Η ζωή μετά τις μεταμοσχεύσεις(pics) και τί μπορεί να γίνει περαιτέρω.

alexlaz

Member

Γεια σας μάγκες, Αλέξανδρος ονομάζομαι ετών 26, Οι φωτογραφίες με μακρύτερο μαλλί είναι πριν 1 μήνα. Η τελευταία μμ έγινε πέρσυ τέτοια εποχή, οπότε το αποτέλεσμα είναι αυτό. Συνολικά έβαλα γύρω στα 4,5 χιλίαρικα μοσχεύματα(έτσι μου είπαν τουλάχιστον). Πείτε μου τι περιθώρια έχω αντικειμενικά να κάνω από δω και πέρα, μίλησα με ένα άλλο γιατρό , συγκεκριμένα με τον Μπρέντα και μου είπε ότι μπορώ μόνο FUT από δω και πέρα, και οτί μπορώ να κάνω μερικά στριπακια ακόμη, για πιθανή ενδεχόμενη μεταμόσχευση που μίλησα μου είπε για τουλάχιστον 3,000 τρίχες. Και σύμφωνα με τον γιατρό η επόμενη fut θα μου δώσει σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα που έχω τώρα ,δηλαδή μετά από τη μμ θα έχω το διπλάσιο μαλλί με το σημερινό, δε το πίστεψα είναι η αλήθεια. Εναλλακτικά φέυγω για SMP σε όλο το κεφάλι και δεν ξανα ασχολόυμαι, έχω βρει φοβερούς artists στο UK
Υ.Γ Από φωτογραφίες, προσπάθησα να τραβήξω με διάφορους φωτισμούς για να έχετε καλή εικόνα.
Υ.Γ Εάν προβώ σε fut σε πόσο καιρό μετά μπορώ να πατήσω SMP για το καμουφλάζ της ουλής;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
Αν και το μήκος το μαλλιού δεν βοηθάει φαίνεται αραίωση και στη δότρια, μήπως έχεις DUPA? Μάλλον για SMP σε βλέπω. Πού έκανες τη πρώτη μεταμόσχευση?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι εννοείς μήπως έχει? Γιατί δεν λες ότι τον κορόιδεψαν με την μμ και πρακτικά μέχρι τα 30 θα τα σφουγγαρίζει. Συγνώμη φίλε που είμαι τόσο κυνικός αλλά αγανακτώ με αυτά που βλέπω και διαβάζω. Αναγκάζομαι μήπως και σωθεί ο επόμενος. Μην κάνεις strip με τίποτα, θα χάσεις και την δότρια και θα φαίνεται το στριπ.
 

vag25

Well-Known Member
Φαινεται οτι εχεις dupa και σου παει το πολυ κοντο οπως ειναι. Οποτε ειδικα strip σε σενα ουτε για αστειο. Τουλαχιστον οπως εισαι μπορεις να εχεις αυτο το κουρεμα.
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε μου ξεκίνα φιναστερίδη (για να κρατήσεις τα υπάρχοντα και μήπως σώσεις τα "ημιπεθαμένα") και κόβε το μαλλί όπως στην πρώτη φώτο και είσαι σούπερ. Μάλλον έχεις DUPA οπότε αν δεν δεις βελτίωση με την φίναστερίδη μην ασχοληθείς ξανά με ΜΜ.
 

Georgie

Well-Known Member
Σε τι κατάσταση ήσουν πριν φίλε?
Σε Ελληνικη κλινική εγινε η μεταμοσχευση ?
 

Hairsick

Active Member
Τι εννοείς μήπως έχει? Γιατί δεν λες ότι τον κορόιδεψαν με την μμ και πρακτικά μέχρι τα 30 θα τα σφουγγαρίζει. Συγνώμη φίλε που είμαι τόσο κυνικός αλλά αγανακτώ με αυτά που βλέπω και διαβάζω. Αναγκάζομαι μήπως και σωθεί ο επόμενος. Μην κάνεις strip με τίποτα, θα χάσεις και την δότρια και θα φαίνεται το στριπ.
CVIAL τέτοια εικόνα θα μπορούσε να προκληθεί από overharvesting και μεγάλο punch;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι απλά το παιδί έχει πολύ επιθετική τριχόπτωση. Αν δεν έχει πρόβλημα να ξεκινήσει φίνα, θα μπορέσει να διατηρήσει αυτό το look για αρκετά χρόνια. Χωρίς, θα αραιώνει σταδιακά και γρήγορα και κάποια στιγμή θα τα ξυρίσει.
 

alexlaz

Member
Όχι παιδιά, δεν έχω dupa, απλώς ξυρίζοντας το μαλλί ένω μου έχουν πάρει τόσα μοσχεύματα είναι λογικό, απτή δεξιά πλευρά με πήραν παραπάνω. επίσης civial κανείς δε με κορόιδεψε φίλε, δε θα λες τέτοια πράγματα αυθαίρετα, δε μου αρέσει. Εγώ ρώτησα τι μπορώ να κάνω από δω και πέρα, βλέποντας τη δοτρια δηλαδή , πόσα μπορώ να βγάλω ακόμη βάσει της εμπειρίας που έχετε, και φυσικά θα κάνω SMP για τις ουλές ούτως ή άλλως , οπότε θα με βοηθήσει αυτό. Εγώ μοιράστηκα φώτο γιατί είναι ένα θέμα που με απασχολεί και θα ήθελα να το προσπαθήσω κι άλλο γιατί δε μου αρέσει η εικόνα μου. Με έχουν γ@€## οι ανασφάλειες.
 

alexlaz

Member
Επίσης δοκίμασα φίνα κ είχα προβλήματα στη λίμπιντο, εξάλλου το 90% της εκατό των μαλλιών είναι μεταμοσχευμενα, αν δε μείνουν κι αυτά για αρκετά χρόνια τι να πω.. unlucky.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Alexlaz, είσαι 26 χρονών και αφαιρώντας 4500 μοσχεύματα (που δεν θα έπρεπε με την μια) η δότρια σου δεν έπρεπε να φαίνεται έτσι. Το πρώτο στάδιο για να βρείς λύση είναι να δεχτείς την αλήθεια. Αν δεν θες, good luck. Τα μμ μένουν αν προέρχονται από ασφαλή περιοχή, αν πάσχεις από UPA (η εικόνα σου δείχνει ότι έχεις σοβαρές πιθανότητες) ούτε τα μμ είναι safe. Τι δόση φίνα δοκίμασες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

crossfire

Well-Known Member
Όχι παιδιά, δεν έχω dupa, απλώς ξυρίζοντας το μαλλί ένω μου έχουν πάρει τόσα μοσχεύματα είναι λογικό, απτή δεξιά πλευρά με πήραν παραπάνω. επίσης civial κανείς δε με κορόιδεψε φίλε, δε θα λες τέτοια πράγματα αυθαίρετα, δε μου αρέσει. Εγώ ρώτησα τι μπορώ να κάνω από δω και πέρα, βλέποντας τη δοτρια δηλαδή , πόσα μπορώ να βγάλω ακόμη βάσει της εμπειρίας που έχετε, και φυσικά θα κάνω SMP για τις ουλές ούτως ή άλλως , οπότε θα με βοηθήσει αυτό. Εγώ μοιράστηκα φώτο γιατί είναι ένα θέμα που με απασχολεί και θα ήθελα να το προσπαθήσω κι άλλο γιατί δε μου αρέσει η εικόνα μου. Με έχουν γ@€## οι ανασφάλειες.

δεν μπορείς να κανείς τίποτα. Δεν μπορείς να κανείς μεταμόσχευση ....... και αφού η φίνα σου έβγαλε θέματα τότε μένεις όπως είσαι.
Διατήρησε αυτό το στιλακι με τάση προς πλήρως ξυρισμένα .
 

mike1988

Active Member
Για μένα πρέπει ή να προσπαθήσεις με φίνα ή ακόμα καλύτερα γιατί και η φίνα δεν είναι πασατέμπο και μπορεί να σε βοηθήσει αρκετά για πολλά χρόνια αλλά και πάλι νέος θα είσαι όταν θα φύγουν τελικά, να αποφασίσεις πως θα κινηθείς χωρίς τα μαλλιά με ένα ξυρισμένο ωραίο λουκ. Εν τω μεταξύ λόγω και χρώματος μαλλιών και δέρματος μπορείς για χρόνια με το πολύ κοντοκουρεμένο λουκ να είσαι κομπλέ. Το κομμάτι της ψυχολογίας είναι δύσκολα διαχειρίσιμο αλλά κάποια στιγμή θα χαλαρώσεις. Εκεί ρίξε το βάρος σου για να μην σε ρίχνει κάτι που φαίνεται μεγάλο αλλά δεν είναι και τόσο....
 

alexlaz

Member
Δε πάσχω από αυτό που λέτε παιδιά, έχω πάει σε γιατρο και πρίν τη μμ. Το ότι μπορεί να έγινε over harvesting μπορεί, αλλά έχω δει και από γιατρούς που θεωρούνται τοπ και η δοτρια ήταν σε πολύ χειρότερη κατάσταση, τύπου Ερντογάν. Επίσης τα 4,500 μπήκαν σε 3 μμ και όχι σε μια, νομίζω ανέφερα 2 στην αρχική μου ανάρτηση, έκανα λάθος λόγω ταχύτητας. Στις περισσότερες φωτογραφίες το ξύρισμα ήταν με τη 2η,3η σκάλα, πολύ πολύ κοντό δηλαδή. Κλείνοντας ,φίνα δοκίμασα το 1/5 κανονικά όμως 3 με 4 φορές τη βδομάδα διότι η τριχόπτωση προχώρησε στο πικ της. Και σύμφωνα με ένα κανάλι ιατρών Αυστραλών όταν η τριχόπτωση δεν είναι πια επιθετική , πρότειναν μια μέση λύση για αποφυγή παρενεργειών. Ίσως και να ήταν ψυχολογικό το θέμα λίμπιντος.Απλώς φανταστείτε ότι ήμουν nw6, δεν είχα καθόλου ρε μάγκες , και τώρα έχω κάτι τουλάχιστον. Οπότε μη μου μειώνεται τη προσπάθεια, τη πίεση τη ψυχολογική και τη σωματική μόνο εγώ ξέρω πως τη περασα. Ελπίζω να μη παρεξηγηθεί ο τρόπος γραφής μου, εγώ συμβουλές και γνώμες ζήτησα , τίποτα παραπάνω, όσο μιλάω με σεβασμό απαιτώ την ίδια αντιμετώπιση, τώρα κάτι για σφουγγαρίστρες και διάφορα κυνικά κύριε moderator όχι σε μένα, σε παρακαλώ πολύ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Alexlaz, αυτό είναι και το τελευταίο μήνυμα που σου γράφω. Σε ηλικία 26, NW6 χωρίς φίνα με διάχυτη αραίωση (που φαίνεται ότι έχεις) η πιθανότητα να έχεις μαλλί μετα τα 30-32 είναι πολύ μικρή. Το ότι πήγες σε γιατρό δεν λέει τίποτα. Πες μας σε ποιόν γιατρό πήγες? Οι περισσότεροι εν Ελλάδι δεν καταλαβαίνουν τι είναι UPA, στα 2 consultation είδαμε 10 περίπτώσεις UPA (και μάλιστα επιθετικές) που είχαν πάει σε γιατρούς χωρίς να την διαγνώσουν και μάλιστα κάποιοι (όπως και εσύ) είχαν κάνει μμ. Θα σε συμβούλευα να κάνεις ένα ταξιδάκι consultation σε πρωτοκλασάτο γιατρό στο εξωτερικό που έχει τέτοιες γνώσεις για να σου πει αλήθειες και όχι αυτό που σε βολεύει. Σου εξήγησα ότι η κυνικότητα είναι προσποιητή (συνήθως δεν είμαι) μήπως σε σοκάρω και ανοίξεις τα μάτια σου, σαν νέο μέλος που είσαι, όσο είναι καιρός ακόμα. Αφού δεν θες και τα ξέρεις όλα και απλά βάζεις το κάρο μπροστά από το άλογο σου εύχομαι καλή τύχη, I rest my case.
 

alexlaz

Member
Πουθενά δεν είπα ότι ώρα ξέρω όλα, στείλε μου ένα pm και πες μου για το consultation , να το κάνω έστω και ηλεκτρονικά, τρία χρόνια είμαι στο φόρουμ, δεν είμαι και τόσο καινούργιο μέλος. Εγώ να βοηθήθω θέλω , όχι να κρυφτώ πίσω απτό δάχτυλο μου
 

alexlaz

Member
Επίσης πάσχω από υπό θυροειδισμο , τον ελέγχω πλέον με αγωγή αλλά ίσως να έπεσε και αυτό ρόλο στη τριχόπτωση
 

alex7

Well-Known Member
Πουθενά δεν είπα ότι ώρα ξέρω όλα, στείλε μου ένα pm και πες μου για το consultation , να το κάνω έστω και ηλεκτρονικά, τρία χρόνια είμαι στο φόρουμ, δεν είμαι και τόσο καινούργιο μέλος. Εγώ να βοηθήθω θέλω , όχι να κρυφτώ πίσω απτό δάχτυλο μου
Δε λες ούτε σε ποιους έκανες ΜΜ ούτε ποιος σου είπε ότι δεν πάσχεις από διάχυτη αραίωση .Οι σοβαροί γιατροί δεν βάζουν κανένα τόσο μικρό σε ηλικία για ΜΜ .Μόνο οι αρπαχτές .Αν δε τα λες όλα δεν θα βοηθηθείς εδώ
 

F1ght3r

Well-Known Member
Εγώ φιλε για να είμαι ειλικρινής μου φαίνεσαι μια χαρά όταν έχεις παρα πολύ κοντό μαλλί σου πάει. Μην κανεις τίποτα και αν πέσουν και τα υπόλοιπα χτυπα ένα smp και είσαι OK.
 
Μπλουζα