Θεραπεία μετά από διάλειμμα ετών!!!

et13

New Member
Καλησπέρα σε όλους.

Ξεκίνησα minox στα 27 και για 5 περίπου χρόνια με βοήθησε αρκετά (ειδικά στην αρχή), όμως κάπου εκεί τη σταμάτησα αποφασίζοντας ότι δεν κάνει πλέον κάτι ιδιαίτερο. Μη θέλοντας να ασχοληθώ με φίνα, το άφησα γενικά και με πήρε ο κατήφορος.
Πλέον στα 38 έχω αδειάσει εντελώς στο crown και ειδικά τον τελευταίο χρόνο έχει επιδεινωθεί η κατάσταση γενικά.
Δεν ξέρω αν είναι πολύ αργά πλέον, αλλά ψυχολογικά με έχει ρίξει η φάση και δεν θεωρώ ότι μου πάει και το ξυρισμένο.

Σκεφτόμουν να ξεκινήσω πάλι μινοξ+φίνα μαζί αυτή τη φορά, αλλά τοπικά γιατί τη φοβάμαι λίγο. Είδα κάποια παιδιά εδώ να αναφέρουν gel φίνα.
Μπορεί κάποιος να μου πει που θα μπορούσα να βρώ;

Επίσης από αυτά που κοίταζα, αν και ακριβό, ένιωσα ότι μου έκανε κλικ το Maxogen-X . Έχει κανείς εμπειρία; Αξίζει;

Ευχαριστώ πολύ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

robilard

New Member
Καλησπέρα. Το βάζω εδώ για να μην ανοίγω άσκοπα νέο νήμα.
Είχα καιρό να μπω. Την περίοδο 2016-18 έπαιρνα μινοξιδιλη συν ένα καλό σαμπουάν.

Έκτοτε τίποτα. Στις παρακάτω φωτο είμαι προφανώς ακούρευτος, αφού βγήκαν χθες.
Ηλικία 40.
Σε τι κατηγορία ανηκω; 20220723_183028.jpg
20220723_183104-jpg.52030

20220723_183121.jpg
20220723_183009.jpg
 

Συνημμένα

  • 20220723_183104.jpg
    20220723_183104.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 251

JimKan1

Well-Known Member
μια χαρα εισαι φιλε μην κανεις τιποτα, τωρα αν σε καιει τοσο πολυ με 2.000g σε εναν σοβαρο γιατρο γινεσαι καινουργιος
 

dlazaros

Well-Known Member
Οι φωτό είναι κάπως δύσκολες αλλά εγω βλέπω να ενώνονται οι κρόταφοι στο φορλοκ σε λίγα χρόνια και η χερλαιν να χάνεται δημιουργόντας νησάκι. Θέλει φωτό έξω στον ήλιο απο πάνω η φωτό να δείξει πανοραμικά. Πάντως ναί, φαίνεται σκαντσοτριχα σκληρή και χοντρή και αμα δεν θέλεις να πάρεις θεραπεία με μια μμ όπως σου είπαν και οι φίλοι απο πάνω καθάρισες.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Τούμπανο είσαι ρε συναγωνιστή. Να μην κάνεις τίποτα. Με λίγο πιο μακρύ μαλλί κιόλας, παίζεις Χόλιγουντ. Γοητευτικό NW2 φαίνεσαι (άντε NW3 αν κάποιος θέλει να σου μαυρίσει την ψυχούλα) απόλυτα ταιριαστό στην ηλικία σου και με πολύ μικρές πιθανότητες να χάσεις κι άλλα - ή τελοσπάντων αυτό να συμβεί πριν παίζεις πρέφα στα 60 σε καφενέ- δεν αξίζει να κάνεις κάτι.
 

Chris34

Active Member
Αν και οι φωτογραφίες δεν είναι καλές πρέπει να έχεις ωραία δοτρια με πολύ καλή χοντρή τρίχα.
Οπότε με μεταμόσχευση κάνεις ότι θέλεις.
Βάλε φωτογραφία σε εξωτερικό χώρο να φανεί η αραίωση στα χειρότερα της.
 

JimKan1

Well-Known Member

salis2

Member
φιλε μου δεν εχω συνέχεια υλικου φωτογραφιών , δυστιχως . προσβλήθηκα απο covid και με έστειλε στο νοσοκομείο 20 ημερες. μετα απο αυτο ημουν περίπου ενα μηνα σε πληρη οργανικη αδυναμια, το μονο που δεν σκεφτόμουν ηταν η ΜΜ . δεν την ειχα καν στο μυαλο μου σαν να μην ειχα κανει.
 

JimKan1

Well-Known Member
φιλε μου δεν εχω συνέχεια υλικου φωτογραφιών , δυστιχως . προσβλήθηκα απο covid και με έστειλε στο νοσοκομείο 20 ημερες. μετα απο αυτο ημουν περίπου ενα μηνα σε πληρη οργανικη αδυναμια, το μονο που δεν σκεφτόμουν ηταν η ΜΜ . δεν την ειχα καν στο μυαλο μου σαν να μην ειχα κανει.
Ελπιζω να εισαι καλα, ακομα και το τελικο αποτελεσμα θα βοηθησει παντως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Quarantine

Active Member
Υπάρχει άραγε κανένας στο φόρουμ που να δοκιμάζει οραλ μινοξ να μας πει πως πάει?
Η δόση πάντως είναι 0.25mg μινοξιδιλη και 25 mg spironolactone που από ότι κατάλαβα την spironolactone την χορηγούν για την αποφυγή της τριχοφυΐας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marios1982

Well-Known Member
Υπάρχει άραγε κανένας στο φόρουμ που να δοκιμάζει οραλ μινοξ να μας πει πως πάει?
Η δόση πάντως είναι 0.25mg μινοξιδιλη και 25 mg spironolactone που από ότι κατάλαβα την spironolactone την χορηγούν για την αποφυγή της τριχοφυΐας.
Θέλω να αρχίσω εγώ όταν κλείσω ένα χρόνο με regain κ να το αλλάξω με οραλ
 

Quarantine

Active Member
Θέλω να αρχίσω εγώ όταν κλείσω ένα χρόνο με regain κ να το αλλάξω με οραλ
Δεν μπορώ να βρω πουθενά χάπια,δεν το εισάγει ο εοφ μου είπαν,δεν υπάρχει πουθενά.Αν βρω σκέφτομαι να ξεκινήσω με 0,25 την μέρα.Ειναι ρίσκο όμως να κόψεις την τοπική γιατί αν δεν δουλέψουν τα χάπια και κόψεις την τοπική θα χάσεις αρκετό έδαφος.
Σκέφτομαι να αρχίσω με ένα χάπι την εβδομάδα χωρίς να κόψω την τοπική,αν δω βελτίωση θα αρχίσω να μειώνω την τοπική.
 

Marios1982

Well-Known Member
Δεν μπορώ να βρω πουθενά χάπια,δεν το εισάγει ο εοφ μου είπαν,δεν υπάρχει πουθενά.Αν βρω σκέφτομαι να ξεκινήσω με 0,25 την μέρα.Ειναι ρίσκο όμως να κόψεις την τοπική γιατί αν δεν δουλέψουν τα χάπια και κόψεις την τοπική θα χάσεις αρκετό έδαφος.
Σκέφτομαι να αρχίσω με ένα χάπι την εβδομάδα χωρίς να κόψω την τοπική,αν δω βελτίωση θα αρχίσω να μειώνω την τοπική.
Ο @CVIAL πάντως λέει by far καλύτερη η οραλ μινο από τοπική
 
Μπλουζα