Μια μη συνηθισμένη ερώτηση για την φίνα.

karfakias

Member
παιδιά διαβάζοντας τις έρευνες για την φίνα βλέπω οτι αυτό που μετράνε είναι ο αριθμός των τριχών και μόνο.
Εφόσον από όσο ξέρουμε οι τρίχες "ζουν" εξι χρόνια περίπου μετά βγαίνει καινούρια που αν είναι χτυπημένη από αα βγαίνει πιο λεπτή κτλ κτλ μέχρι που χάνεται.
Η αντίστροφη διαδικασία δεν πρέπει να είναι το ίδιο αργή.
Εννοώ οτι οκ ο αριθμός σε απόλυτα νούμερα μετά το χρόνο , σύμφωνα με τις έρευνες, είναι ο ίδιος αλλά η ποιότητα της τρίχας δεν αλλάζει προς το καλύτερο και πέραν αυτού?
Εχω καταλάβει κάτι λάθος?
για βοηθάτε οι πιο παλιοί στη φίνα μπας και βγάλω άκρη.
(είμαι ακριβώς πάνω στον χρόνο λήψης και με τρώει που λένε...)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
εγω δεν ειμαι πιο παλιος απο σενα στη φινα που θες για να βοηθησω, αλλα την ερωτηση προσωπικα δεν την καταλαβα.
 

turnfiji123

Active Member
Λέγεται ότι η φίνα δεν αντιστρέφει το miniaturization που υποθέτω είναι αυτό για το οποίο περιγράφεις. Εξού και η χρήση μινοξιδιλης που συνίσταται μαζί με φίνα. Επίσης τα σεντιγκ είναι απαραίτητο κομμάτι για την παραγωγή νέων τριχών και εμπειρικά δίνουν 2 χρόνια χρήσης μέχρι να σταματήσουν και να έχεις ένα τελικό αποτέλεσμα. Αυτά αν κατάλαβα σωστά τι θες να πεις.
 

btg

New Member
απο δικη μου εμπειρια καποιες τριχες σταδιακα βγηκαν πιο χοντρες , οι περισσοτερες μειναν ως ειχαν και καποιες συνεχισαν να μικραινουν
 

karfakias

Member
Λέγεται ότι η φίνα δεν αντιστρέφει το miniaturization που υποθέτω είναι αυτό για το οποίο περιγράφεις. Εξού και η χρήση μινοξιδιλης που συνίσταται μαζί με φίνα. Επίσης τα σεντιγκ είναι απαραίτητο κομμάτι για την παραγωγή νέων τριχών και εμπειρικά δίνουν 2 χρόνια χρήσης μέχρι να σταματήσουν και να έχεις ένα τελικό αποτέλεσμα. Αυτά αν κατάλαβα σωστά τι θες να πεις.
αυτό ακριβώς εννοούσα...
αρα καταλαβαίνω οτι πρέπει να μπει στο παιχνίδι και η μινοξ για να υπάρξει βελτίωση των υπαρχόντων "λεπτων" τριχών....
 
Μπλουζα