ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

SK

New Member
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΣ ΝΑ "ΑΣΠΡΙΖΕΙΣ" ΠΡΟΩΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΗ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ? ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

SK είπε:
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΣ ΝΑ "ΑΣΠΡΙΖΕΙΣ" ΠΡΟΩΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΗ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ? ;)

Δεν παιζει κανενα ρολο....Το οτι ασπριζεις δε σημαινει οτι θα σου πεσουν τα μαλλια....
 

SK

New Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

ok, γιατι καπου ειχα διαβασει στο φορουμ οτι αν αρχισεις να "ασπριζεις" με ταυτοχρονη απωλεια μαλλιων οπως εγω, μπορει να θεωρηθει οτι εχεις καποιας συγκεκριμενης μορφης αλοπεκια. Αλλα δεν ημουν σιγουρη μπορει και να καταλαβα λαθος. Αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι με την τριχοπτωση και το δερματικο στο κεφαλι μου(αδιευκρινιστο ακομα τι ακριβως ειναι) φοβαμαι να τα βαψω για να μην πυροδοτησω το προβλημα.
 

george11

New Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

Καθαρά εμπειρικά, χωρίς να το στηρίζω κάπου, νομίζω ότι η ασπρη/γκρίζα τρίχα είναι δείγμα δυνατής τρίχας που δεν πέφτει εύκολα. Αυτό το έχω παρατηρήσει από νέους ανθρώπους με πλούσιο χοντρό μαλλί που βγάζουν πολλλές άσπρες τρίχες απο πολύ νωρίς καθώς και από το ότι, το γκριζάρισμα το μαλλιών ξεκινά από τα πλαινά που συνήθως δεν πέφτουν.
 

akakios

New Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

george11 είπε:
Καθαρά εμπειρικά, χωρίς να το στηρίζω κάπου, νομίζω ότι η ασπρη/γκρίζα τρίχα είναι δείγμα δυνατής τρίχας που δεν πέφτει εύκολα.
Αυτο το έχω παρατηρησει και εγώ, οι ασπρες τριχες που βγαίνουν παντα είναι χοντρες και πιο αγριες
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

στα μαλλια μας εχουμε ολοι την καταλαση
αυτο το ενζυμο καταστρεφει εν ολιγης το οξυζενε (υπεροξειδιο του υδρογωνου) που παραγετε στα μαλλια μας
ετσι οταν αρχισουμε να εχουμε ελειψη απο το ενζυμο καταλαση
το οξυζενε δεν καταστρεφετε με αποτελεσμα να να μειωνετε σημαντικα η μελανινη

ετσι εχουμε ασπρα μαλλακια

σε ενα πανεπιστημιο της αγγλιας αναφερουν οτι μπορει να εχει πολλες και ασχημες επιπτωσης αν προσπαθησουμε να επεμβουμε σε αυτην την διαδικασια
 
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

Κι εγώ νόμζα οτι οταν ασπριζουν τα μαλλιά δεν πέφτουν αλλά τι να πω κι εγώ που τα μαλλια μου στο πλάι είναι κάτασπρα και στο πάνω μέρος του κεφαλιού μου έχουν αρχίσει να αραιώνουν πάρα πολύ ???!!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

george11 είπε:
Καθαρά εμπειρικά, χωρίς να το στηρίζω κάπου, νομίζω ότι η ασπρη/γκρίζα τρίχα είναι δείγμα δυνατής τρίχας που δεν πέφτει εύκολα. Αυτό το έχω παρατηρήσει από νέους ανθρώπους με πλούσιο χοντρό μαλλί που βγάζουν πολλλές άσπρες τρίχες απο πολύ νωρίς καθώς και από το ότι, το γκριζάρισμα το μαλλιών ξεκινά από τα πλαινά που συνήθως δεν πέφτουν.

εγω εχω ακουσει οτι οι γκριζες-ασπρες τριχες ειναι οι πιο γερες....και κανεις νεος που ασπρισε γρηγορα δεν εχει κανει καραφλα(απο οσους εχω δει).....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

Εγω εχω αρχισει και βλεπω ασπρες τριχες :'( :'(
Το μονο καλο ειναι οτι τις βλεπω ποιο χοντρες
 

lalakos

Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

ANAR είπε:
Εγω εχω αρχισει και βλεπω ασπρες τριχες :'( :'(
Το μονο καλο ειναι οτι τις βλεπω ποιο χοντρες

άσπρες τρίχες στην κεφαλή, κακά μαντάτα για την ψ.....η :D
κάνουμε και λίγο χούμορ...
Anar, καλύτερα λευκές παρά αόρατες ;D
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

anar μην ακους κανενα...εγω ξερω την αλλη παροιμια.....
ΜΑΛΛΙ ΜΠΑΜΠΑΚΙ,Ψ**Η ΦΑΡΜΑΚΙ.......
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

giannis13 είπε:
anar μην ακους κανενα...εγω ξερω την αλλη παροιμια.....
ΜΑΛΛΙ ΜΠΑΜΠΑΚΙ,Ψ**Η ΦΑΡΜΑΚΙ.......

;D ;D ;D

Πατήσαμε και τα 32 λογικο ειναι να δω και καμια ασπρη τριχα :p :p
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

lalakos είπε:
[quote author=ANAR link=topic=947.msg28095#msg28095 date=1267642608]
Εγω εχω αρχισει και βλεπω ασπρες τριχες :'( :'(
Το μονο καλο ειναι οτι τις βλεπω ποιο χοντρες

άσπρες τρίχες στην κεφαλή, κακά μαντάτα για την ψ.....η :D
κάνουμε και λίγο χούμορ...
Anar, καλύτερα λευκές παρά αόρατες ;D
[/quote]

Ετσι ετσι lalakos καλυτερα λευκες ;)
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

αφου εισαι 32 οκ....δεν εισαι και μικρος...εδω εγω που ειμαι 19 και εχω δει 3-4 ασπρες τριχες και αν κρινω απο το σοι μου μαλλον θα ασπρισω νωρις....αλλα δε με νοιαζει και τοσο....
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

giannis13 είπε:
αφου εισαι 32 οκ....δεν εισαι και μικρος...εδω εγω που ειμαι 19 και εχω δει 3-4 ασπρες τριχες και αν κρινω απο το σοι μου μαλλον θα ασπρισω νωρις....αλλα δε με νοιαζει και τοσο....

Το << δεν εισαι και μικρος >> μην το ξαναπείς θα γινει χαμος :knup: :knup:
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

ANAR είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=947.msg28113#msg28113 date=1267644969]
αφου εισαι 32 οκ....δεν εισαι και μικρος...εδω εγω που ειμαι 19 και εχω δει 3-4 ασπρες τριχες και αν κρινω απο το σοι μου μαλλον θα ασπρισω νωρις....αλλα δε με νοιαζει και τοσο....

Το << δεν εισαι και μικρος >> μην το ξαναπείς θα γινει χαμος :knup: :knup:
[/quote]

:D :D ρε αναρ δεν εισαι και μικρος για να μην εχεις και καμια ασπρη τριχα εννοουσα.....
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΛΕΥΚΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

giannis13 είπε:
[quote author=ANAR link=topic=947.msg28115#msg28115 date=1267646060]
[quote author=giannis13 link=topic=947.msg28113#msg28113 date=1267644969]
αφου εισαι 32 οκ....δεν εισαι και μικρος...εδω εγω που ειμαι 19 και εχω δει 3-4 ασπρες τριχες και αν κρινω απο το σοι μου μαλλον θα ασπρισω νωρις....αλλα δε με νοιαζει και τοσο....

Το << δεν εισαι και μικρος >> μην το ξαναπείς θα γινει χαμος :knup: :knup:
[/quote]

:D :D ρε αναρ δεν εισαι και μικρος για να μην εχεις και καμια ασπρη τριχα εννοουσα.....
[/quote]

Σχολια για ηλικίες κομμένα παιδια :knup: :knup: ;D
 
Μπλουζα