Μεταμόσχευση HST με αφαίρεση μέρους του τριχοθυλακίου : Γνωρίζει κανείς για αυτή τη νέα μέθοδο;

Pandora

New Member
Καλησπέρα στο φόρουμ, έπεσε το μάτι μου σε μια διαφήμιση για νέα μέθοδο εμφύτευσης HST, στην οποία μόνο ένα μέρος κάθε τριχοθυλακίου από τη δότρια αφαιρείται, και συνεχίζει να μεγαλώνει κανονικά. Τη βρήκα εδώ και αναρωτιέμαι αν την ξέρει κανείς ή την έχει δοκιμάσει, μιας και φαίνεται πολύ ελπιδοφόρα για όσους έχουν περιορισμένη δότρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Αυτή η "τεχνική" "αναπτύχθηκε" από τον Coen Gho και μόνο καινούρια δεν είναι αφού πρώτοπαρουσίαστηκε 10 χρόνια πριν με έντονη προωθηση της στα διάφορα φόρουμ.Τιποτα που να χρήζει ενδιαφέροντος ή προσοχης, πρόκειται για μια προσπάθεια του επιχειρηματία/γιατρού να διαφοροποιηθει από τον ανταγωνισμό μέσω της δημιουργίας στο μυαλό του καταναλωτή μιας διαφορετικής εικόνας,με άλλα λόγια scam,φιλικα
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτή η "τεχνική" "αναπτύχθηκε" από τον Coen Gho και μόνο καινούρια δεν είναι αφού πρώτοπαρουσίαστηκε 10 χρόνια πριν με έντονη προωθηση της στα διάφορα φόρουμ.Τιποτα που να χρήζει ενδιαφέροντος ή προσοχης, πρόκειται για μια προσπάθεια του επιχειρηματία/γιατρού να διαφοροποιηθει από τον ανταγωνισμό μέσω της δημιουργίας στο μυαλό του καταναλωτή μιας διαφορετικής εικόνας,με άλλα λόγια scam,φιλικα
Κάτσε ... Άρα ψεύδεται και απροκάλυπτα.... Άμα σου λέει ο άλλος εγώ δεν παίρνω την τρίχα από την ρίζα αλλά την κόβω μια έχεις και δοτρια και σου βάζω στην ληπτρια τι είναι αυτό ;
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Δυστυχώς πολλοί τέτοιοι απατεώνες ποντάρουν στο γεγονός ότι κανείς δεν θα τους κυνηγήσει.

Είναι μικρή πιάτσα, οι υποψιασμένοι πάμε σε συγκεκριμένα μαγαζιά και οι αδιάβαστοι συνήθως πιάνονται κοροϊδα και νιώθουν τύψεις, ενοχές, ντροπή, δεν οργανώνεται κανένας να κινηθεί νομικά (και όποιος πάει να ξεκινήσει, συνήθως εξαγοράζεται) γι'αυτό και επιβιώνουν τέτοιες μαρκετίστικες απάτες.

Ή αυτό, ή στα 'ψιλά γράμματα' φροντίζουν να βγάζουν την ουρίτσα τους έξω, οπότε αν πάει κανείς να τα δει πιο σοβαρά, διαβάζει ιδιοίς όμμασι πως είναι κλασσική FUE.
 

piros75

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φόρουμ, έπεσε το μάτι μου σε μια διαφήμιση για νέα μέθοδο εμφύτευσης HST, στην οποία μόνο ένα μέρος κάθε τριχοθυλακίου από τη δότρια αφαιρείται, και συνεχίζει να μεγαλώνει κανονικά. Τη βρήκα εδώ και αναρωτιέμαι αν την ξέρει κανείς ή την έχει δοκιμάσει, μιας και φαίνεται πολύ ελπιδοφόρα για όσους έχουν περιορισμένη δότρια.
Αγαπητέ πουλούν φύκια για μεταξωτές κορδέλες... όταν ο Dr. Gho έκανε έναν μικρό χαμούλι με όλο αυτό, υπήρχε ενθουσιασμός, ωστόσο ποτέ δεν κατάφερε να το αποδείξει, ούτε στην πράξη, ούτε βεβαίως με έγκριτες επιστημονικές δημοσιεύσεις και το δοκίμασαν και όλοι οι "μεγάλοι" της εποχής.... κανένας μα κανένας δεν είδε πραγματικό αποτέλεσμα, παρά μειωμένη φυτρωτικότητα των "διχοτομημένων" μοσχευμάτων που έμπαιναν στη λήπτρια και έτσι κάπου στα μέσα της δεκαετίας του 10 το εγκατέλειψαν όλοι. Συνεπώς θα έλεγα ότι ακόμα και αν όντως δεν κάνει απλή FUE αλλά "διχοτόμηση" τριχοθυλακίων να το αποφύγεις γιατί σίγουρα θα έχεις μειωμένη φύτρωση...
 

Haris73

New Member
Εγώ έκανα μεταμόσχευση με αυτή τη μέθοδο και είχε ένα πολύ φυσικό αποτέλεσμα. Μου την παρουσίασαν και την κατάλαβα. Ένα χρόνο μετά και δεν έχω καμία ουλή στη δότρια περιοχή. Μοιάζει όπως πριν κάνω τίποτα!! Άλλωστε εφαρμόζεται και στις μεγαλύτερες χώρες της Ευρώπης με μεγάλη επιτυχία, όπως μου είπαν φίλοι μου που μένουν εκεί.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Καλωσήρθες στο σάιτ, συναγωνιστή Χάρη. Πιστεύω θα ήταν εξαιρετική ιδέα να έκανες μια αναλυτική παρουσίαση της μεταμόσχευσής σου, προκειμένου να δούμε όλοι το πριν και το μετά, καθώς η αξιοπιστία ενός γιατρού ή μιας κλινικής, χτίζεται ακριβώς επάνω στα συνεπή και επιτυχημένα περιστατικά τους.
 

aeratos28

Just aeratos
Κάνε και ένα ξύρισμα στη δοτρια με κουρευτική μηχανή χωρίς σκάλα ,να δούμε το πριν και μετά της δοτριας ,να δούμε αν έχει η όχι σημάδια..γτ αν νομίζεις ότι με κανονικό μήκος μαλλιού μπορείς να καταλάβεις για σημάδια,να σου πω ότι τα έχεις μπερδεμένα λιγάκι..όλοι,με κανονικά μαλλιά,δεν έχουν σημαδια..μόλις ξυρίσεις το κεφάλι όμως .......
Εγώ έκανα μεταμόσχευση με αυτή τη μέθοδο και είχε ένα πολύ φυσικό αποτέλεσμα. Μου την παρουσίασαν και την κατάλαβα. Ένα χρόνο μετά και δεν έχω καμία ουλή στη δότρια περιοχή. Μοιάζει όπως πριν κάνω τίποτα!! Άλλωστε εφαρμόζεται και στις μεγαλύτερες χώρες της Ευρώπης με μεγάλη επιτυχία, όπως μου είπαν φίλοι μου που μένουν εκεί.
 

Bigk

Well-Known Member
Καλωσήρθες στο σάιτ, συναγωνιστή Χάρη. Πιστεύω θα ήταν εξαιρετική ιδέα να έκανες μια αναλυτική παρουσίαση της μεταμόσχευσής σου, προκειμένου να δούμε όλοι το πριν και το μετά, καθώς η αξιοπιστία ενός γιατρού ή μιας κλινικής, χτίζεται ακριβώς επάνω στα συνεπή και επιτυχημένα περιστατικά τους.
Είσαι όμως.... σατανάς
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Εγώ έκανα μεταμόσχευση με αυτή τη μέθοδο και είχε ένα πολύ φυσικό αποτέλεσμα. Μου την παρουσίασαν και την κατάλαβα. Ένα χρόνο μετά και δεν έχω καμία ουλή στη δότρια περιοχή. Μοιάζει όπως πριν κάνω τίποτα!! Άλλωστε εφαρμόζεται και στις μεγαλύτερες χώρες της Ευρώπης με μεγάλη επιτυχία, όπως μου είπαν φίλοι μου που μένουν εκεί.
Δηλαδή έχεις φίλους "στις μεγαλύτερες χώρες της Ευρώπης" και έχουν γνώση μάλιστα των τεχνικών μεταμόσχευσης μαλλιών!
Οι φίλοι
Που μένουν εκεί !

Μπράβο ρε φίλε
επιτέλους
Να και ένας να μας βοηθήσει να κατέβουμε από τα γαϊδούρια.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Μην είσαι καννίβαλος ρε Τζώρτζη. Κι έμενα κάτι έμπιστοι φίλοι (Σουαζηλάνδη και Κουάλα Λουμπούρ αντίστοιχα) μου είπαν πως αν τρίβω στάχτη με αίμα σκορπιού στην καράφλα, μπορεί να δω ως και 130% επανέκφυση. Ε λοιπόν, το ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΕ. Φωτογραφίες ζητάνε μόνο τα άπιστα ντουγάνια. Άμα πια.
 

Haris73

New Member
Τι λέτε; Σιγά μη ξυρίσω το κεφάλι μου τώρα που έβγαλα μαλλιά! Εγώ την εμπειρία μου έγραψα. Τώρα αν εσείς θέλετε να σφάζεστε για τους ανταγωνιστές σας, πρόβλημά σας
 

aeratos28

Just aeratos
Ότι τώρα εσύ ,κατάλαβες αυτό που σου παρουσίασαν,αλλά από αυτό που σου είπα εγώ,κατάλαβες αυτό που έγραψες..ότι σου είπα να ξυρίσεις το κεφάλι πάνω.... Ρε haris,κάνε μας τη χάρη λέω εγώ..με τις παπατζες που μπαίνετε και γράφετε εδώ μέσα..λες και είμαστε τπτ χθεσινοι..εδώ ,για να πείσεις ,πρέπει να βάλεις φωτό πριν ,κατά τη διάρκεια και το τελικό αποτέλεσμα..όλα τα άλλα είναι μαλακίες..αυτά τα φτηνιαρικα που λες και με τον τρόπο που τα λες ,τα έχουμε δει πολλά χρόνια να τα λένε ..
Τι λέτε; Σιγά μη ξυρίσω το κεφάλι μου τώρα που έβγαλα μαλλιά! Εγώ την εμπειρία μου έγραψα. Τώρα αν εσείς θέλετε να σφάζεστε για τους ανταγωνιστές σας, πρόβλημά σας
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ελπίζω να μην υπάρχει άνθρωπος που να πιστεύει αλήθεια ότι η αναγεννηση δοτριας είναι κάτι εφικτό και πέσει στην παγίδα διαφόρων τέτοιων επιτηδειων.
In situ splitting πολύτριχων,αυτό είναι που καταφέρνει αυτή η "τρομερή" "τεχνολογία",στην ουσία αφαιρεί πχ μια τρίχα από ένα τριτριχο της δότριας, την φυτεύει στην ληπτρια και η δότρια φαίνεται ανέγγιχτη αφού έχουν μείνει πίσω άλλες 2 τρίχες.Και αυτό μας το πουλάει σαν αναγεννηση δοτριας.Scam
 
Μπλουζα