Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

Άκης

Administrator
Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι
Όπως παρατηρείτε, η κοινότητα μας μεγαλώνει με τον καιρό.
Πριν ακόμη δημιουργήσω την κοινότητα αυτή, όταν υπήρχε στο μυαλό μου ακόμη, είχα «δει» και τα μείον που θα είχε μία τέτοια κοινότητα.
Δεν απαιτεί υψηλό I.Q. για να καταλάβει κανείς ότι κάτι τέτοιο ενδέχεται να θορυβήσει κάποιους, γιατί όπως και να το κάνουμε η ομορφιά, αδυνάτισμα και τριχόπτωση αποφέρουν τεράστια κέρδη σε όσους «προσφέρουν απλόχερα» τις υπηρεσίες τους.

Κάτι που παρατηρώ καιρό σε Ελληνικά και ξένα forums, είναι το πρόβλημα ατόμων που προσπαθούν να προωθήσουν κάτι με σκοπό το προσωπικό τους κέρδος.
Ένα πρόβλημα που πιθανότατα να «χτυπήσει» και την πόρτα μας, είναι τα μέλη τα οποία δεν θα εγγραφούν για να μιλήσουν για την τριχόπτωση και τα αίτια της, αλλά για το πώς θα μας υποδείξουν δικά τους προϊόντα ή γνωστούς γιατρούς που «έτυχε» πήγανε και «είδαν» τα καλύτερα αποτελέσματα. Ένα παράδειγμα υπάρχει σε ένα μεγάλο Ελληνικό forum που ασχολείται με κινητά, όπου παρόμοιο thread κλειδώθηκε επειδή αναφέρονταν ονόματα γιατρών και γνώμες ειδικών.
Αυτό που θα ήθελα είναι την προσοχή σας, στο ότι επειδή τα προσωπικά σας μηνύματα ΔΕΝ τα ελέγχω, ΜΗΝ ακούτε κάποιον που θα σας στείλει κάποιο μήνυμα συνιστώντας σας κάποιον γιατρό ή θεραπεία ή ακόμη την συμβουλή του σε κάποιο φάρμακο που ΔΕΝ υπάρχει εδώ. Αν λάβετε κάτι τέτοιο, μπορείτε να το κάνετε post στο forum ρωτώντας την γνώμη και άλλων μελών. Εάν κάποιο προσωπικό μήνυμα σας ενοχλήσει ή κάποιο μέλος επιμένει να σας ενοχλεί, μπορείτε να μου στείλετε ένα μήνυμα εμένα και θα το τακτοποιήσω άμεσα.
Μπορεί αυτά που αναφέρω εγώ να μην είναι ιατρική συμβουλή, αλλά έχουν αναζητηθεί και διασταυρωθεί προτού προστεθούν στο forum.

Επειδή μου αρέσει να μιλάω με στοιχεία, να σας πω ένα παράδειγμα. Έαν παράδειγμα που πολλοί θα το έχετε δεί και αλλού, αφού πολλοί πείθονται εύκολα από κάποιον που τους πουλαει κάτι, θεωρόντας τον ότι το γνωρίζει καλά άρα να του έχει εμπιστοσύνη.
Ένας γνωστός μου, με «τρέλα» στους υπολογιστές και τα videogames, είχε το πρόβλημα ότι πείθονταν εύκολα.
Όταν πήγαινε να αγοράσει κάτι, του πάσαραν οτιδήποτε ήθελαν να ξεπουλήσουν, την σαβούρα κοινώς. Με έπαιρνε μετά τηλέφωνο και με ρωτούσε τι έκανε λάθος και δεν προσφέρει το προϊόν ότι του είπε ο πωλητής. Όταν του έλεγα ότι είναι απλά τρισάθλιο και το χρυσοπλήρωσε, μου απαντούσε ότι ο πωλητής του το υπέδειξε για καλό και τον πίστευε, αλλά δεν πίστευε εμένα γιατί δεν είμαι πωλητής. Κουφό; Δεν πίστευε εμένα που του έλεγα την γνώμη μου αφιλοκερδώς, αλλά τον πωλητή που συνήθως είναι και άσχετος γιατί πριν πιάσει δουλειά σε υπολογιστές πουλούσε πλυντήρια και τον συμφέρει να του πουλήσει ότι άχρηστο.
Σαν «χούι» μου έχω προτού αγοράσω κάτι, είτε καλώδιο για τα ηχεία, είτε αυτοκίνητο, να το αναζητήσω σε μερικά sites για review και μετά να διαβάσω γνώμες χρηστών ώστε να διασταυρώσω πληροφορίες.
Με βάση το παραπάνω που έχω σε μαύρο, οτιδήποτε αναφέρω και δεν έχω σε παρένθεση ότι είναι γνώμη μου , σημαίνει ότι το έχω ψάξει εξονυχιστικά και διασταυρώσει προτού το προσθέσω στο site.
Έτσι, μέχρι να αποδειχτεί ότι κάτι έχω λάθος και να το διορθώσω, θα παρακαλούσα τα μέλη (παλιά και μελλοντικά) να ΜΗΝ ακούνε κανένα σε προσωπικό μήνυμα εάν δεν διασταυρωθούν τα λεγόμενα τους.

-Admin
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

Τι και αν το έγραψα. Απ'οτι το σκάλισα λίγο, ο stratos "τα'παιξε" γιατί το μέλος magic810 τον φόβησε με τα pm του.
 

magic810

New Member
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

ΑΚΗΣ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ......

ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ Η ΕΣΤΩ ΥΠΟΝΟΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΛΑΘΟΣ...
ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ...
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΞΗΣ ΛΟΓΟΥΣ:
1)ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΚΟΛΟΠΙΣΤΟΣ....
Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ εγραψα για το super zix καθ΄οτι το πρωτοειδα σε αυτο το site...με καποιες photo που ειχατε δημοσιευσει με εντυπωσιακα αποτελεσματα του προιοντος.
Αν ειχα πειστει απο αυτο που διαβαζα θα το ειχα παραγγειλει ηδη!!!!....Να σου πω την αληθεια δεν ξερω πως συγκρατηθηκα....
Ετσι λοιπον αποφασισα να το ψαξω περισσοτερο και κατεληξα σε ενα site οπου εμφανιστηκαν οι photo του ατομου που ειχατε βαλει
ως αποτελεσμα του super zix....και πραγματικα ακομα κ εκεινη την στιγμη πιστευα πολυ σε αυτο το προιον.
Καθως διαβαζα στο φορουμ που αναφερομαι εμφανιστηκε ενας τυπος που υποστηριζε οτι οι photo του LEE1 ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ του μηκους των μαλλιων του και οχι του super zix....ολοι επεσαν να τον φανε (αυτον που υποστηριξε αυτο) επισης συνηδητοπειησα οτι οι photo ειχαν τραβιχτει το 2004!!!!!!!!οπωσ επισης τα αποτελεσματα ηταν μεσα σε τρεις μηνες.ΛΑΘΟΣ ακομα και αυτο.
επιστημονικα αποδεδειγμενο ο οργανισμος χρειαζεται τρεις μηνες μονο για να δεχτει το προιον και να μην το ξερναει...
τελος παντων ..συνεχιζω..
κατοπιν παροτρυνσης του LEE1 απο το κακοπροαιρετο ατομο να τραβηξει photo με το ιδιο μηκος μαλλιων το εκανε...
ΤΟ 2006!!!!! o lee1 bgainei sto forum k δηλωνει οτι ειναι φοβερα μετανιωμενος που χρησιμοποιησε το συγκεκριμενο προιον...κ οτι πλεον εχει στραφει σε αλλη θεραπεια...
2)Δεν θα γινομουν ποτε κακοπροαιρετος γιατι δεν πουλαω καποιο προιον και συμπασχω...
3)Απο αυτο το site εμαθα για αυτο το προιον και ημουν ετοιμος να το αγορασω,θεωρησα λοιπον οτι ειναι απαραιτητο να το γνωριζετε...
Αν τωρα σας πειραξε κατι απο αυτα που ειπα τοτε θα πρεπει να ανησυχω για την ανεξαρτησια του site..

χωρις παρεξηγηση.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

ακη δεν νομιζω πως ευθυνεται ο magic810
ετσι οπως ηταν ο στρατος ........ οτι και αν του ελεγε οποιοςδηποτε το ιδιο θα ταν
μπορει να του ειπε και ο φαρμακοποιος που πηγε για να φτιαξει το zix διαφορα
και να τα εκανε πανω του μαλλον κατι του ειπε ο φαρμακοποιος
ισως του πουλησε κατι καλυτερο ;D
 

Άκης

Administrator
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

Δεν είπα οτι το έκανες magic κακοπροαίρετα. Απλώς το να πεις για ένα προϊόν κάτι μεσο pm στο μοναδικό άτομο που φοβάται και την ...σκιά του, ήταν too much απλώς. Και γι'αυτό άρχισε να τα παίρνει.
Άσε που σου είπε να το κάνεις post και του απάντησες ότι ο admin ακόμη δεν το σχολίασε, με αποτέλεσμα να καταλάβει άλλα ντάλον αυτός.
Τελος πάντων, απλώς ανέφερα τι έγινε, δεν είπα αν φταίει κανείς.

magic810 είπε:
Αν τωρα σας πειραξε κατι απο αυτα που ειπα τοτε θα πρεπει να ανησυχω για την ανεξαρτησια του site..

χωρις παρεξηγηση.

Να δω πόσες φορές θα το διαβάσω ακόμη αυτό. Είναι η 4η αν δεν κάνω λάθος και έπαιτε και συνέχεια, πιστεύω.
Στο τέλος θα το πιστέψω και εγώ ο ίδιος...

magic810 είπε:
Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ εγραψα για το super zix καθ΄οτι το πρωτοειδα σε αυτο το site...με καποιες photo που ειχατε δημοσιευσει με εντυπωσιακα αποτελεσματα του προιοντος.
Αν ειχα πειστει απο αυτο που διαβαζα θα το ειχα παραγγειλει ηδη!!!!....Να σου πω την αληθεια δεν ξερω πως συγκρατηθηκα....
Ετσι λοιπον αποφασισα να το ψαξω περισσοτερο και κατεληξα σε ενα site οπου εμφανιστηκαν οι photo του ατομου που ειχατε βαλει
ως αποτελεσμα του super zix....και πραγματικα ακομα κ εκεινη την στιγμη πιστευα πολυ σε αυτο το προιον.
Καθως διαβαζα στο φορουμ που αναφερομαι εμφανιστηκε ενας τυπος που υποστηριζε οτι οι photo του LEE1 ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ του μηκους των μαλλιων του και οχι του super zix....ολοι επεσαν να τον φανε (αυτον που υποστηριξε αυτο) επισης συνηδητοπειησα οτι οι photo ειχαν τραβιχτει το 2004!!!!!!!!οπωσ επισης τα αποτελεσματα ηταν μεσα σε τρεις μηνες.ΛΑΘΟΣ ακομα και αυτο.
επιστημονικα αποδεδειγμενο ο οργανισμος χρειαζεται τρεις μηνες μονο για να δεχτει το προιον και να μην το ξερναει...
τελος παντων ..συνεχιζω..
κατοπιν παροτρυνσης του LEE1 απο το κακοπροαιρετο ατομο να τραβηξει photo με το ιδιο μηκος μαλλιων το εκανε...
ΤΟ 2006!!!!! o lee1 bgainei sto forum k δηλωνει οτι ειναι φοβερα μετανιωμενος που χρησιμοποιησε το συγκεκριμενο προιον...κ οτι πλεον εχει στραφει σε αλλη θεραπεια...
2)Δεν θα γινομουν ποτε κακοπροαιρετος γιατι δεν πουλαω καποιο προιον και συμπασχω...
3)Απο αυτο το site εμαθα για αυτο το προιον και ημουν ετοιμος να το αγορασω,θεωρησα λοιπον οτι ειναι απαραιτητο να το γνωριζετε...
Πάντως, κανένα συστατικό του ZIX δεν είναι μούφα. Όλα, είναι δοκιμασμένα ότι δουλεύουν και ΟΛΑ τα έχει και το revivogen.
Γι'αυτό και σου είπα και σε άλλο post, να δεις ποιό συστατικό δεν σου γεμίζει το μάτι κλπ.
Όλα μα όλα τα συστατικά του δουλεύουν και μάλιστα τα έχει και το revivogen (πλην κανα 2).
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

baybars είπε:
Α, ΡΕ STRATO ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΗ....TI ΜΑΣ ΕΚΑΝΕΣ! ΧΑΧΑΧΑ!
αστον αυτον οπως ειπε και ο ακης φοβαται και την σκια του
καλα κανει αλλα πριν παρει μια αποφαση να σταματησει η να ξεκινησει μια θεραπεια
θα πρεπει πρωτα να μαθει πολλα ακομη και να μην παρασυρεται απο τον οποιονδηποτε

για φαντασου να ειχε διαβασει και τον ινοτεχ δεν θυμαμαι καλα γιατι τοτε που εγινε η συζητηση ελειπα
 

Άκης

Administrator
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

Ασε αυτός ο στράτος.... Μου είχε στείλει emails να σου σβήσω το λογαριασμό, ότι δεν ήθελε να ξαναμπεί στο forum. Από τα logs του forum, παρατηρούσα ότι κάθε ημέρα -σχεδόν- προσπαθούσε να συνδεθεί...
Αν διάβαζε και τον innotech, εκεί να δεις μηνύματα που θα έβαζε.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

Admin είπε:
Ασε αυτός ο στράτος.... Μου είχε στείλει emails να σου σβήσω το λογαριασμό, ότι δεν ήθελε να ξαναμπεί στο forum. Από τα logs του forum, παρατηρούσα ότι κάθε ημέρα -σχεδόν- προσπαθούσε να συνδεθεί...
Αν διάβαζε και τον innotech, εκεί να δεις μηνύματα που θα έβαζε.

αυτο που λενε ΤΡΑΒΑΤΕ ΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΚΛΑΙΩ
ΟΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ Ο ΑΝΕΜΟΣ

ε μια απο τα ιδια ειχαμε
τουλαχιστον αν ητνα κυριος θ μπορουσε να φυγει αξιοπρεπως και οχι μιλωντας ασχημα για καποια μελη

καλη του ωρα εκει που ειναι και καλυτερα να μην μας γραφει ,,,,,,,,
ειμαι σιγουρος οτι μπαινει ανωνυμα και κοιταει θεματα

και πηγε να φτιαξει τις νεες λοσιον ,,,,,,,,,,,,,μεχρι που θα διαβασε το ινοτεκ
 

baybars

New Member
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

ΒΥ ΤΗΕ WAY...ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΥ. ΕΞΩ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΘΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΤΥΠΑΚΟΣ,ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30, ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΟΣ... ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΝΟΥΣΕ Η ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΑΥΤΟΣ ΓΟΥΡΛΩΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΙΝΑΖΟΤΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟ ΧΑΡΟ!Ε, ΛΟΙΠΟΝ, ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΕΚΑΤΣΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ, ΒΓΑΖΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ, ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΛΑΨΟΥΡΑ ΜΕ ΓΟΥΡΛΩΜΕΝΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ (ΜΟΝΙΜΩΣ) "ΓΙΑΤΡΕ ΑΥΤΟ ΠΟΝΑΕΙ?", "ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ, ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΝΑ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ"....ΕΙΔΕ ΚΙ ΕΠΑΘΕ Ο ΝΤΙΝΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ..ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΤΥΠΙΚΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ...Ε, ΛΟΙΠΟΝ...ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΠΟΙΟΝ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

Ε, κάτι τέτοιοι είναι που τρομάζουν και τους άλλους.Καλά που δεν ήταν και ο Λούκυ Λουκ έτσι, γιατί αντί να είναι γρηγορότερος από την σκιά του, θα φοβόταν την σκιά του και θα κρυβόταν ενώ αυτήν πυροβολούσε ;)
 

MAKRYMALLHS

New Member
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

Φιλε Ακη με βρισκεις απολυτα συμφωνο. Και επειδη η υποθεση τριχοπτωση αποφερει τεραστια κερδη σε οσους ασχολουνται με αυτην θα πρεπει να πρεσεχουμε ολοι τι γραφουμε εδω για να μην ξεσηκωθουν καποιοι που θιγονται αμεσα η εμμεσα και στο τελος καταφερουν και κλεισουν το φορουμ.μου εκανε εντυπωση ποσο ευκολα αποκαλουσαν καποιοι την bergman και τα laser line απατεωνες κτλ. δεν μπορουν αυτοι να κατηγορησουν το φορουμ για συκοφαντικη δυσφημιση και διαφυγοντα κερδη και να απαιτησουν να κλεισει το forum καθως και αποζημιωση απο τους δημιουργους του ?
 

Άκης

Administrator
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

Γι' αυτό MAKRYMALLHS έχω αστεράκια και προσπαθώ (αλλά και οι mods) να μην ξεφεύγει η συζήτηση σε υπερβολικό βαθμό.
Βέβαια δεν είπε κανείς τους παραπάνω απατεώνες...

Ρώτησα και κάποιους σχετικούς με νομικά και έτσι με βάση αυτά, λέμε να μην φύγει η κουβέντα.
Γιατί εύκολα μπορεί κάποιος να πει "κύριοι με θίξατε και ζητάω τόσα εκ. € για να ικανοποιηθώ".
Βέβαια, στο συμφωνητικό που κάνεις για να γίνεις μέλος, συμφωνείς ότι ο γραφών έχει την ευθύνη των κειμένων του, αλλά στο Ελλάντα, μπορεί ξέρω εγώ να μπει μέσα κάποια ομάδα αστυνομικών μετά από μήνυση και να μου κατασχέσει κάθε ηλεκτρονική συσκευή (ακόμη και το μίξερ, δεν γνωρίζουν και πολλά) με την εντύπωση ότι "Οκ, το "ρίξαμε" παιδιά το site, πάμε για καφέ τώρα".
Δεν τα πάμε καλά βλέπεται σαν χώρα με την τεχνολογία (τουλάχιστον όσοι είναι σε θέσεις "καλές") και αυτό που λέω έχει τύχει σε ένα blog (με RSS νέα, αν θυμάστε).
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θα ήθελα την προσοχή σας σε κάτι

για αυτο λοιπον κολο ειναι ολοι σας να γραφετε σε αστερακι το ονοματα

επειτα στο "συμφωνικο" για να γινετε μελη αναφερετε σχετικος

οτι λεμε ειναι προσωπικη αποψη του καθενος κανουμε εν ολιγης κουβεντα και ανταλασουμε αποψεις
ο καθενας μπορει να εκφραστει ελευθερα

παραδειγμα εγω μπορω να πως αυτην η κλινικη δεν ειναι καλη και λοιπα
αυτο σημαινει πως ειναι προσωπικη μου αποψη χωρις να ειναι απαραιτητο οτι ισχυει στο ακεραιο

πολλες κλινικες ειναι απατη ( χωρις να σημαινει πως ειναι ολες )
πολλοι γιατροι ειναι απατεωνες ( χωρις να σημαινει οτι ειναι ολοι )

η γνωμη του καθενος ειναι προσωπικη
μπορει εσυ να εχεις την γνωμη για μια κλινικη οτι ειναι καλη και εγω να εχω την γνωμη οτι ειναι ανικανοι να προσφερουν σοβαρες υπηρεσιες

**** σε καθε περιπτωση πρεπει να προστατευσουμε το φορουμ μας σε οποιες επιπτωσεις υπαρξουν
εγινε μια προσπαθεια δημιουργηθηκε μια κοινωνια ελευθερης συζητησης
και δεν πρεπει να σε κανεναν (που εχει συμφεροντα) να επιτρεψουμε να την φιμωσει
***

το hairlossgr.com ειναι το σπιτι μας και πρεπει να το προστατευσουμε παση θυσια
 
Μπλουζα