Μασάζ, συσκευες μασαζ,αιματωση

MariosOik

Active Member
Παιδιά καλημέρα, δεν θέλω να βγω εκτός θέματος απλά νομίζω ότι είναι το σωστό νήμα για να κάνω την ερώτηση που θέλω και να μην κουράζω γενικά με ερωτήσεις άτομα ξανά και ξανά. Αναφορικά με το χτένισμα, εγώ τόσο καιρό αναρωτιέμαι αν τα στενά δόντια στην χτένα ή το χτένισμα στο τσουλούφι στο οποίο γαντζώνεται και τραβιούνται οι τρίχες με αποτέλεσμα να πονάει κάνει κακό. Πάντα γίνεται αυτό δεν ξέρω ίσως είναι μπλεγμένα, με αποτέλεσμα μετά τον πόνο από το τράβηγμα να νιώθω μία αύξηση της θερμοκρασίας στην περιοχή εκεί. Ο πόνος και το σκάλωμα της χτένας γίνεται ακόμα μεγαλύτερος και χειρότερος όταν έχω βάλει μίνοξ το βράδυ γιατί τα μαλλιά κολλημένα και κοκκαλωμένα αναγκαστικά με τη χτένα τραβιούνται και πονάνε για να χωριστούν. Αν μπορείτε απαντήστε μου αυτό, δηλαδή πόσο επιβλαβής είναι τέτοιου είδους χτένισμα για τα μαλλιά και αν ουσιαστικά χρησιμοποιώ λάθος χτένα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
το εχω ξανα αναφερει σε αλλο νημα...οταν ξεκινησα αυτην την "θεραπεια"ειχα την ελπιδα οτι θα χασει σε αποδοση και θα την παρατησω,επειδη ειναι κουραστικη,ειδικα μετα απο πολλους μηνες.
την πατησα...ακομα δουλευει και μαλιστα το ιδιο καλα με τον πρωτο μηνα.
επειδη με κουρασε μια η 2 μερες την εβδομαδα δεν κανω καθολου,και την επομενη μερα εχω τριχοπτωση,τις υπολοιπες δεν εχω σχεδον καθολου.
τα σπυρακια που ανεφερα πριν κανεναν μηνα τελικα ειναι απο την παυση ξανα ξεκινα που κανω τελευταια

MariosOik

Active Member
το εχω ξανα αναφερει σε αλλο νημα...οταν ξεκινησα αυτην την "θεραπεια"ειχα την ελπιδα οτι θα χασει σε αποδοση και θα την παρατησω,επειδη ειναι κουραστικη,ειδικα μετα απο πολλους μηνες.
την πατησα...ακομα δουλευει και μαλιστα το ιδιο καλα με τον πρωτο μηνα.
επειδη με κουρασε μια η 2 μερες την εβδομαδα δεν κανω καθολου,και την επομενη μερα εχω τριχοπτωση,τις υπολοιπες δεν εχω σχεδον καθολου.
τα σπυρακια που ανεφερα πριν κανεναν μηνα τελικα ειναι απο την παυση ξανα ξεκινα που κανω τελευταια
Πάντως @kapa σε καθε περιπτωση η τριχοπτωση σπαει ταμεια αυτους τους μηνες, δραμα...! Χαρας το κουραγιο σου

kapa

Μέλος του προσωπικού
Πάντως @kapa σε καθε περιπτωση η τριχοπτωση σπαει ταμεια αυτους τους μηνες, δραμα...! Χαρας το κουραγιο σου
ξεκινατο αν εχεις ορεξη και θα δεις πολυ βελτιωση στην τριχοπτωση,ειναι μονοτονο και κουραστικο μετα απο μηνες ομως,εγω εφτασα με το στανιο να κανω 7 η 8 λεπτα την μερα και παλι οχι καθε μερα

MariosOik

Active Member
ξεκινατο αν εχεις ορεξη και θα δεις πολυ βελτιωση στην τριχοπτωση,ειναι μονοτονο και κουραστικο μετα απο μηνες ομως,εγω εφτασα με το στανιο να κανω 7 η 8 λεπτα την μερα και παλι οχι καθε μερα
Θα το κοιταξω σιγουρα...!

kapa

Μέλος του προσωπικού
εφτασε κανεις σε καποιο αποτελεσμα?
εγω ειμαι στα ιδια,συνεχιζω ακομα....πότε κανω 8 λεπτα,πότε 10,πότε καθολου.
σχεδον τερμα ταχυτητα στην συσκευη,οι κινησεις μου πλεον εχουν γινει πολυ επιδεξιες και δεν χτυπαω κρανιο.
τις μερες που δεν κανω την επομενη εχω πανω απο 100 τριχες τριχοπτωση,τις μερες που κανω εχω 5 και αν...
εχω ακομα απορια για χνουδια στους κροταφους που δεν ξερω αν υπηρχαν χωρις αυτο

vag25

Well-Known Member
Eγω ειδα οτι οντως δουλευε αρκετα, το σταματησα και δοκιμαζω αλλα πραγματα.
Αλλα θα το ξανακανω σε λιγους μηνες.

leas

Active Member
Παιδιά και εγώ το συνεχίζω αλλά δεν μπορώ να βγάλω κάποιο παραπάνω συπέρασμα από αυτά που έχω αναφέρει γιατί δεν το κάνω όσο τακτικά θα ήθελα..
Νομίζω πρέπει να πάρω και εγώ μια συσκευη..Γιατι με τα χέρια εύκολα θα το παρατήσω για να κοιμηθώ μετα την δουλειά και όταν ξυπνάω λόγω δουλειάς σχεδόν σερνομαι για να κάνω κάτι τέτοιο..

leas

Active Member
Κάτι το οποίο παρατήρησα και θα ήθελα να αναφέρω είναι πως μετά την θάλασσα όσες φορές πάω να το κάνω και είναι ακόμα κάπως βρεγμένο το κεφάλι μ,στην περιοχή που υπάρχει αραίωση είναι σαν να έχω ένα φιλμ από μια κολλωδες ουσια.
Όταν πχ πάω να ξυσω το σημειο εκείνο γτ όπως έχουν αναφέρει και άλλα μέλη η φαγούρα στα σημεια που υπάρχει αραίωση είναι έντονη στο νύχι Μ θα μείνει μια ουσία σαν νεκρό δέρμα ας πουμε..
Ίσως η πιο άχρηστη πληροφορία της ημέρας..

turnfiji123

Active Member
Κάτι το οποίο παρατήρησα και θα ήθελα να αναφέρω είναι πως μετά την θάλασσα όσες φορές πάω να το κάνω και είναι ακόμα κάπως βρεγμένο το κεφάλι μ,στην περιοχή που υπάρχει αραίωση είναι σαν να έχω ένα φιλμ από μια κολλωδες ουσια.
Όταν πχ πάω να ξυσω το σημειο εκείνο γτ όπως έχουν αναφέρει και άλλα μέλη η φαγούρα στα σημεια που υπάρχει αραίωση είναι έντονη στο νύχι Μ θα μείνει μια ουσία σαν νεκρό δέρμα ας πουμε..
Ίσως η πιο άχρηστη πληροφορία της ημέρας..
Σαν να έχεις απλώσει άσπρη σκόνη σα την ντακταριν ένα πράγμα; Το έχω και εγώ αυτό, αν εννοούμε το ίδιο.

leas

Active Member
Σαν να έχεις απλώσει άσπρη σκόνη σα την ντακταριν ένα πράγμα; Το έχω και εγώ αυτό, αν εννοούμε το ίδιο.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ντακταριν πάντως η κατάσταση του δέρματος σε εκείνο το σημείο που αραιωνω δεν είναι εφάμιλλη της κατάστασης στο υγιές τριχωτο..

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Active Member
Σήμερα έκανα αρκετά έντονο μασάζ με τα χέρια πάντα.Λόγω καθημερινών μπανιων στην θάλασσα γενικά δεν έχω ξυριδερμια.. Ύστερα από το μασάζ πραγματικά τιναζα τα μαλλιά μου και εβγαζα κομμάτια νεκρού δέρματος .

kapa

Μέλος του προσωπικού
εκ του αποτελεσματος πλεον το λεω οτι αυτην ειναι η "καλυτερη" θεραπεια για την τριχοπτωση που εχω κανει ποτε...
περασα εναν ολοκληρο χειμωνα και ενα ολοκληρο καλοκαιρι χωρις τριχοπτωση.
ειναι η πρωτη φορα που χανω τοσο λιγες τριχες απο το 2000 που ξεκινησε η δικη μου τριχοπτωση.
το πειραμα πετυχε

vag25

Well-Known Member
πυκνωση δεν βλεπεις ε?

Σιγουρα κατι δουλευε. Οπως εγραψα πανω θα την ξανακανω μολις τελειωσω τα πειραματα που κανω τωρα και φαινεται να δουλευουν εξισου.

kapa

Μέλος του προσωπικού
πυκνωση δεν βλεπεις ε?

Σιγουρα κατι δουλευε. Οπως εγραψα πανω θα την ξανακανω μολις τελειωσω τα πειραματα που κανω τωρα και φαινεται να δουλευουν εξισου.
εχω πυκνωση στο μπιφτεκι και μου το ειπαν και αλλοι:cool:

leas

Active Member
πυκνωση δεν βλεπεις ε?

Βαγγ τα νέα πειράματα που επίσης δουλεύουν ποια είναι; αν θέλεις κάνε μια αναφορά..

Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα