AlexXXX, FUE, 3900g, 16/4/2020

nucky

Active Member
Τελικά κανείς δεν το γνώριζε ... Και υποτίθεται οτι ισχύει εδώ και δύο εβδομάδες... Με τέτοιο βομβαρδισμό ειδήσεων και ενώ όλοι περιμένουν την έναρξη της χαλάρωσης των μέτρων , η έναρξη έγινε την μεγάλη εβδομάδα χωρίς να πάρει κανείς χαμπάρι :eek:...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexXXX

Active Member
Εγώ το μόνο που σκέφτομαι αφού τηρηθηκαν όλα τα απαραίτητα κ όλα πήγαν καλά, είναι να μπορούσα να το είχα κάνει πριν την απαγόρευση έτσι ώστε τώρα θα είχαν περάσει σχεδόν δύο μήνες ...
Τώρα δεν έχω καμία ενόχληση το πρήξιμο έφυγε σχεδόν κ έχω κάνει τα πρώτα λουσιματα πολύ προσεκτικά σύμφωνα με τις οδηγίες της κλινικής...
 

Συνημμένα

  • IMG_20200429_145011.jpg
    IMG_20200429_145011.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 489
  • IMG_20200429_145037.jpg
    IMG_20200429_145037.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 499
  • IMG_20200429_172312.jpg
    IMG_20200429_172312.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 507
  • IMG_20200430_183714.jpg
    IMG_20200430_183714.jpg
    652.2 KB · Προβολές: 501

alexXXX

Active Member
δεν έχεις καμία φώτο πριν την επέμβαση πανοραμική?
Με τράβηξαν στην κλινική κ θα μου τις στείλουν όταν τις πάρω θα ανεβάσω .πάντως ήμουν άδειος πίσω απ'το τσουλουφακι κ μέχρι πίσω με ένα μικρό κομμάτι πάνω απ'τις γέφυρες...
 

alexXXX

Active Member
Γεια σας παίδες !
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν το κάπνισμα μπορεί να επηρεάσει αρνητικά τόσο πολύ το αποτέλεσμα μιας μεταμόσχευσης?
Ο γιατρός που ρώτησα μου είπε απλά να το ελάττωσω όσο μπορώ αλλά διαβάζω στο ίντερνετ πολύ χειρότερα κ αγχώθηκα λίγο ....
 

Georgie

Well-Known Member
Γεια σας παίδες !
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν το κάπνισμα μπορεί να επηρεάσει αρνητικά τόσο πολύ το αποτέλεσμα μιας μεταμόσχευσης?
Ο γιατρός που ρώτησα μου είπε απλά να το ελάττωσω όσο μπορώ αλλά διαβάζω στο ίντερνετ πολύ χειρότερα κ αγχώθηκα λίγο ....
Δε νομίζω να επηρεάζει, απο τη δίκη μου εμπειρία . Προσωπικά δε καπνίζω πολυ , αλλα το πρωτο καιρο μετα τη μεταμοσχευση ενα πακέτο την ημέρα έκανα . Καλο ειναι γενικά να το κοψεις για την υγεια σου όμως.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γεια σας παίδες !
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν το κάπνισμα μπορεί να επηρεάσει αρνητικά τόσο πολύ το αποτέλεσμα μιας μεταμόσχευσης?
Ο γιατρός που ρώτησα μου είπε απλά να το ελάττωσω όσο μπορώ αλλά διαβάζω στο ίντερνετ πολύ χειρότερα κ αγχώθηκα λίγο ....
Ρε χαλάρωσε πια .....μην τρελενεσαι.... Κάνε υπομονή αυτό το καλοκαίρι και μετά αρχίζουν τα ωραία...
 

tol

Well-Known Member
Γεια σας παίδες !
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν το κάπνισμα μπορεί να επηρεάσει αρνητικά τόσο πολύ το αποτέλεσμα μιας μεταμόσχευσης?
Ο γιατρός που ρώτησα μου είπε απλά να το ελάττωσω όσο μπορώ αλλά διαβάζω στο ίντερνετ πολύ χειρότερα κ αγχώθηκα λίγο ....
Φιλε μου, μακαρι ενα απο τα θετικα που θα σου φερει η μεταμοσχευση (εκτος φυσικα των μαλλιων) να ειναι το κοψιμο του τσιγαρου.

Μακαρι να σε "γεμισει" αγχος για το αποτελεσμα και να σε αναγκασει (ακομη και χωρις τη θεληση σου) να κοψεις αυτη τη βλαβερη συνηθεια.

Μακαρι να φοβηθεις για την επιτυχια της μεταμοσχευσης και να κάνεις το καλυτερο δωρο στον εαυτο σου...να τον απαλλαξεις απο τον εθισμο σε βλαβερες ουσιες και να υιοθετησεις εναν πιο υγιεινο τροπο διαβιωσης.

Σου ευχομαι καλη συνεχεια!
 

alexXXX

Active Member
10η μέρα βάζω λίγη περισσότερη πίεση στα δάχτυλα σιγά σιγά στο λούσιμο σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού και τα κακαδακια φεύγουν συνέχεια πιστεύω σε καμία βδομάδα να έχει καθαρίσει τελείως
 

Συνημμένα

  • IMG_20200504_144522.jpg
    IMG_20200504_144522.jpg
    706.5 KB · Προβολές: 492

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexXXX

Active Member
Ε μόνο αν τα βγάζω μόνος μου αλλά μέρα με την μέρα βλέπω ξεραίνονται άρα θα φύγουν γρήγορα πιστεύω
 

paulakos266

Active Member
Να τα μουλιάσεις με πολύ νερό τουλάχιστον μισή ώρα ετσι εκανα κ γω την 11η μέρα φύγαν όλα και καθάρισα βαλε ποιο πολυ δυναμη
 

piros75

Well-Known Member
μούλιασέ τα και τρίψε με κυκικές κινήσεις να φύγουν 10 μέρες πάνω τα κακάδια είναι πολλές.
 

alexXXX

Active Member
Δύο βδομάδες μετά την επέμβαση κ το παράξενο είναι ότι δεν έχω δει να πέφτουν κ πολλές τρίχες ίσα ίσα π έχουν αρχίσει κ μακραίνουν σαν να ήταν πάντα εκεί ...
 

alexXXX

Active Member
Κάτι έχει γίνει κ δεν ανεβάζει τις φωτό ο σέρβερ...
Λέει, the uploaded file is tοo large for the server to process... περίεργο γιατί όλες τις φωτό έτσι τις ανέβαζα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Όλοι έτσι νομίζαμε . Θα αδειασεις για κανά δίμηνο , λίγες ειναι που θα μείνουν περήφανες , αυτο ειναι το φυσιολογικο .
 

snowtolis

New Member
Φιλε μου μπραβο πολυ ωραια δουλεια φενεται να εγινε!!! Ποια ειναι αυτη η κλινικη γιατι ενδιαφερομαι και εγω
 
Μπλουζα