Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευάσμα

cool11

Well-Known Member
Θελω να χρησιμοποιω ενα τοπικο dht blocker, και για το λογο αυτο εχω στραφει στο revivogen.
Ωστοσο, στις εποχες που διανύουμε, είναι ιδιαίτερα δαπανηρό.
Γνωριζω απο τις συζητήσεις εδω οτι πολλοι παρασκευαζουν απο μονοι τους ενα σκευασμα που το λετε zix, ή super zix, ή καπως ετσι τελωσπαντων.

Αν και δεν ειναι συνηθισμένο, στα πλαίσια διαφόρων κινήσεων αλληλεγγύης που λαμβάνουν χωρα στην πατριδα μας για την συλλογική αντιμετωπιση της κρισης, εγω θα πεταξω την ιδεα στο τραπεζι:
μπορει καποιος ή καποιοι , να οργανωσουν την παρασκευή και πώληση του zix, για εδώ εμάς τα μελη του φορουμ;

Παιδια, δεχτειτε την πραγματικοτητα, δεν 'πιάνουν' σε ολους τα χερια μας. Ειναι σαν να επιμενω να φτιάξει καποιος τον υπολογιστη μονος του, ενω το μονο που ξερει είναι το word.
Λοιπον, οσο 'ευκολο' κι αν ειναι, όσο do-it-yourself κι αν ειναι, δεν παυει να ειναι δυσκολο να το δημιουργησουμε, πιστευω για πολλους απο εμας εδω μέσα.

Δεν θα επρεπε να υπαρχει καποια αλληλεγγύη μεταξυ μας , για το κοινο καλό, για τον κοινό μας σκοπό....τα μαλλιά μας;
Πως θα αποδειξουμε οτι οι έλληνες, δεν πρεπει να ειναι καραφλοι; Πως θα κρατησουμε τα μαλλια μας, στην εποχη της κρισης, αν δεν αλληλοβοηθηθουμε;

Ξερω, υπαρχουν ισως καποια διαδικαστικα θεματακια προς διευθετηση. Ποιος ή ποιοι μπορουν να το κανουν, πως να το πουλησουν κλπ.
Νομιζω, καλη διαθεση να υπαρχει, και ξεπερνιουνται ολα. Στο κατω κατω, να βοηθηθουμε λιγο θελουμε, δεν παμε ουτε να κερδοσκοπησουμε, ουτε να φοροδιαφυγουμε, ουτε να υποκαταστησουμε τις φαρμακευτικες.
Μπορει πχ. να μαζευομαστε αρκετοι σε ενα σχετικο θεμα εδω στο φορουμ, να δηλωνουμε ενδιαφερον (πχ. με μια δικλειδα ελαχιστων μηνυματων/ ή χρόνου εγγραφης, για να υπαρχει μια αξιοπιστια), και να αναλαμβανουν καποια αλλα μελη να φτιάχουν το zix, που οπως λετε, και φτηνο ειναι, και πολυ αποτελεσματικο dht blocker.
Μπορει να πουμε οτι θα το φτιαχνουν καποια παλια ή ΄ιστορικά' μελη του φορουμ, ωστε να ξερουν τι φτιαχνουν κι οχι να το φτιαχνει κανενας μαθητευομενος μαγος.
Κατοπιν με μια συναντηση ή ταχυδρ. αποστολη, και οι λαμβανοντες το σκευασμα, πληρωνουν μετρητοις ή αντικαταβολη γι αυτο. Πληρωνουν το κοστος των υλικων, αντε και λιγα ευρω παραπανω, ετσι, για ενα καφέ να πιουν τα παιδια που το εφτιαξαν.

Δεν ξερω πως το βρισκεται σαν ιδεα, αλλα νομιζω οτι ειναι καλη. Περιμενω να ακουσω τις δικες σας σκεψεις, να δουμε αν και πως θα μπορουσε να οργανωθει.
 
  • Like
Reactions: M15

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Θεωρητικά είναι ωραίο ως ιδέα αλλά πρακτικά δεν νομίζω να μπορεί να γίνει για πολλούς λόγος.
Ο πιο σημαντικός λόγος είναι ότι θα είναι παράνομο. Για την ακρίβεια δεν θα είναι απλά παράνομο όπως πχ φτιάχνω ένα κόσμημα και το πουλάω. Λοσιόν με συστατικά σαν το zix θεωρείτε κοσμητικό προιόν, και για να φτιάξει κάποιος και να πουλήσει κάποιο κοσμητικό προιόν πρέπει να τηρεί τους κανονισμούς της ΕΕ για την ασφάλεια για τέτειες διαδικασίες (Όπως πχ να έχεις δίπλωμα χημικού, να έχεις εργαστήριο, να έχει ελεγθεί η λοσιόν σου για την ασφάλεια κτλ)
Εσύ απ ότι κατάλαβα εννοείς ανεπίσημα να φτιάχνουν κάποιοι και να πουλάνε... αλλά αν πιάσουν κάποιον να φτιάχνει μόνος του και να πουλάει ανεπίσημα κάποιο κοσμητικό προιόν τα πράγματα θα είναι πολύ πιο σοβαρά απ 'οτι αν πούλαγες ανεπίσημα κάποιο αντικείμενο, όπως το κόσμημα που είπα πιο πάνω.

Επίσης για το super zix II συγκεκριμένα δεν νομίζω ότι είναι εφεικτό να πωληθεί έτοιμο "online" (εξ αποστάσεως), ακόμα και νομοταγείς να είναι αυτός που το πουλάει γιατί πολύ απλά θέλει ψυγείο.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Βρε Fenimore, νομιζω το 'σοβαρευεις' το πραγμα, διχως λογο.
Πες οτι ησουν φιλος μου, εννοω στην κανονικη ζωη, και σου ελεγα 'κανε μου μια χαρη ρε φιλε, μιας κι εσυ σκαμπαζεις απο μείγματα και χημικα, κανε μου αυτο το διαλυμα και θα στα πληρωσω τα εξοδα'.
Θα μου ελεγες οχι? Θα μου ελεγες τι θα γινει αν με πιασουν, αν το πουλησω online, αν πρεπει να ανοιξω βιβλια στην εφορια και δε συμμαζευεται;
Παρομοιως αν μου πει ενας φιλος να του φτιαξω το μηχανημα γιατι αυτος δεν ξερει, θα τον διευκολυνω, θα του το φτιαξω.
Απλα πραγματα.
Εγω δεν ξερω, δεν μπορω να το φτιαξω το zix. Τι εναλλακτικη εχω? Πχ. revivogen. Για ενα ετος κοστος καμια 300αρα ευρω χονδρικα, ποσο σημαντικό. Καπου διαβασα με ενα 50ευρω μπορεις να φτιαξεις zix για μια ολοκληρη χρονια!
Δεν ειναι αμαρτια να πληρωνω 6πλασια χρηματα για τα ιδια αποτελεσματα?
Δεν μπορεί ενας 'αδελφος'/συμφορουμιτης, εκει που θα φτιαξει για την δική του πάρτη, να παρει διπλασιες ποσοτητες υλικων και να μου φτιαξει και για μενα;
Χρειαζεται ιδιαιτερες τυπικοτητες για κατι τετοιο;
Δεν μιλω για εμπορικη αξιοποιηση. Μιλω για κατι σαν συναδελφικη αλληλεγγυη. Ισως να ειναι λιγο ατυχης ο τιτλος του θεματος, τον σκεφτομουν ωρα, μου τον εκοψε κιολας κατα την υποβολη, αλλα την ουσια την πιάσατε νομιζω.
Νομιζω τα πραγματα ειναι απλα, ας μην τα δυσκολευουμε απο μονοι μας.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

cool11 είπε:
Βρε Fenimore, νομιζω το 'σοβαρευεις' το πραγμα, διχως λογο.
Πες οτι ησουν φιλος μου, εννοω στην κανονικη ζωη, και σου ελεγα 'κανε μου μια χαρη ρε φιλε, μιας κι εσυ σκαμπαζεις απο μείγματα και χημικα, κανε μου αυτο το διαλυμα και θα στα πληρωσω τα εξοδα'.
Θα μου ελεγες οχι? Θα μου ελεγες τι θα γινει αν με πιασουν, αν το πουλησω online, αν πρεπει να ανοιξω βιβλια στην εφορια και δε συμμαζευεται;
Παρομοιως αν μου πει ενας φιλος να του φτιαξω το μηχανημα γιατι αυτος δεν ξερει, θα τον διευκολυνω, θα του το φτιαξω.
Απλα πραγματα.
Εγω δεν ξερω, δεν μπορω να το φτιαξω το zix. Τι εναλλακτικη εχω? Πχ. revivogen. Για ενα ετος κοστος καμια 300αρα ευρω χονδρικα, ποσο σημαντικό. Καπου διαβασα με ενα 50ευρω μπορεις να φτιαξεις zix για μια ολοκληρη χρονια!
Δεν ειναι αμαρτια να πληρωνω 6πλασια χρηματα για τα ιδια αποτελεσματα?
Δεν μπορεί ενας 'αδελφος'/συμφορουμιτης, εκει που θα φτιαξει για την δική του πάρτη, να παρει διπλασιες ποσοτητες υλικων και να μου φτιαξει και για μενα;
Χρειαζεται ιδιαιτερες τυπικοτητες για κατι τετοιο;
Δεν μιλω για εμπορικη αξιοποιηση. Μιλω για κατι σαν συναδελφικη αλληλεγγυη. Ισως να ειναι λιγο ατυχης ο τιτλος του θεματος, τον σκεφτομουν ωρα, μου τον εκοψε κιολας κατα την υποβολη, αλλα την ουσια την πιάσατε νομιζω.
Νομιζω τα πραγματα ειναι απλα, ας μην τα δυσκολευουμε απο μονοι μας.

Ναι ρε συ εννοείτε ότι θα στο έφτιαχνα αν πχ μέναμε στην ίδια πολή, αλλά το πρόβλημα είναι ότι όλοι στο φόρουμ μένουν σε διαφορετικές τοποθεσίες της Ελλάδας, και μερικοί και στο εξωτερικό.

Οπως σου είπα ο νόμος είναι πολύ αυστηρότερος όσον αφορά προιόντα κοσμητικής γιατί απλά έχουν άμεση χρήση στο σώμα μας.
Δεν είναι πχ φτιάχνω κοσμήματα, ανοίγω και μια σελίδα στο fb και τα προωθώ. Παραβάσεις για τα κοσμητικά προιόντα τιμωρούντε πολύ αυστηρότερα σε σχέση με υλικά προιόντα.

Κακά τα ψέματα, το φόρουμ έχει αρκετούς "εχθρούς" , αν μαθευτεί ότι μέλη του φορουμ φτιάχνουν και πουλάνε λοσιόν θα πάει καρφωτό με τη μία.
Μπορώ να σκεφτώ χίλια δύο προβλήματα... πες πχ ότι αγοράζει ένας την λοσιόν σου και του ερεθίζει πολύ το δέρμα... σου τραβάει μια μήνυση... Πες ότι η λοσιόν σου πέσει σε τρίτους και την φάνε και δηλητηριαστούν... πες πες πες. Τώρα θα μου πέις κι εσύ ;) καλά αυτά μπορούν να συμβούν και με μια λοσιόν πιστοποιημένη του εμπορίου. Ναι μπορούν, αλλά όταν η λοσιόν του εμπορίου έχει περάσει έλεχγο ασφαλείας ο άλλος και να τον ερεθίση δεν μπορεί να τους κάνει κάτι. Όταν είναι σε πακετάκι με οδηγείες και προφυλάξεις, και να την φάει και να δηλητιριαστεί κάποιος πάλι δεν μπορεί να τους κάνει κάτι...

Όλα αυτά εννοείτε αν προσπαθήσεις να πουλήσεις εξ αποστάσεως και σε άτομα που δεν γνωρίζεις... και που απλά μιλάτε απο το φόρουμ...

Άλλο αν ένας είναι στην ίδια πόλη με εσένα και πάτε για καφέ και του φτιάξεις και του δώσεις μια λοσιόν που δυσκολεύετε αυτός να φτιάξει.

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να φτιάξεις το super zix II μόνος σου, και άλλα άτομα είχαν πρόβλημα να το φτιάξουν και τελικά τα κατάφεραν... Και να κάνεις κανένα λαθάκι και να σου πέσει κάποιο συστατικό λίγο παραπάνω δεν υπάρχει πρόβλημα, είναι πολύ "ελαφρύ" διάλυμα, δεν διατρέχεις κάποιο κίνδυνο...
 

andapo

New Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Ωραία τα λέτε και απο τις 2 μεριές αν και ο femi το έθεσε πολύ σωστά όσο αφορά το νομικό θέμα. Μιας και λέτε για την παρασκευή τους έψαχνα το link. Μήπως το έχετε πρόχειρο?
 

show_palmettos

New Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

θα μου αρεσε ως ιδεα να αγοραζα ετοιμο το τοπικο dht blocker zix..που θα το παρασκευαζε καποιος φορουμιτης....μιας κ ο ιδιος ουτε ξερω να κανω αναμειξεις αλλα κ ουτε σκαμπαζω απο δοσολογιες κ τα λοιπα....ισως ειμαι κ τεμπελης...γιατι οταν εβαζα σπιρονολακτονη...βαριομουνα..κ τι εκανα? επαιρνα ενα οινοπνευμα....κ εσπαγα εκει μεσα χαπια aldactone...νομιζω ομως οτι μου κανε πολλες παρενεργειες.....
κ θελω πχ... να παιρνω απο ελλαδα τη σκετη μινοξιδιλη ας πουμε...που κοστιζει 21 ευρω (+εξοδα αποστολης αλλα 4-5 ευρω)για 3 μηνες (3 μπουκαλια,1 μπουκαλι το μηνα)..απο ενα ιντερνετ-καταστημα που εχω βρει....
και μετα λεω....για τοπικο blocker που θα στραφω φθηνα απο Ελλαδα μερια ? και δεν υπαρχει κατι ..αρα θα πρεπει να φτιαξω μονος μου φτηνο τοπικο σαν το ζιξ......
τελοςπαντων...μακαρι να γινοταν....αλλα αφου υπαρχει νομικο προβλημα..τι να κανουμε...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

πηγαινε σε ενα φαρμακοποιο να στο φτιαξει
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Georgex6 είπε:
πηγαινε σε ενα φαρμακοποιο να στο φτιαξει

3 ερωτησεις...
Οι φαρμακοποιοι τις εχουν ολες τις απαιτουμενες ουσιες;
Συνηθως φτιαχνουν τετοια διαλυματα ή πρεπει να περιδιαβω δεκαδες φαρμακεια για να πετυχω καποιον που να το κανει;
Ποσο χρεωνουν περιπου για τετοια παρασκευη;
 

sito

Active Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

cool11 είπε:
3 ερωτησεις...
Οι φαρμακοποιοι τις εχουν ολες τις απαιτουμενες ουσιες;
Συνηθως φτιαχνουν τετοια διαλυματα ή πρεπει να περιδιαβω δεκαδες φαρμακεια για να πετυχω καποιον που να το κανει;
Ποσο χρεωνουν περιπου για τετοια παρασκευη;

παρηγγειλε απο το νετ το ζιξ κ μετα πανε τισ οδηγιες κ τα υλικα σε εναν φαρμακοποιο, πανω απο 5 ευρω δεν προκειτε να σε παρει....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Για αλλα σκευασματα που δεν υπαρχουν εκει εξω, οπως το ζιξ, εαν εγω μπορω να βρω πρωτες υλες και τα φταχνω μονος μου ας πουμε, μεσω pm δε νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα, ε φενι?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

kos1987 είπε:
Για αλλα σκευασματα που δεν υπαρχουν εκει εξω, οπως το ζιξ, εαν εγω μπορω να βρω πρωτες υλες και τα φταχνω μονος μου ας πουμε, μεσω pm δε νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα, ε φενι?

Αν κάποιος το κάνει μόνο στα "κρυφα" (με pm), λογικά θα είναι δύσκολο να τον βρει ο νόμος... αλλα και πάλι υπάρχει πάντα αυτός ο φόβος. Πχ αν αύριο αυτος που θα το φτιάχνει δεχτεί pm από ένα fake μέλος που στην πραγματικότητα προσπαθεί να τον "ψαρέψει" τότε θα υπάρχει πρόβλημα.

Επίσης δεν ξέρω κατα πόσο μια τέτεια κίνηση είναι αντίθετη των κανονισμών του φόρουμ περί διαφήμισης / προώθησης αλλά εκεί δεν μου πέφτει άμεσα ο λόγος.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Δηλαδη ρε παιδια, προτεινετε να κανω το εξης:
Αντιγραφω απο εδω:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,159.0.html
τα εξης:

"
------------------------
Τι θα χρειαστούμε:
-1 δοχείο το οποίο να μπορεί να πάρει περίπου 250 ml. Καλό είναι 2 κουτιά από regaine σε υγρή μορφή ή παλιά δοχεία του revivogen (με το dropper που έχει).
-50mg Ψευδάργυρο ή 220 mg θειικός Ψευδάργυρος (50 mg Ψευδάργυρος = 220 mg θειικός Ψευδάργυρος) σε κάψουλα ή σε σκόνη (από φαρμακείο). [Online Shop]. Σε σκόνη θα έχει και μεζούρα, οπότε μπορούμε εύκολα να το μετρήσουμε.
-3 x κάψουλες των 50mg με βιταμίνη B6 [Online Shop].
-100 ml αποσταγμένο νερό (το πουλάνε σε super market, αυτό που βάζουν στα σίδερα ατμού)
-15ml αιθυλική αλκοόλη 70% (ή απλά οινόπνευμα). Από φαρμακείο.
-10 ml saw palmetto σε υγρή μορφή (500mgs ανα ml ή σε Ελληνικά 2 κουταλάκια του τσαγιού) [Online Shop].
Τώρα το δύσκολο:
-Μονοελαϊκή πολυοξυ-αιθυλενο-σορβιτάνη (ή αλλιώς polysorbate 80). Δεν ξέρω αν μπορεί να βρεθεί σε φαρμακείο. Online μπορεί να βρεθεί [Online Shop].

Κατασκευή
Προσθέστε το νερό με την αλκοόλη σε ένα μεγάλο δοχείο, το οποίο έχει καπάκι.
Μετά προσθέστε τον θειικό ψευδάργυρο, την βιταμίνη B6 και το saw palmetto.
(Εάν πάρετε το palmetto από το link που έχω παραπάνω, θα σας έρθει με το δικό του dropper ώστε να δείτε αμέσως την ποσότητα).
Θα πρέπει να βάλετε στο ψυγείο το υπόλοιπο Saw Palmetto που θα μείνει. Μετά προσθέστε 20 σταγόνες από το polysorbate 80. Κλείστε το δοχείο και ανακινήστε το καλά.
Μετά, προσθέστε το υγρό σας σε όποια δοχεία θέλετε (πχ άδεια από Revivogen ή Regaine).

--------------
"


Τυπωνω τις ανωτερω οδηγιες κατασκευης, και παω στον φαρμακοποιο και του λεω να μου το φτιαξει?
Τα εχουν ολα τα απαιτουμενα υλικα στο φαρμακειο?
Κοστος τελικο να περιμενω γυρω στα 50-60 ευρω;
Τα λεω καλα?????????????
 

xDante

Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

cool11 είπε:
Δηλαδη ρε παιδια, προτεινετε να κανω το εξης:
Αντιγραφω απο εδω:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,159.0.html
τα εξης:

"
------------------------
Τι θα χρειαστούμε:
-1 δοχείο το οποίο να μπορεί να πάρει περίπου 250 ml. Καλό είναι 2 κουτιά από regaine σε υγρή μορφή ή παλιά δοχεία του revivogen (με το dropper που έχει).
-50mg Ψευδάργυρο ή 220 mg θειικός Ψευδάργυρος (50 mg Ψευδάργυρος = 220 mg θειικός Ψευδάργυρος) σε κάψουλα ή σε σκόνη (από φαρμακείο). [Online Shop]. Σε σκόνη θα έχει και μεζούρα, οπότε μπορούμε εύκολα να το μετρήσουμε.
-3 x κάψουλες των 50mg με βιταμίνη B6 [Online Shop].
-100 ml αποσταγμένο νερό (το πουλάνε σε super market, αυτό που βάζουν στα σίδερα ατμού)
-15ml αιθυλική αλκοόλη 70% (ή απλά οινόπνευμα). Από φαρμακείο.
-10 ml saw palmetto σε υγρή μορφή (500mgs ανα ml ή σε Ελληνικά 2 κουταλάκια του τσαγιού) [Online Shop].
Τώρα το δύσκολο:
-Μονοελαϊκή πολυοξυ-αιθυλενο-σορβιτάνη (ή αλλιώς polysorbate 80). Δεν ξέρω αν μπορεί να βρεθεί σε φαρμακείο. Online μπορεί να βρεθεί [Online Shop].

Κατασκευή
Προσθέστε το νερό με την αλκοόλη σε ένα μεγάλο δοχείο, το οποίο έχει καπάκι.
Μετά προσθέστε τον θειικό ψευδάργυρο, την βιταμίνη B6 και το saw palmetto.
(Εάν πάρετε το palmetto από το link που έχω παραπάνω, θα σας έρθει με το δικό του dropper ώστε να δείτε αμέσως την ποσότητα).
Θα πρέπει να βάλετε στο ψυγείο το υπόλοιπο Saw Palmetto που θα μείνει. Μετά προσθέστε 20 σταγόνες από το polysorbate 80. Κλείστε το δοχείο και ανακινήστε το καλά.
Μετά, προσθέστε το υγρό σας σε όποια δοχεία θέλετε (πχ άδεια από Revivogen ή Regaine).

--------------
"


Τυπωνω τις ανωτερω οδηγιες κατασκευης, και παω στον φαρμακοποιο και του λεω να μου το φτιαξει?
Τα εχουν ολα τα απαιτουμενα υλικα στο φαρμακειο?
Κοστος τελικο να περιμενω γυρω στα 50-60 ευρω;
Τα λεω καλα?????????????

φίλε αν μπεις στον κόπο να μαζέψεις όλα αυτά τα υλικά το μόνο έυκολο είναι το ανακάτεμα πίστεψέ με.... το μάζεμα είναι που βαριούνται οι περισσότεροι (όπως εγώ) κος αν φορτώσεις θα έχεις πμ σίγουρα :p
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Τα υλικα τα εχει το φαρμακειο? Ή αν δεν τα εχει μπορει να τα παραγγειλει? Παω στον φαρμακοποιο, του αναθετω να βρει τα υλικα, να το φτιαξει, και αυτο ηταν?
 

soylios

Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

αυτη η λοσιον θα σε παει ενα μηνα με 2μλ πρωι βραδυ τι 50-60 ευρω να σου παρει το πολυ ενα 20ρικο , αμα ειναι ετσι πανε παρε revivogen με 40ευρω το μηνα, με 70 ευρω το παιρνεις απο εδω http://www.qdbd.com/hair_loss_treatment_shoppingcart.htm και σε βγαζει κανα 6μηνο+ ειναι πανευκολο να το φτιαξεις μονος σου

και η συνταγη ειναι ελεεινη 100 ml αποσταγμένο νερό + 15ml 70% οινόπνευμα + 10 ml saw palmetto =125 ml βγαλε απο 30% απο τα 15 οινοπνευμα που ειναι νερο εχουμε 10.5ml οινοπνευμα μονο ως οχημα αποροφησης σε 125 ml λοσιον (για να μην πιασουμε και τις δοσολογιες απο τα υπολοιπα υλικα) μην κουραζεσαι τσαμπα αποτελεσμα δεν προκειται να δεις
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Από εδώ http://www.qdbd.com/hair_loss_treatment_shoppingcart.htm μαζί με τα μεταφορικά βγένει κοντά στα 56 ευρώ και τα υλικά φτάνουν για 1 χρόνο περίπου.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Οργανωμένη πώληση και παρασκευή αυτοσχέδιου σκευά

Πανω που παω να βαλω μια ταξη στις σκεψεις μου, μπερδευομαι παλι. Μαλλον επειδη ειμαι ασχετος.
Πρεπει εγω να κανω παραγγελια?
Δεν μπορω να τα αναθεσω ολα στον φαρμακοποιο?

Δεν μπορω απλα να του δωσω τη συνταγη????
 
Μπλουζα