Papakos, FUE, 3539g, 9-10/11/20

Georgie

Well-Known Member
Εχεις διαβει δυο φορες το κατωφλι της εκκλησιας, "αθεοφοβε" ( :D :D ) Γιωργο, και δινεις συγχαρητηρια στους ανυπαντρους!!! Τη δολια τη μανα μας που θα πεθανει με τον καημο οτι ο κανακαρης της (47 χρονων) θα μεινει ανυπαντρος, δεν τη λυπασαι;
Τι εκκλησία
Σε ξενοδοχεία την έκανα τη πατάτα .
Τον πρώτο στο Manchester και τον δεύτερο στο San Sebastian.
Καλά καημο μπορεί να έχετε εσείς
Αλλά εκείνος περνάει ζάχαρη να ξέρεις
Που ξέρεις αλλά δε λες
:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Τον γιατρο δε τον ηξερα καν.. νομιζω ηταν στην dhi κ τωρα δουλευει μονος του.. εκανε γνωστος μου εκει τον ειδα απο κοντα φανηκε καλη κ προσεγμενη δουλεια του ειπα να μπει στο φορουμ να παρουσιασει δεν ηθελε.. τιμη 1 ευρω το γκραφτ!..θα δειξει γιατι εχει σουπερ τιμη κ φαινεται τουλαχιστον αξιοπιστος γιατρος.. Κ το λεω εγω που τους κραζω τους ελληνες ιατρους μεταμοσχευσης οσοι με ξερουν κ εξακολουθω..
 

aeratos28

Just aeratos
.δεν μπορώ να κάτσω να θυμηθώ τώρα ένα ένα να τα απαντήσω ..το αν το βλέπεις σαν λειτούργημα φίλε tol μπράβο σου αλλά να σε προσγειωσω στην πραγματικότητα του 90% των δασκάλων καθηγητών που δεν το βλέπουν έτσι .έχω κάνει και εγώ μαθητής τελειωσα το 2004 το σχολείο και δεν μου έρχεται στο μυαλό κάποιος που ασχολιόταν να μορφώσει κάποιο παιδί..για τυχόν παραπάνω ερωτήσεις οι απαντήσεις στη συντριπτική τους πλειοψηφία των καθηγητών ειδικά ήταν θα τα κάνετε μετά στο φροντιστήριο..έχω άλλη άποψη λοιπόν και με το οποιοδήποτε παράδειγμα σου η γνώμη μου δεν αλλάζει όπως φυσικά και η δική σου.εγω θεωρώ λοιπόν τους δασκάλους και καθηγητές στο δημόσιο πολύ καλά πληρωμένους ,με πολύ λίγη εργασία..καθαρή δουλειά όχι πάνω από 6 μήνες ,σχεδόν μηδενική εφορια,με αφορολογητα τα 8500€ με ελεύθερα απογεύματα σκ,καλοκαίρια όλα..βεβαίως για αυτή την εργασία τα 1000-1300€ είναι υπεραρκετά.επισης το ότι σπούδασες 10 χρόνια δική σου επιλογή ήταν και επίσης δική σου επιλογή ήταν να μπεις και στο δημόσιο..ας ιδιώτευες όπως άλλοι με φροντιστήρια για μεγαλύτερες απολαβές..όπως και οι γιατροί..ας πούμε ένας γιατρός χωρίς ιατρείο δικό του που μπαίνει στο δημόσιο δεν παίρνει περισσότερα από εσένα..και δεν συγκρίνεται ο κόπος σπουδών και οι σπουδές γενικά ενός γιατρου με ενός δασκάλου..κλάσης ανώτερο επίπεδο..δλδ αυτοί πόσα θα έπρεπε να παίρνουν?μην ξεχνάμε και σε ποια χώρα είμαστε και τι δυνατότητες έχει η οικονομία..μαζεύει φόρους από ιδιωτικό τομέα εξαθλιωμένο με μισθούς 600-700€ για να πληρώνει τους μισθούς και τις συντάξεις του δημοσίου γιατί κάτι άλλο σαν κράτος δεν παρέχει στους φορολογούμενους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Τον γιατρο δε τον ηξερα καν.. νομιζω ηταν στην dhi κ τωρα δουλευει μονος του.. εκανε γνωστος μου εκει τον ειδα απο κοντα φανηκε καλη κ προσεγμενη δουλεια του ειπα να μπει στο φορουμ να παρουσιασει δεν ηθελε.. τιμη 1 ευρω το γκραφτ!..θα δειξει γιατι εχει σουπερ τιμη κ φαινεται τουλαχιστον αξιοπιστος γιατρος.. Κ το λεω εγω που τους κραζω τους ελληνες ιατρους μεταμοσχευσης οσοι με ξερουν κ εξακολουθω..
Πώς ήταν η δουλειά του κ.Τιρκαλά στο φίλο σου?
Πες μας μερικά πράγματα.
 

Xristos87

Well-Known Member
Τον γιατρο δε τον ηξερα καν.. νομιζω ηταν στην dhi κ τωρα δουλευει μονος του.. εκανε γνωστος μου εκει τον ειδα απο κοντα φανηκε καλη κ προσεγμενη δουλεια του ειπα να μπει στο φορουμ να παρουσιασει δεν ηθελε.. τιμη 1 ευρω το γκραφτ!..θα δειξει γιατι εχει σουπερ τιμη κ φαινεται τουλαχιστον αξιοπιστος γιατρος.. Κ το λεω εγω που τους κραζω τους ελληνες ιατρους μεταμοσχευσης οσοι με ξερουν κ εξακολουθω..
φιλε.μπορεις να με.φερεις σε επαφη με.τον φιλο σ π εκανε μ.μ. ;; σκεφτομαι να κανω και εγω ομως πρωτα θελω να μιλησω με καποιον π ηδη εχει κανει στον συγκεκριμενο γιατρο. να τον δω απο κοντα, να του μιλησω, να πιασω το μαλλι καταλαβαίνεις...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε παιδιά σοβαρευτείτε...στο νήμα του παιδιού θα λύσουμε το θέμα των ε9 των γιατρών ; Μήπως του έχετε διαλύσει την παρουσίαση του ; κάντε το ξεχωριστό νήμα αν είναι .....
Υγ: σιγά μην λυπηθούμε τους γιατρούς μμ που πεινάνε...όσοι τους λυπούνται φεύγοντας από το ιατρείο τους ας τους αφήνουν τιπς κάτι παραπάνω από τα συμφωνηθέντα... :p μην τρελαθουμε τώρα !
 
  • Like
Reactions: spi

Nik.Mos

Well-Known Member
.δεν μπορώ να κάτσω να θυμηθώ τώρα ένα ένα να τα απαντήσω ..το αν το βλέπεις σαν λειτούργημα φίλε tol μπράβο σου αλλά να σε προσγειωσω στην πραγματικότητα του 90% των δασκάλων καθηγητών που δεν το βλέπουν έτσι .έχω κάνει και εγώ μαθητής τελειωσα το 2004 το σχολείο και δεν μου έρχεται στο μυαλό κάποιος που ασχολιόταν να μορφώσει κάποιο παιδί..για τυχόν παραπάνω ερωτήσεις οι απαντήσεις στη συντριπτική τους πλειοψηφία των καθηγητών ειδικά ήταν θα τα κάνετε μετά στο φροντιστήριο..έχω άλλη άποψη λοιπόν και με το οποιοδήποτε παράδειγμα σου η γνώμη μου δεν αλλάζει όπως φυσικά και η δική σου.εγω θεωρώ λοιπόν τους δασκάλους και καθηγητές στο δημόσιο πολύ καλά πληρωμένους ,με πολύ λίγη εργασία..καθαρή δουλειά όχι πάνω από 6 μήνες ,σχεδόν μηδενική εφορια,με αφορολογητα τα 8500€ με ελεύθερα απογεύματα σκ,καλοκαίρια όλα..βεβαίως για αυτή την εργασία τα 1000-1300€ είναι υπεραρκετά.επισης το ότι σπούδασες 10 χρόνια δική σου επιλογή ήταν και επίσης δική σου επιλογή ήταν να μπεις και στο δημόσιο..ας ιδιώτευες όπως άλλοι με φροντιστήρια για μεγαλύτερες απολαβές..όπως και οι γιατροί..ας πούμε ένας γιατρός χωρίς ιατρείο δικό του που μπαίνει στο δημόσιο δεν παίρνει περισσότερα από εσένα..και δεν συγκρίνεται ο κόπος σπουδών και οι σπουδές γενικά ενός γιατρου με ενός δασκάλου..κλάσης ανώτερο επίπεδο..δλδ αυτοί πόσα θα έπρεπε να παίρνουν?μην ξεχνάμε και σε ποια χώρα είμαστε και τι δυνατότητες έχει η οικονομία..μαζεύει φόρους από ιδιωτικό τομέα εξαθλιωμένο με μισθούς 600-700€ για να πληρώνει τους μισθούς και τις συντάξεις του δημοσίου γιατί κάτι άλλο σαν κράτος δεν παρέχει στους φορολογούμενους.
Επισης ζουμε σε μια χωρα που το μεγαλυτερο μερος των δημοσιων κονδυλιων και των χρηματοδοτησεων παει σε αγορα αμυντικων εξοπλισμων με προσχημα την εθνικη ασφαλεια,αγνοωντας οτι ο μεγαλυτερος βαθμος αλλοτροιωσης της προκυπτει απο τον κατακερματισμο του εκπαιδευτικου συστηματος και εν γενει της κοινωνιας.
Ενας γιατρος αξιζει ακριβως οσο και ενας δασκαλος.Και οι δυο θα πρεπει να αμοιβονται το ιδιο,και για τους δυο ο μισθος θα επρεπε να ειναι υψηλοτερος απο τους μισθους ολων των δημοσιων υπαλληλων.Μην ξεχνας οτι και ο γιατρος απο δασκαλο μορφωθηκε.
Σε δημοσιο σχολειο ησουν αν επιτρεπεται;Θυμαμαι και εγω ειχα καποιους συμμαθητες που φεραν τις ιδιες αποψεις και θα ελεγα δεν ειχαν και την καλυτερη αποψη για το σχολειο και κατ επεκταση για τον θεσμο της εκπαιδευσης.
Η κριση ποτε δεν ηταν μονο οικονομικη αλλα πρωτιστως κοινωνικη .Αυτο βγαζει ματι πλεον,οπως και ο απαξιωτικος λαικισμος και ο πληρης ενστερνισμος του απο ενα μεγαλο κομματι της κοινωνιας
 

aeratos28

Just aeratos
Αδερφέ άλλα λόγια να αγαπιόμαστε ..χωρίς ειρωνία στα λέω..τα πχ που δινεις είναι άκυρα..τι πάει να πει και ο γιατρός από δάσκαλο μορφώθηκε?το θεωρώ απαράδεκτο και γελοίο αυτό τον ισχυρισμό..όχι εσένα για να μην παρεξηγιομαστε..μου θυμίζεις έναν περιβαλλοντολόγο δάσκαλο που είχαμε ο οποίος έλεγε πως αν δεν υπήρχαμε εμείς να λειτουργεί το περιβάλλον σωστά δεν θα υπήρχε και ο γιατρός να μπορεί να λειτουργήσει αυτός ώστε κάνει καλά τη δουλειά του άρα εμείς είμαστε σημαντικότεροι όλων αυτών...και τον κοιταγαμε όλοι χωρίς να του απαντάμε και φαντάζεσαι με τι βλέμμα..σε δημόσιο πήγαινα ναι..πας αλλού την κουβέντα ενώ μιλάμε για ώρες εργασίας και αποδοχές..όλα τα άλλα είναι περιττα.
 

Georgie

Well-Known Member
Τωρα πως γινεται και συμφωνώ και με τους δυο σας !
Τωρα που απάντησε και ο Makis Καντο και με τους 3 σας !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harry

New Member
Γεια σας παιδια,

Θα συμμετασχω κι εγω στη συζητηση καθως εκανα fue 2100 grafts ατον Τυρκαλα στις 7/11/20, ημερα Σαββατο (πρωτη μερα καραντινας) με ραντεβου που ηταν κλεισμενο 1 μηνα πριν λογω του οτι δεν ειχε ραντεβου νωριτερα. Η τιμη που πληρωσα ηταν 2500 €. Ειχα παρει προσφορα απο Αναστασακη (τιμη ΑΝΩ της ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΣ αλλα για 2600-2700 grafts) και απο AHC (3800 € για 2500 grafts).
Ο λογος που γραφω ειναι οτι για εμενα, παροτι ηθελα να κανω μμ, ηταν κεφαλαιωδους αξιας το θεμα τιμη και ηθελα να βρω κατι μεταξυ 2000 και 3000 € (καθως το προβλημα μου ηταν φυσικα μεγαλο στα ματια μου, αλλα δεν αξιζε παραπανω απο την προαναφερθεισα τιμη για εμενα) . Μετα τις επισκεψεις για προσφορα απογοητευτηκα (τι απογοητευτηκα, ΜΟΥΔΙΑΣΑ ολοκληρος) μετα την τιμη του Αναστασακη, και αποκαρδιωθηκα μετα την αντιμετωπιση της AHC καθως με ειδαν κοπελες που εικαζω πως δεν ηταν γιατροι (ηταν πολυ νεες) και με αντιμετωπισαν καθαρα σαν προιον (δεν αγγιξαν το κεφαλι μου καν, και μου ειπαν θελεις 2500 τριχοθυλλακια, 3800 € - τελος).
Αν δεν υπηρχε ο Τυρκαλας δεν θα εκανα το βημα. Και γραφω τις ανωτερω πληροφοριες για αλλους σαν εμενα που απογοητευτηκαν. Θα αναφερθω ομως εκτενεστερα στο τελος της εβδομαδας που σκοπευω να σας κανω παρουσιαση της δικης μου περιπτωσης. Μεχρι τοτε χαιρετω..
 

veg

Active Member
καλη επιτυχια στο φιλο και πολυ καλες φωτο και παρουσιαση . Να ρωτησω , αυτα τα 'κακαδακια ' που φαινονται δεν ειναι για καθε μοσχευμα ? Εννοω τα κακαδακια αν τα μετρησει καποιος προφανως βγαζουν λιγοτερο αριθμο απο τα μοσχευματα που μπηκαν . Ομως δεν αντιστοιχει σε ενα μοσχευμα , απλα ειναι η 'πληγη ' της καθε περιοχης . Σωστα ?
 

vlafo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία στο φίλο,ο γιατρός φαίνεται σοβαρός όπως έχουμε επισημάνει.
7k για 2600g στον κ Αναστασάκη είναι εκ των πραγμάτων εκτός πραγματικότητας.
Αλλά είπαμε φθηνές μμ δεν γίνονται από τη συγκεκριμένη κλινική.

Φίλε μου φωτογραφίες που έχεις βάλει?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Papakos

Member
Καλημέρα,
μια βδομάδα μετά. Η δότρια επουλώνεται αλλά η αλήθεια είναι ότι ακόμα ενοχλεί αρκετά. Ειδικά όταν ξαπλώνω - πολλές τρύπες-Εχω αρχίσει λούσιμο 2 φορές τη μέρα από την Παρασκεύη.
IMG_2073.jpeg IMG_2074.jpeg IMG_2075.jpeg IMG_2076.jpeg IMG_2078.jpeg
 

Papakos

Member
καλη επιτυχια στο φιλο και πολυ καλες φωτο και παρουσιαση . Να ρωτησω , αυτα τα 'κακαδακια ' που φαινονται δεν ειναι για καθε μοσχευμα ? Εννοω τα κακαδακια αν τα μετρησει καποιος προφανως βγαζουν λιγοτερο αριθμο απο τα μοσχευματα που μπηκαν . Ομως δεν αντιστοιχει σε ενα μοσχευμα , απλα ειναι η 'πληγη ' της καθε περιοχης . Σωστα ?
Ευχαριστώ για τις ευχές.
Τα 'κακαδάκια΄είναι απο το αίμα που βγαίνει απο την εισαγωγή του κάθε μοσχεύματος. Σε μερικές περιπτώσεις βγαίνει ''αρκετό'' και σχηματίζει αυτά που φαίνονται. Σε άλλες βγαίνει λιγότερο και δεν είναι τόσο ορατά.
 

manly_Man

Well-Known Member
Καλή επιτυχία στο φίλο,ο γιατρός φαίνεται σοβαρός όπως έχουμε επισημάνει.
7k για 2600g στον κ Αναστασάκη είναι εκ των πραγμάτων εκτός πραγματικότητας.
Αλλά είπαμε φθηνές μμ δεν γίνονται από τη συγκεκριμένη κλινική.

Φίλε μου φωτογραφίες που έχεις βάλει?
Ανω της τριπλασιας του ειπε ο Αναστασακης απο οτι ο Τυρκαλας..δηλαδη γυρω στα 8000 ευρω.

Το ερωτημα ειναι: Η τιμη που του ειπε ηταν ανω της τριπλασιας, το αποτελεσμα που θα επαιρνε θα ηταν ανω του τριπλασιου; σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση....Αρα βγαλτε τα συμπερασματα σας....

Υ.Γ. Αναμενουμε την παρουσιαση σου @Harry
 

vlafo

Well-Known Member
Ανω της τριπλασιας του ειπε ο Αναστασακης απο οτι ο Τυρκαλας..δηλαδη γυρω στα 8000 ευρω.

Το ερωτημα ειναι: Η τιμη που του ειπε ηταν ανω της τριπλασιας, το αποτελεσμα που θα επαιρνε θα ηταν ανω του τριπλασιου; σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση....Αρα βγαλτε τα συμπερασματα σας....

Υ.Γ. Αναμενουμε την παρουσιαση σου @Harry
Ναι σωστό απλά υπολόγισα φαντάσου με 2.5€ αλλά τελικά είναι πολύ πιο πάνω (τα g περισσότερα όμως).
Τα κλασσικά 3€.
Το πρόβλημα είναι το εξής:
Το ακριβό ο Έλληνας όταν δει την ποιοτική διαφορά το πληρώνει,εμένα αυτό μου λέει η εμπειρία μου.Βάζω παράδειγμα τον εαυτό μου.
Αν είχε αποτελέσματα Lorenzo άνετα του τα έδινα γιατί τα άξιζε και δεν θα έτρεχα στο εξωτερικό αν πάω τελικά..
Και πιστεύω οι περισσότεροι,θα στερούνταν από κάτι άλλο και θα το κάνανε.
Το κωμικοτραγικό της υπόθεσης είναι ότι το πιστεύει κιόλας και με στόμφο το διαλαλεί ότι φθηνές μμ δεν δίνει.
Όσο υπάρχουν αμαθείς και άσχετοι αυτοί θα επιβιώνουν.
Παρόλο που το τονίζω για μια ακόμα φορά είναι καλός γιατρός,ίσως ο καλύτερος στην Ελλάδα και έχει πολλά συν,αλλά τα αρνητικά του είναι πολύ δυνατά για να σε πείσει,τουλάχιστον τους γνώστες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
3 ευρω το graft ειναι αδιανοητο για οποιαδηποτε κλινικη στην Ελλαδα . Κατσε να δω το ημερολογιο μηπως γραφει 2004 .
Ενα αλλο σχολιο ειναι πως ο νεος γιατρος εχει ζητηση που αυξανεται , μας λεει πανω το παιδι πως ειχε αναμονη 1 μηνα για το ραντεβου του.
Αναρωτιεμαι ποσα χρονια κανει ο γιατρος μεταμοσχευσεις . Αν υπολογισα σωστα νομιζω 4 χρονια .
 
Μπλουζα