυτήν την γ@μημενη dht για κάποιους λογους ασχετα εμάς αν μας χτυπάει και στα μαλλιά και μας πονάει αυτό.Το να κόβεις το 70τοις εκατο του πιο ισχυρού ανδρογονου στην φύση σε συνεχόμενη βάση δεν ξέρεις τι μπορεί να σου προκαλέσει.Μην ξεχνάτε ότι είναι χημείοθεραπευτικο φάρμακο κιόλας.Τυχαια βρήκαν ότι βγάζει μαλλιά.Και εμείς παίρνουμε ένα φάρμακο που το χρησιμοποιούν για αλλαγή φύλου και για καρκίνους για να κρατήσουμε τις τρίχες μας.Και το κάνουμε αυτό για να αισθανθούμε καλύτερα με τον εαυτό μας μη αποδεχόμενοι το μοιραίο που κάποια στιγμή αργά θα έρθει.Το κανουμε αυτό γιατί είμαστε απελπισμένοι με την τριχόπτωση,δεν μπορούμε να αποδεχτούμε ότι θα γίνουνε φαλακροί και νομιζουμε ότι φαλακροί δεν θα μπορέσουμε να πηδήξουμε καμία γκόμενα.Δυστυχως αυτήν είναι η αλήθεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δεν μας τρομοκράτησες φίλε μου. Καλά κάνεις και δε συνεχίζεις. Με το mindset που έχεις μέχρι και τις διαρροιες εκεί θα τις χρεωνες οπότε win/win η φαση. Να σαι καλά και να συνεχίσεις έστω με μινοξ.
 

alex7

Well-Known Member
Εκεί που διαβαζα γενικά στο ίντερνετ για την φίνα κτλπ έπεσα σε ένα άρθρο που έλεγε ότι μια Mandi έκανε αλλαγη φύλου και αυτό της το προκάλεσε η εννιά μηνών χρήση φιναστεριδης.Googlarete mandi finasteride.Εξηγει αναλυτικά πως η φιναστεριδη την άλλαζε το σώμα κτλπ.Επισης στο ίδιο άρθρο αναφέρεται ότι πολλοί άντρες στην Αμερική μήνυσαν την Merck επειδή η φίνα τους προκάλεσε αλλαγή σεξουαλικού προσανατολισμού.Εκτος από αυτό διάβασα ότι η φιναστεριδη χορηγείται σε ορμονική θεραπεία για διαφυλετικες γυναίκες.Για μένα η συζήτηση για το αν κάποιος πρέπει να παίρνει Φίνα ή όχι για τα μαλλιά σταματα εδώ μετά από αυτήν την πληροφορία ότι έχει και αυτήν την ένδειξη σαν φάρμακο.Μπορει να είναι ελάχιστες οι πιθανότητες να πάθει κάτι τέτοιο κάποιος αλλά εγώ προτιμάω να γίνω φαλακρός παρά να σκέφτομαι κάθε φορά που παίρνω αυτό το γ@μημενο χάπι αν μπορει στο μέλλον να μου συμβεί κάτι τέτοιο.Με φθείρει ψυχικά μόνο στην σκέψη ότι μπορεί να μου προκαλέσει κάτι τέτοιο.Μην παιζετε με τις ορμόνες σας δεν ξέρετε τι μπορεί να συμβεί.Ξερω ότι σας τρομοκράτησα μετα από αυτό αλλά είναι πραγματικό γεγονός.Δεν λέγεται τυχαία η φίνα αντιαδρογονο.Προσωπικα δεν με καλύπτει σαν απάντηση καμία έγκριση κανενός γιατρού για το αν πρέπει να το παίρνω.Η φίνα τους γιατρους τους δίνει ψωμί και τους κάνει μάγκες γιατί με αυτήν έχουν καλύτερα αποτελέσματα σε μεταμόσχευσεις και θεραπείες.Γι αυτό και την εγκρίνουν.Δεν είναι χαζοί την δουλειά τους κοιτάνε.Εκτος από αυτό που ανέφερε στην αρχή παιδιά δεν είναι τυχαίο ότι παγκοσμίως υπάρχουν τόσα άτομα που έχουν εμφανίσει παρενέργειες.Και να πω ότι την παίρνεις για ένα τρίμηνο με τα οποία ρίσκα σου βγάζει μαλλιά και την σταματάς και τα μαλλιά μένουν πάει στο διάολο.Παιρνεις το ρισκο.Αλλα εδώ μιλάμε για εφ όρου ζωής θεραπεία.Μαγκες η μάχη με την τριχόπτωση είναι άνιση,δεν μπορούμε να τα βάλουμε με τα γονίδια,με την φύση.Αντε να το παλέψουμε με καμια μινοξιδιλη ή να κάνουμε καμιά μεταμόσχευση με το οποίο αποτέλεσμα.Η φύση μας έδωσε αυτήν την γ@μημενη dht για κάποιους λογους ασχετα εμάς αν μας χτυπάει και στα μαλλιά και μας πονάει αυτό.Το να κόβεις το 70τοις εκατο του πιο ισχυρού ανδρογονου στην φύση σε συνεχόμενη βάση δεν ξέρεις τι μπορεί να σου προκαλέσει.Μην ξεχνάτε ότι είναι χημείοθεραπευτικο φάρμακο κιόλας.Τυχαια βρήκαν ότι βγάζει μαλλιά.Αυτα..
Μην πιστεύεις ότι άρθρα σου σερβίρουν .Η ειδησεογραφία βρίθει από ψεύτικες μελέτες και ψέματα γενικώς για ευκολόπιστους και αγαθούς .Ειδικά δε αυτό ότι ένας άνδρας μπορεί να πάρει μερικά χάπια και να αλλάξει σεξουαλικο προσανατολισμό ξεπερνά κάθε φαντασία και απευθύνεται σε χαζοβιοληδες .Και εγώ δεν θα έπαιρνα φίνα γιατί δε θέλω να ρισκάρω τυχόν παρενέργειες αλλά άλλο αυτό και άλλο τα ψέματα που σερβίρονται απο επιτήδειους
 

tol

Well-Known Member
Ξερω ότι σας τρομοκράτησα μετα από αυτό αλλά είναι πραγματικό γεγονός.

Καθε αλλο, φιλε μου.
Σε ευχαριστουμε εκ βαθους καρδιας.

Μας εκανες να γελασουμε χρονιαρα μερα και ενω, εδω και μερες, φλεγεται η περιοχη μας εξαιτιας των φωτιων, βρηκαμε ξανα, εστω και για λιγο, το χαμενο χαμογελο μας.

Οπως τα ανεκδοτα με τον Τοτο που λεγαμε στα νεανικα μας χρονια....ετσι ακριβως ειναι και το σχολιο σου.

Ειλικρινα προσφερεις μια μεγιστη βοηθεια στα μελη του forum. Εισαι μια ζωντανη, χαρακτηριστικη αποδειξη αυτου που προσπαθω, εδω και πεντε χρονια (οσα ειμαι χρηστης φιναστεριδης) να εξηγησω στα υπολοιπους συμφορουμιτες.

Προσπαθω, λοιπον, να τους δωσω να καταλαβουν οτι ολες αυτες οι μπουρδολογιες και αερολογιες που γραφονται για τη φιναστεριδη, ειναι ανυποστατες.

Ερχεσαι τωρα και εσυ και το αποδεικνυεις περιτρανα. Εντασσεσαι και εσυ στη χορεια ολων εκεινων των τρομολαγνων που ακριτα γραφουν και αναπαραγαγουν οτιδηποτε διαβαζουν σε ανυποληπτα site του διαδικτυου. Ειναι οι λεγομενοι "ψεκασμενοι" φιναστεριδομαχοι.

Οσα γραφεις μονο τον γελωτα προκαλουν. Η αποψη για αλλαγη φυλου εξαιτιας της φιναστεριδης ειναι εξισου γραφικη οσο οι αποψεις για την επιπεδη γη, για τις επισκεψεις Αρειανων στον πλανητη μας, για το χαραγμα του θηριου (666), για την χαμενη Ατλαντιδα, για τον εξαδακτυλο βασιλια που θα ξαναπαρει την Πολη...και πολλα άλλα παραμυθακια σαν και αυτα που λενε οι γιαγιαδες στα αγουρα πνευματικως εγγονια τους.

Συγχαρητηρια λοιπον...

Αν ο σκοπος σου ηταν να τρομοκρατησεις το forum, πετυχες ακριβως το αντιθετο.

Σιγα-σιγα ακομη και οι πετρες θα αντιληφθουν ποσο σοβαρες, αντικειμενικες και αξιες λογου ειναι οι αποψεις ολων οσων ειναι ορκισμενοι πολέμιοι της μοναδικης επιστημονικα εγκεκριμενης και απολυτα ασφαλους θεραπειας κατα της ανδρογενετικης αλωπεκιας.
 

mike1988

Active Member
Δεν θα έγραφα ξανά χρονιάρες μέρες....ΑΛΛΑ... έχει δίκιο ο φίλος και ας τον κράξουν μερικοί. Εγώ με χρήση φίνας έβλεπα παντού εξωγήινους...επίσης σταμάτησα να βλέπω το μπλε και το ροζ χρώμα....Τώρα θα πουν οι γιατροί που έχουν κέρδος (αν δεν πέσουν τα μαλλιά πως θα κερδίσουν να μας πει ο φίλος?). Τελοσπάντων για κάτι τέτοια μηνύματα που θα του πήραν και ώρα να αραδιάσει τις σκέψεις του αξίζει κύριοι να έχουμε για πάντα μνημόνια. Αλλαγή φύλου έκανε η άλλη με 9 μήνες στο φάρμακο λέει. Επειδή πιθανώς να το έγραψε χιουμοριστικά να του πούμε ένα ευχαριστώ!
 

bobby

Well-Known Member
Καθε αλλο, φιλε μου.
Σε ευχαριστουμε εκ βαθους καρδιας.

Μας εκανες να γελασουμε χρονιαρα μερα και ενω, εδω και μερες, φλεγεται η περιοχη μας εξαιτιας των φωτιων, βρηκαμε ξανα, εστω και για λιγο, το χαμενο χαμογελο μας.

Οπως τα ανεκδοτα με τον Τοτο που λεγαμε στα νεανικα μας χρονια....ετσι ακριβως ειναι και το σχολιο σου.

Ειλικρινα προσφερεις μια μεγιστη βοηθεια στα μελη του forum. Εισαι μια ζωντανη, χαρακτηριστικη αποδειξη αυτου που προσπαθω, εδω και πεντε χρονια (οσα ειμαι χρηστης φιναστεριδης) να εξηγησω στα υπολοιπους συμφορουμιτες.

Προσπαθω, λοιπον, να τους δωσω να καταλαβουν οτι ολες αυτες οι μπουρδολογιες και αερολογιες που γραφονται για τη φιναστεριδη, ειναι ανυποστατες.

Ερχεσαι τωρα και εσυ και το αποδεικνυεις περιτρανα. Εντασσεσαι και εσυ στη χορεια ολων εκεινων των τρομολαγνων που ακριτα γραφουν και αναπαραγαγουν οτιδηποτε διαβαζουν σε ανυποληπτα site του διαδικτυου. Ειναι οι λεγομενοι "ψεκασμενοι" φιναστεριδομαχοι.

Οσα γραφεις μονο τον γελωτα προκαλουν. Η αποψη για αλλαγη φυλου εξαιτιας της φιναστεριδης ειναι εξισου γραφικη οσο οι αποψεις για την επιπεδη γη, για τις επισκεψεις Αρειανων στον πλανητη μας, για το χαραγμα του θηριου (666), για την χαμενη Ατλαντιδα, για τον εξαδακτυλο βασιλια που θα ξαναπαρει την Πολη...και πολλα άλλα παραμυθακια σαν και αυτα που λενε οι γιαγιαδες στα αγουρα πνευματικως εγγονια τους.

Συγχαρητηρια λοιπον...

Αν ο σκοπος σου ηταν να τρομοκρατησεις το forum, πετυχες ακριβως το αντιθετο.

Σιγα-σιγα ακομη και οι πετρες θα αντιληφθουν ποσο σοβαρες, αντικειμενικες και αξιες λογου ειναι οι αποψεις ολων οσων ειναι ορκισμενοι πολέμιοι της μοναδικης επιστημονικα εγκεκριμενης και απολυτα ασφαλους θεραπειας κατα της ανδρογενετικης αλωπεκιας.
Εμένα φίλε @tol μου θυμίζει τις «δικαιολογίες» των αρνητών του κορωνοιού και των εμβολίων…….
 
  • Like
Reactions: tol

nikoskiske

Member
Νταξει. Εδώ σηκώνει μεγάλο τρολ και δούλεμα αλλά δεν θα το κάνω. Γιατί υποτίθεται είμαστε εδώ να βοηθάμε ο ένας τον άλλον και όχι να κοροϊδεύουμε.
Αν ήταν έτσι όση παίρνουν θεραπεία για προστάτη 5mg θα το είχαν γυρίσει προ πολλού.
Είμαστε εδώ μέσα 10 χρόνια χίλια άτομα που έχουμε δοκιμάσει φίνα. Ένας δεν θα είχε βρεθεί να πει "παιδιά όλα καλά με τα μαλλιά αλλά σιγά σιγά βλέπω σαν παρενέργεια ότι γουστάρω αγοράκια";
Το κακό σε κάτι τέτοια ποστ είναι ότι δεν βοηθάνε κόσμο που έχει πρόβλημα και πραγματικά φοβάται να ξεκινήσει θεραπεία με επίπτωση να χάνει τα μαλλιά του. Και όσο και αν έχουμε δημοκρατία και πρέπει να ακούγονται όλες οι απόψεις, ε κάποιες πρέπει απλά να φιμωμονται για το καλό όλων.
 
  • Like
Reactions: tol

Jumanji

Active Member
Νταξει. Εδώ σηκώνει μεγάλο τρολ και δούλεμα αλλά δεν θα το κάνω. Γιατί υποτίθεται είμαστε εδώ να βοηθάμε ο ένας τον άλλον και όχι να κοροϊδεύουμε.
Αν ήταν έτσι όση παίρνουν θεραπεία για προστάτη 5mg θα το είχαν γυρίσει προ πολλού.
Είμαστε εδώ μέσα 10 χρόνια χίλια άτομα που έχουμε δοκιμάσει φίνα. Ένας δεν θα είχε βρεθεί να πει "παιδιά όλα καλά με τα μαλλιά αλλά σιγά σιγά βλέπω σαν παρενέργεια ότι γουστάρω αγοράκια";
Το κακό σε κάτι τέτοια ποστ είναι ότι δεν βοηθάνε κόσμο που έχει πρόβλημα και πραγματικά φοβάται να ξεκινήσει θεραπεία με επίπτωση να χάνει τα μαλλιά του. Και όσο και αν έχουμε δημοκρατία και πρέπει να ακούγονται όλες οι απόψεις, ε κάποιες πρέπει απλά να φιμωμονται για το καλό όλων.
Σωστο αλλα πρεπει να γινεται και απο τις δυο πλευρές
 

Kostas97

Well-Known Member
Το συμπερασμα ΚΟΡΥΦΑΙΟ... "Αυτη ειναι η αληθεια" χαχαχαχα
Ας ξεκαθαρισει και αυτο μιας και το λενε αρκετοι...

Η φιναστερίδη ενδείκνυται για τη θεραπεία της συμπτωματικής καλοήθους υπερπλασίας του προστάτη (BPH) σε άνδρες με διογκωμένο προστάτη και για τη θεραπεία της τριχόπτωσης ανδρικού μοτίβου (ανδρογενετική αλωπεκία) στους άνδρες.
Καλοήθης υπερπλασία προστάτη
Αποτελεί την σταδιακή διόγκωση της κεντρικής περιοχής του προστάτη η οποία συμπιέζει την ουρήθρα προκαλώντας δυσκολία στην ροή των ούρων και την εμφάνιση ποικιλίας συμπτωμάτων, όπως η ελάττωση της ακτίνας ούρησης και η επιτακτικότητα. Η ΚΥΠ δεν είναι νεοπλασία (όγκος) και δεν εξελίσσεται σε καρκίνο.
Αυτα για την αληθεια της χημειοθεραπειας...

Το βραδυ καλυτερα να κοιμομαστε και να μη ψαχνουμε το ιντερνετ.
Το μυαλο δεν ειναι καθαροοο....


Παντως φιλαρακι με τον καδο πρεπει να χεις καλη σχεση. Λιγες μερες πριν ετοιμαζοσουν να πεταξεις και τη μινοξιδιλη. :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris3

New Member
Παιδιά εγώ μαζί σας,μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέτε.Δεν έχω σκοπό να μαλώσω με κανέναν ούτε να μπω σε αντιπαράθεση.Μου φαίνεται όμως λίγο ότι εθελοτυφλουμε.Δεχομαι την άποψη ότι αυτήν η Μαντι μπορεί να είναι ηεξαραιση της εξαιρεσης.Αξιζει όμως να πάρεις τέτοιο ρισκο;Εσας δεν σας προβληματίζει το γεγονός ότι παίρνετε ένα χάπι που χορηγείται σε θεραπεία αλλαγής φύλου;Τόσο αψηφιστα το περνάτε;Και πώς μπορεί να είστε τόσο σίγουροι ότι αυτήν η Μαντι δεν το έπαθε αυτό από την φιναστεριδη;Τι σας κανει να είστε τόσο βέβαιοι; Πείτε μου και εμένα ρε παιδιά από πού πηγάζει η βεβαιότητα σας να ηρεμήσω και να συνεχίσω να παίρνω φίνα.Επισης πώς είναι δυνατόν τόσοι γιατροί παγκοσμίως να έχουν αποδεχτεί ότι υπάρχει το post finasteride syndrome και όλως τυχαίως αυτοί που κάνουν μεταμοσχεύσεις δεν το αποδέχονται;Και γιατί τοσοι δερματολόγοι και ενδοκρινολόγοι δεν την συνιστούν για την τριχόπτωση;Μήπως αυτοί λένε την αλήθεια και πρέπει αυτούς να ακολουθήσουμε επειδή δεν έχουν κάτι να κερδίσουν;Μηπως αυτοί που κάνουν μεταμοσχεύσεις ξέρουν πολύ καλά ότι ισχύει και το κρύβουν με σκοπό την δουλειά τους;Δεν ξέρω απλα αναρωτιέμαι.Παιδια όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.Νομιζω ότι είναι λογικό αυτό που λέω.Απαντηστε μου συγκεκριμένα σας παρακαλώ με επιχειρήματα από πού πηγάζει η βεβαιότητα σας ότι η φίνα δεν προκαλεί τέτοιες παρενέργειες Και ότι δεν υπάρχει το post finasteride syndrome.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έπαιρνα 3 χρόνια και είχα όλες τις παρενέργειες και το έκοψα αλλά ποτέ δεν ένιωσα ότι ήθελα να αλλάξω φύλλο η να έχω έλξη για άνδρες. Αυτά είναι μλκς και δεν είμαι και πολύ υπέρ τις φινας.
 

alex7

Well-Known Member
Παιδιά εγώ μαζί σας,μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέτε.Δεν έχω σκοπό να μαλώσω με κανέναν ούτε να μπω σε αντιπαράθεση.Μου φαίνεται όμως λίγο ότι εθελοτυφλουμε.Δεχομαι την άποψη ότι αυτήν η Μαντι μπορεί να είναι ηεξαραιση της εξαιρεσης.Αξιζει όμως να πάρεις τέτοιο ρισκο;Εσας δεν σας προβληματίζει το γεγονός ότι παίρνετε ένα χάπι που χορηγείται σε θεραπεία αλλαγής φύλου;Τόσο αψηφιστα το περνάτε;Και πώς μπορεί να είστε τόσο σίγουροι ότι αυτήν η Μαντι δεν το έπαθε αυτό από την φιναστεριδη;Τι σας κανει να είστε τόσο βέβαιοι; Πείτε μου και εμένα ρε παιδιά από πού πηγάζει η βεβαιότητα σας να ηρεμήσω και να συνεχίσω να παίρνω φίνα.Επισης πώς είναι δυνατόν τόσοι γιατροί παγκοσμίως να έχουν αποδεχτεί ότι υπάρχει το post finasteride syndrome και όλως τυχαίως αυτοί που κάνουν μεταμοσχεύσεις δεν το αποδέχονται;Και γιατί τοσοι δερματολόγοι και ενδοκρινολόγοι δεν την συνιστούν για την τριχόπτωση;Μήπως αυτοί λένε την αλήθεια και πρέπει αυτούς να ακολουθήσουμε επειδή δεν έχουν κάτι να κερδίσουν;Μηπως αυτοί που κάνουν μεταμοσχεύσεις ξέρουν πολύ καλά ότι ισχύει και το κρύβουν με σκοπό την δουλειά τους;Δεν ξέρω απλα αναρωτιέμαι.Παιδια όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.Νομιζω ότι είναι λογικό αυτό που λέω.Απαντηστε μου συγκεκριμένα σας παρακαλώ με επιχειρήματα από πού πηγάζει η βεβαιότητα σας ότι η φίνα δεν προκαλεί τέτοιες παρενέργειες Και ότι δεν υπάρχει το post finasteride syndrome.
Τόσο ευκολόπιστος είσαι ; Θα σε παραμυθιάζουν στην ζωή σου
 

tol

Well-Known Member
Εσας δεν σας προβληματίζει το γεγονός ότι παίρνετε ένα χάπι που χορηγείται σε θεραπεία αλλαγής φύλου;Τόσο αψηφιστα το περνάτε;Και πώς μπορεί να είστε τόσο σίγουροι ότι αυτήν η Μαντι δεν το έπαθε αυτό από την φιναστεριδη;Τι σας κανει να είστε τόσο βέβαιοι; Πείτε μου και εμένα ρε παιδιά από πού πηγάζει η βεβαιότητα σας να ηρεμήσω και να συνεχίσω να παίρνω φίνα.


Καλε μου φιλε, ο ανθρωπος ξεχωριζει απο τα αλλα αλογα οντα, επειδη διαθετει λογικη, μυαλο που φυσικα πρεπει να συνδυαζεται και με κριτικη ικανοτητα.

Αν εσυ θεωρεις οτι η Μαντι (!!!! οπως ο Θρασυβουλας, ο Μπαμπης ο Σουγιας, ο Κιτσος ο Λεβεντης...) ειναι εξισου φερεγγυο ατομο, οπως ιατροι επιστημονες που εχουν δωσει εγκριση ασφαλους χρησης ενος φαρμακου, τοτε, μαλλον, καπου εχεις χασει την ικανοτητα κριτικης σκεψης.

Καταρχας, σταματα να γραφεις επανειλημμενα την "μπαρουφα", οτι δηθεν η φιναστεριδη χορηγειται για αλλαγη φυλου.

Σου αρεσουν τα ανεκδοτα. Καλυτερο ανεκδοτο απο αυτο δεν υπαρχει. Αν θεωρεις οτι δοση 1 mg φιναστεριδης ειναι ικανη να οδηγησει σε αλλαγη φυλου, τοτε, μαλλον, πιστευεις οτι και οι αρχαιοι Ελληνες ειχαν δημιουργησει αποικια στον Αρη!!!

Τελος, καλε μου φιλε Αρη, μας ζητας να προσπαθησουμε να σε ηρεμησουμε, για να συνεχιζεις να παιρνεις φιναστεριδη.

Δυστυχως, αυτο που ζητας ειναι αδυνατο. Ειναι σαν να ζητας να φυτρωσουν γενια σε εναν σπανο!!!

Οτιδηποτε και να σου γραψουμε, δεν υπαρχει περιπτωση να ηρεμησεις. Απο τη στιγμη που στο μυαλο σου εχουν καρφωθει τοσο τρελες, παραλογες, ανηκουστες ιδεες, δεν υπαρχει γιατρεια. Συνεχως, λογω αυθυποβολης, λογω ευκολοπιστιας σε ανυποστατες πληροφοριες, θα βγαζεις κατα φαντασιαν παρενεργειες.

Γι' αυτο καλοπροαιρετα θα σε συμβουλευα να μην ξαναπαρεις απο το καδο απορριματων το κουτι που πεταξες. Ειναι ακαταλληλο για σενα.

ΥΓ Μια τελευταια συμβουλη...στη σημερινη εποχη του κατακλυσμου πληροφοριων απο καθε μεσο επικοινωνιας, ενα ειναι το ασφαλες εφοδιο, ωστε να μην πεφτεις θυμα χειραγωγησης και προπαγανδας....Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ.
 

tol

Well-Known Member
Εμένα δεν κουμπώνει καλά η οπισθεν στο αμάξι και έχει ένα θεματακι και στο ρελαντι του. Λετε να ναι απο τη φινα ; Να τη κόψω να ηρεμησω;

Καλημερα φιλε James. Γιατι ψευδεσαι; Γιατι η μυτη σου εχει γινει σαν του Πινοκιο; Δεν εχουμε πει οτι πρεπει να βασιλευει η ειλικρινεια και η εντιμοτητα στο forum;

Ο μηχανικος αυτοκινητων που πηγες προσφατα το αμαξι (στη Συγγρου 65) μου εκμυστηρευτηκε οτι η φιναστεριδη φταιει και για το προβλημα στα φρενα, στο δισκο, στην αναρτηση, το χασιμο λαδιων... (τι το ηθελες και εσυ το χρεπι το KIA ceed!!!)

Και το πιο σημαντικο που ο "εχεμυθος" μηχανικος μου αποκαλυψε... στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου σου βρηκε κατι παραξενα σεξουαλικα αντικειμενα... δ@νητες, μαστιγια κ.α.

Βρε μπαγασα, μηπως εχει δικιο ο φιλος Αρης; Μηπως πραγματοποιηθηκε εξαιτιας του χαπιου αλλαγη φυλου; :D :p :)
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλημερα φιλε James. Γιατι ψευδεσαι; Γιατι η μυτη σου εχει γινει σαν του Πινοκιο; Δεν εχουμε πει οτι πρεπει να βασιλευει η ειλικρινεια και η εντιμοτητα στο forum;

Ο μηχανικος αυτοκινητων που πηγες προσφατα το αμαξι (στη Συγγρου 65) μου εκμυστηρευτηκε οτι η φιναστεριδη φταιει και για το προβλημα στα φρενα, στο δισκο, στην αναρτηση, το χασιμο λαδιων... (τι το ηθελες και εσυ το χρεπι το KIA ceed!!!)

Και το πιο σημαντικο που ο "εχεμυθος" μηχανικος μου αποκαλυψε... στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου σου βρηκε κατι παραξενα σεξουαλικα αντικειμενα... δ@νητες, μαστιγια κ.α.

Βρε μπαγασα, μηπως εχει δικιο ο φιλος Αρης; Μηπως πραγματοποιηθηκε εξαιτιας του χαπιου αλλαγη φυλου; :D :p :)

Τι ξεσκεπασμα ήταν αυτό βρε tol; Σαν γνωστος προπαγανδιστης υπερ της φινας πάλεψα με νύχια και με δόντια για να κρύψω όσα μπορεί να σου '' φορτώσει'' αυτός ο διάολος και έρχεσαι εσύ σε ένα μεσημέρι και με '' γδύνεις'' μπροστά στα μάτια του έντρομου Άρη. Για να μιλήσουμε σοβαρά λοιπόν, ναι, οσα έγραψε ο tol αληθεύουν. Παρέλειψε βέβαια το σημείο που το στήθος μου έχει αρχίσει και φουσκώνει επικίνδυνα, σε επίπεδα Παμελα Αντερσον σε baywatch, αλλα αφου άνοιξε ο ασκός του Αιόλου πρέπει να τα μαρτυρησω όλα. Αυτό που με φοβίζει είναι πως ακόμα καλά καλά δεν έχω κλείσει τρίμηνο και με έχει κάνει ετσι, στον χρόνο πάνω πως θα μαι; Μακριά από τη φινα παιδιά. Πρωτεΐνη μόνο.
 
  • Like
Reactions: tol

Jumanji

Active Member
Τωρα απλα ο φιλος εδωσε πασα και η γραφικοτητα θα χτυπησει κοκκινο και απο τις δυο πλευρές
 
  • Like
Reactions: spi
Μπλουζα