Μια ή Δύο φορές Regaine ?

"TNT"

Member
Καλησπέρα στην ομάδα.
Προτείνετε μια ή δύο φορές την ημέρα αφρό Regaine για αρχικά στάδια τριχόπτωσης;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
δυο για μεγιστο αποτελεσμα , μια για τη μικροτερη δυνατη πιθανοτητα για παρενεργειες και για οικονομια μιας και ο αφρος εχει τσιμπημενη τιμη
 

"TNT"

Member
δυο για μεγιστο αποτελεσμα , μια για τη μικροτερη δυνατη πιθανοτητα για παρενεργειες και για οικονομια μιας και ο αφρος εχει τσιμπημενη τιμη
Αδερφέ έψαξα και σε άλλες σελίδες σχετικά το θέμα μου. Οι περισσότεροι λένε αυτό που λες για τις παρενέργειες και λένε ότι με μια φορά θα έχει αποτελέσματα αλλά με ποιο αργούς ρυθμούς.
 

Kostas97

Well-Known Member
ΜΙΑ τελευταιες ερευνες υυποστηριζουν ειναι αρκετη!!!

2 για σιγουρια :D

Εγω θα ξεκιναγα 2 και μετα απο καποιο διαστημα 1
 

manly_Man

Well-Known Member
Αδερφέ έψαξα και σε άλλες σελίδες σχετικά το θέμα μου. Οι περισσότεροι λένε αυτό που λες για τις παρενέργειες και λένε ότι με μια φορά θα έχει αποτελέσματα αλλά με ποιο αργούς ρυθμούς.
Θα έλεγα να ξεκινήσεις με 2 φορές τη μέρα μεχρι να σου δωσει το μέγιστο boost και αργότερα το γυρνας σε μια φορα τη μέρα για συντήρηση.
 

Mak39

Member
Το πρώτο διάστημα ξεκινά με 2 όπως γράφουν και τα παιδιά παραπάνω. Στην πορεία γυρνά το σε μια. Και με μια σίγουρα δουλεύει. Ίσως με δυο να παίρνεις ένα Boost παραπάνω. Σου μιλάω εκ πείρας 10 χρόνια.
 

"TNT"

Member
Σας ευχαριστώ όλους...... Θα ξεκινήσω από Δευτέρα 2 φορές την μέρα... Ευτυχώς έχω ακόμη αρκετές τρίχες αν και αδύναμες
Ελπίζω να δυναμώσουν ξανά
 

nine

Active Member
Εγω προτιμω να βαζω 1 φορα την μερα και παραπανω με 1μιση-2ml το πρωι ή πρωί απόγευμα. Μου προκαλει νιφαδες συνηθως η μινοξ οποτε μετα το βραδινο λουσιμο αποφευγω να βαλω οτιδηοτε αλλο στα μαλλια.

Οταν ξεκινησα μινοξ το 2017 για πρωτη φορα με 1 ml την ημερα (kirkland) το αποτελεσμα ηταν κατι παραπανω απο εντυπωσιακο. Σε 4-6 μηνες ειχα γυρισει σε norwood2 απο 3 με καταμαυρες τριχες ακομα και στους κροταφους. Ολοι με ρωτουσαν αν ειχα κανει μεταμοσχευση.

Δυστηχως τα αποτελεσματα κρατησαν περιπου 2 χρονια (μεχρι 2019 περιπου) οπου ηρθε η μειωση και τωρα ειμαι σε χειροτερο σταδιο απο οταν ξεκινησα την θεραπεια.

Εχω παρατηρησει οτι μαλλον κανει κυκλους η μινοξ με τις τριχες γιατι αλλες περιοδους το μαλλι ειναι σε καλυτερο επιπεδο και αλλες εχει εμφανη αραιωση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

"TNT"

Member
Εγω προτιμω να βαζω 1 φορα την μερα και παραπανω με 1μιση-2ml το πρωι ή πρωί απόγευμα. Μου προκαλει νιφαδες συνηθως η μινοξ οποτε μετα το βραδινο λουσιμο αποφευγω να βαλω οτιδηοτε αλλο στα μαλλια.

Οταν ξεκινησα μινοξ το 2017 για πρωτη φορα με 1 ml την ημερα (kirkland) το αποτελεσμα ηταν κατι παραπανω απο εντυπωσιακο. Σε 4-6 μηνες ειχα γυρισει σε norwood2 απο 3 με καταμαυρες τριχες ακομα και στους κροταφους. Ολοι με ρωτουσαν αν ειχα κανει μεταμοσχευση.

Δυστηχως τα αποτελεσματα κρατησαν περιπου 2 χρονια (μεχρι 2019 περιπου) οπου ηρθε η μειωση και τωρα ειμαι σε χειροτερο σταδιο απο οταν ξεκινησα την θεραπεια.

Εχω παρατηρησει οτι μαλλον κανει κυκλους η μινοξ με τις τριχες γιατι αλλες περιοδους το μαλλι ειναι σε καλυτερο επιπεδο και αλλες εχει εμφανη αραιωση
Καλησπέρα
Εγώ είμαι Norwood 2 και γι'αυτό ρώτησα πόσες φορές να βάζω μινοξ.
 

gerassis

Well-Known Member
Η μινοξιδιλη μενει στο δερμα 14-18 ωρες κατα μεσο ορο. Που σημαινει ότι αν θελεις 24 ωρες αυξημενη ροη οξυγονου στα τριχοθυλακια θελει 2 φορες τη μερα. Με την 1 φορα πετυχαινεις τα περισσότερα αλλα οχι 100%.
Τωρα στο δικο μου κεφάλι η μια με τις δυο φορες τη μερα εχει ορατη διαφορά. Πχ κατι χνουδια εμπρος που με τις 2 εφαρμογες μαυριζουν (μη φαντααστεις τπτ θεαματικο αλλα λογικα δινει καλα εκει που δεν μπορω να διακρινω) με την μια το χνουδι εμπρος δειχνει αδυναμο.
Εαν εχεις προβει η ειναι να προβεις σε μμ η χρηση της ειναι απαραιτητη και πριν και απο 15 μερες και μετα απο την επεμβαση για επιταχυνση της φύτρωσης. Η Φιναστεριδη εχει πολυ καλυτερα αποτελεσμαστα ιδιως σε μικρες ηλικιες αλλα εγω προσωπικα δε κανω χρηση
 
Μπλουζα