Κλινικές Εξωτερικού

Καλησπέρα σε όλους. Χαίρομαι αρχικά που βρήκα ενα φόρουμ ενημέρωσης σχετικά με το αιώνιο βάσανο των αντρών και όχι μόνο. Όντας ανερχόμενος καραφλοπόντικας, προφανώς σκέφτομαι το ενδεχόμενο μμ και εγώ! Θα ήθελα την άποψη σας όσων αφορά 3 γιατρούς και προφανώς τις κλινικές που δουλεύουν!

Dr.Pinto : Clinica o Porto

Dr. Juan Couto: FUEXPERT Clinic

Dr. Bruno Ferreira

Σας ευχαριστώ πολύ!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους. Χαίρομαι αρχικά που βρήκα ενα φόρουμ ενημέρωσης σχετικά με το αιώνιο βάσανο των αντρών και όχι μόνο. Όντας ανερχόμενος καραφλοπόντικας, προφανώς σκέφτομαι το ενδεχόμενο μμ και εγώ! Θα ήθελα την άποψη σας όσων αφορά 3 γιατρούς και προφανώς τις κλινικές που δουλεύουν!

Dr.Pinto : Clinica o Porto

Dr. Juan Couto: FUEXPERT Clinic

Dr. Bruno Ferreira

Σας ευχαριστώ πολύ!!
Τι ηλικία είσαι ; Ο Couto έχει λίστα αναμονής που τείνει στο άπειρο .Δεν πρόκειται να βρεις διαθέσιμη ημερομηνία για μμ
 
Πολύ καλές επιλογές , έχεις μιλήσει με κάποια απο αυτές ?

Καλησπέρα! Περιμένω απάντηση απο Pinto και θα στείλω και σε Ferreira!! Η αλήθεια είναι οτι ο Κουτο είναι άπιαστο όνειρο όσων αφορά την λίστα αναμονής! Μέχρι στιγμής απο δείγματα, την πρωτιά την έχει ο Pinto
 
Τι ηλικία είσαι ; Ο Couto έχει λίστα αναμονής που τείνει στο άπειρο .Δεν πρόκειται να βρεις διαθέσιμη ημερομηνία για μμ

Καλησπέρα! Είμαι 22... Ναι κάτι διάβασα περι Couto και κρίνοντας απο τα αποτελέσματα μάλλον η λίστα είναι τεράστια
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα! Είμαι 22... Ναι κάτι διάβασα περι Couto και κρίνοντας απο τα αποτελέσματα μάλλον η λίστα είναι τεράστια
Δεν γίνεται μμ στα 22 είσαι πολύ μικρός .Στην ηλικία σου εξελίσσεται ραγδαία η αλωπεκία όποτε κάθε κίνηση είναι κίνηση σε κινούμενη άμμο
 

Kostas97

Well-Known Member
Έλα ρε φίλε είσαι 22 και θες μμ;Σοβαρά μιλάς;
Θα μεινουν στις συζητησεις πολυ πιθανον :D

Ποκεμον οι επιλογες σου πολυ καλες. Αν θες βαλε καμι φωτογραφια της καταστασης σου, θα βοηθοησει.
 
Έλα ρε φίλε είσαι 22 και θες μμ;Σοβαρά μιλάς;

Απλά η κατάσταση είναι λίγο εξελιγμένη. Μάλλον λάθος μου που δεν το διευκρίνισα...Σκοπεύω να την κάνω τουλάχιστον στα 24 μου. Απλά κοιτάζω απο τώρα για να είμαι καλύτερα ενημερωμένος. Με συγχωρείται για την παράλειψη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Απλά η κατάσταση είναι λίγο εξελιγμένη. Μάλλον λάθος μου που δεν το διευκρίνισα...Σκοπεύω να την κάνω τουλάχιστον στα 24 μου. Απλά κοιτάζω απο τώρα για να είμαι καλύτερα ενημερωμένος. Με συγχωρείται για την παράλειψη
Χρησιμοποιεις καποια αγωγη ;
 
Θα μεινουν στις συζητησεις πολυ πιθανον :D

Ποκεμον οι επιλογες σου πολυ καλες. Αν θες βαλε καμι φωτογραφια της καταστασης σου, θα βοηθοησει.

Φίλε Κώστα επειδή με έχει αποπάρει λίγο η κατάσταση,μόλις βρω το θαρρος θα βάλω :p
 
Χρησιμοποιεις καποια αγωγη ;

Για 1μιση περιπου χρονο mino απο δερματολογο και μερικες βιταμινες...στην αρχη ειδα σταθεροποιηση της τριχοπτωσης(δεν επεφταν τριχες μετα απο λουσιμο κυριως ή τριχες στο μαξιλαρι) αλλα μετα ξεκινησαν τα ιδια...δεν εβλεπα ιδιαιτερο αποτελεσμα οποτε εκανα νομιζω το λαθος να σταματησω..
 

alex7

Well-Known Member
Σκέφτομαι για τα 24 μου. Μέχρι τότε τι θα πρότεινες alex?
Και 24 νωρίς είναι .Η μμ προϋποθέτει αγωγή μινοξ και φίνα για να σταθεροποιηθεί πρώτα .Αλλιώς αν κανείς και βάλεις μαλλιά θα ανοίξει περαιτέρω μετά
 
Και 24 νωρίς είναι .Η μμ προϋποθέτει αγωγή μινοξ και φίνα για να σταθεροποιηθεί πρώτα .Αλλιώς αν κανείς και βάλεις μαλλιά θα ανοίξει περαιτέρω μετά

Καταλαβα...σε ευχαριστω alex...βεβαια ο δερματολογος δεν μου ειχε συστησει φινα και δεν ξερω γιατι..ειδικα οταν ειδε οτι η κατασταση εμεινε στασιμη
 

Kostas97

Well-Known Member
Για 1μιση περιπου χρονο mino απο δερματολογο και μερικες βιταμινες...στην αρχη ειδα σταθεροποιηση της τριχοπτωσης(δεν επεφταν τριχες μετα απο λουσιμο κυριως ή τριχες στο μαξιλαρι) αλλα μετα ξεκινησαν τα ιδια...δεν εβλεπα ιδιαιτερο αποτελεσμα οποτε εκανα νομιζω το λαθος να σταματησω..
Ηταν λαθος να τη σταματησεις οντως. Η μινοξιδιλη ο,τι σου δινει το κρατας οσο την χρησιμοποοιεις. Αλλιως το χανεις. Ακομα και σε αλλη αγωγη να μπεις ειτε αυτη ειναι blocker ειτε αυτη ειναι αλλο stimulant δεν σου κραταει οσα σου εδωσε η μινοξιδιλη.

Παρολα αυτα ισως δεν θα μπορουσες να την συνεχισεις ουτως η αλλως λογω του οτι το τοπικο θα σε κουραζε.

Υποθετω τις κλινικες αυτες τις εχεις δει στο youtube ;
Παρακολουθησε τα περιστατικα του Couto και δες την περιγραφη,
Θα δεις οτι η μεγαλη πλειοψηφια χρησιμοποιει pre-op αγωγη Finasteride.

Οι συγκεκριμενοι γιατροι και καθε γνωστης του κλαδου σε αυτη την ηλικια χωρις αγωγη φιναστεριδης δε θα σε αναλαβουν.
Εαν οντως θελεις να κρατησεις το μαλλι και να δεις επιλογες βελτιωσης της εικονας τα επομενα χρονια πρεπει να βαλεις την αγωγη στο πλανο σου.

Οταν θελησεις βαλε και φωτογραφιες να δουμε την κατασταση σου.
 
Μπλουζα