ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ΠΑΝΟΣ26

New Member
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ .ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ .ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΑΣ .ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΘΕΣΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ,ΘΕΡΑΠΕΙΩΝ,ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΩΝ .ΑΡΧΙΚΑ ΑΝΟΙΓΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Joda

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

Ειναι η τελευταια μα τελευταια λυση και οταν δεν μπορεις να κανεις μεταμοσχευση απο τις τριχες του κεφαλιου..
υπαρχει μεγαλη απωλεια μοσχευματων,η υφη της τριχας ειναι διαφορετικη και κατα την αποψη μου ειναι πολυ λιγες οι μεταμοσχευσεις απο τριχες του σωματος που πετυχαινουν.
 
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

η τιμη του Umar επειδή τον ρώτησα είναι 84000$ για 12000grafts (γύρω στα 56000Ε).είναι πολύ ακριβός.
 

aleksandros

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

Eκτος αυτου ειναι η εσχατη λυση το body fue, η ποιοτητα της τριχας δεν εχει καμια σχεση σε ελαστικοτητα με αυτη του τριχωτου τις κεφαλις, ειναι σαν να βαζεις αχυρο πανω στο κεφαλι.
Και η τιμή ειναι απαγορευτική.
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

πάρα πολλά λεφτά ζητάει ο τύπος ,και από το σώμα κάθε θύλακας έχει μία τρίχα.πάντως σε επίπεδο τύπου 6 norwood δεν την κόβω να φτάνει η δότρια ζώνη .δεδομένου οτι έχω κάνει 1 μεταμόσχευση 1100 θυλάκων περιπου(2500 τρίχες) και οταν τα παίρνω με την 4αρτη σκάλα πίσω φαίνεται η αραίωση σε σχέση με τα σημεία πού δεν μου βγάλαν θύλακες.πάντως οι τρίχες στο στήθος μου είναι αρκετα καλές..είμαι λίγο πουλόβερ
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

ΠΑΝΟΣ26 είπε:
πάρα πολλά λεφτά ζητάει ο τύπος ,και από το σώμα κάθε θύλακας έχει μία τρίχα.πάντως σε επίπεδο τύπου 6 norwood δεν την κόβω να φτάνει η δότρια ζώνη .δεδομένου οτι έχω κάνει 1 μεταμόσχευση 1100 θυλάκων περιπου(2500 τρίχες) και οταν τα παίρνω με την 4αρτη σκάλα πίσω φαίνεται η αραίωση σε σχέση με τα σημεία πού δεν μου βγάλαν θύλακες.πάντως οι τρίχες στο στήθος μου είναι αρκετα καλές..είμαι λίγο πουλόβερ

οπως τα λεει ο αλεξ ειναι.......οι τριχες σωματος δεν ειναι καλης ποιοτητας.....και δε ξεκινας με τριχες στηθους.....αν ειναι να μπεις σε αυτη τη διαδικασια τοτε ξεκινας με τριχες απο τα γεννια......που ειναι ανωτερες απ το στηθος....αλλα και παλι σαν του κεφαλιου δεν ειναι.....και ενοειται οτι καταφευγεις σε body transplant μονο εφ οσον τελειωσουν οι τριχες του κεφαλιου....
οταν λες οτι φαινεται η αριαωση με τα 1100 θυλακια τι ενοεις???fue εχεις κανει ετσι???περιεργο μονο με 1100 θυλακια στην 4η σκαλα να φαινεται η αραιωση......τι να πω....μηπως ο γιατρος ηταν λιγο μουφα???
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

καλα το μουσι μου δεν το χαλαω καν για τα μαλλια .... βασικα μου πηραν απο πισω δεξια μονο.νομιζω μου ειχαν πει για να εχεις μελλοντικα να βαλεις απο αριστερα και για να μην με γεμιζουν με αναισθητικο .τωρα αν ειναι απατεωνες δεν το γνωριζω ..πάντως στο hairline που μου τα ειχαν βαλει φαινονται μια χαρα απο φωτο ...αν και το εχω μετανιωσει απο την αποψη οτι επρεπε να τις κρατησω για τα κενα στο υπολοιπο κεφαλη ...ντι-###-αι το εκανα .παντως πανω στο χρονο ..προφανως λογο regaine ειχα παρα πολυ μαλλι ....τωρα ειμαι σε χαλια επιπεδο ..
 

geofish

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

ΠΑΝΟΣ26 είπε:
..πάντως στο hairline που μου τα ειχαν βαλει φαινονται μια χαρα απο φωτο ...

Δεν το κατάλαβα αυτό, τι εννοείς ότι φαίνονται μια χαρά στην φώτο, ζωντανά πως είναι, αυτό έχει σημασία.
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

βασικα επειδη την ωρα που εγραφα το μυνημα κοιταγα κατι φωτο που εχω βγαλει με φλας απο πανω.ε μετα την μεταμοσχευση φουντωσε ολο το κεφαλι ....πολυ ....αλλα λογω regain φουντωσε τοσο προφανως.αφου μπροστα στο hairline εβαλε 1500 τριχες και 1000 ...ενδιαμεσα στα κενα ......και τωρα που αραιωσανε παλι ...ειναι εμφανες η πυκνοτητα στο hairline.με καθρεφτακη στον καθρεφτη ...φαινονται αρκετα καλυτερα απο οτι στην ψηφιακη ...γνωστοι και φιλοι δεν ειναι σε φαση να κρινουν σωστα τις διαφορες ...και τι σημαινει εμφυτευση ...νομιζουν οτι αν κανεις μια θα γινεις μπεζος
 
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

Πάντως πέρα από τα αρνητικά που έχει η μεταμόσχευση με τρίχες σώματος είναι η ιδανική λύση για κάποιον που έχει εξαντλήσει την δότρια περιοχή του και συνεχίζει να έχει κενά στο κεφάλι του.Ωστόσο δεν είναι πολλοί οι γιατροί που ασχολούνται με αυτή.Εγώ βρήκα μόνο τον Umar που όπως προείπα είναι πολύ ακριβός και θέλει 8 εργάσιμες για να σου βάλει 12000 τρίχες (1500 την ημέρα περίπου).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

Οι τριχες του στηθους ειναι σαν αχυρο.
Οι τριχες στα γενια ειναι καπως καλης ποιοτητας, οποιος εχει πολυ πυκνα γενια μπορει να παρει ενα μεγαλο αριθμο μοσχευματων για το κεφαλι.
 
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

Ναι ρε αλέξανδρε αλλά ποιος θα τα βάλει είναι το θέμα.Μόνο ένας γιατρός υπάρχει που να βάζει γένια
 

comb

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

Πιστύω πως οι τρίχες του σώματος είναι η έσχατη λύση για όσους έχουν εξαντλήσει τη δότριά τους. Από ότι έχω δει χρειάζονται τα τριπλάσια θυλάκια σώματος για να πετύχεις ανάλογη κάλυψη με θυλάκια κεφαλιού.
 

NGL

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

marmaromenos είπε:
:D.... και η HDC πρεπει να βαζει απο οτι εχω δει

ασε τα μουσια στη θεση τους και κοιταξε για κανονικα μαλλια... :),γιατι μετα θα κοιτας να παρεις απο πανω να βαλεις μουσια... :D
 

aleksandros

New Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

Απο οποιδηποτε σημειο του σωματος μπορει να παρουν και να μεταφυτευσουν στο κεφαλι.
Αλλα στην αρχη σου βαζουν ελαχιστες και της παρακολουθουν για ενα 6μηνο, αν δουνε οτι αναπτυσονται τοτε προχωρανε στην διαδικασια.
 

kakashi

Member
Απ: ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΡΙΧΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ

παντως ο τυπος στο βιντεο ειναι τουμπανο...μαπα το αποτελεσμα ...καλυτερα θα ηταν με ενα ξυρισματακι σαν το στειθαμ θα ηταν
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα